Nokia N900 – kur pazuda flagmanis?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Nokia N900 – kur pazuda flagmanis?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 19 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #152636
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_n900_1.jpg[/imgl]Gadu atpakaļ iznākušais “mobilais brīnums” Nokia N900 savulaik tika izslavināts ne mazāk kā tagad N8. Tam pat sadomāja nosaukumu “multimediju dators”. Patiešām, ierīce attaisnoja šo nosaukumu ar saviem 32 GB iebūvētās atmiņas, tolaik unikālo 800Ñ…480 displeju, un pats galvenais – mūsdienīgo 600 MHz TI OMAP 3430 procesoru ar Cortex A8 kodolu. Pat jaunajā N8 uzstādīts morāli novecojis ARM11. Pie tam Cortex A8 nebija pamests likteņa varā, viņam “palīdzēja” grafikas procesors PowerVR SGX 530 un DSP TMS320C64x, kas apkalpoja kameru, telefona daļu, un datu pārraidi. Visu vainagoja solīda 5 MPix kamera.

    Tai laikā nebija ne Android tālruņu pārbagātības, ne arī iPhone 4. Kāpēc tad Nokia N900 nogrima nebūtībā? Izrādījās, ka lai cik kolosālas būtu modeļa iekšas, bez atbilstoša programmnodrošinājuma tie ir tikai kaili dzelži. Un šeit nu Nokia iegrābās. 2009. gada 11. novembrī ar milzīgu pompu sākās jaunā flagmaņa tirdzniecība, un jau pēc pāris dienām interneta forumi sāka pildīties ar laimīgo īpašnieku vaidiem. Tā vien liekas, ka iepakojumam aizmirsts pievienot spilgtu lenti ar galvaskausiem un norādi: “Tirgot tikai linuksoīdu sex-veikalos!”. Ierīci, kas praktiski bāzējās uz “tīrā” Linux ar nosaukumu Maemo 5, tirgoja kā plaša patēriņa preci. Un to pirka ne tikai linuksisti, bet arī mājsamnieces.

    [imgr]https://notepad.lv/userpix/28_n900_open_resize_2.jpg[/imgr]Labi, pie īpatnējā grafiskā interfeisa mājsamniecei pierast vēl nebūtu tik grūti, bet komunikatoram piemita vēl miljons citu trūkumu nenoslīpētās programmatūras dēļ. Piemēram, nedarbojās USSD kods (ar tā palīdzību, piem. ZZ abonenti var uzzināt kredīta atlikumu, spiežot *245#). Nokia štatā nav tāda Stīva Džobsa, kas spētu ieskaidrotu ganāmpulkam, ka USSD ir nevienam nevajadzīga funkcija.

    Vēl nevarēja pāradresēt zvanus, nosūtīt MMS, ar daudziem operatoriem nedarbojās 3G komunikācija, ekrāna klaviatūra darbojās gaužām neapmierinoši… Arī Maemo programmu repozitorijs ņirbēja no nepazīstamām programmām ar paskaidrojumu vienā teikumā, un bez jebkādiem ekrānattēliem.

    Bez tam Maemo 5 nenormāli bremzēja, tam piemita talants nakts laikā izsūkt pēdējos pilienus no 1320 mAh akumulatora, kurš tāpat ne vienmēr izturēja vienas dienas darbu. Un šādā gadījumā arī nenostrādāja modinātājs.

    Nokia reaģēja zibenīgi, izdodot dažādus atjauninājumus, un izveidojot piebildi, ka šis, lūk, tālrunis būs vairāk piemērots entuziastiem, nevis ierindas cilvēkiem. Un patiešām Linux entuziasti atrisināja vairumu Maemo 5 problēmu – ar programmām, vai vienkārši ar koda rindiņām. Bet klīst baumas, ka ne mazums turīgu vīriešu, kuri uzdāvināja šos brīnumus savām draudzenēm, pateicības vietā esot saņēmuši ar papēdi pa pieri…

    Un tā nu flagmaņa pārdošana beidzās, pat īsti nepaguvusi sākties. 3 mēnešus pēc Maemo tālruņa iznākšanas tika paziņots par projekta slēgšanu un tā iekļaušanu Meego sastāvā. Viss noklusis, reklāmisti ar putām uz lūpām slavē jauno Nokia N8 (kurš patiesībā ir vēl vecāks hardware ziņā)…

    Avots

    #252714
    Nettwerk
    Participant

    Jaatziist ka man patiik shis modelis, bet ir miinus tam kkaapeec neceljas roka iegaadaaties, tas ir rezistiivais ekraans… 🙁

    #252715
    gangstalv
    Participant

    Es visu laiku USSD izlasu, kā USSR 😀

    #252716
    Jaunzems
    Participant

    Domāju, ka dārgā gala tālrunim (neskaitot N97) ar QWERTY tastatūru un tik milzonīgu ekrānu tas nav trūkums

    #252717
    RicoPico
    Participant

    Skumjš stāsts par Flagmani… Ne visiem jaundzimušajiem ir lemts kļūt par savas paaudzes varoni.

    #252718
    bumbulis
    Participant

    Nesaprotu, kā projektu slēdza? Nesen tak vēl iznāca PR 1.3 (vēl tagad mirgo izsaukuma zīmīte, grib updeitoties) Un viss šeit ir smagi pārspīlēts. Sākotnēji dažām programmām bija šādi tādi gļuki, bet ar PR 1.2 vairums tika izlaboti. Un lai nu par kādu, bet par bremzīgu šo telefonu tiešām nevar nosaukt, to pat katrā videoreviewā uzsver (un ļoti uzskatāmi arī parāda), ka pat lietojot daudzas programmas reizē, telefons nebremzē. Un nokia nereaģēja zibenīgi, PR 1.2 tie marinēja ļoti ilgi… Par repozitorijiem gan taisnība, arī tagad tur ir pilns ar programmām ar minimālu vai nekādu aprakstu. Visai neprecīzs raksts. 🙂

    #252719
    brikas
    Participant

    Nettwerk wrote:

    Jaatziist ka man patiik shis modelis, bet ir miinus tam kkaapeec neceljas roka iegaadaaties, tas ir rezistiivais ekraans… 🙁

    man atkal nav pieņemams tas, ka kapacitīvajam ekrānam var pieskarties tikai ar pirkstu! man daudz ērtāk ir bakstīt ar kautko torot tālruni uz galda, nevis visu laiku šļurāt ar prikstiem… + ziemā ar cimdiem… 😀 😀 😀

    #252720
    piwchix
    Participant

    brikas wrote:

    man atkal nav pieņemams tas, ka kapacitīvajam ekrānam var pieskarties tikai ar pirkstu! man daudz ērtāk ir bakstīt ar kautko torot tālruni uz galda, nevis visu laiku šļurāt ar prikstiem… + ziemā ar cimdiem… 😀 😀 😀

    Tomēr esmu pieradis pie rezistīvā. Atkal kapacitīvais liekas par jūtīgs. Visa lieta jau laikam ir pieradumā.

    Žēl, n900, bet tik un tā tas droši vien būs mans nākošais telefons.

    #252721
    Foxsk8
    Participant

    Jāpiekrīt Bumbulim, reāli jau tagad rodas cilvēkiem aizspriedumi, kas nav Droīds, tas ir mēsls. Tas, ka varbūt nedaudz lēnāk viss strādā, nenozīmē, ka nestrādā nemaz.

    #252722
    iKey
    Participant

    Atbildība projektu slēgšanai arī deviem ir jāuzņemas. jamie atmazgājas, ka Maemo platformu nezin un tā tālāk, bet androīdam vai ābolim bez ilgas domāšanas cepj progas, kaut gan paši labu laiku ir citam platfomām grābstijušies

    #252723
    Nettwerk
    Participant

    Nu gluzhi taa nav. Developeri skataas vairaak uz to kam plashaaks noiets pie taa arii vairaak koncentreejas. Otrs faktors API piejamiiba, un kaa ir nostraadaats SDK.

    #252724
    iKey
    Participant

    Lielāks noiets ir arī tam, kuram ir niknāka aizmugure – ja gūglis nebūtu pārpircis to androīda kantorīti, tad par Androīdu zinātu reti kurais.

    Entuziasti bija arī uzstutējuši MeeGo, kā arī piešķīluši ubuntu progas

    #252725
    LooNeY
    Participant

    😉 tada jau tagat ir nokijas specialitāte, reklāmas uztaisīt tik smukas kad cilvekiem zoklis verās vaļā un gandrīz visi skrien pirkt, īstenībā nekas īpasš.. un nākamais modelis kurs ir nākamais ‘flagmenis’ atkal taspats uztaisa kick ass reklāmas un neko vairak…

    Ienīstu Nokijas vadību! Tāds potenciāls bet šamējie tik uz sūdiem strādā….

    #252726
    Foxsk8
    Participant

    Mans gan grib domāt nedaudz savādāk, visus šos gadus, Nokia klabināja visiem kloķi kvalitātes un visādā citādā ziņā pamatīgu kloķi, jau sākot no vecām klucijām, līdz mūsdienu flagmaņiem. Citi ražotāji saprata, ka nevar tikt Nokia tempam līdzi, kā arī kvalitātei un līdz ar to, viens aspekts ar ko bija jāsāk bija pāreja uz Android, lai kaut nedaudz varētu turēt līdzi Nokia, reāli HTC un Apple ir ārpus salīdzinājuma, jo tie ir biezie gali un reāli nekāds vidussegments viņiem nav, līdz ar to salīdzināt Nokia ar šiem ražotājiem nevar, bet ar pārējiem mierīgi. Domāju, ka, ja krasi mainīsies Nokia nostāja par Symbian OS lietošanu, tad nu atkal pārējie ražotāji varēs domāt, kā atkal mazināt Nokia kvalitāti, jo pateicoties pārējai uz Android, ko jau minēju sākumā, pārējie ir pietuvojušies pamatīgi. Ar šo domu, es varbūt uz sevi izsaukšu uguni, bet nu nekas nepareizs šeit nav minēts, tā tas ir bijis un būs.

    #252727
    Pikselis
    Participant

    Fanboja mierinājums. Izlasot pēdējo teikumu – vispār vāks

    #252728
    Foxsk8
    Participant

    Piksel: Savas domas varu izteikt, ja tev tās nepatīk, nav mana vaina.

    #252729
    iKey
    Participant

    foxsk8 wrote:

    Mans gan grib domāt nedaudz savādāk, visus šos gadus, Nokia klabināja visiem kloķi kvalitātes un visādā citādā ziņā pamatīgu kloķi……. (turpmākais teksts pāris postus augstāk).


    tieši naglai uz galvas.

    Simbu jau noliek tie Androīda un iOS zombiji.

    Tiklab es brīnos kādēļ tie Samsung un SE atsakās no Simbas bet jau sveicinas ar WP7

    #252730
    Pikselis
    Participant

    foxsk8 wrote:

    nekas nepareizs šeit nav minēts, tā tas ir bijis un būs.


    foxsk8 wrote:

    Piksel: Savas domas varu izteikt, ja tev tās nepatīk, nav mana vaina.


    Tu to pateici tā, it kā tas būtu ierakstīts bībelē

    #252731
    Foxsk8
    Participant

    Kas vienam liekas, kā Jēzus liecības, otram reāls fakts.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 19 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā