Nākotnes internets Googles redzējumā

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Nākotnes internets Googles redzējumā

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149824
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_ericschmidt_1.jpg[/imgl]Kompānijas Google izpilddirektors Ēriks Š mits dalījās ar preses pārstāvjiem savās domās par interneta izaugsmi nākamajos piecos gados. Dažas viņa vīzijas izrādās patiešām interesantas.

    Tātad, pēc Š mita kunga domām, 2013. gadā tīmeklis kļūs ķīnisks – lauvas tiesu tanī aizņems lapas ķīniešu valodā. Otrajā vietā būs dažādas sociālā novirziena lapas. To Googles vadītājs paziņoja sava runā Gartner konferencē ASV. Tam ir loģisks pamats: mūsdienu “padsmitnieki” uz to laiku būs pieauguši, un viņi lieliski orientējas dažādās web-aplikācijās.

    Vēl viņš atzīmēja, ka, atbilstoši Mūra likumam, pēc 5 gadiem skaitļošanas tehnikas jauda būs iespaidīgi pieaugusi. Tas ļaus realizēt vēl apjomīgākas web-programmas un ieceres. Vēl Googles CEO 2013. gadā pareģoja interneta ātrumus 100 Mbit/s un vairāk, kas izdzēsīs atšķirību starp radio, TV, un internetu. Pieaugs video loma internetā, visu saturu lietotāji varēs saņemt tiešraidē.

    “Mēs jau tagad esam sākuši pelnīt nopietnu naudu uz Youtube, un gaidām, ka video satura īpatsvars tikai pieaugs,” tā Ēriks Š mits.

    Vēl izpilddirektors pakavējās arī pie interneta meklēšanas. Viņš uzsvēra, ka tanī vajadzētu ietvert arī tiešraides un citu online informāciju. Neesot problēmu ar to indeksāciju, bet vēl nav skaidrs, kādā veidā to pasniegt lietotājam.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_eric_schmidt_1.jpg[/img]

    Avots

    #215604
    Sid
    Participant

    Quote:

    Vēl viņš atzīmēja, ka, atbilstoši Mūra likumam, pēc 5 gadiem skaitļošanas tehnikas jauda būs iespaidīgi pieaugusi. Tas ļaus realizēt vēl apjomīgākas web-programmas un ieceres.

    Tieši tā! Bet arī 2013ajā atradīsies kāds bļavējs, ka softam nav tik daudz jātērē 😀

    #215605
    Crow
    Participant

    Ar savām web-programmām un iecerēm godātais Googlešmits var iet pakrist uz akmens. Ja tā nebūtu laba naudas grābšanas tehnoloģija, balstoties uz tupām reklāmām, lamerismu un pieeju lietām caur anālo atveri, tad varētu vēl cerēt, ka pasaulei ir cerības.

    Bet tie 100 Mbit/s… gaidu ar lielu jo lielu maisu. 90% no trafika sastādīs P2P. Tā.

    #215606
    nevertell
    Participant

    Un kas tur slikts damncrow ? Viena lieta, kas man ļoti patīk ar tiem weba-appiem, ir tāda, ka, vienalga uz kāda datora tu sēdi, tu tiec viņiem klāt. Aizej mājās, tieši tas pats. Taisi sievasmātei datoru, tieši tas pats. Sēdi darbā, tieši tas pats.

    #215607
    ehex
    Participant

    Viennozīmīgi esmu par web apps, jau nevertell pieminētā iemesla dēļ. Tikai, ja pēc 2012 gada būs vēl kāds izdzīvojušais… 😀

    #215608
    migors
    Participant

    Lietoju 100 mb internetu jau vairāk par gadu. Lielākais ātrums ko piefiksēju bija 120 mb. Un tas parasts provaideris juglā.

    #215609
    Evers
    Participant

    Staļins wrote:

    Tieši tā! Bet arī 2013ajā atradīsies kāds bļavējs, ka softam nav tik daudz jātērē 😀

    Piekrītu

    #215610
    msh
    Participant

    migors wrote:

    Lietoju 100 mb internetu jau vairāk par gadu. Lielākais ātrums ko piefiksēju bija 120 mb. Un tas parasts provaideris juglā.


    Parasts? Nu tā letiņu kačātāji domā. Nekas, kad mūsējajiem provideriem sagribēsies piķīti, tad kačāšanu piegriezīs un pat ja pieslēgumam ātrums paliks 100mbps, tad ķeksīša pēc 😀 Par šito tas gūglis te fantazē, rietumos kur slaukšana iet vaļā neviens nevienam nedos 100 mbps, varbūt iedos dažus klāt esošajiem dsliem, bet vairāk trafiku vienalga tērēt nedrīkstēs 😀

    #215611
    mrrr
    Participant

    Nu Latvijā jau novembra beigās plānoti visi 500 Mbit..

    #215612
    Stat1CX
    Participant

    mrrr wrote:

    Nu Latvijā jau novembra beigās plānoti visi 500 Mbit..


    Kopš kura laika daži Rīgas mikro rajoni ir Latvija? Ah, pareizi, dažam labam Latvija beidzas pie Rīgas robežām.

    #215613
    Evers
    Participant

    Man patiesībā pilnīgi pietiek ar 3 megabitu ātrumu uz abām pusēm. Galvenais stabilitāte un kvalitāte.

    #215614
    Wuu
    Participant

    Evers man ir 3 megabiti reāli kādi 8 spiežu ārā, un tas smagi ir par lēnu! :[

    #215615
    Crow
    Participant

    @nevertell: man nepatīk centralizācija… tas, ka tieku padarīts atkarīgs no pakalpojuma sniedzēja(-iem) (sākot ar ISP un visa tīkla noslogojumu, beidzot ar pašu datu centru, kurā kaut kas var noklāties un es labākajā gadījumā par to izlasīšu avīzē kopā ar publisku atvainošanos plašajai pasaulei. Kā arī mani uztrauc privātums un drošība. Es domāju, gluži pamatoti, ņemot vērā, ka neviens neesam gluži bez grēka.

    Tur ir tikai viens liels krutums – vieglāk varēs izskaust pirātismu, jo bez savienojuma ar serveri klients būs kā bez pautiem.

    Btw, ekur jums otrs tāds pats variants kā Googlešmits otrajā bilžā:

    [spoil][img]https://bildites.lv/images/2yq2to0d01abbrm6w3q9.jpg[/img][/spoil]

    #215616
    Mr.Death
    Participant

    nee nu juus gan maakat gvelzt! divtuukstosjdivpadsmitajaa beidzaas maiju kalendaars!!! buus pasaules gals, genuht, aufiiderzeen! indijaanji un vanga to ir paregjojusi. :> ka es jums saku!

    #215617
    ob1
    Participant

    Mr.Death. Visu cieņu, bet tāpēc jau džedaji šeit ir ieradušies, lai novērstu problēmas ar 2012.

    Par i-netu – lietoju Lattelekom pieslēgumu, uz papīra 10Mbps, dzīvē ap 8Mbps… uploads daudz mazāks… tā kā nelietoju torentus/dc, tad manis pēc Lattelekoms varētu apcirpt pieslēguma ātrumu 2x, es pat tā īpaši nepamanītu.

    Par web aplikācijām – doma jau laba, bet vēl pajēla. Trūkumi:

    1) Neviens browseris nenodzīvo vairāk kā pāris gadus. Jauns browseris, jaunas problēmas.

    2) Š obrīd visai ierobežots kontroļu klāsts. Principā jau var uztaisīt visu, bet tas “viss” sāk totāli bremzēt pat uz normāla kompja.

    Bet pēc gadiem web applikācijas rullēs (ja veči beidzot vienosies par standartiem).

    #215618
    msh
    Participant

    Es ceru ka ne. Savādāk mūsdienu izaudzinātā patērētāju sabiedrība veikli norīs āķi un kļūs par viegli kontrolējamu masu. Ķinas valdībai tā jau pati par sevi būtu debessmanna.

    #215619
    ar4man
    Participant

    Mr.Death wrote:

    divtuukstosjdivpadsmitajaa beidzaas maiju kalendaars!!! buus pasaules gals, genuht, aufiiderzeen! indijaanji un vanga to ir paregjojusi. :> ka es jums saku!

    jau cik pasaules galu nav paredzēts – neviens nav piepildījies un nepiepildīsies.

    tādi pareģi tikai cenšas panākt, lai iespējami vairāk cilvēku notic viņu pareģojumiem, tādēļ tiem ir zināmas sekas.

    starp citu, kas gribēs, tiem nebūs pasaules gala, jo katram cilvēkam ir sava pasaule 🙂

    #215620
    Steve
    Participant

    Cik var biedēt ar tiem ķīniešiem – tieši tāpat biedēja pirms 10 gadiem, tagad atkal biedē! Tā arī pasauli vēl nav pārņēmuši.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā