Notepad intervija – kādus PC tauta pērk?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Notepad intervija – kādus PC tauta pērk?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 22 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151399
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_intl_1.jpg[/imgl]Š odien Notepad viesojās vienā no Liepājas centra sadzīves tehnikas veikaliem, lai noskaidrotu – kādu datortehniku liepājnieki visvairāk iecienījuši. Apskatījos veikala datortehnikas sortimentu: visvairāk pārdošanā atradās tieši portatīvie PC. Lielā izvēlē atrodami arī aksesuāri – peles, klaviatūras, skandas, rūteri. Ne tik lielā klāstā redzami arī galddatori, bet netbukus, planšetdatorus, Apple produkciju diemžēl neredzēja.

    Mans sarunas biedrs ir veikala pārdevējs-konsultants Arturs, un viņam es šodien uzdošu jautājumus.

    Notepad: Vai par tādu Latvijā pēdējos gados populāru interneta vietni kā Notepad.lv ir dzirdēts?

    Arturs: Jā, protams. Es pats esmu tur reģistrējies kā lietotājs. Diemžēl laika trūkuma dēļ nesanāk tur viesoties tik bieži, cik vēlētos.

    Notepad: Kādu kompāniju produkciju Tu galvenokārt tirgo?

    Arturs: Portatīvo datoru klāsts galvenokārt tiek pārstāvēts ar ASUSTek un Acer produkciju. Varam piedāvāt arī Samsung, MSI, Dell laptopus. Kā jaunums atzīmējams HP COMPAQ PRESARIO CQ61-403SY BV par ļoti pievilcīgu cenu.

    [imgr]https://notepad.lv/userpix/28_int2_1.jpg[/imgr]Notepad: Nu, labi. Bet es vēlos vienu konkrētu PC modeli, kuru pie jums veikalā neredzu.

    Arturs: Nekādu problēmu. Pasūtiet, un mēs jums sagādāsim visu, ko vien sirds vēlas. Aiz mums stāv arī internetveikals. Preci saņemsiet pēc 3-14 dienām tepat, veikalā. Veikala telpas ir ierobežotas, visu izvietot vienkārši nespējam, tāpēc arī tāda kārtība.

    Notepad: Modes prece mūsdienās ir mazie datoriņi jeb “netbuki”. Klajā nāk arī planšetdatori. Kālab tos man neizdevās ieraudzīt?

    Arturs: Jāņem vērā, ka Liepāja nav Rīga, lieka nauda te negrozās. Cilvēkiem vajag praktiskas lietas, ar kurām var reāli strādāt. Vienu partiju netbuku sekmīgi pārdevām, bet pieprasījums nav tik liels, kā gribētos.

    Notepad: Kāds tad ir tipveida dators, ko izvēlas “vidējais” pircējs?

    Arturs: Lielākais pieprasījums ir pēc ne pārāk dārgiem laptopiem ar 2-kodolu CPU, 320 GB HDD, 2 vai 3 GB RAM. Pircējiem iepatikusies ACER E-machine sērija, piem. ACER EME640, kuru caur HDMI var pieslēgt lielajam mājas televizoram.

    Notepad: Un kā ar aksesuāriem?

    Arturs: Praktiski katrs portatīvā datora pircējs nopērk arī kvalitatīvu peli un Tp-Link vai Trendnet bezvadu rūteri.

    Notepad: Visi datori pārdošanā nonāk ar jau preinstalētu operētājsistēmu. Laikam visi kā viens cenšas iegādāties ar Windows 7?

    Arturs: Tu būsi izbrīnīts, bet tā vis nav. Pērk tieši ar Linpus Linux, tā ietaupot 70 Ls, bet prasa darbnīcas adresi, kur šo Windows 7 varētu uzlikt. Daudziem atkal kaimiņos dzīvo speciālists Jānis, kas to izdara. Vispār jau cilvēki gadās dažādi – viens nesen pat nopirka laptopu ar Windows Vista.

    Notepad: Sāpīgs jautājums – prece garantijas laikā nobirst. Ko nu?

    Arturs: Ja tikai lietotājs pats nav portatīvajā iegāzis krūzi kafijas, jānes pie mums atpakaļ, un viss būs kārtībā. Tālākais šo datoru ceļš uz remontu mēdz būt patāls, vienai no firmām tuvākais servisa centrs atrodas pat Lietuvā. Bet tā jau vairs nav pircēja problēma.

    Patiesībā brāķa datoru īpatsvars pēdējā laikā ir ļoti samazinājies. Neatceros, ka atpakaļ būtu atnests kāds no ACER E-machine sērijas, citiem ražotājiem brāķa procents svārstās 1-3% robežās.

    Notepad: Visapkārt tik runā par krīzi vien. Kā tā ietekmē veikala apgrozījumu? Drīzumā, augustā, gaidāms pirmsskolas iepirkšanās bums. Atceros, kādreiz datorveikali tika izpirkti burtiski sausi. Vai atkal kas tāds gaidāms?

    Arturs: Nav tik traki. Liekas, ka krīze iet mazumā. Jā, bija brīdis, kad gāja drūmi. Tad likās, ka veikals neizdzīvos. Tādu iepirkšanās bumu vairs nav un arī neprognozējam. Pēdējā laikā pie mums iepērkas visai vienmērīgi.

    Notepad: Paldies par interviju! Veiksmi tirdzniecībā!

    #237971
    akms47
    Participant

    Tehnolands. Jā bēdīgi jau viņem ir. Nav vairs tā izvēle tehnikai tik liela.

    Bet kā saka VVF: “…kam ta tagad viegli…” 😀

    #237972
    buipisLV
    Participant

    Interesants raksts. 🙂

    #237973
    Daivana
    Participant

    Jautājumi kā nākas, man patīk 🙂

    #237974
    bumbulis
    Participant

    Joptvai, lai profilaktisko putekļu tīrīšanu uztaisītu, jādod kompis vest uz Lietuvu. Vietējie jau brīžiem nenormāli ilgi marinē, kur nu vēl ja ved uz Lietuvu.

    #237975
    WerNeo
    Participant

    bumbulis wrote:

    Joptvai, lai profilaktisko putekļu tīrīšanu uztaisītu, jādod kompis vest uz Lietuvu. Vietējie jau brīžiem nenormāli ilgi marinē, kur nu vēl ja ved uz Lietuvu.

    Servisā nedrīkst būt ilgāk par mēnesi. 🙂 Bet putekļus jau nu gan vari pats izpūst. Nopērc par 5 ls saspiesto gaisu un aidā.

    #237976
    Evers
    Participant

    Jebšu, ja paveicas, tad mājās ir vecais krievu laiku putekļsūcējs ar reverso-pūšanas režīmu (pārskrūvējama truba), pats ar tādu putekļus tīru, ideāli.

    #237977
    afigel
    Participant

    haha, ar aksjonovu saskanjoja interviju? 😀

    #237978
    Creep
    Participant

    Ir jau arī tādi, kas tīra ar kompresoru, bet laptopam jau laikam tas nebūs tas labākais variants… Un protams, retajam ierindas lietotājam tāds pieejams. Pats gan desktopus tikai un vienīgi pie kompresora.

    #237979
    Aldis
    Participant

    Es arī izmantoju savu kompresoru. 🙂 Ir arī dzirdēti cilvēki kas ar saspiestā gaisa bundželēm ņemas. 🙂 Bet nu tā man šķiet lieka naudas izdošana, tas pats kompresors atmaksātos gada laikā, ja tīri datorus.. u.t.t. 🙂

    #237980
    KristoZ
    Participant

    Viens bumbulis te netēmā ieminējās par “profilaktisko putekļu tīrīšanu”, un pārējie dzied līdzi. 😛

    #237981
    remarco
    Participant

    kātad:) …

    es gan neiznatoju nekādus spiestos gaisus , laikam esmu atpalicis no dzives.

    Es labāk atskrūvēju un paskatos kas lācītim vēderā:D ( Nesalikt nevienu portatīvo vel nav gadijies :D)

    Ir gadijumi kad PC īpašnieki ir sēdējuši pie datņa pēdejos 3-5gadus neizkustinot viņu 😀

    #237982
    TokRa
    Participant

    Bet Zotac Latvidžā tāpat nava 🙁

    #237983
    Element
    Participant

    Pircējiem iepatikusies ACER E-machine sērija, piem. ACER EME640 – pfffff….

    Acer = Krizes laptops?

    #237984
    TrakaisKursis
    Participant

    laba intervija, lai gan arī te intervējamais ir pamanījies reklamēt preci, par kuras popularitāti un finansiālām iespējām to iegādāties es šaubos …

    bet virziens ir pareizs – dažādot portāla saturu, arī ar intervijām

    #237985
    Edžus
    Participant

    Acer – Hmmm, lētais gals, ja ne pats PC saturs nav čābīgs, tad korpusi vienkārši ir no papīra… 😀 Viņi ir tik šķidri… Salīdzinoši… :D:D:D

    #237986
    liepajnieks
    Participant

    paldies par interviju, lai arī man šis kantoris nekad nav paticis – tālāk nekomentēšu

    #237987
    web33
    Participant

    WerNeo wrote:

    bumbulis wrote:

    Joptvai, lai profilaktisko putekļu tīrīšanu uztaisītu, jādod kompis vest uz Lietuvu. Vietējie jau brīžiem nenormāli ilgi marinē, kur nu vēl ja ved uz Lietuvu.

    Servisā nedrīkst būt ilgāk par mēnesi. 🙂 Bet putekļus jau nu gan vari pats izpūst. Nopērc par 5 ls saspiesto gaisu un aidā.

    Man pašam ir kompresors ,bet tiem kam nav iesaku BEZMAKSAS variantu .

    Katrā sakarīgā degvielas uzpildes stacijās ir tāda lieta kā riepu pumpēšana….. BEZMAKSAS gaiss spiedien ok viss ok

    #237988
    bezolaam
    Participant

    kāpēc tieši linpus linux?

    #237989
    NorKais
    Participant

    Edžus wrote:

    Acer – Hmmm, lētais gals, ja ne pats PC saturs nav čābīgs, tad korpusi vienkārši ir no papīra… 😀 Viņi ir tik šķidri… Salīdzinoši… :D:D:D


    Es gan neteiktu, ka Acer ir tikai lētais gals. Katram ražotājam ir lētā gala, vidējā un pro gala produkcija.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 22 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā