Nedaudz par Excel – 1. daļa (Atjaunots1)

Sākumlapa Forumi Software Windows Nedaudz par Excel – 1. daļa (Atjaunots1)

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 32 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150924
    ManaNaave
    Participant

    [imgl]https://www.bildites.lv/images/zoalo4g63whnt59w4dul.png[/imgl]Š itais ir pirmais raksts vai pirmā daļa no rakstu sērijas “Nedaudz par Excel”. Š ajā rakstā jums pastātīšu par formulām, kuras var izmantot, strādājot ar Microsoft Office Excel 2003 un/vai vecākām vai jaunākām Office versijām. Mans mērķis ir Jūs iepazīstināt ar Excel iespējām, kuras var būt daži pat iespējams nezin un nebūs dzirdējuši. Tāpēc jau eksistē šis IT ziņu un rakstu portāls.

    1. Matemātiski aprēķini

    Tātad, jāatver Excel lietojumprogramma. Kad tas ir izdarīts, Ierakstam vienā ailītē skaitli pieci un otrā – skaitli seši. Nākošajā ailītē nospiežam un tur ailītē virs dokumenta ir fx un ailīte. Tajā rakstam :

    🙁A1)*(B1)

    Kad tas ir izdarīts iespiežam kādā citā ailītē un mēs iegūstam skaitļu pieci un seši reizinājumu.

    Zaļā krāsā ir iezīmētas ailītes pozīcija. Pašai pirmajai ailītei pozīcija ir A1. Ar burtu apzīmē kolonnu, un ar ciparu – rindas. Kolonnas Excel lietojumprogrammā ir alfabēta secībā. Sarkanā krāsā ir iezīmēta darbība. Š ajā gadījumā mēs veicām reizināšanas darbību, tāpēc tajā vietā rakstam zvaigznīti(*). Zvaigznīti var uzrakstīt uz Num Lock puses, vai arī Shift + 8 taustiņu kombinācijas. Tātad būtību Jūs sapratāt.

    Var veikt arī sarežģītākas darbības. Piemēram =(A1)-2*79. Bet ir protams arī vēl sarežģītākas kombinācijas. Tas ir jūsu ziņā.

    [img]https://www.bildites.lv/images/15bhyg77a7hvcm5v3pxu.png[/img]

    [hr]

    2. Diagrammas/salīdzinājumi

    Nākošā formula, ar kuru iepazīstināšu notepad.lv lietotājus, ir =REPT(“|”;A1) Tātad paskaidrošu, ko šī formula dara. Principā tā ir jau diagrammas formula, lai varētu salīdzināt lielumus, piemēram vecumus.

    Sastādīsim vecumu tabulu. Š…emam to pašu Excel, A1 ailītē rakstam savu vārdu. B1 ailītē rakstam savu vecumu. A2 ailītē rakstam sava drauga, radinieka, tuvinieka vārdu, B2 – vecumu. Tālāk ņemam C1 un formas lodziņā rakstam – =REPT(“|”;B1) . Paskaidrošu, ko kas nozīmē. “|” ir simbols, kurš tiks izmantots diagrammā. Jūs | vietā varat likt savu simbolu. Tālāk B1 ir vecuma ailīte. Tālāk C2 ailītē rakstam to pašu, tikai B1 nomainam uz B2.

    [img]https://www.bildites.lv/images/n003put9spq5oqd2zj.png[/img]

    #232168
    Evers
    Participant

    Vaitad 1. aprīlis nebija vakar? :lala:

    Raksts kā tāds nav slikts, bet nedaudz apšaubu atbilstību Notepad.lv

    #232169
    Aldis
    Participant

    Vai arī var just ka skolās brīvlaiks sācies 🙂

    #232170
    nevertell
    Participant

    Brīvlaiks jau nedēļu iet.

    #232171
    samurajs
    Participant

    Nu varēja jau plašāk par mazāk lietotām Excel fīčām pastāstīt, bet, cerams, ka būs turpmāk vēl. Priekš pirmā raksta OK.

    #232172
    ManaNaave
    Participant

    samurajs – shodien vairs nevaru, pirksti saap no Elles automatizeetaaja programmeeshanas 😀 😀 bet veelaak solu veel, labaaku informaaciju. starpcitu, komentaaros nerakstu garumziimes, jo to daru uz cita datora, kam taas garumziimes ir paredzeetas 😀 😀 😀

    #232173
    Crow
    Participant

    * Kā ar šīm iespējām alternatīvās programmās? OpenOffice kaut vai.

    * Vai ar Office versijām zem 2003 ar var? Un tā tālāk ar Office 2007/2010? :>

    * Teikums “Tas darbojas uz visiem naturāliem skaitļiem?” O_O Dezinformācija! Pieļauju, ka skolas informātikas kurss, 7. klases algebras pirmajās stundās aplūkotais skaitļu aplis un grāmata “Excel idiotiem” to izskaidro pareizāk.

    * Nekuja nesaprotu angliski, značit tā paskaidrojošā bilde rakstā man neko nepaskaidro :>

    Sorry, ka esmu tik skrupulozs, bet… var just, ka arī ellē brīvlaiks sācies 😀

    #232174
    ManaNaave
    Participant

    labi, to es izlaboshu, uz to veel esmu speejiigs. 😀 😀 😀 ja kas par to bildi – es riit atjaunoshu – ielikshu savu skriin. 🙂 🙂

    #232175
    emsiem
    Participant

    +1 par apnemibu!

    Ja nakama dala bus nedaudz “grutaka”, tad lasisu, kad bus 10 dala 😀 Sorry, bet …..

    #232176
    wolfinj
    Participant

    nu man jau liekas ka tie kas šo nezināja exeli neizmanto un neizmantos 🙂

    un apšaubu ka notepad lasītāji par šo nezināja

    un man grūti šo nosaukt par rakstu

    drīzāk par raksta ievadu…

    #232177
    daGrevis
    Participant

    Atgādināja informātikas stundu……. 😀

    #232178
    TrakaisKursis
    Participant

    šis ir gadījums, kad rakstu vajadzēja dot atpakaļ autoram skrupulozākai izstrādei … ik rakstam tak vajag būt ar kādu vērtību

    #232179
    ManaNaave
    Participant

    Jau rakstu rakstam turpinaajumu. Shis raksts bus par visaadaam formulaam.

    #232180
    kuuminsh
    Participant

    Neko tupāku neesmu redzējis.

    notepad iekaro jaunas truluma virsotnes.

    #232181
    gangstalv
    Participant

    būtu labak kādu no šiem pārtulkojis!

    https://www.tutorialized.com/tutorials/MS-Excel/1

    #232182
    Arcis
    Participant

    Nu vismaz kāds cenšas ko darīt un arī uzrakstīt pa brīviem brīžiem, tas priecē!

    Tik gribu vēl ko piebilst. Formulai “=(A1)-1*79” varēji ielikt citu vērtību, jo Exelis vispirms aprēķina reizinājumu un tad veic atņemšanas darbību, tā kā šai gadījumā tas 1 ar kuru reizināji neko neizsaka rezultātā, varēji ielikt 2, piemēram, jo ar 1 reizinot ir tas pats skaitlis kuru atņems (šai gadījumā 79). 😉

    Un vēl gribēju prasīt par šūnu adresēm, vai šai gadījumā šūnu A1 vajag likt iekavās? Citām funkcijām kā sqrt u.c. raksta šūnu obligāti iekavās, taču šoreiz manuprāt tās iekavas Tev ir liekas un varēji rakstīt uzreiz =A1-1*79! 🙂

    #232183
    ManaNaave
    Participant

    njaa, tas man buus jaapaarbauda par taam iekavaam

    gangstalv hmm, ja nepatiik, kaa rakstu, tad nelasi. buus vienkaarshaak. es sniedzu informaaciju par kaut ko reti izmantotu, kaadu triku, vai arii ko taadu, ko dalja notepad.lv lietotaaju var nezinaat. 🙂 🙂

    #232184
    Foxsk8
    Participant

    Lai cik skarbi tas neizklausītos, kas var būt pretīgāks darbs pie PC, ja ne sēdēšana pie Exel. Nekad nav paticis caur viņu burties, mācīties, utt… Laikam tas tāpēc, ka skolas laikos man visa Office padarīšana bija līdz kaklam.

    #232185
    elwins
    Participant

    foxsk8, savā mērā tev piekrītu, bet ir dažas lietas, kuras bez exeļa ir pagrūtāk izdarīt. Piemēram, dažādu aprēķinu tabulas, ar tām pašam, pirmīt minētajām formulām ir ļoti noderīgas, ieraksti skaitļus dažās ailītēs, un vis,u tavas uzrakstītās formulas izdara, un nav jārēķina viss pašam. Exelis ir viena laba lieta, bet tajā pašā laikā arī mazliet sarežģīta… 🙂

    P.S. – Autoram ieteiktu uzrakstīt rakstu arī par iespējām, kuras ir grūtāk atrast exelī, bet tajā pašā laikā, tās ir noderīgas! 🙂

    #232186
    ManaNaave
    Participant

    elwins – redzi, informaatikaa to pasniedz tik ljoti garlaiciigi, bet sheit es sho lietu rakstu, jo tad, ja cilveekam vajadzees uzzinaat, kaa un ko dariit, tad jau vinjsh savaa dzimtajaa valodaa sheit atradiis, ko veeleejies. 🙂

    Edit – jaa, noteikti buus arii taadas daljas 🙂

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 32 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā