Bio-kvadrokopters, kuru izstrādā NASA Ames Research Center, ir gandrīz dzīvs. Vismaz pa lielākai daļai tas sastāv no materiāliem, kuri sastopami dzīvajā dabā. Lidaparāts jau veicis mēģinājuma lidojumus. Jājautā – bet kam tādus vajag? Ļoti vajag militāristiem un specdienestiem, jo gadās, ka kāds drons nomaldās un var nokļūt pretinieka nagos. Ar šiem bio-droniem tas nedraud, jo pēc nokrišanas tie ātri sadalās un paliek pāri tikai saldena šķidruma peļķīte. Dažas daļas kā motoriņi, propelleri, baterija pagaidām vēl paliek neskarti, bet tas daudz mazāk pievērš uzmanību nekā vesela ierīce. Un arī mazāk piesārņo apkārtējo vidi. Tā uzskata projekta vadītāja Lina Rotšilda.
[img]https://notepad.lv/userpix/28_4f726a50da834e75a587151249692bb7_1.jpg[/img]
Tātad bio-kvadrokopteru galvenā sastāvdaļa ir dabā sastopami materiāli. Korpusu ierīcēm burtiski izaudzē kompānija Ecovative Design, un tam lieto sēņu micēliju. Kad korpuss-sēne izaudzēts, to pārklāj ar īpašas celulozes kārtu, kas atgādina ādu. Š ūnas šādai celulozei iegūst, klonējot īpašu lapseņu šķirņu siekalu šūnas. No šāda materiāla lapsenes būvē savus pūžņus.
Arī elektronika ir sabrūkoša: iespiedshēmas plates ar sudraba nanotehnoloģiju palīdzību uzdrukā uz sairstošas celulozes pamatnes. Nākamais komponents, pie kā strādā zinātnieki, ir dažādi sensori, ko grib uzbūvēt no E.coli baktērijām jeb zarnu nūjiņām.
[img]https://notepad.lv/userpix/28_461cccea95c64aedbf95c193c10c4c94_1.jpg[/img]
[img]https://notepad.lv/userpix/28_drone_1_eli_block1940x1622_1.jpg[/img]