NVIDIA GeForce GTX 560 Ti jeb atdzimis varenais titāns

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti NVIDIA GeForce GTX 560 Ti jeb atdzimis varenais titāns

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 38 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #259918
    Crow
    Participant

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=RsSCK3Q1OjI[/youtube]

    Pirmie kucēni jāslīcina, protams :lala:

    #259919
    aoma
    Participant

    jonjs wrote:

    Par Windows gan nezinu, jo ilgāks laiks paiet sēžot uz linux, jo mazāka sajēga.

    Tur jau tā lieta, katrs windows vidē ierastais sīkums (kaut vai monitoriem hotkejus salikt vai piedarbināt nepopulārāku Live TV) prasa stundām ilgu rakņāšanos pa googli, tāpēc Linux iestartēju augstākais pāris reizes mēnesī, lai neaizmirstu, kā ar datoru strādāju 90-tajos 🙂

    #259920
    piwchix
    Participant

    aoma wrote:

    jonjs wrote:

    Par Windows gan nezinu, jo ilgāks laiks paiet sēžot uz linux, jo mazāka sajēga.

    Tur jau tā lieta, katrs windows vidē ierastais sīkums (kaut vai monitoriem hotkejus salikt vai piedarbināt nepopulārāku Live TV) prasa stundām ilgu rakņāšanos pa googli, tāpēc Linux iestartēju augstākais pāris reizes mēnesī, lai neaizmirstu, kā ar datoru strādāju 90-tajos 🙂

    Tad izdzēs to 90gadu mēslu un uzinstalē 2009/2010 (dajebkādu) distribūciju. Būsi pārsteigts 🙂

    Crow +1 par vid un par rakstu 🙂

    #259921
    aoma
    Participant

    piwchix, esmu izmēģinājis visas zināmākās distras, jā progress ir nenoliedzams, bet līdz frendly userim joprojām kā līdz mēnesim 🙂

    Tāpat tas mīts, ka atvērtā koda programmatūra ir efektīgāka un darboties spējīgāka par slēgtajiem produktiem, ir vienkārši smieklīgs. Līdz šim zinu tikai vienu gadījumu, kad viens entuziasts no Krievijas bij uzrakstījis Creative kartei draiveri, kas pārspļāva oriģinālo.

    Apgalvot nevaru, bet ir smaga aizdoma, ja kāds specifisks kods tiek pārvērsts par open sourci, vienalga, pilnībā visas kārtis netiek atklātas, lai nepazaudētu klientu loku, jo Linuzisti joprojām programmatūras tirgū netiek uzskatīti par nopietniem spēlētājiem. Kad tas notiks, atradīsies veikli zēni, kas visu vajadzīgo brīnumainā kārtā būs patentējuši un bezmaksas prieki beigsies.

    #259922
    piwchix
    Participant

    aoma wrote:

    piwchix, esmu izmēģinājis visas zināmākās distras, jā progress ir nenoliedzams, bet līdz frendly userim joprojām kā līdz mēnesim 🙂

    Tāpat tas mīts, ka atvērtā koda programmatūra ir efektīgāka un darboties spējīgāka par slēgtajiem produktiem, ir vienkārši smieklīgs. Līdz šim zinu tikai vienu gadījumu, kad viens entuziasts no Krievijas bij uzrakstījis Creative kartei draiveri, kas pārspļāva oriģinālo.

    Apgalvot nevaru, bet ir smaga aizdoma, ja kāds specifisks kods tiek pārvērsts par open sourci, vienalga, pilnībā visas kārtis netiek atklātas, lai nepazaudētu klientu loku, jo Linuzisti joprojām programmatūras tirgū netiek uzskatīti par nopietniem spēlētājiem. Kad tas notiks, atradīsies veikli zēni, kas visu vajadzīgo brīnumainā kārtā būs patentējuši un bezmaksas prieki beigsies.

    Nav jau runa tikai par bezmaksas… Suse Enterprise esi lietojis, testējis vai kaut zinājis, ka tāds eksistē?

    Tak pamēģini Ubuntu 10.04 vai 10.10, ar 7win jājiens ir lielāks(nerunājot par vēsturiskajām).

    Un par to OpenSource, nebrauc auzās. Piemērs no darba ikdienas: Live ētera rakstīšanas proga(Nepateikšu tagad nosaukumu), bet maksāja 360$ + Win7 pro licenze, pa 1Mēnesi aktīvas testēšanas ir nokārusies reizes 7, toties VLC + Linux restrīmošanai, kodēšanai(ar HWa) vienu reizi, ņemot vērā, ka tests notiek uz darba datora, kurā paralēli tiek darīts da jebkas. WIN7 + tā proga 7x (atsevišķa kaste vienam nolūkam) pret Linux + VLC 1x (darba dators, pie kura tiek pavadītas kā min 8h dienā programmējot, kompilējot, ssh, web serveris, ftp utt).

    Tas ir tikai viens piemērs, neiedziļinoties sīkumos. Varu arī pastāstīt par tīkla (Windows shares) printeri un vēl daudz ko. Protams, te kāds tūlīt kliegs, ka man līkas rokas 😀 Tad kādēļ man jāties uz Win ar to tīkla printeri, ja Linux izdara visu daudz labāk un vieglāk? Maybe aizskart Win shares? Linux daudz labāk darbojas ar Win sharem par pashu WIn, tas taču vien ir unikāli. Tā pat ar printeriem.

    Win ir gadu pieradums, un tas arii viss. Un win pārstāj būt par OS, tiklīdz ieslēdzas tīkli, pieejas, tīklu dalījumi utt. Iptables ir neaizstājams. Nemaz nerunājot par Network tūļiem. Jā jā jā, zinu ir arī priekš win. Grafiski (besī ārā.)

    Tiklīdz izejam no MS Office, Photoshopa, Cadiem un Geiminga Win sucks.

    #259923
    aoma
    Participant

    Nejauc pī ar pl 🙂

    Un daudziem dator-lietotājiem mājās atradīsies sarežģīts tīkls, ar kuru galā tiks vien advancēts Linux serveris? Baumas, ka windows šāre nekam neder un lai savienotu 2-3 datorus, tam vajadzīgs IT profiņš ar vismaz 15 gadu stāžu, ir stipri pārspīlētas.

    Un vēl kas – geimings, office, photoshops, retāk pa kādam cadam, ir tieši tas, kas vajadzīgs 99% jūzeru.

    P.S. Arī man, protams, patīk nedaudz pārspīlēt, bet tas ir normāli 😀

    #259924
    piwchix
    Participant

    aoma wrote:

    Nejauc pī ar pl 🙂

    Un vēl kas – geimings, office, photoshops, retāk pa kādam cadam, ir tieši tas, kas vajadzīgs 99% jūzeru.

    😀 Yea, right! Tas ir vajadzīgs labi ja 9% jūzeru. 90% jūzeru ir vajadzīgs pārlūks, playeris, torenti, dc++ un biužuki(pa lielam).

    Un no Photoshop, ofice “speciem” 90% gadījumu pilnīgi pietiek ar Gimp un OO. Iemācijušies uz Photoshop apvienot 2 layerus, uzlikt transparency un sauc sevi par speciem. 😀 Arī vektorgrafikai ir ļoti labi tūļi.

    aoma wrote:

    Baumas, ka windows šāre nekam neder un lai savienotu 2-3 datorus, tam vajadzīgs IT profiņš ar vismaz 15 gadu stāžu, ir stipri pārspīlētas.


    Un tam vajag win? 😀

    Un kas tavuprāt nav user friendly iekš tā paša ubuntu? Tas ka izskatās nedaudz savādāk? More user friendly is to google it, download, several times push next, |copy crack & generate key|? Man labāk patīk to izdarīt ar vienu komandu vai Software Center? Kas vel trūkst? Gimp nāk standartā, FF tā pat, pirmajā minūtē piedāvā visus pluginus, codecus utt(jo nedrīkst būt instalācijā), torrentu klients standartā. skype iekš SC. Kas vēl? Arhivators ir, bilžu pārlūks ir, fotokamerai programmatūra ir (10.04 Fspot). E-mail klients ir, viss ir. Pat gnomei ftp, ssh utt. nautilus pārlūkā iebūvēts. Š…em un lieto, piemontē jebkuru attālinātu mapi, ierīci, disku utt. da jebkurā vietā jebkurā folderī. Logu un desktopu menedžeris vienkārši lielisks. Paneļus, vidžetu pārvaldnieks ļauj tev iekārtot katru virtuālo desktopu konkrētajām vajadzībām. Jebkurā brīdī šim visam izvēlies alternatīvu iekš SC, kādas problēmas? Kurā vietā trūkst user friendly? Ar to pašu Win7 tas viss ir jākačā, jāinstalē no jauna. Viss vienā lielā bardakā uz viena desktopa.

    Tu pat neesi pacenties saprast to, ka viss ir nedaudz savādāk, uzreiz bļauj, ka mēsls…

    #259925
    piwchix
    Participant

    aoma wrote:

    Nejauc pī ar pl 🙂

    Un vēl kas – geimings, office, photoshops, retāk pa kādam cadam, ir tieši tas, kas vajadzīgs 99% jūzeru.

    😀 Yea, right! Tas ir vajadzīgs labi ja 9% jūzeru. 90% jūzeru ir vajadzīgs pārlūks, playeris, torenti, dc++ un biužuki(pa lielam).

    Un no Photoshop, ofice “speciem” 90% gadījumu pilnīgi pietiek ar Gimp un OO. Iemācijušies uz Photoshop apvienot 2 layerus, uzlikt transparency un sauc sevi par speciem. 😀 Arī vektorgrafikai ir ļoti labi tūļi.

    aoma wrote:

    Baumas, ka windows šāre nekam neder un lai savienotu 2-3 datorus, tam vajadzīgs IT profiņš ar vismaz 15 gadu stāžu, ir stipri pārspīlētas.


    Un tam vajag win? 😀

    Un kas tavuprāt nav user friendly iekš tā paša ubuntu? Tas ka izskatās nedaudz savādāk? More user friendly is to google it, download, several times push next, |copy crack & generate key|? Man labāk patīk to izdarīt ar vienu komandu vai Software Center? Kas vel trūkst? Gimp nāk standartā, FF tā pat, pirmajā minūtē piedāvā visus pluginus, codecus utt(jo nedrīkst būt instalācijā), torrentu klients standartā. skype iekš SC. Kas vēl? Arhivators ir, bilžu pārlūks ir, fotokamerai programmatūra ir (10.04 Fspot). E-mail klients ir, viss ir. Pat gnomei ftp, ssh utt. nautilus pārlūkā iebūvēts. Š…em un lieto, piemontē jebkuru attālinātu mapi, ierīci, disku utt. da jebkurā vietā jebkurā folderī. Logu un desktopu menedžeris vienkārši lielisks. Paneļus, vidžetu pārvaldnieks ļauj tev iekārtot katru virtuālo desktopu konkrētajām vajadzībām. Jebkurā brīdī šim visam izvēlies alternatīvu iekš SC, kādas problēmas? Kurā vietā trūkst user friendly? Ar to pašu Win7 tas viss ir jākačā, jāinstalē no jauna. Viss vienā lielā bardakā uz viena desktopa.

    Tu pat neesi pacenties saprast to, ka viss ir nedaudz savādāk, uzreiz bļauj, ka mēsls…

    #259926
    Imhoteps
    Participant

    Kādam, varbūt, liksies, ka ar ironiju ir neliels perebors, bet man izklāsta maniere patīk. RAKSTI VĒL! [spoil][img]https://www.bildites.lv/images/27kx4iwgms0w70slbj.jpg[/img][/spoil]

    #259927
    Garinsh
    Participant

    Mhm, man ar pātīk crow raksti, interesanti lasīt. Tā turpināt!

    #259928
    Kon
    Participant

    piwchix piwchix linux guru, paskaidro jēl manam tukšajam prātam, kāpēc uz ubuntu (dažadām versijām) sākot no 8.04 līdz 10.04, sistēmas veiktspēja dramatiski sarūk, lejupielādes/augšupielādes ātrumam pārsniedzot ~ 8 .. 10 MB atzīmi. Lietoti tika entie klienti (pat rtorrent), ar bittorenta iestatījumiem spēlēties māku makten labi.

    Kādēļ uz plebeju windows sistēmas veiktspēja nemainās?

    P.S Tekstā 80% sarkasms, bet atlikušie 20% – patiesa velme uzzināt cēloņus.

    P.S.S Ä¢imenes locekļu fotoattāli ir ļoooooti daudz, tāpēc torrentu skaits dienā nereti pārsniedza 100 un ja sistēma tā laikā ir nestabila, tad nav forši :S

    #259929
    jonjs
    Participant

    Kojān. TU taču zini, ka manim pret tevi cieņas nekādas un ja būs tusiņš, tad nu būs kā būs. Tomēr jautājums. Es ticu tev tehniskās lietās, jo tehniskās lietās tu noteikti, ka saproti, kas ir kas.

    Tātad, ko tu darīji paralēli tam, kad kačāji kaut ko ar 10 Mbit ātrumu. Jautāju tādēļ, ka es neko TÄ€DU neesmu darījis, lai es nevarētu kaut ko kačāt ar 10 Mbit/sek un darīt kaut ko paralēli. Piemēram browsēt internetu.

    #259930
    nevertell
    Participant

    Man pie ~150 atvērtiem torrentiem internets vienkārši bremzē, pat bez trafika pings ir milzīgs. Bet pati veikstpēja nekad nav kritusi.

    #259931
    Crow
    Participant

    Joņa, Kojāns saka 10 MB/s, nevis 10 Mbit/s.

    IMO, tur var būt vainojams viss, sākot no līkrocīgi rakstīta torrentu klienta (visticamāk), turpinot ar sasa3.14stu failsistēmu, vājprātīgu failu fragmentāciju un nevēlamu apstākļu sakritību. Un vispār tādam švakākam cietulim reizē sanāk lasīt un rakstīt ar 10 MB/s un vēl nenormālā daudzumā seek’ot, jo failu gabaliņi ir izkaisīti pa visu cieto – sanāk visai grūti. Ar diska kešu un atmiņu darboties progai jāmāk, kur tāpēc saku – līkrocīgi rakstīts torrentu klients.

    #259932
    Kon
    Participant

    Jā 10 MB, jeb būsim precīzāki .. 12,5 MB 🙂

    fs – katru reizi sapista ar ar fresh ubuntu install .. nē

    torrentu klienti dažādi, bet pilnībā izslēgt nevar 😀

    par hdd piekrītu un pats uz to metu bargu aci, jo dators miskaste .. , bet .. lēns hdd + winxp[windows 7 arī, nenovelsim visu uz vecu os](ntfs) = <3

    lēns hdd + ext3 or ext4 = pain in ass?

    Un jā nevertell, tieši lago sistēma .. lēni viss verās vaļā, raustās peles kursors utt.

    āā un ar 100 bija domāts kā trafiks, tā jau tur ar biužām bija biku vairāk sakrājies .. 🙂

    jonjs wrote:

    un ja būs tusiņš, tad nu būs kā būs.

    Ar 30+ gadīgiem tusēšu, kad pašam būs 30+ 😉

    #259933
    nevertell
    Participant

    Nū, ja tev svapo visu laiku, tad nebūs brīnums. Mošk ēd atmiņu par daudz, un winxp ēd mazāk.

    Nezinu, pēc manas pieredzes ext3/4>brtfs>zfs>rfs>ntfs.

    #259934
    Kon
    Participant

    Tātad linux (ubuntu) operatīvās atmiņas pārvaldība iesūkā vairāk ne tikai par w7, bet pat par 2001. gada Win Xp .. ? 🙂

    Nav man tik daudz zināšanu, lai salīdzinātu fs, bet .. ext3 ir tikpat nestabila kā mans kuņģis pēc 0,7 (ext 4 jau bija ok)

    #259935
    aoma
    Participant

    piwchix, nevajag veltīgi iekarst, vai tiešām visiem linuxistiem ir tik švaki ar humora izjūtu? 😀

    Īstenībā jau ar Linux tieku galā gluži labi, tikai patīk burkšķēt.

    Iemesls: sen sen atpakaļ (logi pat vēl nebija izgudroti), vajadzēja darba dēļ apgūt elementārākās iemaņas, lai patstāvīgi varētu izveidot dokumentu uz tā saucamā kompjūtera un vēlāk izdrukāt. Nesen rokai bija noņemts ģipsis, un garo komandrindu rakstīšana sagādāja zināmas grūtības. Tad nu lādot visu pasauli un pats sevi, fantazēju, ka varētu tak kāds gudrinieks izgudrot tādas gudras podziņas, kā modernajiem rādžiņiem, cik laika tas man neietaupītu…

    No turienes man arī pretīgums pret konsoli uz visu atlikušo mūzu 🙂

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 38 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā