Novēlota vidējā izglītība

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Novēlota vidējā izglītība

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 46 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150345
    lilmoder
    Participant

    Manam radiniekam dēļ nelāgiem, iepriekš neparedzētiem notikumiem dzīvē nav sanācis iegūt vidējo izglītību. Viņam ir 9. klases izglītība. ÄŒalim tagad ir 22 gadi. Viņš dzīvo Rīgā. Galva uz pleciem ir, kādreiz mācījies ļoti labi. Naudas nav un grūti iegūt darbu dēļ izglītības trūkuma.

    Gribētos zināt kā lai tagad tā sāk mācīties. Vienkārši iet vidusskolā kopā ar stipri jaunākiem skolēniem būtu nedaudz jocīgi… Kādas ir iespējas ar mājmācību? Ko vajadzētu darīt?

    #224156
    ob1
    Participant

    Hmm, ja “galva uz pleciem ir”, tad darbu atrast nav problēmu… man kā reiz kāds prātīgs džeks noderētu.

    #224157
    WerNeo
    Participant

    Ej vakara vidusskolā. Cik zinu, tādās daudzi ir nedaudz vecāki par vidusskolēniem.

    #224158
    daGrevis
    Participant

    WerNeo wrote:

    Ej vakara vidusskolā. Cik zinu, tādās daudzi ir nedaudz vecāki par vidusskolēniem.

    Tās ir par maksu vai nē? 😕

    #224159
    ob1
    Participant

    Nafig nevajag vidusskolu. Gudrāks tur tāpat nepaliksi. A viss, ko tur māca ir totālas muļķības.

    #224160
    drunk_lizard
    Participant

    kaa reiz ob1 arii ir tikai pamatskolas izgliitiiba :>

    #224161
    ob1
    Participant

    nē, ķirzak, man ir vidējā… bet nožēloju pazaudēto laiku… varēja mest mieru pēc pamatskolas.

    Vai šeit kāds var nosaukt zināšanas, ko apguvis vidusskolā un kuras izrādījušās pareizas un noderīgas?

    #224162
    WerNeo
    Participant

    daGreivis, nezinu, vai par maksu.. domāju, ka nē. ob1, vairākums darba devēju izvēlas cilvēkus kā minimums ar vidējo izglītību. Un par to, ka vidusskolās māca muļķības, nepiekritīšu gan. Lai gan, vakara vidusskolas vairāk paredzētas cilvēkiem, kam vajag papīru, nevis zināšanas.

    #224163
    lilmoder
    Participant

    Paļdies par atbildēm!

    #224164
    Crow
    Participant

    Arodskolas. Pamata vidējā un vēl profesija. Ja tādas jau nav, khmm.

    #224165
    ob1
    Participant

    WerNeo,

    1) Darba devējiem pofig izglītība, ja “Galva uz pleciem ir”. Točna zinu.

    2) Tad pastāsti ko esi iemācījies vidusskolā, kas nav absolūtas muļķības.

    #224166
    samurajs
    Participant

    ob1: tu esi stulbs vai izliecies?

    Man iemācīja pareizu gramatiku, svešvalodas, matemātikas, fizikas, ķīmijas pamatus utml. Protams, vēstures kurss, kādu to tai laikā pasniedza – bija muļķības. Un vēl šis tas.

    Ä€… sapratu… tu šodien meklē jautrību? 😀

    #224167
    WerNeo
    Participant

    Matemātiku tur māca, fiziku, latviešu valodu, literatūru.. pat bioloģiju. Tiek mācīti “pamati”, lai cilvēks var tālāk jau apgūt to, kas viņu patiesi interesē. Un pats galvenais, reizēm skolā apgūtais arī noder. Var jau protams apgūt pašmācības ceļā daudz ko un tad klaigāt: “skola nav vajadzīga.” To katrs izvēlas pats, kas viņam ir vai nav vajadzīgs.

    Man bija kursa biedrs viens, kas uzskatīja, ka tikai matemātika un programmēšana ir svarīga, viss pārējais, skolas programmā varējis nebūt. Tad nu lekciju pārtraukumos mēs interesanti diskutējām ar kursa biedriem visādas ar datoriem saistītas fīčas vai lekcijās apgūto tēmu, čalis bija atvērts un aktīvs diskusiju dalībnieks. Sākām runāt par jebkuru citu tēmu, kas nav saistīta ar datoriem vai matemātiku… Piemēram, par sportu, puisis apklusa un norobežojās. Sākumā domāju, ka viņš nepiekrīt vai kā. Izrādās, viņš vienkārši tajās jomās nezina neko daudz un arī nevēlas zināt.

    #224168
    ob1
    Participant

    nē, Samuraj, esmu izliecies.

    Gramatika – to iemāca jau pamatskolā.

    Svešvalodas – cilvēki valodu apgūst pāris mēnešos, ja auzbrauc, piemēram, uz Īriju, ne jau 3 gados.

    Matemātika – tas, ko māca vidusskolā nav matemātika. Tas ir absolūts marasms. Un varu saderēt, ka neatceries ne 10% no tā, ko mācija.

    Fizika – augstskolas pirmajā fizikas lekcijā pasniedzēji parasti saka – jo ātrāk aizmirsīsiet visu, ko jums mācīja vidusskolā, jo ātrāk varēsiet sākt mācīties fiziku;

    Ķīmija – tas pats kas fizikā… hmm, varbūt atceries kas ir, piemēram, glicerīns? Godīgi, bez skatīšanās wikipēdijā?

    Labi, par vēsturi neizteikšos… to jau Tu pats saprati…

    😀

    #224169
    ob1
    Participant

    Hmm, un daudz labākā līmenī nekā vidusskolā, eksakto zinātņu pamatus var apgūt iezlasot tikai vienu grāmatu:

    Айзек Азимов: Путеводитель по науке.

    #224170
    WerNeo
    Participant

    Nu… tas ir tavs viedoklis. 🙂

    #224171
    ob1
    Participant

    Nu ja, ka mans viedoklis. Tāpēc jau to publicēju zem sava nika…

    #224172
    WerNeo
    Participant

    Bet, cik cilvēku, tik viedokļu.. un patiesība ir kaut kur starp true un false.

    #224173
    Ucja
    Participant

    Vidusskola, tāpat kā pārējās skolas kko dod tiem, kuri paši meklē. Tas būtu, ja tu gribi mācīties, tad arī kko iemācīsies.

    P.S. Es tāds nebiju, par ko arī tagad nožēloju.

    P.P.S. Vakarskolas ir bezmaksas, gluži tāpat kā parastās vidusskolas.

    #224174
    ob1
    Participant

    Te būs video par tēmu… tikai nedaudz jāpiepūlē smadzenes, lai saprastu kāpēc tas ir par tēmu…

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=o1k8hJ1d8G4&feature=player_embedded[/youtube]

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 46 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā