Novēlota vidējā izglītība

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Novēlota vidējā izglītība

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 46 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #224175
    izredzētais
    Participant

    arī privātvidusskolas ir risinājums, tādās bieži vien ir sastopami 20-30 gadnieki 10. klasē 😉

    #224176
    WerNeo
    Participant

    ob1. Š is video arī uzliek stereotipus 🙂 Bet uz jautājumiem… vai esmu gatavs atdāvināt savu mobilo… ZS aizdāvināju savu eeePC… 🙂 Vakar noformatēju savu windas cieto, tikai tādēļ, ka viena navigācija bija nepalaižama uz win7 (ok. ikdienā viss svarīgais stāv uz linuxa, bet arī nejūtu tur neko ierobežojošu formātam).

    #224177
    APOC
    Participant

    ob1 wrote:

    1) Darba devējiem pofig izglītība, ja “Galva uz pleciem ir”. Točna zinu.


    Manuprāt, 100% gadījumos atkarīgs no darba devēja. Ja vadītājs, kurš pēc izglītības ir tūrists vai sabiedirsko attiecību speciālists, meklē savā uzņēmumā programmētāju vai vispār IT cilvēku, tad var iet pakārties. Tur prioritāte būs tam cik tu gribēsi saņemt $$$ vai arī ja spēsi viņam sabāzt batonus ausīs.

    Pēdējo pāris mēnešu laikā esmu nedaudz pastaigājis pa darba intervijām meklējot darbu. Visās, kur atbildēju tiku līdz “finālam” starp labākajiem 4 (citur 3, citur 5, citur 2). Kas ir visai labs rādītājs pie šā brīža situācijas, kad uz vienu vakanci esot pieteikušies pat vairāk kā 60 cilvēku. Visbiežāk iekļūšanu finālā nodrošināja pirmā (iepazīšanās) intervija un “mājas darba” izpilde, kas vienmēr tika veikta apzinīgi parādot savas max. zināšanas un spējas. Pēdējā intervijas posmā, parasti ir saruna ar uzņēmuma vadītāju un tad nu sākās – jautājumi par to cik vēlos saņemt un citas ar tiešo darba procesu nesaistītas lietas, par spējām un zināšanām 0 jautājumu. Pat atsauksmes nedod nekādu rezultātu. Var jau būt, ka nav paveicies ar uzņēmumiem uz kuriem gāju. 🙂

    P.S. Darba intervijās uzvedos vienmēr kulturāli, apzinīgi, nomazgājos, apgiežu nagus un eju ar tīrām drēbēm. 😀

    Kaut gan ko es te rakstu, tie kas tagad meklē darbu paši zinat kā tas notiek…

    Paziņas un arī cilvēki, kas ar mani ir tikušies tik vienu reizi, bieži saka, ka man ir galva uz pleciem, bet kā izrādās ar to ir par maz. 😀 Tizls laikam :lala:

    #224178
    ob1
    Participant

    WerNeo, stāsts nav par krekliem…

    … ja nesaprati, tad nesaprati, paskaidrot nemācēšu.

    #224179
    ob1
    Participant

    Hmm, APOC, jādomā kas nav tā… varbūt nomainīt acu krāsu?

    Es ar savu vidējo izglītību VIENMĒR – cik esmu gājis uz konkursiem, tik esmu ticis iekšā. Mans bračka spēlē viltīgāk – šim ir labs darbs, bet reizi gadā šamējais iziet kādu konkursu (arī ar vidējo izglītību) un uzvar, bet nemaina darbu – viņš šantažē darba devēju un dabū algas paaugstinājumu.

    😀

    Gan es, gan mans brālis neskatoties uz vidējo izglītību vienmēr izgriežam pogas večiem ar augstāko… un neiet runa par lēto nekvalificēto darbaspēku – iet runa par inženiera amatiem. Es šobrīd strādāju par CTO starptautiskā uzņēmumā – esmu sistēmas arhitekts/analītiķis…

    Stāsts jau nav par krāna staipīšanu, stāsts ir par to, ka nafig tā izglītība vajadzīga, ja galva strādā… a ja galva nestrādā- tad gan vajag izglītību, labāk divas augstākās…

    #224180
    WerNeo
    Participant

    ob1 wrote:

    WerNeo, stāsts nav par krekliem…

    … ja nesaprati, tad nesaprati, paskaidrot nemācēšu.


    Stāsts patiesi nav par krekliem. Stāsts ir par ievārījumu.

    #224181
    ob1
    Participant

    Labi, WerNeo, esmu iedzēris un pļāpīgs – mēģināšu paskaidrot:

    Lieta tāda, ka dzīvojam vides uzspiestos stereotipos – sabiedrības uzvedības modelis mums saka priekšā kā ir pareizi, bet kā – nepareizi. Pat ja mēs sakam, ka sabiedrība ir lohi, prese – idioti, deputāti – zagļi, mēs vienalga tajā visā dzīvojam un tās idejas uzturam.

    Izglītība ir viens nošādiem stereotipiem – ir pieņemts uzskatīt, ka cilvēks ar izglītību ir gudrs, a cilvēks bez izglītības – muļķis. Nu jā – ir izņēmumi, bet visā visumā tā esot…

    Darba devējs nepazīst amata pretendentus, viņš nevar novērtēt pretendenta domāšanas spējas. Lielākā daļa uzņēmēju gan zina, ka izglītība nav rādītājs… jo uzņēmējs pats zina, ka izsisties viņš varējis ar savām spējām, ne izglītību.

    Viena no stratēģijām darba intervijās, kas darbojas gandrīz 100% – netēlo, nemelo, nestreso, esi patiess. Esi tāds kāds esi. Parādi, ka cieni sevi un savu pašpārliecinātību – runā ar uzņēmēju nevis kā ar priekšnieku, bet kā ar darījumu partneri, jo patiesībā tā arī ir – tu mēģini pārdot savas spējas un laiku, uzņēmējs mēģina to nopirkt – tas ir darījums. (Tikai nepārspīlē.)

    Es pats esmu bijis uzņēmējs un pieņēmis darbā cilvēkus. Zinu šo spēli no abām pusēm.

    #224182
    WerNeo
    Participant

    ob1 wrote:

    Labi, WerNeo, esmu iedzēris un pļāpīgs – mēģināšu paskaidrot:

    Lieta tāda, ka dzīvojam vides uzspiestos stereotipos – sabiedrības uzvedības modelis mums saka priekšā kā ir pareizi, bet kā – nepareizi. Pat ja mēs sakam, ka sabiedrība ir lohi, prese – idioti, deputāti – zagļi, mēs vienalga tajā visā dzīvojam un tās idejas uzturam.

    Izglītība ir viens nošādiem stereotipiem – ir pieņemts uzskatīt, ka cilvēks ar izglītību ir gudrs, a cilvēks bez izglītības – muļķis. Nu jā – ir izņēmumi, bet visā visumā tā esot…

    Darba devējs nepazīst amata pretendentus, viņš nevar novērtēt pretendenta domāšanas spējas. Lielākā daļa uzņēmēju gan zina, ka izglītība nav rādītājs… jo uzņēmējs pats zina, ka izsisties viņš varējis ar savām spējām, ne izglītību.

    Viena no stratēģijām darba intervijās, kas darbojas gandrīz 100% – netēlo, nemelo, nestreso, esi patiess. Esi tāds kāds esi. Parādi, ka cieni sevi un savu pašpārliecinātību – runā ar uzņēmēju nevis kā ar priekšnieku, bet kā ar darījumu partneri, jo patiesībā tā arī ir – tu mēģini pārdot savas spējas un laiku, uzņēmējs mēģina to nopirkt – tas ir darījums. (Tikai nepārspīlē.)

    Es pats esmu bijis uzņēmējs un pieņēmis darbā cilvēkus. Zinu šo spēli no abām pusēm.

    Tādā gadījumā es uzreiz domu sapratu un atbildēju… “Š is video arī uzliek stereotipus. :)”

    #224183
    shady
    Participant

    Ir, ir vajadzīga izglītība – vidējā 100%.

    Augstākā jau atkarīga no iespējām, bet, ja ir laiks un iespējas, tad iesaku mēģināt iziet ari augstāko.

    #224184
    ob1
    Participant

    shady. nafig vidējā izglītība? Un ko Tu no tās atceries? Un kas ir glicerīns (bez špikošanas)?

    #224185
    shady
    Participant

    ob1 – es nenožēloju, ka esmu gājis vidusskolā, tur tomēr iemācās vispusīgas zināšanas. Nav īpaši svarīgi, ka neatceros vairs tur kaut kādas sastāvdaļas.

    Lai arī cik dīvaini tas liktos, bet literatūras stundas bija vienas no vērtīgākajām. Ne jau dēļ tā, ka būtu daiļliteratūras cienītājs, bet to, ka tika mazohistiski forsētas teksta analīzes un zemtekstā (dažreiz arī tieši) mācīja, ka var muldēt ko grib, galvenais to pierādi.

    P.S. – Zinu, ka glicerīnu izmanto zāļu ražošanā. (bez špikošanas).

    Un, ir ļoti daudz darbvietas, kur tevi nemaz neuzaicinās uz pārrunām, ja nebūs vismaz vidēja izglītība.

    Edited:

    lilmoder – Iesaku painteresēties par vakara maiņas vidusskolām. Nevajag klausīot stereotipiem, dažās pat labāk māca nekā dienas laika skolās. Bez tam, ir kas piedāvā arī neklātieni.

    #224186
    rATRIJS
    Participant

    Viennozīmīgi apgalvot, ka vidējā izglītība nav vajadzīga, manuprāt, nevajadzētu. Ir cilvēki kam vajag un ir cilvēki kam nevajag.

    Lielākā daļa no cilvēkiem nezin par ko īsti viņi grib strādāt pēc mācību pabeigšanas un tādiem, cerams, izglītības iegūšana palīdzēs to ātrāk saprast. Es saku, ka vajadzētu vidējās izglītības vietā izvēlēties kaut ko ar savu nozari. Piemēram, tā pati programmēšanu. Ne vispārizglītojošo.

    Vēl vidusskola palīdz izbaudīt vienkāršu bērnību un pusaudžu gadus. Gan jau, ka var atrast darbu pēc pamatskolas, bet vai tas ir tā vērts? Nedomāju. Var jau būt working whore, bet es labāk izvēlos vidusskolu.

    Tāpat arī darbu vieglāk būs atrast, ja ir vismaz vidusskolas izglītība. ob1 nav piemērs ko ņemt vērā, jo tomēr viņš ir cita gada gājuma cilvēks un tagad jau jā – pieredze ir un var dabūt darbu. Janajiem būs grūtāk – īpaši šajos laikos.

    Lai nu kā – es negribētu izlaist vidusskolu. To, kas man tur likās interesants es zinu, pārējo, protams, ka nē, bet tas tak ir normāli…

    Tagad darbu tāpat ir grūti dabūt – un labāk ir mācīties nevis sēdēt tupi mājās.

    #224187
    ob1
    Participant

    shady, literatūru var mācīties vienkārši lasot grāmatas. Savukārt, muldēt var iemācīties pie alus kausa. A pamatot bazaru var tikai vecis/vecene ar pieredzi un/vai matemātikas zināšanām, citādi tādas jēlas 1. līmeņa tranzakcijas vien sanāk… nu gluži kā mūsu deputātiem… opā! Ja neko nerubī, bet ir augstākā, tad var iet par deputātu, arī darbs…

    A ja man kāds pieteiksies darbā ar 2 augstākajām, tad es vispār ar šamējo runāt nesākšu… a vidusskola vai pamatskola – tur ir cerības…

    Hmm, notepad.lv programmerim (foxam) – vai ir vidējā?

    #224188
    ob1
    Participant

    rARTIJ, spriežot pēc stereotipiem, padomju laikā izglītība bija vajadzīga vēl vairāk nekā tagad. A toreiz es students, ko izmeta no 2. kursa par dzeršanu, dabūju darbu pie PSRS aizsardzības rūpniecības – darbojos institūtā pie sistēmas, kas sargāja no amerikāņu spārnotajām raķetēm – darbs bija pie matemātiskās fizikas… tā ka tavi argumenti kaķim zem astes…

    #224189
    Wuu
    Participant

    ob1, tev pāri 50 gadiem 😀

    Es ar uzskatu ka vidējā nav noderīga, bet kā liels plus gan. Kaut vai loģiskāk domāt iemācies, bet protams tas atkarīgs no studenta/skolotāja.

    #224190
    ob1
    Participant

    nē, Wuu, nav pāri 50, nav vēl…

    a par loģisko domāšanu – to apgūst pamatskolā. Vidusskolā vajadzētu apgūt abstrakto domāšanu, bet 99% skolotāju vispār nezina kas tas tāds ir, tāpēc nespēj to iemācīt.

    Tad jau labāk 3 gadus tuksnesī meditēt…

    #224191
    rATRIJS
    Participant

    Kādā ziņā mani argumenti kaķim pie astes? Tev bija iesākta augstākā izglītība tā kā tavi argumenti tad ir kaķim pie astes…

    Es nesaku, ka nevar bez vidējās izglītības dzīvot veiksmīgu dzīvi. Es saku, ka ne visi to var. Lielais vairums to nevar, jo viņiem vajag kādu kas spiež mācīties un apgūt kaut ko.

    Es gan nezinu cik nu veiksmīga tā dzīve tev, ja katru dienu jādzer…bet nu katram jau savs 🙂

    #224192
    ob1
    Participant

    rARTIJ, tēma ir par cilvēku, kuram “Galva uz pleciem ir”, tātad sēdēt 3 gadus dēļ papīra jēgas nav. Un es jau vairākos postos apstāstīju, ka izglītībai darba tirgū nav nozīmes (ja ir “Galva uz pleciem”).

    Ja kādu “spiež mācīties”, tad nekas labs tur nesanāks…

    Ja kas, man ir veiksmīga dzīve, ļoti veiksmīga… un es nedzeru katru dienu, ja kas. 🙂

    #224193
    Professor35
    Participant

    Valsts iestādē bez izglītības normālā amatā neviens neņems pat uz intervijām nesauks. Ir daudz profesiju kur bez izglītības nevar teiksim kaut kur medicīnā. Bet no otras puses izglītība Latvijā ir garām tur ir daudz kā lieka, bērni pazemo viens otru, apspiež, skolotāji pārstrādājas māca vairākās skolās vienlaicīgi lai ko nopelnītu utt.

    Ha, atceros kā mācījos augstskolā neklātienē gāju tikai uz eksāmeniem un ieskaitēm un viss notika.

    Tagad strādāju valsts iestādē un tas ko mācījos akadēmijā man maz noder.

    #224194
    lapsis
    Participant

    Piereģistrējos tik tāpēc, lai piebalsotu ob1. Lai gan man ir vidējā, nedomāju, ka būtu kas mainījies, ja būtu tikai pamata.

    Tiesa gan, pāris gadus atpakaļ – pirms dižķibeles, gāju pieteikties darbā par programmētāju. Bez augstākās, bez programmētāja pieredzes. Kā darba devējs pēc tam izteicās – interesanta intervija bijusi. Tā arī sevi pasniedzu – atklāti. Teicu, ka meklēju stabilu darbu, vismaz uz gadiem 5, uzskatu, ka varētu padoties un vērts vismaz mēģināt. Es pat pastāstīju (darba intervijas laikā), ka iepriekšējajā darbā man palūdza rakstīt atlūgumu, jo tiku apsūdzēts zādzībā (garšs stāsts. in short – vainīgs nebiju). Pat ASM`u varu handlot, ja vajag.

    Nu jau 3 gadi rullējos. Ķeru un ēdu visus adžailus, testdrivenus, behaviordrivenus un citus brīnumus. Nekādu augstāko nevajag arī, lai saprastu datu struktūras, big O, lambda calculus un pārējo tjipa afigenna sarežģīto tuftu. Vajag tik interesi, galvu uz pleciem un neatlaidību.

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 46 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā