NSA Xkeyscore vienkāršāks par Google Search, bet redz visu

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas NSA Xkeyscore vienkāršāks par Google Search, bet redz visu

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 16 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #161089
    samurajs
    Participant

    Resurss The Intercept publicējis sīkākus datus par ASV specdienestu spiegošanas sistēmu Xkeyscore. Izrādās, ka NSA datu vākšanas mašīna ir ļoti, ļoti vienkārša – vienkāršāka par Google Search, bet vienlaikus arī ļoti jaudīga. Dati sistēmā tiek iebaroti tieši no optiskajām maģistrālēm un saglabāti NSA datu centrā. Informāciju glabā 3-5 dienas, bet metadatus līdz 45 dienām.

    Xkeyscore var saglabāt: čatus, e-pastus, fotogrāfijas, dokumentus, balss zvanus, klaviatūras taustiņu nospiedienus, loginus un paroles, Skype zvanus, failus, ko sūta mākoņos, webkameru attēlus, meklēšanas vēsturi, reklāmas trafika analīzi, sociālo tīklu trafiku, botnetu trafiku, CNE targetingu. Tāpat arī seko lietotāju aktivitātēm Google Play un Samsung App Store.

    Toucan Systems vadītājs Jonathan Brossard stāsta, ka apmācīt darbinieku spiegot varot pa vienu dienu. Lietotāja saskarne neesot sarežģītāka par Googles meklētāju. Piekļūt attālinātam datoram varot burtiski minūšu vai pat sekunžu laikā. Tika minēti arī piemēri: lai piekļūtu ANO darbinieku privātajai sarakstei, pietika meklētājā ievadīt viņu email adreses. No tā NSA uzzināja visus ANO argumentus pirms sarunām ar Baraku Obamu 2013. gadā. Pateicoties tam, Obama varēja uz sarunām ierasties labi sagatavojies.

    Tika minētas arī aktivitātes kāda Al-Qaeda līdera izsekošanā. Protams, ka bez tiesas lēmuma izsekot amerikāņus NSA nedrīkst. Tomēr ir atrasta izeja: pēc IP adreses nevarot noteikt vai otrā galā ir amerikānis vai terorists. NSA gan sniedza atbildes paskaidrojumus izdevumam Cnet, kurā apgalvoja, ka viss tiekot darīts ASV pilsoņu interesēs, viss esot legāli un visi dati – drošībā.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_firstlookorg_screen_capture_20150704_075424_1.png[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_intink2540x442_1.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_intink3540x442_1.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_intink4540x442_1.jpg[/img]

    The Intercept

    #318335
    Andron MacBeton
    Participant

    Man kautkā bik šķiet ka tie ir kaukādi propagandas murgi.

    Optical fiber tap? Tātad to propagandu ir sastrādājis kāds vismaz 50gadnieks.

    Kā tu zem ūdens kautkur kaukādu wiretapu uztaisīsi? Tātad no tās vietas okeānā, jāiet gan tavai optikai uz tavu srano jankydoodlland, gan arī tur jābūt kaukādām elektrības pievadam un milzīgai zemūdens ēkai. Gan jau kāds to pamanītu.

    #318336
    samurajs
    Participant

    Es nebrīnos ne par ko. Š itādu datu centru var mierīgi noformēt kā ASV karabāzi un visi gali ūdenī. Amerikosiem ar finansēm nav problēmu – var pabrēkt “bin Ladens nāk!” un Kongress apstiprinās līdzekļus cik tik vajag. Nevajag nemaz zem ūdens līst klāt – tai maģistrālei vnm kaut kur ir izeja un centrmezgls uz sauszemes.

    #318337
    Lcs006
    Participant

    Elektropatēriņš tādai bāzei bik pa lielu….

    #318338
    Andron MacBeton
    Participant

    No kā?

    #318339
    Andron MacBeton
    Participant

    Hmm… kāds varētu salīdzināt optikas maršrutus ar ASV karabāzēm. Nu tur, piemēram, cik tuvu Falkland salām iet garām optikas maģistrāles u.t.t.

    #318340
    akms47
    Participant

    Bāzei… ASV savai “drošībai” nekas nav par lielu.

    #318341
    ExDec
    Participant

    Ne velti paši amerikāņi saka, ka viņiem ir, citēju, “brīvība… nu vai kaut kas uz to pusi”. 😀

    #318342
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Ir arī bijuši pieslēgumi optikas kabeļiem zem ūdens. Kā to viņi izdarījuši tas jau ir tīri tehnikas jautājums. Bet pārsvarā lielie tehnoloģijas giganti ir priecīgi sadarboties un visus datus nodot spiegu rīcībā.

    Amerikāņi ahujeļi ar savām darbībam. Pat puķins ar savām jobanajām kolorado vabolēm netiek viņiem līdzi.

    #318343
    Participant

    Ja kāda valsts jūtas apdraudēta, tad protams, ka tiks izmantots jebkurš informācijas avots ārējas informācijas ievākšanai. Tu paskaties, kā ir ar Izraēlu tagad un kā bija ASV pirms 9/11. 🙂

    #318344
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Paši vainīgi ka ir apdraudēti. Nav ko bāzties svešās zemēs un atbalstīt to nelikumīgo veidojumu ko dēvē par Izraēlu. Vot tur kur bija patiešām jākaro ar PSRS, tur bija par bailīgu!

    #318345
    aoma
    Participant

    Tu vispār aptver, ko nozīmē karot divām kodollielvalstīm?

    #318346
    Participant

    Tiešā cīņā ar PSRS iesaistīties bija neprāts (zaudētu mēs visi), taču tā vai savādāk, rokās ņemot kaut vai nevalstisko brīvības cīnītāju finansēšanu, ASV tomēr piedalījās PSRS sagrāvē.

    Par līšanu citu darīšanās – ne visus gadījumus atbalstu, taču uzskatu, ka, piemēram, ISIS vai Taliban izplatība atsevišķos reģionos ir jāapkaro, pat tad, ja tiek pārkāptas kādas mazas valsts suverēnās tiesības. Tas ir visu labā. Arī tad, ja valdība vēršas pret tautu ar zarīna gāzi, citām tautām ir kas jādara. Protams, mēs jau varam diskutēt par to, kurš tad to zarīnu cilvēkos izlaida, bet nu.. 😀

    #318347
    Lcs006
    Participant

    Kā no kā? Kā Tavuprāt datu centrs strādā?

    #318348
    Andron MacBeton
    Participant

    Tu, klaun sranij, datu centri jau ir paši pa sevi! Es tev prasu ko tērēs tas slepenais pieslēgšanās punkts!

    Pie reizes pajautāšu, KÄ€ tu to iedomājies fiziski? Optikas dzīslai dīcknaible apkārt?

    P.S. Te vel nesen bija raksts par kaukādu neiznēsātu klaunu kurš ar mikrofonu noklausoties procesora sīkoņu.

    #318349
    Lcs006
    Participant

    Osobo tupajam Mcbetonam.

    Lai analizētu pārtverto informāciju, lai uzglabātu izanalizētos (un pārtvertos) datus, NSA puikiem nepieciešama nežēlīga skaitļošanas jauda (jo tika minēts: “vienlaikus arī ļoti jaudīga”) un dikti liela storage kapacitāte. (dauņiem saprotami – ar pāris NAS būs par īsu).

    Kā biedris Samurajs norādīja – “Š itādu datu centru var mierīgi noformēt kā ASV karabāzi un visi gali ūdenī.”

    Uz ko mans norādīja, ka šādai karabāzei elektropatēriņš, minētā datu centra dēļ, būtu aizdomīgi liels. (Es domāju, ka elektro enerģija tiek iepirkta no vietējā piegādātāja).

    Tagad uz tavu pļūtienu “no kā”, zpeciālizta k-ngs – no tā ka datori (compjūteri, serveri) un tos apkalpojošās iekārtas patērē ELEKTRĪBU.

    Nu normāla karabāze ar dažu megaWatu pieslēgumu..

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 16 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā