Ob1 un datoru optimizācija

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Ob1 un datoru optimizācija

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 55 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149253
    linx
    Participant

    [imgl]https://bildites.lv/images/pc4xa3onvg9mggwq4yu.jpg[/imgl]Tātad sākšu ar to, ka nesen biju izlicis pārdošanā savu laptopu. Bija daži piedāvājumi, tomēr visinteresantākais nāca no mūsu (Notepad) visai aktīvā lietotāja ob1 puses – viņš piedāvāja man optimizēt datoru, lai nebūtu nepieciešamības to pārdot. Lai gan biju Notepadā lasījis par ob1 datoru optimizācijas tehnoloģijām, tomēr komentāros parasti visi šo lietu izsmēja. Tātad arī pašam īstas ticības nebija, ka kaut kas varētu uzlaboties.

    Aizvakar bija iedota darbā brīvdiena, tādēļ rītapusē īsti nebija ko darīt pie datora. Izdomāju, ka vajag uzjautrināt sev dienu – parunāties skaipā ar kādu. Skaipā uzrakstīju ob1, ka braukšu pie viņa – vislielāko izbrīnu manī radīja viņa atbilde: “To gan var!”

    Pirmais, kas ienāca prātā – tas ir kaut kāds joks un viņš vienkārši grib mani iznest cauri. Tad pajautāju – vai alus daudz būs? Tikai pēc nākošās atbildes es sapratu, ka viņš to nopietni bija domājis. Jau sāku skatīties uz autobusu kustības sarakstu, lai brauktu uz Siguldu. Vispirms gan visus svarīgos datus pārnesu uz ārējo cietni, lai nepazaudētu to, kas man svarīgs.

    Kad satiku ob1, es pat nedaudz viņu pārsteidzu, jo viņš bija domājis, ka man ir ap 25-30 gadiem, nevis to, ka esmu tikai 19 gadus vecs/jauns. Tad nu devāmies iepirkt alu un pie ob1 uz mājām. Ja godīgi, tad es nedomāju, ka būs tik jautra šī diena – kamēr formatējās cietnis un gāja testa programmas, spēlējām šahu, dzērām alu un vienkārši jautri parunājāīes. Mans kompītis gan nebija domāts dāvināt vecmāmiņai dzimšanas dienā kā Lētajam Džonijam, bet paša lietošanai. Optimizācija gan negāja tik ātri, kā bija domāts un process nedaudz ievilkās. Kad ieraudzīju ob1 kompīti, man tiešām bija izbrīns – kā var viss tik ātri strādāt, tik tiešām viss atvērās zibenīgi – gan Firefox, Word, un daudzas citas lietojumprogrammas. Izņēmums bija tikai ļoti liela apjoma softi. Arī pie dzelžiem ir savs darbs pielikts, jo dators tiešām strādā tik klusi, ka to praktiski nemaz nedzird.

    Tad vēl, protams, apskatīju arī ob1 “dzelžu istabu” (tā viņš to pats sauc), kurā aptuveni seši sistēmbloki stāvēja viens uz otra, un vēl daudz un dažādas komponentes, un datordaļu bija tiešām daudz vienkopus savākts. Tie sistēmbloki jaudas ziņā likās līdzīgi Lētā Džonija tvīkotajam kompītim, jo tie nesen “pa lēto” tikuši iepirkti. Lai gan biju lasījis diezgan daudz informācijas internetā par tēmu XP optimizācija, tomēr ob1 tik tiešām māk to lietu – nekad šis kompītis nav tik ātri strādājis, pat OpenOffice veras vaļā ļoti ātri (parasti tas ir bremzīgāks par Microsoft ofisa programmām). Kāpēc es šo visu rakstu? Ļoti vienkārši – tāpēc, ka cilvēki netic tam, ka ob1 var padarīt vecu kompīti daudz ātrāku. Kamēr pats neredzēju, arī es tam visam neticēju, bet tagad viss ir pavisam savādāk… Tika atslēgti visi liekie Windows servisi, nevajadzīgie vizuālie efekti, Mozillas Firefox kešam atvēlēta speciāla partīcija un vēl daudz kas cits, ko visu jau no galvas neatceros.

    Neticat tam, ko es saku? Tad apskatiet paši zemāk esošo video. Jau rakstot rakstu, ir skaidrs, ka atradīsies (un ne viens vien) cilvēki, kuri tam neticēs, pat ja viņa datoram uztaisīs optimizāciju, bet man tas viss, tautiski izsakoties, pie vienas vietas – neticat ja negribat. Man pilnībā mainījušies uzskati par ob1, viņš tik tiešām var Jūsu veco datoru padarīt ievērojami ātrāku. Iesaku visiem, kuriem “velkas” dators, aizvediet pie ob1 un pēc tam būs prieks darboties ar to pašu veco kasti. Jaunākās spēles gan varbūt nevilks, bet visu pārējo bez problēmām izdarīt varēs. Pie tam vienīgais, ko viņš man par šo darbu palūdza – lai uzrakstu taisnību Notepad slejās.

    Vēl kas – ob1 man parādīja programmu, kuru viņš programmē slimnīcas datoriem, un tā arī ir taisnība. Kaut arī ķirzaks (drunk_lizard – Red. piez.) vēl prognozēja, ka tādu neviens pie slimnīcas datoriem klāt nelaidīšot 😀 Kā jau minēju – gaismas zobena arī viņam nav…

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=2VtqU60pnIk[/youtube]

    #206381
    ob1
    Participant

    Paldies, Linx, par rakstu. Dažas piebildes:

    1) Nav tā, ka visi var vest pie manus kompjus uz pārinstalāciju/optimizāciju. Tas nav mans darbs, tikai hobijs, ko daru brīvajā laikā, un tā brīvā laika man ir maz.

    2) Kādus servisus ieslēgt/izslēgt ir stipri atkarīgs no uzdevumiem, kas tiek veikti uz datora un arī no lietotāja. Nebūtu labi uztvert stāstu par servisu atslēgšanu kā universālu recepti.

    3) Kāpēc Tu domā, ka man nav gaismas zobena?

    Edit:

    Komentārs no ob1 sievas: Zobenu šorīt pārbaudīju, atrodas vietā un funkcionē kā nākas.

    #206382
    linx
    Participant

    Tas zobens gaismu neizstaro 😀

    #206383
    AlienZ
    Participant

    Nu fakts, ka uz vecākām kastēm (un ne tikai) logus var padzenāt ātrāk, aprgaizot startup sarakstu, nogriežot liekos procesus, paņemot nost lieko vizuālu un tādā garā, bet tur nav nekā īpaši sarežģīta – manuprāt katrs advancētāks datorlietotājs savus logus pratīs izķidāt. Varbūt kļūdos, jo ne jau visi vēl pirms gadiem 2-3 sēdēja uz Pentium 3 (450MHz) un 320Mb RAM, tāpēc varbūt citiem šādas problēmas nebija un nav aktuālas, bet nu man kopš tā laika nepatīk liekas lietas. 😀

    #206384
    usins
    Participant

    Par atsevišķu partīciju priekš Firefox nebiju dzirdējis, tas ir kas jauns. Bet nu pārējais jau ir standarta tvīkojums. Protams, kā ob1 teica- ir jāzin ko griezt nost tajos servisos utt.

    #206385
    Foxsk8
    Participant

    Reāli vajadzētu oponēt atrodoties pie ob1 🙂 kā neatkarīgam ekspertam 🙂

    Video ir ok, tikai nu tā slavināšana bija pārāk par daudz 🙂

    Tas ko ob1 dara, der tādiem kā linx, kas varbūt nav tādi spec advancēti useri, šaubos vai es vestu pie ob1 datoru (visu ko vajag, varu izdarīt pats),bet alu gan neatteiktos iesūkt un kādu šahu uzspēlēt, kaut gan līdz siguldai tāls ceļs mērojams 🙂

    Kā jau teicu, ši optimizācija ir domāta vienam lietotāju slānim, līdz ar to, tas nepadara ob1 kaut kur labāku par kādu citu profu 🙂 bet kā jau vienmēr ir, viens par otru gudrāks 🙂 Vismaz vēl kāds atlicis, kas šajos laikos neprasa neko, kā vien uztaisīt reportu, tas arī ir apsveicami 🙂

    Bet nu darbs ir apsveicams, tā turpināt. 🙂

    P.S. Par to FF partīciju, arī biju izbrīnīts.

    #206386
    Nejēga
    Participant

    Ko un kā tieši jūs izdarijāt ar Mozillu?

    #206387
    Anonīms
    Neaktīvs

    Tiešām, gribētos zināt kā FF kešu pārcelt uz citas patrīcijas.

    Bet ķirzakam tagad ir sanācis viens, liels, liels, FAIL! :seeker: :p 😀 :devil:

    #206388
    AlienZ
    Participant

    Quote:

    Tiešām, gribētos zināt kā FF kešu pārcelt uz citas patrīcijas.

    Cik noprotu, runa iet par šo te: Fx Tweaking (uzklikšķini)

    Precīzāk:

    Quote:

    Move the disk cache to a faster or larger location:

    Many Windows users like to locate their disk cachefiles on a separate hard drive from Windows. This can improve the performance of Windows or whatever program is using the cache, or it can free up space on a primary partition. (The disk cache should not be confused with the RAM cache described above.) To move Firefox’s disk cache, use about:config to create a new preference. (This is another hidden preference that doesn’t appear until you create it.)

    Type browser.cache.disk.parent_directory into the dialog box that appears, then click OK. In the Value dialog box, enter c:folder, providing the foldername in which you wish the file to be located.

    #206389
    rajah
    Participant

    ob1 wrote:


    Edit:

    Komentārs no ob1 sievas: Zobenu šorīt pārbaudīju, atrodas vietā un funkcionē kā nākas.


    kad cērt, ta krīt, ka cērt, ta krīt… :p

    #206390
    ob1
    Participant

    -> AlienZ, usins, foxsk8

    Tas nav “standarta” tvīkojums.

    #206391
    izredzētais
    Participant

    drīz visi rindā pie ob1 uz šahu, alu un optimizēšanu stāvēs 😀

    #206392
    AlienZ
    Participant

    Nu jā, nekad vēl nebiju redzējis, ka Fx kešu vispār nobāž uz atsevišķas partīcijas, bet kā to panākt, es taču uzrakstīju pareizi, vai ne? Un kas attiecas uz “standarta” – kas nu kuram ir standarts. 😀

    #206393
    ob1
    Participant

    Vispār jau to FF kešu labāk ir likt uz RamDiska, bet tam kompim ar atmiņu tā pašvaki (tikai 512MB), tāpēc pārnesu uz c:

    Jā, par FF kešu pareizi, var skatīties arī šeit:

    https://kb.mozillazine.org/Browser.cache.disk.parent_directory

    Un – NĒ, uzrakstīji nepareizi. Servisi ir tāds sīkums salīdzinot ar visu pārējo. (Startup sarakstu vispār neaiztiku)

    #206394
    AlienZ
    Participant

    Hmm, tad varbūt vari izstāstīt, kas un kā? 🙂

    #206395
    ob1
    Participant

    Jūs tak visi te paši gudri… 😀

    Es jau reizi pa reizei kaut ko pastāstu, bet tad man rej virsū, ka visu stāstu nepareizi.

    Ko stāstīt ir ļoti daudz, es jau sāku rakstīt par to rakstus, bet tagad ar laikiem ir tā pašvaki.

    #206396
    gangstalv
    Participant

    Ha, šitas labs 😀

    [img]https://www.bildem.lv/pfiles/10298/Untitled.jpg[/img]

    #206397
    ehex
    Participant

    #206398
    gangstalv
    Participant

    A uz VHD disk var likt FF kešu?

    #206399
    ob1
    Participant

    Domāju, ka var. Pamēģini.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 55 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā