NIS Directive: Eiropas uzņēmumiem obligāti jātestē IT sistēmas uz kiberdrošību

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas NIS Directive: Eiropas uzņēmumiem obligāti jātestē IT sistēmas uz kiberdrošību

Tiek skatīts 7 ierakstu – 1 līdz 7 (no 7 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #162427
    samurajs
    Participant

    2016. gada jūlijā Eiropas Parlaments pieņēma direktīvu “The Directive on security of network and information systems (NIS Directive)”, kura tagad stājusies spēkā. Dalībvalstīm tiek dots 21 mēnesis laika, lai iekļautu prasības nacionālajās likumdošanās. Ko tas nozīmē?

    NIS Directive nosaka kompāniju grupas, kurām obligāti jāsaņem kiberdrošības sertifikāts. Š ādas grupas izveidotas enerģētikas, transporta, naftas-gāzes, medicīnas, finanšu u.c. nozarēs. Direktīva neattiecas uz mazajām firmiņām un mikrouzņēmumiem. Testēšanas gaitā īpaši akreditēti ISP modelēs “kiberuzbrukumus” un vērtēs, cik lielā mērā kompāniju IT sistēmas ir pret tiem aizsargātas.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_cq5damwe_1.jpg[/img]

    Paredz, ka drastiski pieaugs pieprasījums pēc IT speciālistiem, jo liela daļa sarakstos iekļauto kompāniju vispār nekad nav veikuši kiberdrošības testus; tāpat gaidāma strauja datordrošības pakalpojumu tirgus izaugsme. Kompānijām arī nāksies obligātā kārtībā ziņot atbilstošajām valsts institūcijām par aktuālajiem kiberdraudiem vai problēmām aizsardzības mehānismos, norādot uzbrukuma mērogu, tipu, ģeogrāfisko izplatību, sekām konkrētajā tīklā. Tāpat arī būs jāatskaitās par pasākumiem, kas veikti draudu novēršanai. Visaugstākās prasības un palielināta uzmanība NIS Directive ietvaros plānota finanšu resursu drošībai internetā, mākoņglabātuvēm un interneta meklēšanas sistēmām.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_aaeaaqaaaa_1.jpg[/img]

    NIS Directive

    #327235
    ruukjis
    Participant

    Quote:

    Paredz, ka drastiski pieaugs pieprasījums pēc IT speciālistiem…


    Bwāāhahāā…ĀĀĀHAHAHAHA…ekhem. Nē.

    Atbilstošās valsts institūcijas vadītājs, kuram būs uzdots šo kontrolēt, pēc pāris mēnešiem brauks ar Rolls Royce Wraith. Viss.

    #327236
    Ralfie
    Participant
    #327237
    Aldis
    Participant

    Būtu jau labi, ja institūcijas sāktu par to domāt.. :]

    Lai nu kā, pie mums ir pavisam jautra situācija.. Pagājušogad vienu veici uz ausīm uzlika, protams, bija video novērošana kuru apkalpoju. Poliči ar želabainām acīm prasa, vai nevaru no videokastes izvilkt safilmētos pierādījumus ielikt fleškā, un iedot viņiem..

    Nu nav jau problēmas – līdzi bija mana 16GB fleška – piekodināju, lai izvelk birojā pie sevis failus ārā un flešku atdod atpakaļ.

    Tā paiet čut ne mēnesis, es jau sāku palikt tramīgs – nekāda ziņa par manas fleškas atgriešanu.. Līdz, veikala saimnieku izsauc uz policiju, ka esot noķerti tie zaglēni, lai nāk un nokārto formalitātes.. Es ar nopriecājos, dodos līdzi, ar domu ka dabūšu atpakaļ flešku.. :]

    Policijas iecirknī, kad izmeklētājai ieminos par flešku – viņa sāk man runāt pretī, saka ka tas esot pievienots pierādījumiem, un nezvai ka atdos man atpakaļ!!! o_O Es prasu – kā tas ir iespējams?! Tas ir mans privātīpašums?! Bijām taču novienojušies! Tad šī saka.. labi jau labi, atdos.. Izvelk manu flešku nezin kādā sakarā no parastas rakstāmgalda atvilknes… (Kautgan, nezinu kādēļ biju iedomājies ka pierādījumus glabā kaut kā nedaudz savādāk – piemēram tam paredzētā vietā un klāt tam dokumentācija) Bet nekā.. 😀 Aptuveni skats tāds, ka vnk. piesevinājušies..

    Labi, ne par to ir šeit tēma, bet par drošību… Tad kad nonācu mājās, pieslēdzu flešku un apskatīju tās saturu… Protams – tur jau iekšā ne tikai videokameru ieraksti, bet vēl kaut kādi .doc faili (ganjau no kabineta uz kabinetu staigājuši), kā arī autorun-os paslēpušies vīrusi! 😀 Tad nu iedomājās, kas tur vsp. darās tajā saimniecībā! Principā apstulbu, tik pat labi, varēju dodot savu flešku, pierādījumiem iebarot līdzi arī kādu remote control… :> Un re, piekļuve, iespējams lielai daļai policijas materiālu, datubāzēm, utt ir mana!

    #327238
    romajo
    Participant

    Tā jau ir, ja cilvēks ir tik stulbs vai slinks apgūt kādu amatu un nav zapadlo būt mentam, tad VP un PP tādi frukti tiek gaidīti ar atplestām rokām. Patlaban vēroju, kā VP nolaiž pa burbuli vienu lietu, kurā ir entie liecinieki, kas ir redzējuši notikumu gaitu.

    #327239
    msh
    Participant

    Pats vainīgs, vajadzēja iecept DVD diskā.

    #327240
    usins
    Participant

    Un jā, valsts iestādēm visām obligāti būs. Mēs jau drukājam dokumentāciju, nosakām atbildīgās personas un pats labāais ir tas, ka vērtēt drīkst tikai no āra un tikai Juridiska firma.

Tiek skatīts 7 ierakstu – 1 līdz 7 (no 7 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā