Nymi – paroles vietā piedāvā lietot sirds kardiogrammu

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Nymi – paroles vietā piedāvā lietot sirds kardiogrammu

Tiek skatīts 7 ierakstu – 1 līdz 7 (no 7 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #160119
    samurajs
    Participant

    Jaunfirma Bionym savākusi 14 milj. USD investīciju savam projektam, kas paredz sirds elektrisko aktivitāti izmantot paroles vietā viedtālruņu un PC atbloķēšanai. Kā investori piedalās Ignition Partners un Relay Venture, Export Development Canada, MasterCard un Salesforce Ventures. Nākamais etaps ir sistēmai iemācīt ar kardiogrammas palīdzību atvērt dzīvokļa durvis un iedarbināt auto.

    Līdz gada beigām pasūtītāji jau varēs saņemt rokassprādzes Nymi, kuras mērīs sirds aktivitāti, pārveidos to digitālā formātā un pa Bluetooth nosūtīs uz galaierīcēm. Kompānija uzsver, ka sirds impulsi katram cilvēkam ir tikpat individuāli kā pirkstu nospiedumi vai acs tīklene – tāpēc tie der biometrijai. Pie tam kardiogrammas īpatnības nav atkarīgas no pulsa biežuma. Nymi principa pluss ir tas, ka nav vajadzīga nekāda sagatavošanās – kā pirksta braucīšana pār sensoru. Ja rokassprādze ir uz rokas – tālrunis vienmēr būs pieejams.

    Dzīvokļa vai auto atslēgšanai paredzēta komplicētāka autentifikācija. Reizi dienā vai pēc Nymi rokassprādzes noņemšanas lietotājam būs jāapstiprina, ka tas tiešām ir viņš. Bez tam vajadzēs gaisā ar roku uzzīmēt kaut kādu žestu, ko zin tikai īpašnieks. Rokassprādzē iemontēti akselerometrs un žiroskops, kuri reaģē uz žestiem.

    Pirmajiem 20 tūkstošiem pasūtītāju Nymi rokassprādze izmaksās 79 USD, vēlāk – 99 USD. Tās būs baltas, melnas un oranžas. Līdz ar rokassprādzēm būs arī atbilstošas Android un iOS lietotnes. Pēc tam aplikācijas izlaidīs Windows un OS X vidēm. Dzīvokļiem un auto nepieciešami īpaši uztvērēji, tāpēc tas vēl prasīs laiku.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_nymithefuturesecureprogram_1.jpg[/img]

    #311161
    m_janis
    Participant

    Nu nez, par šito kardiogrammas īpatnības nav atkarīgas no pulsa biežuma lai pakomentē kāds mediķis, ja te ir, bet pēc smagas darbadienas, sportošanas, vai “daudzdiennieka” motors jau nu uzvedas stipri savādāk, kā veselam esot, brīvdienas rītā.

    #311162
    Viestartss
    Participant

    vai tas nozīmē, ka šo varētu izmantot arī kā pulsometru?

    #311163
    Crow
    Participant
    #311164
    MeistarsUnVergs
    Participant

    No drošības viedokļa pilnīgākā huijņa. PArolei ir jābūt precīzai, burts burtā. Kardiogramma tāda nav. Tā ka visticamāk tiek no dažiem parametriem ņemts rādījums un veidots šifrs. Rezultātā entropijas līmenis ir zems. Otrkārt Bluetooth nav tas drošākais protokols pa kuru sūtīt autorziācijas datus.

    Ko darīt kad autorizācijas dati kļuvuši zināmi trešajai personai? Paroles nomaiņas vietā veikt sirds transplanāciju?

    #311165
    ruukjis
    Participant

    Cik pastudēju par ECG biometriju tas nav nekas jauns un ideja ir tāda, ka sirds ritma viļņu, hmm… nezinu kā latviski pateikt, patterns ir nemainīgs un individuāls – piemērma, sportojot šie vilnīši būs biežāki un lielāki, BET proporcionāli lielāki. Vienīgie gadījumi, kad šis verķis gļukos, būs kaut kādas sirds pataloģijas, piemēram, miokardija, bet tādos gadījumos diezvai tev būs aktuāli kaut kur autentificētties – tev ātros vajadzēs.

    #311166
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Labāk autentificēties ar ānusa nospiedumu. Tas tāpat kā pirkstu nospiedumi esot unikāls katram cilvēkam.

    Cik tālu ies debīlie pētnieki? Laba parole ir vislabākais kas var būt.

Tiek skatīts 7 ierakstu – 1 līdz 7 (no 7 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā