NVIDIA GT300-bāzētās grafikkartes – «video monstri»

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas NVIDIA GT300-bāzētās grafikkartes – «video monstri»

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149653
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_nvidia_fermi_360_1.jpg[/imgl]Laikam padzirdējis par AMD plāniem, NVIDIA šefs šodien daļēji apstiprināja baumas par gaidāmo jauno grafikkaršu sēriju uz 40 nm procesora GT300 (codename – Fermi) bāzes. Jaunuma arhitektūras īpatnības joprojām tiek turētas noslēpumā, zināms tikai, ka tranzistoru skaits čipā pārsniegs 3 miljardus un tas saturēs 512 elementāros procesorus (pixel shader). Uz GT300 bāzētās grafikkartes atbalstīs DirectX 11, OpenGL 3.1, OpenCL 1.1 un Cuda 3.0 standartus.

    NVIDIA šoreiz galveno uzsvaru likusi uz jaunā GPU lietošanu arī matemātiskajiem aprēķiniem (GPU-Computing). Tāpēc paredzēta paplašināta kešatmiņa. Joslas platums paredzēts 384 bit, kā arī GDDR5 videoatmiņas lietošana. Pēdējo varēs uzstādīt līdz pat 6 GB.

    Paredzēts, ka GT300 grafikkartes būs ārkārtīgi jaudīgas. Pēc dažādām ziņām “Double-Precision” tipa operācijas var tikt izpildītas līdz 8 reizēm ātrāk, salīdzinot ar GT200. Patiesos veiktspējas datus NVIDIA gan vēl tur noslēpumā.

    Parastais jautājums: kā strādās spēles uz šīm Fermi videokartēm? Par to arī nav informācijas, jo speciālisti vairāk vērības piegriež nopietnāku uzdevumu risināšanai. Var tikai stādīties priekšā, ka ātrums būs iespaidīgs. Par laiku, kad jaunās preces piepildīs veikalu plauktus – tiek izteikta cerība, ka pirmie eksemplāri varētu parādīties līdz gada beigām. Masveida ražošana gan notiks tikai nākamgad.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_introucing_fermi_1.jpg[/img]

    Avots

    #212704
    Andress
    Participant

    Runāja jau par GDDR6… Bet tas varbūt tālāk… Anyway, es taču teicu…

    #212705
    usins
    Participant

    384 bit uz 6GB nav prātīgi un salīdzinoši lēndarbīgi- netiks izmantots viss atmiņas potenciāls + ja Lietotājs uzliks 32 bit OS, tad vienkārši tiks izmantots labi ja 50% no jadas ko var sasniegt ar šo iekārtu. Njā, tad jau arī RAM vajadzēs ap 4GB kā minimums, lai ir ko lādēt iekšā tai monstrā. nja. Ir jaudīga, bet maksās noteikti x2 dārgāk par AMD/ATI ražojumiem, bet jauda nebūs tik reizes lielāka.

    #212706
    bedris
    Participant

    Pirmais posts… sveetki… Klau, usins izlasi veelreiz to ko sarakstiiji, parocies netaa, palasi graamatas… Man tak “rokas” nolaizhas ko taadu lasot 🙁

    Runaajot par teemu, atgaadinu, taa nav oficiaala informaacija, un kameer nebuus detalizeetaaka informaacija par to dzelzi (sheit netiek njemts veeraa kraana staipaamais 3dmark, fps speeliitees uc shits), tikmeer veel paaragri spriest. Vieniigais kas peedeejaa laikaa saak prieceet, tas ir gpu izmantoshana kam citam, ne tikai cs…

    #212707
    Wuu
    Participant

    Vel jau gads jāpagaida varbūt arī GDDR 6 sagaidīsim 🙂

    #212708
    80MXM08
    Participant

    nopepad raksti peedeejaa laikaa saak palikt poke – tiklidz intels vai nvidia palaidushi piili taa uzreiz jaanodrukaa. Labu laicinju neesmu redzeejis nevienu rakstu par AMD vai AMD/ATI

    #212709
    izredzētais
    Participant

    80MXM08, gribēji teikt kopš vakardienas? https://notepad.lv/nedargas-amd-directx-11-videokartes-jau-somenes-t4959.html

    …. 😉

    #212710
    Aldis
    Participant

    Es nebiju kādu laiku redzējis drīzāk rakstu saistītu ar nvidia! 😀 Bet nu lab, katram savs uzticamais brendz pamanāmāks! Piemēram man ar ATI (Kopš nopirka šo firmu AMD) un pats AMD lietojot viņu hardwarus ne visai liekas stabils variants! Protams – tā ir tikai mana pieredze!

    Pašlaik tieši intels un nvidia arī man šķiet rekomendējamie, AMD un ATI laiž kkādus lētos suu, tā pat kā gluži maxima ar savu optima linija! 😀 – nu protams jauki, cilveki priecajas.. 🙂 “Lēti, lieli cipari uz kārbas.. var pastaipīt…”

    #212711
    Snorx
    Participant

    Tie firmu kariņi sāk izklausīties pēc lētas meksikāņu “ziepenes”. “Apple” sāk vispār sevi reklamēt ar tādu debīlismu kā veikalu aplaupīšana, “nVidia” atkal pāris nedēļas pēc “ATI/AMD” paziņojuma par padarīto, sāk izplatīt baumas, kas ir pilnīgā pretstatā pašu oficiālā intervijā teiktajam. Spriežot pēc šo baumu satura, izskatās, ka nVidiai vairāk rūp AiO risinājums, kur grafika tiek atstāta tikai otrajā plānā. Gandrīz viss te pieminētais daudz vairāk ietekmēs risinājumus tieši GPU computing, kā spēļuku pasauli. Laikam jau “Tesla” ražošanai ir diezgan liels nākotnes potenciāls, ja jau tik daudz piepūļu tieši šajā virzienā tiek pielikts.

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā