net speedtest uz linux

Sākumlapa Forumi Software Linux/BSD net speedtest uz linux

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 22 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150430
    bumbulis
    Participant

    Situācija: ir linux serveris (ar diezgan pavecu slackware, ja tas ko izsaka), kuram pieslēdzos caur ssh (putty), root pieejas nav. Serverim ir tikai Latvijas internets, respektīvi ar ārzemēm sazināties nevar. Jautājums: kā es varētu notestēt up/down ātrumu serverim, jo ir aizdoma, ka tas ir stipri pašvaks. Paldies par palīdzību!

    #225539
    shady
    Participant

    m? Kāds sakars tam ar linux? Ja tev vajag net ātruma testu uz LV hosta…

    => net.tikli.lv

    #225540
    bumbulis
    Participant

    Man vajag notestēt to ātrumu serverim, ne sev. Kā es to varu izdarīt caur ssh? Tāds ir jautājums.

    #225541
    drono
    Participant

    Vienkāršākais jau droši vien būtu sameklēt kādu ātru neta pieslēgumu (lai ir minimāla ietekme uz rezultātu) un no tā novilkt kādu failu no servera vai aizsūtīt failu uz serveri un tad apskatīties/izrēķināt ātrumu.

    #225542
    bumbulis
    Participant

    Neesu eksperts, bet vai šāds rezultāts būtu korekts? Repsektīvi, vai serveris failus uploado/downloado, teiksim caur to pašu webserveri ar pilnu atdevi?

    #225543
    remarco
    Participant

    Man liekas tīkla ātrums ir tik relatīvs jēdziens cik vispār kaut kas var būt relatīvs.

    Kas ir servera ātrums???

    Es saprotu man ir pieslēgums un provaideris man garantē tur kaut kādu ātrumu skaitās vel kaut kāds mistiskais cipars reāli nav ne viens ne otrs. man tepat blakus stāv mans serveris un viņam nav nekāda sava ātruma ir tikai tīkla ātrums. a tīkla ātrums var būt bēdīgs arī Tev pašam. vai par savu tīklu esi pārliecināts par visiem 100?

    Velss viņzin kā to tagad noteikt … varbūt no dažādiem tīkliem vajag nopingot un paklausīties ko tas serveris tur atbild. Vai te iedod to ip paklausīsies tauta kam nav slinkums un to tracerouti uztaisiis tad jau manīs vai tur vispār ir kāda atbilde.

    Tas gan mans subjektīvais viedoklis no tīkla maz ko saprotu ja vien to ka tur ir vadiņi rooterīši serverīši maršrutiņi un vel kaut kāda draza….

    #225544
    aoma
    Participant

    remarco, ārums ir tik, cik, respektīvi, konkrētais provaiders piešķīris. Vismaz manā gadījumā, [reālā pakalpojumu sniedzēja tuvākais šefs ir mans kādreizējais kursabiedrs], pāris nopietna izskata garšīgu padzērienu bija pie vainas, lai neta ātrums kaut nedaudz uzlabotos

    #225545
    remarco
    Participant

    Nu manā gadijumā arī nav traki taču tālu no piesolītā. 100Mb/s nu šaubos vai man tāds ir ….

    es gan esmu aiz bezvadnieka kas ir 54Mb/s taču arī tāds cipars neturas .

    Speedtest.net protams nav nekas ūber precīzs, bet nu tā viņš rāda.

    [img]https://www.speedtest.net/result/687856705.png[/img]

    No pieredzes varu pateikt ka ir daži cilvēki kas no manis tiešām ātri var novilkt failus. Precīzus skaitļus nepateikšu un torrents nav rādītājs, bet nu ir kas velk ātri. no darba arī caur ftp sūtiju uz māju ātri failus pat ļoti , bet pārsvarā cilvēkiem ir problemas:(

    Tapēc teikt ka tīklam ir konkrēts ātrums 🙁 nu dien mēle nelokas jo aiz viena mezgla ir citi mezgli provaideri utt. viss ir relatīvi kā jau teicu.

    #225546
    aoma
    Participant

    ir jau nu gan. un tas, ka reizēwm liekas fiksāks, neka ikdienā, ir tikai atkarīgs no trubas, ko piedāvā konkrets provius.

    #225547
    bumbulis
    Participant

    Es atvainojos, bet kā pingošana, pat aptuveni ļaus man noteikt servera up un down ātrumu (par internetu tiek runāts, remarco)? Ja ir daudzi cilvēki, kuri sūdzas par ātrdarbības problēmām, tad es attiecīgi pie cēloņiem pieskaitu variantu, ka varētu būt švaks interneta pieslēgums. Aoma, tur jau tā lieta, ka serveris atrodas provaideru telpās, arī caur pazīšanos, tikai nav skaidrs kāds tarifu plāns tam ir piešķirts, līdz ar ko negribas tramdīt cilvēkus, kamēr nav noskaidrots, ka pie vainas ir švaks interneta pieslēgums.

    P.S. Tikai lūdzu nesāksim staipīt un neliksim savus speedtest.net kailfoto. Tas uz manu problēmu galīgi neattiecās.

    Paldies!

    #225548
    aoma
    Participant

    bumbulis, bet ko lai saka, ja jau pieslēgšanas brīdī konkrētie veči sola labi ja 10% no līgumā rakstītā?

    Pilsētā noteikti ir varianti, bet mūs, lauciniekus, šie drāž visos caurumos…

    #225549
    remarco
    Participant

    Man jau bij doma varbūt nelikt, bet nu ieliku klusā cerībā ka bērni vel guļ 🙂

    Pings ko dos .

    nu ja dažādi cilvēki no dažādiem provaideriem nopingo tavu serveri teiksim ar lielākām pakām nekā standartā tad tas var dot diezgan daudz infas.

    atceries ka var mainīt paku lielumu. protams pārspīlēt nevajag. saliekot kopā tādu info var izzīst pieklājīgu info par tīkla stabilitāti līdz serverim, paskatīties pa kādiem ceļiem viss notiek un kaut ko tādu. kā jau teicu specs neesmu pa tīkliem te vajag kādu gudrāka cilvēka padomu. Bet nu jāsa ka jautājumu biji definējis tā kā Tev atbildēja Shady..

    Nu cerams Tev te kāds palīdzēs.

    #225550
    bumbulis
    Participant

    Viss būtu jauki, ja vien es jautājumā nebūtu skaidrojis, ka serverim pieslēdzos caur ssh, līdz ar ko Shady jautājums par “kāds sakars ar linux” bija lieks, kā arī no viņa adreses iedotās man labums nekāds, taču, protams, paldies par palīdzību. Es pats esu pingojis gan konkrēto serveri, gan provaideru mājaslapu, pieņemot, ka abi serveri atrodas vienā telpā. Kamēr provaidera mājaslapai taimauti nav, tad manis interesējošam serverim ir brīžam taimauti. Taču joprojām nav skaidrs, vai serveris nevar apstrādāt visus pieprasījumus (dēļ lēna interneta). Vai pie vainas ir pats serveris, precīzāk ta programmatūras neupdeitošana.

    #225551
    Andron MacBeton
    Participant

    Linux serveri nav domāti lohiem.

    #225552
    bumbulis
    Participant

    macbeton wrote:

    Linux serveri nav domāti lohiem.


    Lūdzu nepiesārņo manu topiku ar savām jēlībām. Ja nav ko teikt, tad nesaki, man no tava drūmā čaļa rakstura kačāšanas ne silts ne auksts. Paldies!

    P.S. Priecājos ka vismaz viens ir piedzimis jau kerneļu kompilētājs…

    #225553
    Andron MacBeton
    Participant

    Ja tu esi tik debīls ka nevari palaist kādu no 100 ftp vai vismaz lynx tad ko tu te meklē un ko tu nīdi? Peģiku emo sūdelis izdomājis ka ir baigais datorspec, kārtējais. Pēc tādiem maukasbērniem parasti viss ir jāpārinstalē un jāpārtaisa. Pisies tu kropli grāvjus rakt!

    #225554
    bumbulis
    Participant

    Jomajo, no kurienes tāda agresija? Man līdz grāvjiem tālāk nekā tev līdz saprātam. Tici man, nemaz neuzskatu sevi par datorspecu. Pieņemot, ka ikdienā arī taisi kompjus, varu iedomāties, kā ar šādu attieksmi sēdi un klusībā murkšķi zem deguna, kad kāds pajautā ko tādu, kas tev liekas elementārs, bet dzīvē jau nedrīkst uz klientiem dirst, tapēc jāsakož zobi. Ak Dievs, ku tev ir drūma ikdiena čalīt, saņemies tak, nav ko uzvilkties par niekiem. Tiešām žēl cilvēki, kuriem dzīvē tik tālu neiet, lai dēļ šādiem niekiem tik traki uzvilktos.

    #225555
    Andron MacBeton
    Participant

    Un debīlu jautājumu uzdošana ir pareizi un labi?

    Nedapistenis bled.

    #225556
    Crow
    Participant

    [img]https://notepad.lv/templates/ja_xenia/images/logo-default.jpg[/img]

    pozitīvi, domājošiem, cilvēkiem – izvēlieties jebkurus divus 😀

    #225557
    bumbulis
    Participant

    Kas kuram elementārs/debīls. Es tak nesaucu tevi par nedapisteni, dēļ tā, ka tev ir problēmas ar saskarsmi un nerviem? Es vienkārši saprotu, ka visiem dzīvē nevar klāties labi un citiem ir savas ikdienas negācijas jāizgāž internetā. Vai varbūt tu vienkārši gaidi pretreakciju, savādāk tā sistēma nedarbojās? Es varu patēlot traki aizvainoto vai ko tādu, ja tev labāk paliek!? 🙂

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 22 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā