Neesi aita- paraksties! (Latviešu valoda)

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Cilvēks un Sabiedrība Neesi aita- paraksties! (Latviešu valoda)

Tiek skatīts 81 ieraksts (no 100 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #259379
    arasmandas5
    Participant

    @foxsk8

    Dēļ tādiem kurzemniekiem galotņu aprāvējiem kā tu Latvija ir tādā pakaļā

    Lūk šis posts ir labs piemērs ka varai ir izdevīgāk valdīt par sašķeltu tautu.Ja krievi un latvieši apvienotos lielas lietas varētu paveikt 😉

    #259380
    guitarman
    Participant

    Lasot komentārus kur paši latvieši un latvijā dzīvojošie noliek savu valsti un valodu, vemt gribās.

    Jūs vispār apzinaties ka izrādāt necieņu ne tikai pret savu valsti un savu valodu, bet arī paši pret sevi?

    #259381
    Mr.Death
    Participant

    [img]https://images.epilogue.net/users/josic/123942_Illo_4.1_Paladin_Chapter_Spread__final-COLORS.jpg[/img]

    +1 robcjik. atveeri kaarteejo bezjeedziigo teemu, kas uzkurina naidu internetaa. ceru, ka Tavaam aknaam palika labaak. es pat nemaz neiedziljinaasjos sjitajaa sviestaa, pietiek jau palasiit peedeejos komentaarus. Ja jau pat lapsaa ir pamodusjies senteevu instinkti, tad tas noteikti ir kaut kas mega-sviestains.

    #259382
    drunk_lizard
    Participant

    KoЯn wrote:

    Hmm, a kurā kategorijā ietilpstu Es, ja Esmu ticis audzināts LV ģimenē un pasē tautība – latvietis, bet man ir tik ļoti dziļi uzdirst par nacionāliem jautājumiem. Vēlos vientautību un vienvalodību visā pasaulē.


    gariigs kroplis.

    starp citu, par to es nesjaubiijos jau sen. diagnoze apstiprinaata.

    starp citu, jaa. uz barikaadeem bija gan krievi, gan latviesji. pie kam abaas pusees…

    sjajaa topikaa ir pilniigi konkreeti redzama jaunatnes absoluutaa impotence.

    hau

    #259383
    Foxsk8
    Participant

    Atvainojos Crowam un vēl dažiem, par vakardienas uzbraucieniem utt…. nokaitinājāt mani. Katram ir savs viedoklis un katram sava taisnība, pie tā tad arī paliksim.

    #259384
    Wuu
    Participant

    Ko man darīt, ja māte no Latvijas, bet tēvs no Krievijas? Help!

    #259385
    Jaunzems
    Participant
    #259386
    root
    Participant

    Nu un ko man darīt, ja ģenētiski esmu 4 kultūru/nāciju sajaukums, tajā skaitā krievu? Kaut man tēvs japānis būtu un māte no Havaju salām, es vienalga esmu dzimis Latvijā, audzis Latvijā un esmu Latvietis.

    #259387
    Jaunzems
    Participant

    Nop – atšķirība ir tāda, ka Amerikā tu būtu amerikānis, Latvijā tu būsi nepilsonis. Paldies Tev, Godmani!

    #259388
    jonjs
    Participant

    Te daži slavēja lētos Krievijas resursus. Jā tie bija lēti un PSRS laikā Latvijā tika grūsti milzīgi līdzekļi. Visi tā saucamie kolhozi miljonāri bija miljonāri tikai tādēļ, ka tā naudiņa tika atgāzta no Krievijas puses, un ne jau tādēļ, ka baigi pareizi saimniekoja. Tas viss bija pokazuhai, jo bija PSRS rajoni, kur talonu sistēma visus pēckara gadus tā arī līdz galam netika atcelta. Mēs bijām PSRS fasāde.

    Rūpniecība. Tur bija baigais kasjaks ar to rūpniecību, lielākā problēma bija tā, ka tā nebija adaptīva. Piemēram rūpnīca ražoja kalošas, ko PSRS kolhoznieki vai pilsētnieki varēja vilkt uz vāļiniem, lai tie ziemā nesamirktu vai arī iet stallī pie govīm.

    Tātad kalošas šī rūpnīca varēja ražot visus 70 gadus, bet tikai kalošas. Gumijniekus uz šīm iekārtām ražot nevarēja, jo iekārtas tā uztaisītas neadaptīvas.

    Un tā lielākajā daļā uzņēmumu.

    Par nacionālajiem jautājumiem. Nav nemaz tie krievi tik pūkaini. 20 -gs. 50. gadu beigās Latviju vadīja tā saucamie nacionālie komunisti, 70 % no tiem bija Sarkanajā Armijā izkarojušies latviešu karavīri u.t.t. Tie bija pret imigrāciju no Krievijas. Un daudzas citas lietas viņi redzēja ne tā kā Krievijas priekšniecība.

    Tā kliķe tika atstādināta no varas, turklāt iemesls bija gandrīz vai fašisma atdzimšana Latvijā vecais Krievijas joks ar fašisma saskatīšanu.

    Pēc kā sākās masveida imigrācija un tam sekojoša rusifikāicija. Nav jau tie latvieši jāšauj nost, ja var atšķaidīt citu tautu starpā. Dokumenti PSRS laikā bija jāraksta Krieviski u.t.t. Un maz pamazītēm tos letiņus šķaidīja tai kokteilī. Reāli Latvijā uz dzīvi pārvācās ap 600 000 (lai gan Wikipēdijā ir pat štengrāki tie skaitļi, kas grib var pameklēt) citu PSRS rajonu iedzīvotāji, kas ar Latviju nav nekādā veidā saistīti pirms tam. Un uz to visu kultūru u.t.t. viņiem ir dziļi vienalga. Viņiem ir sava kultūra 🙂

    Un uz beigām bijā tā, ka teica krievi “… хорошо в нашей Риге только много латышей …”. 80 – tajos gados tu jau bieži vien veikalā nevarēji, bērns būdams, kaut ko nopirkt, jo pārdevēja neprata latviski. Un krievem bija tāds joks, ka latvieši runā “… на собачем языке … “.

    Protams, ka ir krievi Latvijā, kas nes vairāk labuma kā dažs labs nacionālpatriots vai urālatvietis un mērķis mans nebija aplikt krievus un Krieviju. Daudzas lietas Latvijā uz doto mirkli ir sačakarējuši paši letiņi. Tomēr gribēju parādīt arī otru medaļas pusi. Domāju, ka ir daudzi vēl te pat Latvijā, kas mūsu zemi uzskata par Krievijas guberņu, kur kaut kādi aborigēni runā suņu valodā.

    #259389
    samurajs
    Participant

    Hehe ar to padomijas pokazuhas ekonomiku vispār bija cirks ritīgais. Kārtējā PSKP atskaitē bija lasāms, ka Liepājas Mašīnbūves rūpnīcā (militārais objekts) saražoti >10,000 smago automašīnu. Nu kurienes tad Liepājā milzu autorūpnīca? Izrādījās, ka autiņus no Krievzemes pa dzelzceļu uz platformām veda šurp, uz tiem uzmontēja militārās raidstacijas, ko ražoja uz vietas. Un pēc tam autiņi tāpat turpināja savu ceļu nezin kur.

    Bet atskaitēs šīs aprīkotās automašīnas figurēja kā no jauna izgatavotas. Lūk, kur tie pārpildītie plāni radās! 😀

    #259390
    msh
    Participant

    drunk_lizard wrote:


    tev ir citas idejas?

    tavaa vecumaa nu vajadzeetu saprast, ka tas ir panaakams TIKAI vardarbiigi, diemzjeel sjaads scenaarijs ir utopisks…

    rezumee: latviska latvija tika padirsta 40. gadaa

    VISS

    +1

    #259391
    msh
    Participant

    Ja reiz betonam banāns tika iedalīts par vienīgo viņa postu šajā tofikā, tad foksim arī pienākas banāns, tikai, diemžēl, to nevar izdarīt 🙂 Betons vienkārši izsakās tiešāk, kā arī reālistiskāk. Galu galā vecuma starpība šiem, ja jau foksis ir 1989., nepilni desmit gadi…

    Un ja jau reiz ir tā, ka foksis ir par mani vairāk kā gadu jaunāks, var arī saprast šitentos sviestainos tekstus. Diemžēl pats viņš uz sevi no malas nepaskatās un neredz ka viņš brauc otrā, diezgan plaši izplatītā galējībā – ielien rietumniekiem 🙂 Latviešu valoda ar angļu vārdiem tiek piedirsta vēl ātrāk kā ar krievu. Tāpat nav ar loģiku izskaidrojami visādu firmu angliskie nosaukumi. Ja kāds teiks par kaut kādiem ārzemju sadarbības partneriem un eksporta tirgiem – diez anglis vai amerikānis saprot, ko nozīmē kādas zviedru firmas “alle ralle kekke pekke AB” nosaukums? 😀 Nezinu, vai šis ir veikli nomaskējies, vai te vairs neapgrozās, bet Sidiņš ir labs jaunās paaudzes piemērs – runājot ar viņu, liekas ka ir darīšana ar kaut kādu ārzemnieku, lai arī bik šaubos, vai viņš kaut reizi bijis kādā angliski runājošā valstī – katrā teikumā pa kādam angļu vārdam…

    Foks, drīkst zināt cik tev tie brāļi un māsas ir veci, un kad šie pameta latviju? Jo izklausās ka šiem tā atgriešanās gribēšana ir , nu, tāda, khe khem… Pēc divām dienām apritēs gads, kopš es neesmu latvijā, un es zinu ka šogad , vai, velākais nākamā gada sākumā es atgriezīšos. Pasaule ir apskatīta, pietiek. Jāiekrāj bik naudiņa, lai reanimētu manu A90q un aprīkotu ar kapeikpišanas iekārtu, cerams ka latvijā kaut ko par 200-300 ls mēnesī uz rokas atrast tad varēs 🙂

    Ä€, un par manu nostāju vēl dažos šeit apskatītos jautājumos – angliski es runāju stipri labāk nekā krieviski, tāpēc ar savas aģentūras sekretārēm un menedžeriem es sarunājos angliski nevis krieviski, krievu valodu māku tādas pavājas sarunvalodas līmenī, kirilicu lasīt jau gandrīz vairs nemāku. Abas valodas iemācījos skolā, tikai angļu valoda tika un tiek slīpēta lasot wikipēdiju. Bet bez krievu valodas neiztikt, jo pat ja es mācētu runāt lietuviski un poliski, bik mūsējo krievu te arī ir. Kaut gan ar poļiem ir interesanti – ļoti bieži uzdodot kādam polim darbā jautājumu “do u speak english iļi gavariš pa ruski”, seko atbilde “pa ruski”, bet turpinājums visbiežāk ir polisks ar nedaudziem krievu vārdiem, ko nu es saprast nevaru 😀 Ja latvija vairs neeksistētu, es visdrīzāk izvēlētos palikt par lietuvieti. Lietuviu kalbu arī palēnām mācos, bet ļoti lēnām. Tiesa gan, viņiem arī ir problēmas ar nacionālo identitāti līdzīgi kā mums, bet nu viņi vismaz savā valstī ir 90%, un, ja tic wiki, lielākā minoritāte viņiem ir poļi nevis krievi.

    #259392
    nevertell
    Participant

    Offtopiks, bet betona bans uzlika smaidu uz manas sejas.

    #259393
    msh
    Participant

    Vari smaidīt cik gribi, bet viņš šo forumu pametīs tikai pēc paša vēlēšanās, banāns tikai nozīmē atgriešanos ar citu nicku 😀

    #259394
    root
    Participant

    Tev viņu tik ļoti vajag? Moš uzaicini vakariņās sveču gaismā.

    #259395
    samurajs
    Participant

    msh: Betonam banāns nav par komentu šai topikā, bet par pavisam ko citu. Vai tu kaut kur redzi ******, ***, ********? 😀

    Katrā ziņā rīt tev par lielu prieku jams būs atpakaļ! 😀

    #259396
    msh
    Participant

    root wrote:

    Tev viņu tik ļoti vajag? Moš uzaicini vakariņās sveču gaismā.


    Kad būšu atkal latvijā, noteikti viņu apciemošu. Vakariņas un sveču gaisma gan izpaliks 😀

    #259397
    Bekons ar olām
    Participant

    msh wrote:

    Vari smaidīt cik gribi, bet viņš šo forumu pametīs tikai pēc paša vēlēšanās, banāns tikai nozīmē atgriešanos ar citu nicku


    Apstiprinu. Visticamāk tā arī būs.

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=B8nKlIPYGCQ[/youtube]

    #259398
    usins
    Participant

    Mjā. Nu nezinu vai tas ir normāli, ja deputātiem pašiem nav dūša pieņemt šādu likumu. Bet teikšu tā- Krievi neizmirs, ja skolā runās Latviešu valodā.

    Es pats esmu ukrainis, Latviešu valodu zinu labāk par daudziem latviešiem, olimpiādēs piedalījies utt. Satiekot mani reti kurš domā, ka neesmu latvietis. A man po, ka neesmu latvietis. Esmu iemācījies adaptēties un protu i krievu val, i latviešu i angļu val sarunāties ar cilvēkiem. un valodu zināšana darbā dod lielu bonusu, jo man ar klientiem vieglāk runāt, un nav jābaidās,ka krievu vai dāņu, zviedru klientus apkalpos kāds cits un saņems lielāku piķi….

Tiek skatīts 81 ieraksts (no 100 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā