Neesi aita- paraksties! (Latviešu valoda)

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Cilvēks un Sabiedrība Neesi aita- paraksties! (Latviešu valoda)

Tiek skatīts 61 ieraksts (no 100 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #259359
    usver
    Participant

    grisha: jocīgi tad cilvēki. mans tēvs, angļu valodā pirms aizbraukšanas zinot tikai no multfilmām iemācīto “ou, jēs”, apguvis sarunvalodas līmenī angļu valodu. Labi, dēlus ar skolās un kursos 10 gadus mācīto valodu nepārspēs, toties tādu nihilistisku attieksmi pret citas valsts valodu nekad nav demonstrējis.

    Pilnīgs rūpnīcu kontingents, kas (labi ja) sarunājas ar uzraugiem un dzīvo savā lokā, ir cits stāsts.

    KoЯn: pieskaities pie tiem, kas gaida Matrix taustāmu ierašanos, kad varēs tikt iegremdēts šķidrumā, siltumā un vairāk ne par ko nebūs jāuztraucas 😀 Tjp – “viss labi, kamēr vien uz galda ir desmaize”.

    #259360
    Foxsk8
    Participant

    700 gadus pār mums valdija citas tautas, tad kāpēc mēs nevaram vēl reiz būt paši noteicēji, kas runās, kas ko darīs, kam būt izsūtijumā un kam būt urlai, kam būt ķezaram, utt….

    Tas nav nekur aizmirsts, bet vai vācieši radīja mums tik lielu kaitējumu kā Krievi, šaubos.

    Aizbrauc uz Vāciju un paskaties, kāds tur ir dzīves līmenis, ja mēs arī būtu Faterlandes sastāvā vai kontrolē, es tikai priecātos, es domāju tagadējos laikus.

    Faterlandi apciemoju divas reizes gadā, pārējo Eiropu 1 reizi gadā un ar to man pietiek, lai pilnībā sevi nostādītu šādā lomā. Nevis kā aizbraucējs, bet gan kā idejas atbalstītājs, ka drīzāk vajdzētu EN, DE valodas ieviest, kā oficiālās.

    Man māsa un brālis dzīvo Vācijā, Latviešu skolā mācijās Vācu valodu, un viņi (nelasa zemenes, strādā vidēji ap 15 – 20 euro stundā, būtu De, ENG, šeit, viņiem nekur nebūtu jābrauc prom, būtu firmas, kompānijas, biznesi, kur tieši būtu vajadzīgi šādi cilvēki šeit un tepat uz vietas. ) un lūdzu, redz kur ir rezultāts, ir kaut kāds labums, a ko viņi darītu ar pliku krievu valodu, ko zinātu puse latvijas, un izaugsmes iespējas būtu only for Russian.

    #259361
    usver
    Participant

    foxsk8: padomju laikā uz Ēģipti sūtīja padomju inženierus, kas tur viņiem apūdeņošanas sistēmas modernizēja – vai tik ne HES/aizsprostus būvēt palīdzēja, deva tehniku un citādi bija labie tēli. Ilgus gadus, tāpēc tur vecajie vēl joprojām labi zina krievu valodu. Jaunie iemācījušies dēļ 1`500`000 krievu tūristu gadā.

    Nu, un protams “aizbrauc krievu tūrists uz Kipru, prasa bārā – ‘van bīr, plīz’. Bārmenis paskatās – ‘svetloje iļi tjomnoje?’ “. Lasi – tur krievu pašu daudz 😀

    #259362
    Foxsk8
    Participant

    User, saukšu tevi tā: Bet es netaisos dzīvot Ēģiptē, parēķini pats, cik maksas no LV tautības, tīriem LV dzīvos tur, 1 – 2 no 2 ļimoniem, ok 2 ļimoni nav, – krievi, mazāk par ļimonu varēt būt, so , labi ja 10 cilvēki tur dzīvos uz mūžu, strādās vai kā savādāk. tātad priekš 10 cilvēkiem, lai viņi lietotu RU valodu masveidā, tas ir saistoši? Domāju ka nē.

    Salīdzinājums par Ēģipti, nevietā, tik pat labi, varēji teikt, ka redz pierobežā pie Ķinas arī RU valoda vajadzīga, lai tev kāds vienkārši nenobliež, vai neizcepj, “RAGU”.

    Ja runājam, runājam par reāliem faktiem, reāliem piemēriem un reāliem argumentiem.

    Vispār, pat uz Mēnesi vajadzētu zināt RU valodu, lai kādam Krievu idiotam ieskaidrotu, kas ir tas, un šitas pa Eng un vispasaules pieņemtiem standartiem. RU ēra ir nogājusi gan reāli, gan arī uz pareģojumu bāzi esmu šo to dzirdējis, lasījis, līdz ar to, kā jau jebkurš, mēģina vilkt pēdējo elpas vilcienu ar visiem 100%.

    Un teikšu vēlreiz, ka ši tēma ir par Latviešu valodu, tas ir katra paša interesēs, neinteresēs, mācīties citu valodu vai nē, nevis uzpiestu to. So, User: tavs arguments, tiek pateikts tā, ka ir jāmācās ru valoda, jo redz RU ēģiptē ir pop valoda, un tai Latvijā ir jābūt kā 2 primārai valodai. Sviests.

    Š eit iet runa par uzspiestu valodu vai brīvi izvēlētu no savas gribas. Par uzspiestu, esmu kategoriski pret, bet brīvi izvēlētu, nav problēmu mācities kā līdz šim krievu valodu, krievu literatūru, krievu paražas, utt.. tas tikai noderēs man pašam, bet šeit iet runa par Latviju kā tādu. Ja replikas un komentātāju izteicēji nespēj to saprast, sagremot, tad varbūt man nopirkt Jums biķetes uz Sirbiriju (vispār tas būtu saežģīti) un būtu miers.

    Un šiet mēs redzam, cik pati Latviešu tauta ir saliedēta un gatava cīnīties līdz galam, nebaidoties par savu dzīvību. Vismaz no notepad lietotājie, es pagaidām redzu šeit tikai sevi un robertu.

    #259363
    Crow
    Participant

    A pēc ta tie tavi radagabali smagi nestrādā tepat Latvijā un nav te tie noteicēji? Kāpēc nestrādā valsts un tautas labā, neceļ uz pekām savu republiku? Kāpēc domā tikai par savu labumu?

    A par valodām – katram cilvēkam būtu cienīgi izmācīties vairākas valodas, cik nu katram prātiņš jaudā. Vai tā būtu angļu vai vācu, spranču, makaronu. Vai krievu. Tāpēc man ir angļu, krievu un vācu, bet tu pat ķirzakam bez Googles palīdzības braukt augumā neiespēj.

    Reālists lielais, mhhh…

    #259364
    usver
    Participant

    foxsk8: reāli fakti – reāli tēvs nodzīvojis Londonā, reāli noderēja viņam tur krievu valoda. Tā noder tur, kur JAU dzīvo krievvalodīgie BET valstiskā mērogā (bizness, jebkurš veikals, garāmgājēji, avīzes, radio utt) – tikai pēcpadomju blokā. Kurš tad to nesaprot? 🙂 Dabiski, ka angļu valodai ir lielāka izplatība.

    foxsk8 wrote:

    tavs arguments, tiek pateikts tā, ka ir jāmācās ru valoda, jo redz RU ēģiptē ir pop valoda, un tai Latvijā ir jābūt kā 2 primārai valodai. Sviests.

    No kurienes tu šito izrāvi?

    Nekur un nekad neesmu teicis, ka jābūt “2 primārai valodai”. Uzskatu, ka jebkura svešvaloda, kas dzīvāka par lībiešu, dzīvē noder, ja ir iemācīta. Sliktāk no tās nepaliek.

    Bet par primārajām valodām tu pats izfantazēji. Nekur neesmu teicis, ka valstī jābūt vairāk par 1 valsts valodu.

    Starp citu, kādēļ “User”? Nikam ir reāls pamatojums: https://img0.liveinternet.ru/images/attach/c/2//65/506/65506705_usver.jpg !

    #259365
    Foxsk8
    Participant

    Crow: Tikai tāpēc, ka viņi Deportēja krievu laikā, juku laikā, ka max LV alga bija 50 – 70Ls mēnesī. Ja būtu labi laiki, Latvijā, viņi 100 procenti agriestos šeit, to viņi skandina katru reizi, kā sazvanāmies. Mājas tomēr paliek mājas un tu domā, ka viņi brauca tur, ar domu, ka viņi ir sami best of world? Protams ka nē, tu domā, mūsu ex prezidente Vaira, arī bēga uz Kanādu lai tur vairotu savu privāto dzīvi? Protams, ka nē, viņa atgriezās Latvijā un kļuva pa Latvijas prezidenti, so, atkal replika nevietā.

    Crow: Ja tev nav reālu argumentu, kāpēc Krievu valodai ir jābūt par otro valsts valodu, tad nesaki neko. Neviens no taviem domu gājieniem nav vērsts uz galveno domas argumentu, bet gan tipiska latviešu daba, piepisties tam, kas kaut ko saprot un zin ko domā.

    #259366
    Crow
    Participant

    Ui, dunduks, vēl dzīvības atdošanu piesauks. Ej ātrāk un atdod arī kaut kur stūrī, lai miers no tevis. A mēs saliedēsimies lietū, ja būs tāda vajadzība.

    Bļaģstvo, man laikam Drošības policija jau netu nogrieza, rīt nāks ciemos. Iešu sust, pokuj. :>

    Pārdomāja, vēl pavāks pret mani pierādījumus… vot i došu arī 😀

    #259367
    usver
    Participant

    foxsk8: Es pašķirstīju topiku un nevaru ieraudzīt, kur te kāds runātu par krievu valodas īpašā statusa oficiālu ieviešanu Latvijā, izņemot Tevi pašu. Parādi, lūdzu, ar pirkstu.

    #259368
    Crow
    Participant

    Jā, krievu laikā alga bija 50 – 70 Ls mēnesī, skaidrs ar tevi. Reāli argumenti nav tev pašam, tikai muldi kaut ko. Es prasīju, kāpēc viņi gaida, kad Latvijā pienāks tie labie laiki, bet neko nedara, lai tos labos laikus tuvinātu.

    Un jā – biedra usver pēdējam postam +∞

    Bet… te jau ir jāuzstāda diagnoze, ķirzaks jau diagnostiku iesāka.

    #259369
    Foxsk8
    Participant

    Cilvēki, iemācieties lasīt ibio:

    Biedrība “Sargi valodu un Latviju” un apvienība “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK šodien Latvijas Okupācijas muzejā vāks parakstus grozījumiem Satversmes 112.pantā, lai paredzētu pakāpenisku pārēju uz mācībām latviešu valodā.

    Pats pirmais, roberta posts.

    Viens aglis, otrs skolnieks, nevienam nav sajēgas par šo tēmu. Kauns.

    juku laikā, ka max LV alga bija 50 – 70Ls mēnesī.

    Blec, paprasi saviem vecākiem, cik viņi saņema 1992 – 3 – 4 – 5 – 6- 7- 9 – 2000 gādā. Gudrinieks atradies, domu nesaprot, varoni tēlo.

    Un kamēr būs tādi latvieši kā Crow, utt… neviena līdzcilvēka centieni, etc, nespēs veidot kopēju labumu, tāda ir latviešu daba.

    Man ir 1.5 gadus veca meita, es negribu, un nevēlos, ka viņai tiktu uzpiesta skolā mācīties krievu valoda. Ja jums kungi nav bērni un nedomājiet par nākotni, tad pastāviet klusu.

    Un usver, ko tu dzīvodams svešumā esi sniedzis mums Latviešu tautai un Latvijai, kā vien neatsveramu, negatīvisma izpausmi, pie šīs tēmas. Neņem ļaunā, bet no malas skatoties, tā tas ir.

    Un kāpēc ir jāpieļauj tāda doma, kā saliedēties lietū? Vajag cīnīties tā, lai nebūtu tādas domas, rīcības, un domāju ka Crow, uzmestu lietussargu, pasēdētu malā, aizpīpotu smēķi un skatītos kas notiek, nevis savu ādu, tiešā nozīmē ādu, mērcētu.

    #259370
    richijs
    Participant

    Par tēmu: Atkal tikai Rīga laikam jau pārējā Latvija neeksistē…

    Būtu parakstījies, jo varbūt tā beidzot saprastu krievvalodīgie ka vismaz savas atvases jāmāca latviski runāt..

    #259371
    Crow
    Participant

    Un tieši kur loberta postā ir teikts kaut kas par otro oficiālo valodu? Parādi ar pirkstu, jo, sit mani nost, bet es neredzu. O_O

    Neviens te neuzspiež krievu valodu. Taisni otrādi – esmu par to, lai visi Latvijā dzīvojošie dzīvotu saticībā un mierā. A tu te, krutais latvieti, skaldi matus tagad.

    Ko nozīmē – “viņi deportēja”. Tu vispār zini, ko “deportēt” nozīmē? Dirsējs ņeščastnijs.

    Juku laikos mainījās naudas politika. No rubļiem pārgāja uz Latvijas rubļiem (t.s., repsīšiem), no tiem uz latiem. 1 pret 200, starp citu, kad visi padomju laikos iekrātie rubļi (arī manai ģimenei bija iekrāts pietiekami) izkūpēja kā rīta migla. Enīvej, tad bija ne tikai juku laiki, bet arī cenas bija daudz mazākas. Laukos dzīvojot, varējām mierīgi iztikt ar to, kas bija, lai arī cik un kādā valūtā tas bija. Pēc tam viss pēkšņi kļuva privāts, tehniku savāca par pajām lielākie dirsā līdēji, laukus apstrādāt vairs nevarēja, nafig, padevāmies un prom uz pilsētu. Un tāpat ģimene iztika, maksāja nodokļus valstij, pensiju kapitālu, ražošanā ieguldīja. Neslinkoja un muti nebrauca. Dzīvoja.

    A tur tavējie latvieši – ja ir latvieši, lai brauc uz Latviju un strādā, maksā valstij nodokļus, uzlabo IKP un tā tālāk un tā tālāk. Nevis svešumā mīž uz angļu elektrības vadiem. Vot i viss, ko tu vēl te locies, izmests sausumā, mirsti tak.

    Par to skolnieku – mazāk muldi, jebitvajumaķ. Esmu “rožģonnij v CCCP”, vēl 88-tajā. Varoni tēlo tu, pļūtīdams pret vēju. Žēl, ka tev ir meita, tādu dumju tēvu nav pelnījusi.

    #259372
    usver
    Participant

    foxsk8 wrote:

    Cilvēki, iemācieties lasīt ****:

    Biedrība “Sargi valodu un Latviju” un apvienība “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK šodien Latvijas Okupācijas muzejā vāks parakstus grozījumiem Satversmes 112.pantā, lai paredzētu pakāpenisku pārēju uz mācībām latviešu valodā.

    Pats pirmais, roberta posts.

    Bijušajai kolēģei dēli mācās lietuviešu vidusskolā. Ar ko tā savādāka par krievu valodu? Kur kāds ir iecēlis krievu valodu īpašākā statusā par lietuviešu? Kur te kāds 2. vai kāds statuss, nesapratu?

    foxsk8 wrote:

    Viens aglis, otrs skolnieks, nevienam nav sajēgas par šo tēmu. Kauns.

    Š is bija adresēts man? tad nosauc sevi par vācieti – 2kārtēju vācieti. Jo man Anglijā dzīvo tēvs, bet Tev Vācijā – vairāki radi.

    Quote:

    Man ir 1.5 gadus veca meita, es negribu, un nevēlos, ka viņai tiktu uzpiesta skolā mācīties krievu valoda. Ja jums kungi nav bērni un nedomājiet par nākotni, tad pastāviet klusu.

    Kurš viņai liek mācīties krievu valodu? O_O Runa ir par krievu skolām. Krievu. KRIEVU. Latviešu skolām, AFAIK, nemainīsies nekas. Ja kļūdos – palabo, lūdzu.

    foxsk8 wrote:

    Un usver, ko tu dzīvodams svešumā esi sniedzis mums Latviešu tautai un Latvijai, kā vien neatsveramu, negatīvisma izpausmi, pie šīs tēmas. Neņem ļaunā, bet no malas skatoties, tā tas ir.


    e? nocitēšu Tevi pašu:

    foxsk8 wrote:

    Cilvēki, iemācieties lasīt ****:


    Pirmkārt – es dzīvoju Latvijā. Parādi, lūdzu, ar pirkstu, kur es būtu minējis ko citu.

    Otrkārt – es savus tekstus pamatoju un palūdzu palabot, ja kļūdos. Nevis izvirzu nepamatotus apgalvojumus.

    Un atbildot uz jautājumu, ko daru – svešumā dzīvojot, es atpūšos, lai pēc atvaļinājuma varētu turpināt darbu Latvijā. esmu ieguvis labu izglītību un kļuvis par kvalificētu speciālistu. Nopelnu algu, nevis pieprasu bezdarbnieka pabalstu, maksāju PVN, kas palīdz uzturēt kādus pāris pilsoņus. Tas ir maz? Manuprāt gana daudz.

    Crow wrote:

    Par to skolnieku – mazāk muldi, jebitvajumaķ. Esmu “rožģonnij v CCCP”, vēl 88-tajā.


    foxsk8 AFAIK ir 89. gadā dzimis.

    #259373
    Foxsk8
    Participant

    Crow: Adresi studijā, iedresēsim tevi.

    Tu saproti, vispār zemtekstu no Robčika posta, domāju ka nē.

    Tātad, ja skolas māca RU valodu, tātad krievi jūtas priviliģētāki un aizvien izvirza jaunas prasības, sankcijas un ko tik vēl nē. No sākuma būs RU valodā izglītiba, pēc tam dokumenti, utt.. pēc tam pieprasīs visu. Es aizdomājos nedaudz tālāk, nekā tu spēj iedomāties, līdz ar to tā nav mana problēma, ka piesaucu tādu terminu, kā krievu valoda, visur. Jo tas ir pirmais solis, patreiz jau tā ir, kas citiem dot stimulu uz šādām valsts un cilvēku, valodu, utt… provokācijām.

    Ja tu esi tik aprobežots un nespēj to saprast, vaina nav manos uzskatos, un domā, bet gan tevi.

    Viss ko es minēju, ir reālas dzīves patiesība, pieņēmumi un reāli argumenti, un tu kā maziņš būdams, centies kaut ko manā domā mainīt, kur tev apbsolūti nav taisnības.

    Un so, man radi ir prom, bet es šeit esmu, un arī izsaku savu viedokli, kā tam vajadzētu būt, nevis kā žēlabaina žurka, kaut ko papīkst un pofigs, kā viss būs, kā notiksies, vajadzēs, stāvēsim pēc telefoniem rindā, kā pēc desām utt… 😀

    Un vispār: šis tavs izteikums ir zem katras kritikas: “mirsti tak.”

    Tu pats sajēdz ko to runā, pa šo vien izteikumu, varētu tev likt ar lauztām rokām ielogoties notepādā, tu varētu izmantot savu ļengano mēli lai uzsistu username un paroli.

    #259374
    Crow
    Participant

    Kad pļūtāmā aptrūkstās un ar vārdiem pie vietas noliek, tad caur netu sūro veci tēlo, m? Nav pirmā reize, kad novedu līdz šitam cilvēkus, kam nesanāk. Vot i nahuj ej, lielais dresētāj. Pavāries savā sulā tagad. Un nodziedi meitai “twinkle, twinkle, little star”.

    Diagnoze: taurs.

    EOF.

    #259375
    usver
    Participant

    Ak, jā – mūsdienu jaunieši krievu valodu vairākumā neprot. Vari neuztraukties – tagadējie 2kursnieki vairums pat krieviski normālu sarunu nespēj uzturēt. Daudz ir tādu, kas kirilicu nesaprot principā. Kādēļ lai meitai vajadzētu būt izņēmumam un mācīties krievu valodu, paskaidro, lūdzu? Vai tad vidusskolās latviešiem vispār vēl to māca obligātā kārtā kaut 1 semestri?

    Ar šo ierosinu beigt dzert tiem, kas to dara un visiem iet gulēt. Rīt būs jauna diena.

    #259376
    Foxsk8
    Participant

    Crow: Un kāds šeit sakars manai ģimenei? Laikam tiešām prasās tev kartīgi pa žokli sadot. Lai piedod samurajs un citu komentu labotāji rītā, bet uz to vien tu prasies.

    Ja nav argumentu, tad uzdirsieni, vienmēr laikā ko?

    #259377
    Wuu
    Participant

    Bez komentāriem…

    #259378
    aoma
    Participant

    Vispār jau taisnība ir tiem, kas uzskata, ka Latvija kā valsts sen vairs nepastāv, ir tikai atsevišķu indivīdu centieni kaut kā ķepuroties.

    Es iešu vēl tālāk un teikšu, ka tādas Latvijas vispār nekad nav bijis, ir tikai dažu sīku baltu tautiņu, pareizāk mežoņu cilšu, mākslīgs apvienojums, kas ērtības labad nodēvēts vienā vārdā un apvienots kopīgā teritorijā.

    Ja kāds ir dzirdējis lībiešu valodu, tad sapratīs, ka ar mums zināmo tai nav nekāda sakara, tāpat kā arī ar gandrīz visām pārējām – sēļu, kuršu, zemgaļu utt.

    Vienīgie, kas šodien varētu pretendēt uz īsteno latviešu nosaukumu, ir Rīgas švaukstu nicinātie ļatgoļi, kas tālajā XII-XIII gs. bija skaitliskā vairākumā, un, jādomā arī īstenie Latvijas vārda izcelsmes vaininieki.

    Tas, ko māca un mācīja vēstures grāmatas, ir tikpat skaistu leģendu apvienojums kā bībele, jo kā labi zināms, tās ir pirmās, ko pārraksta pēc jebkuras varas nomaiņas. Pats esmu lasījis vismaz trīs dažādus variantus, daudzmaz ticamākus var meklēt senajās hronikās, un arī tikai no tādiem avotiem, kas nebija ieinteresēti neko ne izskaistināt, ne pārlabot pa savam.

    Gan leiši, gan igauņi sen ir sapratuši, ka tik mazām tautiņām, lai nepazustu vēstures mēslainē, ir jāpievienojas kādai lielākai tautai, ar kuru ir kopīgas robežas, nevis fantazēt, ka kādam no aizjūras mēs te baigi svarīgie esam, jo otrs variants – apvienoties savā starpā, baltu vēsturiski slavenās kašķīgās dabas dēļ nav panākama lieta.

    Varbūt ķecerīgi skan, bet es nebaidos raudzīties realitātei acīs, pietiekami ilgi bija jātur mute, gandrīz visu lielāko mūža daļu.

Tiek skatīts 61 ieraksts (no 100 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā