Nīderlandē mūziķi cīnās par pirātisma legalizēšanu

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Nīderlandē mūziķi cīnās par pirātisma legalizēšanu

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #152725
    Kon
    Participant

    [imgl]https://www.bildites.lv/images/0rf9rt167zr3hnz9vz2.gif[/imgl]Kamēr citās valstīs noris nemitīgas cīņas pret pirātismu, lai “glābtu” mūzikas industriju, tikmēr Nīderlandē mūziķi vienojas ar patērētāju tiesību aizsardzības organizāciju kopīgā cīņā, lai legalizētu pirātismu. Saskatat pretrunu? Es arī!

    Gadiem ritot, Nīderlandi milzīgā smadzeņu skalošana, par to cik pirātisms ir ļauns, ir atstājusi neskartu. Valsts iedzīvotājiem ir atļauts lejupielādēt filmas un mūziku personiskai izmantošanai, taču patreizējā valdība vēlas sekot citu valstu piemēram un veikt izmaiņas likumdošanā, kas liegtu veikt augstāk minētās darbības likuma ietvaros. Mūsu supervalstī varbūt arī tik radikālas likumu izmaiņas tiktu pieņemtas bez vērā ņemamas pretestības, bet ne Nīderlandē.

    Likumprojektam uzreiz radās vērā ņemami pretinieki, kas sastāv no divām mākslinieku arodbiedrībām un patērētāju tiesību aizsardzības organizācijas. Minētā apvienība uztver likumprojektu kā sliktu ideju un ir sagatavojusi savu priekšlikumu, kas paredz, mūzikas un filmu, gan augšupielādi, gan lejupielādi pilnībā legalizēt.

    Apvienības priekšlikums paredz abu pušu (patērētāju un mākslinieku) tiesību apmierināšanu un to to nepārkāpšanu.

    Priekšlikumā paredzētā failu apmaiņas legalizēšana tiks veikta divos posmos :

    Pirmais posms

    Gluži kā daudzās citās valstīs, Nīderlandē ir noteikta nodeva ārējiem datu nesējiem, piemēram, CD un DVD. Jaunais priekšlikums paredz to anulēt un tās vietā pievienot nodevu jebkurai iekārtai, kas spēj atskaņot un/vai ierakstīt video un audio materiālus. Iekārtu sarakstā var sastapt mums tik pazīstamos televizorus, mobilos tālruņus un pārnēsājamos MP3 atskaņotājus. Vidējais nodevas lielums tiek piedāvāts 5 Euro apmērā. Naudas summa, kas iegūta no nodevām, tiktu godīgi sadalīta starp māksliniekiem un citiem autortiesību īpašniekiem. Piebildīšu, ka priekšlikums sevī neietver spēles, grāmatas un programmatūru, tikai mūziku un filmas.

    Otrais posms

    Nākotnē, kad failu apmaiņa būs kļuvusi vēl dominējošāka, tiks piešķirta vispārēja nodeva interneta pakalpojumiem, kas ļaus, personiskai lietošanai, dalīties ar mūziku un video saturošām datnēm pilnībā legāli. Savukārt komerciāli autortiesību pārkāpumi vēl aizvien būs nelegāli.

    Gan man, gan oriģinālraksta autoram priekšlikums liekas saistošs un interesants. Tiesa ir grūti iedomāties kā tiks sadalīts honorārs starp mazajām un lielajām ierakstu studijām (, kuras ir visa ļaunuma sakne). Kā arī cilvēki, kuri neizmanto failu apmaiņas sniegtās iespējas, nepamatoti maksātu vairāk par augstāk minētajām iekārtām.

    Saprotams priekšlikums saskarsies ar milzu pretestību no tādiem mūzikas servisiem kā iTunes, kas starp citu tikai pāris dienas atpakaļ savā piedāvājumā iekļāva visiem tik pazīstamos Beatles (pēc n-to gadu maldīšanās birokrātijas labirintos), jo priekšlikums tiem nozīmētu milzīgus zaudējumus. Lai vai kā, ir patīkami apzināties, ka ir vietas uz Pasaules, kur cenšas rast risinājumu ilgajai cīņai ar vējdzirnavām.

    Nobeigumā piedāvāju sarkastisku parodiju, par rakstā apskatīto tēmu, jau atkal IT Crowd izpildījumā 🙂

    Rakstā izmantots, un ar subjektīvo viedokli piesātināts, materiāls iz TorrentFreak

    #253722
    Imhoteps
    Participant
    #253723
    zivs
    Participant

    Televizorus*, mobilos tālruņus*

    Diezgan negodīgi pret tiem, kas mūziku un filmas nezog, ka pērkot mobilo telefonu, kurš paredzēts sarunām, nevis mūzikai, man vēl būtu jāmaksā kaut kādas nodevas par to, ka es varētu tur kādreiz ierakstīt mūziku vai vēl labāk – filmu (lol!). Sanāk, ka tie, kas mūziku un filmas iegādājas legāli, dabūs pārmaksāt tikai par to, ka ir pilna Pasaule ar tādiem, kas “brauc pa zaķi” un dzīvo uz citu rēķina …

    #253724
    Mad182
    Participant

    Manuprāt ļoti laba ideja, bet lv tas diez vai tuvākajās desmitgadēs ietu cauri, mums taču jāskrien pakaļ visām ar birokrātiju un komerciju apsēstajām lielvalstīm.

    Es labprāt piemaksātu dažus latus pērkot tehniku, ja pēc tam mierīgu sirdi varētu vilkt un glabāt filmas un mūziku cik patīk. Programmatūra jau tagad visa man ir legāla.

    Ja cilvēks uzskata, ka viņam to nevajag, tad kāpēc vispār pirkt telefonu ar mūzikas un video atskaņošanas iespēju?

    #253725
    zivs
    Participant

    Mad182 wrote:

    Ja cilvēks uzskata, ka viņam to nevajag, tad kāpēc vispār pirkt telefonu ar mūzikas un video atskaņošanas iespēju?

    Ir ļoti daudz tādu [jaunu] telefonu, kuros nebūtu iespēja kaut 2mb dajebko ierakstīt vai atskaņot?

    #253726
    cracks
    Participant

    zivs wrote:

    Mad182 wrote:

    Ja cilvēks uzskata, ka viņam to nevajag, tad kāpēc vispār pirkt telefonu ar mūzikas un video atskaņošanas iespēju?

    Ir ļoti daudz tādu [jaunu] telefonu, kuros nebūtu iespēja kaut 2mb dajebko ierakstīt vai atskaņot?

    https://just5.lv/ 😀

    #253727
    Maris77
    Participant

    Sen jau vajadzēja kaut ko līdzīgu ieviest. Tāpat ar pirātismu internetā nav iespējams cīnīties. Vēl varēja uzlikt maksu par katru izmantoto MB internetā, kas daudz kačā tie arī vairāk maksā. Domāju būtu pietiekami godīgi.

    #253728
    zivs
    Participant

    Un kā Maris77 plāno izkontrolēt, kurā brīdī izmantotie MB ir mūzika/filmas, kas ir ar autortiesībām aizsargāti, kurā brīdī tie ir bezmaksas pieejamie audio/video materiāli? Vai vispār kā Tu filtrētu patērētos megabaitus vai tie vispār nav kaut kādi bezmaksas faili kā tādi? Par tiem arī būtu jāmaksā kādam?

    #253729
    Maris77
    Participant

    Kāda atšķirība kam Tu tērē tos MB? Maksas vai bezmaksas filmām? Tagad jau arī Tu maksā autortiesības par datu nesēju, neviens jau neprasa ko Tu tur taisies rakstīt.

    #253730
    root
    Participant

    Ko jūs te vemj? Es ar visām 4 esmu gatavs piemaksāt tos 5Ls-10Ls par mp3šku vai mobu ja man tas ļauj 100% legāli vilkt un klausīties viņā mūziku.

    #253731
    Evers
    Participant

    root trāpīja desmitniekā.

    #253732
    nevertell
    Participant

    Nokia’i bija tādi plāni- nopērkot telefonu tevi ir 4 gadu pieeja viņu mūzikveikalam un tur tu vari grābt cik gribi, un ar plāniem laikam izgāja plāni, laikam. Vismaz neesmu dzirdējis, ka tas vēl strādā.

    #253733
    Kon
    Participant

    Es maksātu līdz 10 – 20 LVL mēnesī, ja tiktu piedāvāts what? kā mūzikas serviss :>, bet kamēr pagrīde eksistē tikmēr jānoraugās uz citām valstīm 🙂

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā