Nokia darbinieki iziet ielās

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Nokia darbinieki iziet ielās

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 14 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153370
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_1135263740262_1.jpg[/imgl]Kamēr pasaules IT publika intensīvi apspriež Nokia drīzumā gaidāmās “kāzas” ar Microsoft, Nokia Somijas departamenta darbinieki nemaz nav sajūsmā. Pavisam nesen kļuvis zināms, ka tūkstoši darbinieku pametuši darba telpas Tamperē un Oulu protestā pret Symbian izstrādes nomaiņu pret Microsoft risinājumiem, konkrēti pret Windows Phone 7, kas drīzumā kļūs par galveno OS Nokia viedtālruņiem.

    Pavisam Tamperē strādā 3 tūkstoši darbinieku, no kuriem pusei ir vistiešākā saistība ar Symbian. Bez tam 1000 darbinieku attīstīja Symbian Oulu pilsētā. Protams, sadarbība ar Microsoft Nokia nāks tikai par labu. Bet tas arī nozīmē drīzu štatu samazināšanu Nokia personāla rindās.

    Avots

    #261565
    iKey
    Participant

    par labu nāks? deviem jau jāuzņemas atbildība, ka platforma iet pa burbuli – nav plaša programmu sortimenta, nav arī patērētāju

    #261566
    Kon
    Participant

    Pāris paziņas strādā Nokia’ā. Arī nav starā.

    #261567
    Aldis
    Participant

    Nu piemēram man symbian arī nepatīk, nav tur kaut kas salīdzinājumā ar jaunajiem iOS, Android un WP7… Nesen arī pačekoju daudzas jaunus nokia telefonus, neko prātīgu pateikt nespēju. Vienīgais respect ir OVi kartes, un varbūt vēl šādi tādi nieciņi.

    Ja nolaida OSu šādi gruntē, tad pilnībā normāls solis ir kaut ko mainīt. Dzelži Nokijām ir labi.

    #261568
    LooNeY
    Participant

    Njā vienīgais respekt arī no manis ir OVI kartes, ļoti labi ir ka nevajag ņemt un maksāt, forši ir ka ir pa brīvu GPS kurš arī uz mana 5800XM ir pāris situācijās palīdzējis 😀 savadāk būtu jāčakarējas un vietejiem jāprasa un arī salīdzinot ka viss serviss ir pa brīvu īstenībā kartes ir pat ļoti kvalitatīvas

    Nu protams dajebkurā jomā un dajebkuras klases darbiniekus ja gaidāms samazinājums ta ir neapmierināti, it īpaši mūsdienu ekonomikā.. Symbian nekur jau nepazudīs, paris ārzemju portālos cik ir ziņots ka WP7 liks augstās klases nokia telefoniem un Flagmeņiem, bet tādām nokiām kuras veikalu plauktos var nopirkt pa 50LS bez nekādām saistībām tām būs taspats Symbian kuru lēnām pilnveidos, jo tomēr Symbian nevajag nekādas high-end iekšas telefonā lai darbotos, savukārt WP7 vajag un tapēc tas nebūtu vismaz pagaidām iespējams darbinat mobīlo(nevies viedtalruni) tur ar nez knapi 100MHz CPU un 1MB ram uz WP7 😀 vienkārši Symbian vairs nebūs galvenā nokias OS….

    Un par Maemo ir runas ka to taisīs kā open source sistēmu… 😉

    #261569
    Creep
    Participant

    LooNeY: varbūt neesi pamanījis, bet par 50ls telefonu ar symbian (jaunu dabūt latvijā nevar). Nejauc Symbian ar nokias parasto firmware.

    P.S. Kas tur nolaists pa grunti, high-end pumpaino tīņu telefoni jau nav vienīgā telefonu kategorija, liela daļa cilvēku, kas nefano par bling-bling, izvēlas telefonus ar firmware…

    #261570
    Imhoteps
    Participant

    Simba?.. Miroņi jāapglabā, kamēr tie nesmird :warn:

    #261571
    bezolaam
    Participant

    “sadarbība ar Microsoft Nokia nāks tikai par labu”

    šitais strīdīgs jautājums

    #261572
    Viestartss
    Participant

    bezolaam wrote:

    “sadarbība ar Microsoft Nokia nāks tikai par labu”

    šitais strīdīgs jautājums

    Man tomēr šķiet, ka nav nemaz tik strīdīgs jautājums – nekas labs tur nebūs, jo netiks atrisināts kompānijas problēmu cēlonis, bet gan vnk mēģinās ar windozi aizmālēt caurumu.

    Nokia ņemas ar Symbian, Maemo, Meego. Tas pēdējais varbūt laikam nav gluži telefoniem paredzēts, taču tur tāpat nekas būtisks uz priekšu nevirzās – vai tad ir gatavs risinājums redzēts? Kur ir Maemo?

    Vienā pilsētā gandrīz 2000, otrā 1000 darbinieku strādā pie Symbian. KUR IR REZULTÄ€TS?!? Kur ir lasītāju un kritiķu atsauksmes, kas Simbu paceltu zilajās debesīs uz zelta mākonīša? Man bija N73 ar pavecāku Symbian versiju. Nu nekas ģeniāls tur nebija, telefons dažkārt šķita palēns. Ar tādu piesaistīto resursu apjomu es sagaidītu vispārākās kvalitātes risinājumu. Tagad džeki tā vietā, lai risinātu problēmas cēloni – pārāk daudzos virzienus un telefonu OS variantus, vienkārši ņem un uztaisa vēl vienu atzaru – telefoni ar windozi.

    Man kaut kā šķiet, ka tā kompānija ir mazliet aizsapņojusies savos tirgus līdera lauros.

    Tagad, kad Andrītis pārņemis tirgu, mēģinājums ielekt aizejošā vilcienā ir nokavējies. Un ja vēl viņi to dara kopā ar mazmīkstajiem, tad viņi pilnīgi noteikti panākuši to, ka man tads telefons noteikti NEBŠªS!

    #261573
    usins
    Participant

    virs 1k strādnieku, kuri izstradā mobilo os, un tā iet uz grunti? WTF? Nav brīnums ka viņus spers ārā…

    Man jau liekas, ka tā vēstule Nokia darbiniekiem bija tada kā reklāma, jo sen jau bija skaidrs, kas notiks tālāk.

    Tad jau vajadzēja arī gan Android, gan WMPhone bliezt ārā, kā to dara HTC

    #261574
    iKey
    Participant

    starp citu, pēc telefonu brenda Nokia ir vēl vadībā (i smārti i s40 un s30 Nokijas)

    #261575
    shady
    Participant

    Microsoft nosaka standartus, nevar ņemt un WP7 iebāzt tur, kur tas nav paredzēts. Principā sanāk, ka Nokia domās tikai par dzelžiem un to, lai šie dzelži tiktu pielāgoti WP7 prasībām.

    #261576
    Jaunzems
    Participant

    Nop – palasiet šito atklāto vēstuli

    #261577
    Crow
    Participant

    Quote:

    There are other mobile ecosystems. We will disrupt them.

    There will be challenges. We will overcome them.

    Success requires speed. We will be swift.


    Drama queens 😀

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 14 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā