No root file system is defined

Sākumlapa Forumi Software Linux/BSD No root file system is defined

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151016
    webmask
    Participant

    Parādās šāds uzraksts “No root file system is defined” kad mēģinu uzinstalēt OS Linux ? Uzraksts parādās , kad mēģinu ieinstalēt uz kādas savas patricijas . Varbūt kādam tā ir gadijies un varētu padalīties ,kā es to varētu novērst ? Paldies jau iepriekš .

    #233200
    shady
    Participant

    Pirmo reizi instalē?

    Tev vajag vismaz 2 partīcijas (lai gan iesaku vairāk).

    Viena primārā, sistēmas partīcija, kur montēšanas punkts ir: /

    Otra, kura ir swap. Swap ir virtuālā atmiņa.

    Uz “/” atradīsies sistēma.

    Vari izdalīt atsevišķu partīciju priekš saviem datiem. Kaut vai uz NTFS failsistēmas.

    #233201
    webmask
    Participant

    Linux pirmo reizi . šobrīd man ir 3 Patrīcijas 2 NTFS , bet viena exFAT . Un kā es varētu tos punktus īstenot ? 1. / 2.swap 3. “/”

    #233202
    Jaunzems
    Participant

    webmask wrote:

    šobrīd man ir 3 Patrīcijas”


    vienu iedosi man? 🙂

    #233203
    webmask
    Participant

    Jaunzems wrote:

    webmask wrote:

    šobrīd man ir 3 Patrīcijas”


    vienu iedosi man? 🙂


    :lala:

    #233204
    samurajs
    Participant

    Mmmmm… nu mūsdienu Linux paši ģenerē to swap. Vajadzīga tikai kāda brīva, neformatēta vieta uz HDD – to arī norādi Linuxam, ka gribi likt uz tās. Vismaz Ubuntu pats tad uzliks montēšanas punktu / , un visu citu izdarīs.

    Ne uz NTFS, ne exFAT Linux uzlikt nevar, tās ir Win failsistēmas. Linux prasa ext3 vai jaunāko ext4.

    #233205
    webmask
    Participant

    samurajs wrote:

    Mmmmm… nu mūsdienu Linux paši ģenerē to swap. Vajadzīga tikai kāda brīva, neformatēta vieta uz HDD – to arī norādi Linuxam, ka gribi likt uz tās. Vismaz Ubuntu pats tad uzliks montēšanas punktu / , un visu citu izdarīs.

    Ne uz NTFS, ne exFAT Linux uzlikt nevar, tās ir Win failsistēmas. Linux prasa ext3 vai jaunāko ext4.


    Vai varētu piemērām , uztaisīt vienu Patrīciju ar ext3 ,ext4 ? Ja var tad varbūt ir kāda programma ar kuru varētu to izdarīt ?

    #233206
    APOC
    Participant

    Slackware liec virsū vai? 🙂

    Bezmaksas Parted Magic cepam diskā un darbojamies. https://partedmagic.com/

    #233207
    webmask
    Participant

    APOC wrote:

    Slackware liec virsū vai? 🙂

    Bezmaksas Parted Magic cepam diskā un darbojamies. https://partedmagic.com/


    :mod: :seeker:

    #233208
    grisha
    Participant

    cik var mociit Patriiciju? Vrbuut tomeer domaaji partiiciju?

    Suse pati piedaavaa samazinaat jau esoshaas partiicijas.

    Mums gan karteejais beerns, kurm kaut kas jaanokachaa, lai izdariitu elementaaras lietas.

    Lai izveidotu windowsam partiicijas, arii izmanto speciaalas programmas pirms instaleeshanas?

    #233209
    webmask
    Participant

    Particija 🙂 Zinu ka var izveidot bez programmām , bet ar programmu būtu vienkāršāk manuprāt .

    #233210
    APOC
    Participant

    webmask wrote:


    :mod: :seeker:


    Kā šis būtu jāsaprot?

    #233211
    webmask
    Participant

    APOC wrote:

    webmask wrote:


    :mod: :seeker:


    Kā šis būtu jāsaprot?


    Ko es installēju tā ir mana darīšana !

    #233212
    shady
    Participant

    Sadalīt vari arī ar šo: https://gparted.sourceforge.net/

    Lai gan jebkurā instalācijas diskā ir dalītājs (grafisks vai konsole).

    Kā jau es tev teicu – tev vajag / un SWAP.

    / => liec savus 20GB, nezinu ko un kam tu instalē. Liex ext3 vai ext4 (un vēl daudzas failsistēmas, bet pieņemu, ka tev neko specifisku nevajag).

    SWAP => 1GB, skaties pēc vajadzības, varbūt tev vajag mazāk, bet varbūt darbināsi ko pietiekoši daudz.

    Tad iesaku izveidot sev datu, dokumentu partīciju. Liec tajā pašā failsistēmā kā liki /, ja izmantosi windowu, tad liec šo datu glabātuvi uz NTFS.

    Tad uzmet vēlvienu NTFS, ja tev vajag windows, ja ne, tad ne.

    #233213
    APOC
    Participant

    webmask wrote:

    APOC wrote:

    webmask wrote:


    :mod: :seeker:


    Kā šis būtu jāsaprot?


    Ko es installēju tā ir mana darīšana !


    Es tak neko, atvainojiet. Vienkārši pēc pazīmēm izsecināju.

    #233214
    webmask
    Participant

    shady wrote:

    Sadalīt vari arī ar šo: https://gparted.sourceforge.net/

    Lai gan jebkurā instalācijas diskā ir dalītājs (grafisks vai konsole).

    Kā jau es tev teicu – tev vajag / un SWAP.

    / => liec savus 20GB, nezinu ko un kam tu instalē. Liex ext3 vai ext4 (un vēl daudzas failsistēmas, bet pieņemu, ka tev neko specifisku nevajag).

    SWAP => 1GB, skaties pēc vajadzības, varbūt tev vajag mazāk, bet varbūt darbināsi ko pietiekoši daudz.

    Tad iesaku izveidot sev datu, dokumentu partīciju. Liec tajā pašā failsistēmā kā liki /, ja izmantosi windowu, tad liec šo datu glabātuvi uz NTFS.

    Tad uzmet vēlvienu NTFS, ja tev vajag windows, ja ne, tad ne.


    ok paldies , viss sanaaca …

    #233215
    grisha
    Participant

    webmask wrote:

    Particija 🙂 Zinu ka var izveidot bez programmām , bet ar programmu būtu vienkāršāk manuprāt .


    Cik stulbam ir jaabuut shinii gadiijumaa? Ar kaut ko taadu ndarbojas tikai pervesas personas. Vajadziigaas partiicijas veidojam sistmeemas instaleeshanas laikaa. PUNKTS.

    PAr virtuaalajaam sisteem ir cite aopera, bet pamats taapat paliek tas pats.

    Riebjas muusdienu jaunatne, kas meegjina atklaat jaunu dvriteni.

    #233216
    samurajs
    Participant

    grisha: nu negribu tev piekrist… ja vajag tikai 1-2 partīcijas, tad protams, labāk tās taisīt pie instalācijas.

    Bet sarežģītākās sistēmās ar dažādiem failsistēmu tipiem, primary/logical/extended partīcijām daudz gudrāk lietot gParted. Priekš tam viņš ir, un tad vismaz mazāk iespēju ko saputrot.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā