Neesi aita- paraksties! (Latviešu valoda)

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Cilvēks un Sabiedrība Neesi aita- paraksties! (Latviešu valoda)

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 100 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #259319
    Crow
    Participant

    Tā ir lekšana uz ecēšām, kāpšana krieviem uz varžacīm. Tiem, kuriem tautība ir krievs, procentuāli ir gandrīz tikpat daudz cik latvieši. Okei, tie visi nav krievvalodīgie ar nelokāmu pro-krievisku nostāju, ir tvajumaķ minētie cilvēki, kuri vienkārši dzīvo valstī, kurā tie dzīvo un tai kalpo ar sirdi un dvēseli.

    Bet pamatā šādas lietas Krievijas valdība izmanto kā instrumentus savu noteikumu diktēšanai. Diemžēl Krievijas tirgu un resursus mums vajag. Eiropa mums to nedos. Eiropai te ir maziņš tirgus, kuru vilkt aiz matiem, lai to nedabū Krievija. Ar sajūsmu atkal slavējam “Hitleru”, jo “Staļins” mums ir ļoti darījis pāri. Vēsture atkārtojas, bet no kļūdām jau nemācās.

    Par gandrīz visu ražošanas industriju, kas mūs’ tēvijā bija (vairs jau neir), jāpateicas padomijas laikā ieplūdušajiem lētajiem enerģijas un citiem resursiem. Tagad, kad tas viss ir prihvatizēts, denacionalizēts un citādi nonācis latviešu rokās, tas ir nolaists, izpostīts, likvidēts, aizmirsts, gandrīz vai sistemātiski iznīdēts. Ar kādu mērķi, tas man nu galīgi nav skaidrs, jo tas ir klajā pretrunā ar saglabāšanas, ilglaicīgas pastāvēšanas un attīstības ideāliem.

    Jautājumi?

    #259320
    drunk_lizard
    Participant

    samurajs wrote:


    Rezumē: administrācija ir par latviski runājošu Latviju, bet to nevar panākt ar spaidu metodēm.


    tev ir citas idejas?

    tavaa vecumaa nu vajadzeetu saprast, ka tas ir panaakams TIKAI vardarbiigi, diemzjeel sjaads scenaarijs ir utopisks…

    rezumee: latviska latvija tika padirsta 40. gadaa

    VISS

    #259321
    root
    Participant

    Parakstīšanās par Satversmes grozījumiem Okupācijas m. turpināsies arī 21. janvārī

    #259322
    drunk_lizard
    Participant

    Crow wrote:

    Par gandrīz visu ražošanas industriju, kas mūs’ tēvijā bija (vairs jau neir), jāpateicas padomijas laikā ieplūdušajiem lētajiem enerģijas un citiem resursiem.


    ko tu te murgo? O.O

    pamaacies veesturi, beerns…

    #259323
    buipisLV
    Participant

    Gadījumā nebija, ka LPSR 80-to gadu beigās saražoja tikai 60%(naudas, vērtības ziņ ā) no tā ko saražoja pirmajā neatkarīgajā Latvijā 39-tajā gadā? Īsti nezinu, palabojiet ja kļūdos.

    #259324
    Crow
    Participant

    Ok, ķirzak cienījamas, lūdzu, pamāci man, kā bija īstenībā. Tu tak esi pieredzējis, vismaz Brežņevu, ja ne vairāk. Padalies tai gudrībā, neturi zem astes! Vēstures grāmatās nav vērts lasīt – tur ir galīga laža, vēsturi katrs raksta kā grib.

    Naskoļko es zinu, rūdas, naftu un citu figņu – visu ieguva Padomju Savienībā. A tagad tas viss ir jāiepērk.

    Ä€, un pastāsti pie reizes, kas ir latviska Latvija… neesmu dzīvojis ulmaņlaikos un ļoti šaubos, ka te vispār kāds un vēl viņu senči ir tai laikā bijuši vismaz apzinīgā vecumā, lai daudzmaz objektīvi kaut ko stāstītu par tiem laikiem.

    Mopsi, ka tu te tā procentē, a cik ir tagad?

    #259325
    Evers
    Participant

    Drīz jau tāpat te latviešu valodu būs maz kam mācīt, varēs penšus vēlreiz uz pamatskolu sūtīt.

    Pēdējās patriota paliekas pa šo gadu manī ir aizgājušas bojā. Nu jau ir pilnīgi vienalga kas notiek ar šo valsti. Vienkārši ir žēl, ka esmu dzimis latvietis un vēl aizvien te esmu iesprūdis. Ä€trāk kamieļi iemācīsies spēlēt uz klavierēm Mocartu, kā latvieši iemācīsies vadīt valsti, nu nav latvju tautai lemts turēt neatkarīgu valsti, NAV, gēnos tāds variants nav paredzēts. Meeeh…just shoot me!

    #259326
    buipisLV
    Participant

    Crow wrote:

    Mopsi, ka tu te tā procentē, a cik ir tagad?

    Nezinu, bet minēšu ka apmēram 5-10% no LPSR saražotā.

    #259327
    drunk_lizard
    Participant

    crow, pirms 40. gada aneksijas latvijaa bija LJOTI attiistiita ruupnieciiba, LJOTI!!!

    tajaa briidii ar elektroenergjiju apgaadaaja kjeguma hes un daudzas mazas speekstacijas. lielaas ruupniicas vef, vairogs razjoja konkureetspeejiigus augstu tehnologjiju izstraadaajumus. liigatnes papiirfabrika eksporteeja visaugstaakaas kvalitaates papiiru. staburadze un laima pastaaveeja jau tad. jau tad bija triis cukurfabrikas. jau tad bija viens no attiistiitaakajiem un sazarotaakajiem dzelzceljiem. bija liidz sprandai daudz nelielu ruupniicu un uznjeemumu, kuri stabili konkureeja pasaules tirguu. to, tavi komunistiskie skolotaaji, puisjel, laikam nemaaciija? :>

    peec tam ienaaca krievs un SAGRAAVA VISU NAHER!!!! part ko krievam pateikties? par bezjeedziigi uzcelto ogres trikotaazjas kombinaatu valstii, kur neaug kokvilna? O_O

    par liepaajas metalurgu valstii, kur nav ruudas? O_O

    par kolhoziem? O_O

    PUISJEL,TU IR DUMJSJ!

    somija paraadiija raksturu un ir tur, kur taa ir. LATVIJAS VAIRS NAV UN NEBUUS!

    #259328
    nevertell
    Participant

    Vārn, bet priekš kam latvijai rūdas, naftu un citu figņu ? Ir idiotiski taisīt mašīnbūves rūpnīcu tur, kur nav nedz pieejami materiāli, nedz augstās tehnoloģijas.

    #259329
    Crow
    Participant

    buipis wrote:

    Nezinu, bet minēšu ka apmēram 5-10% no LPSR saražotā.


    Nu, un tad paklausīsimies tavu variantu par to, kur, tavuprāt, ir tā problēma, ka LPSR laikā varēja tos pašus par tik procentiem mazāk kā brīvvalsts laikā savākt, bet tagad nevar pat pār lūpu pārspļaut, m?

    Ķirzak, man toč līdz taviem augstumiem pacelties nespīd. Tik uzmanies, ka nenotiek overflows un IQ neaiziet uz negatīvām vērtībām.

    Es jau arī bļaustos nevis par to, ka krievs 40-tajos sagrāva naher to, kas bija ulmaņlaikos, bet par to, ka pēc Trešās Atmodas paši latvieši sagrāva naher visu to, kas bija padomijas laikos. Nevertell, manī sēž doma, ka mēs joprojām varētu ražot figņu, būt Pētera Pirmā logs uz Eiropu. Bet mēs gribam būt brīvi, kaut pastalās. Vot i pastalās tagad arī esam.

    #259330
    root
    Participant

    Latvija vēl nav iemācījusies ko darīt ar savu brīvību. Tam gājusi cauri jebkura nācija. Iemācīsies. Ja ne es to piedzīvošu, tad mani bērni vai mazbērni. Mērķis no tā nemainās.

    #259331
    Andron MacBeton
    Participant

    Jā, Latvijā pirms 2. kara bij labi.

    Jā, Latvijā būtu jārunā latviski.

    Nē, tagad nav īstais laiks patriotiskai pļūtīšanai par valodām, bet gan laiks sākt izšaut laupītājus.

    #259332
    nevertell
    Participant

    Idiotus ar pie viena.

    Tapēc, Beton, atā.

    #259333
    Crow
    Participant

    A kas tad ir tie laupītāji? Paši latvieši visvairāk. Tā ir īstā latviešiem raksturīgā problēma: latvietis latvietim nacionālais ēdiens. Tikai iedirst cita porcijā protam, tāpēc arī esam dirsā kā maisā un situācija, kā smejies, stabilizējas. Nav te jāvaino ne krievi, ne visāda huiņa-muiņa. Paši vainīgi. Neprotam, negribam, na x…

    #259334
    drunk_lizard
    Participant

    vaarna, tu tak tocjno tups…

    un kas tad bija peec psrs? absoluuti novecojusjas grabazjas? ruupnieciiba? pirmaa maija tupeles? nekam nevajadziigi radio? ej tak tu naker, ekonomist.

    ak jaa, laupiisjanu iedeestiija un ruupiigi kopa tie pasji tataari-mongolji.

    ja liidz sjim es tevi uzskatiiju par sakariigi spriest speejiigu, redzu, esmu kljuudiijies. diemzjeel….

    #259335
    Element
    Participant

    Beidzot root ir arii kko jeedziigu iepostojis.

    #259336
    Crow
    Participant

    Nu… vismaz līdz šim biju sakarīgs, mhhh. Katram jau kauč kad pienāk tas laiks, kad šķērskoki izpūst, sienas šķobās un tas jumts atvadās. Cik nu pēc tam kurš davelk, līdz to Anubisa sods piemeklē :>

    Bet pag, godātais speciālist, vēl mazliet apgaismo… kas ta ir tagad bez tā PSRS? Nav ne to pašu grabažu, ne rūpniecības, ne tupeļu, ne radio, nekā nav. Leišu imports, “lēno” igauņu imports, poļu imports. Un cits imports. Un tas viss maksā tik, cik tas maksā.

    Tad iznāk, ja valstij nav nekādu nozīmīgu resursu, tā neko arī nevar ražot? Un Latvijai bija neizbēgami jākļūst par [mauku] tūrisma zemi?

    #259337
    Kon
    Participant

    Saruna vienā klubā ar angļu tusētājiem :

    atreferēšu tikai divus teikumus

    “Kāpēc tieši Latvija?”

    “Jo Te vislētāk var nodrāzties”

    Morāle?! Jāattīsta tas, kam ir potenciāls. Mošk drīž šeihi brauks pist latvju daiļaviņas un mums būs milzu investīcijas :>

    #259338
    Nikkys
    Participant

    Pilnīgi piekrītu dažiem ierakstiem, ka uz normālu Latviju varam necerēt.

    40tos piedzīvojis neesmu, esmu dzimis krietni vēlāk, taču fakts nemainās – tad cilvēkiem bija ko darīt, un bija iespējas. Vai tas iespējams šajos apstākļos, un vidē – jā, bet ne turpinot šādi. Un par radikālām izmaiņām (līdzīgi, kā, šoreiz jāpiekrīt, komentārā par apšaušanu), varam nesapņot par to realizāciju. Tāpēc jā, parakstīties rīt ieiešu (pusdienlaikā gribēju, nesanāca, vakarā – piemirsu, tāpēc paldies root par atgādinājumu), nav man žēl ne 2 ls, ne savu uzskatu par atbalstu minētā panta grozījumiem, lai arī piedošanu, bet zinu – tas nemainīs neko.

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 100 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā