Open source valsts pārvaldē

Sākumlapa Forumi Software Linux/BSD Open source valsts pārvaldē

Tiek skatīts 9 ierakstu – 41 līdz 49 (no 49 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #263165
    mazais_zilonis
    Participant

    Hmmz – tas makrosu prieks esot krietni uzlabots OOo 3.3

    Par Linux – es jau rakstīju – tas nav variants, jo ir gana daudz custom software sarakstīts uz PUNKTS TĪKLA un līdz ar to tas ir auto nē.

    #263166
    aigarius
    Participant

    Nu gan Microsoft fanātiki panesās aizstāvēt savu sālsmaizi ar desu.

    Patiesība ir diezgan vienkārša – ja paņem vidēji statistisku iestādi, vienalga vai valsts vai privāto un reāli izpēta šīs iestādes IT izmaksas un sastāda ilgtermiņa plāno šo izmaksu minimizacijai saglabājot nepieciešamo servisa līmeni, tad atvērtā koda programmatūra ļoti daudzās pozīcijās var palīdzet samazināt izmaksas, efektīvāk izmantot aparatūru, drošāk plānot nākotnei un samazināt drošības riskus.

    Ja vienkārši atnākt un pateikt – nākošnedēļ lai visiem būtu Linux, tad tur protams nekas nesanāks – admini paši nezinās ko dara un pat ja zinās, sabotēs izmaiņas, jo viņiem liksies, ka viņu dižie MS sertifikāti pēc veiksmīgas pārslēgšanās vairs nebūs tik vērtīgi, lietotāji iespītēsies un pretosies pret jeb ko, kas liek viņiem darīt jebko citādi, jebkura sistēmas kļūda (pat papīra iesprūšana printerī) tiks vainota uz Linux un pēc mēneša visiem par lielu prieku MS atnāks, iedos 10% atlaidi un nākošo gadu un visi priecīgi skries pie viņiem atpakaļ.

    Ja jūs paskatīsieties uz visiem lielajiem pasaules serveriem – visi viņi strādā uz Linux. Kāpēc? Tāpēc, ka Linux ir daudz vieglāk administrēt lielu datoru daudzumu. Active Directory ar savām grupu politikām pat tuvu nestāv tam, ko Linux admins var izdarīt ar chef un puppet vai par ar vienkārši ssh un pa vakaru uzrakstītiem skriptiem.

    Atvērto kodu valsts iestādēs vajag ieviest mierīgi un pakāpeniski. Pirmkārt aizliegt lietot Internet Explorer. Drošības apsvērumu dēļ. Tā ir viscaurākā programma, kas jelkad ir uzrakstīta un vidēji pavada virs 200 dienām gadā ar kritisku drošības caurumu. Tā vietā visur uzlikt vai nu Firefox vai Chrome (pēc lietotāju izvēles). Pec tam jāsāk likt Linux uz serveriem. Apgalvojumi par MS SQL Server spēku ir patiešām smieklīgi. Pat uz amatieriem orientētais My SQL ir gan ātrāks, gan arī labāk mērogojas. Ja tiešām vajag vairāk (ko ļoti reti kur vajag) ir PG SQL un ja patiešām vajag ko ekstrēmu (kā ģeogrāfisko db) tad Oracle paši iesaka savu programmatūru darbināt tikai uz Linux. Jo vini pasi ir ieguldījuši ļoti lielu naudas kaudzīti, ali uzlabotu Linux atmiņas vadību un input/output scheduling.

    Un ta kā Linux ir atvērtā koda programmatūra, tad Oracle dotie uzlabojumi ir pieejami un tiek pielietoti visos Linux – no superdatoriem (kur Linux ir 9 no top 10) līdz telefoniem (Android).

    Ja domā valstiski un patiešām taisa reāli ilglaicīgu IT stratēģiju (teiksim uz 10 gadiem) tad Linux sanāk daudz lētāks: ne kas nav jāpārraksta, vienkārši nākošo reizi iepērkot tādu sistēmu pasūtīs jau ar Linux atbalstu, aparatūru iepērkot iepirks tādu, lai Linux arī strādā bez raizēm, tā vieta lai apmācīt lietotājus uz jaunu Windows un Office versiju, apmācīs viņus uz Linux un OOO – pēc visiem reāliem pētījumiem izmaksas un rezultāti ir vienādi, administrātorus apmācīs nevis uz Microsoft sertifikātiem, bet gan uz Linux sertifikātiem, lai arī viņi noderīgi jūtas, …

    VISAS šīs minētās problēmas ir atrisināmas. Pasaules pieredze rāda, ka problēma ir tikai cilveku inercē un dažreiz arī aktīvā Microsoft pretlobēšanā. Viniem ir daudz lētak iztērēt 10 miljonus zaļo, lai nepieļautu pozitīvu Linux migrāciju nekā zaudēt tirgus daļu gan tur, gan arī citās vietās, kur uzzinās par šo pozitīvo pieredzi.

    #263167
    Taurs
    Participant

    aigarius wrote:

    Apgalvojumi par MS SQL Server spēku ir patiešām smieklīgi. Pat uz amatieriem orientētais My SQL ir gan ātrāks, gan arī labāk mērogojas. Ja tiešām vajag vairāk (ko ļoti reti kur vajag) ir PG SQL un ja patiešām vajag ko ekstrēmu (kā ģeogrāfisko db) tad Oracle paši iesaka savu programmatūru darbināt tikai uz Linux. Jo vini pasi ir ieguldījuši ļoti lielu naudas kaudzīti, ali uzlabotu Linux atmiņas vadību un input/output scheduling.


    Es neesmu M$ fans, bet normālai datubāzei uztaisīt mirroru var tikai ar maksas produktiem (MS SQL). Paskaties “dokumentācijā” kādi ierobežojumi ir MySQL mirroram un sapratīsi, ka praktiskā projektā to izmantot nevar.

    #263168
    xcdf
    Participant

    aigarius wrote:

    Ja jūs paskatīsieties uz visiem lielajiem pasaules serveriem – visi viņi strādā uz Linux. Kāpēc?


    Viņi strādā uz UNIX bāzes.Un tur ir pilnīgi citi iemesli, nevis administrēšana.Kā arī tur ir ļoti dārgs supports, kas 10x pārsniedz visas Latvijas valsts paŠ—valdes IT izmaksas.

    aigarius wrote:

    Active Directory ar savām grupu politikām pat tuvu nestāv tam, ko Linux admins var izdarīt ar chef un puppet vai par ar vienkārši ssh un pa vakaru uzrakstītiem skriptiem.


    To pašu ko var izdarīt Linux, var izdarīt arī MS. Pilnīgi.

    aigarius wrote:

    Atvērto kodu valsts iestādēs vajag ieviest mierīgi un pakāpeniski.


    Un kā tu iztēlojies to haosu, puse valsts iestāžu zem Open , puse zem MS?

    Tādā garā 10.gadus (tavs pieņemtais projekta laiks).

    Pat pēc viena gada , viss būs nobrucis.

    Viens sūta OOo dokumentus, otrs sūta MS dokumentus.Vienam datubāze tāda, otram tāda.u.t.t

    aigarius wrote:

    Linux sanāk daudz lētāks: ne kas nav jāpārraksta, vienkārši nākošo reizi iepērkot tādu sistēmu pasūtīs jau ar Linux atbalstu


    Ir sistēmas, kuras jau strādā 10.gadus un strādās vēl 10.Neviens viņas nepārtaisīs un nepārkodēs – priekš kam tērēt kārtējos 40 000 – 50 000Ls , ja sistēma strādā.

    aigarius wrote:

    administrātorus apmācīs nevis uz Microsoft sertifikātiem, bet gan uz Linux sertifikātiem


    To Linux sertifikātu varēs tad piesist WC pie sienas.

    aigarius wrote:

    Pasaules pieredze rāda, ka problēma ir tikai cilveku inercē un dažreiz arī aktīvā Microsoft pretlobēšanā.


    Pasaules pieredze rāda , ka Valsts sistēmas pāreja uz Linux izgāžās ar lielu blīkšķi.

    Un tās bija attīstītākas valstis par Latviju, tad bail iedomāties , kas notiks Latvijā

    Tu nepadomā , ka es esmu MS zombijs, vai kā tur.Es pats mājās lietoju Debian.Esmu strādājis ar Red Hat serveriem, SlackWare pat Bubuntas LAMP serveriem, taisījis rūterus uz BSD, VPN’us u.t.t.

    Instalējis, konfigurējis u.t.t

    Bet tas nebija priekš Valsts iestādēm, tas bija priekš privātiem uzņēmumiem.Tur tas viss ideāli pilda savas funkcijas un patiešām sanāk lētāk.

    Taču Valsts iestādēs Linux es neredzu loģisku un pozitīvu iznākumu.

    #263169
    Anonīms
    Neaktīvs

    xcdf wrote:

    aigarius wrote:

    Ja jūs paskatīsieties uz visiem lielajiem pasaules serveriem – visi viņi strādā uz Linux. Kāpēc?


    Viņi strādā uz UNIX bāzes.Un tur ir pilnīgi citi iemesli, nevis administrēšana.Kā arī tur ir ļoti dārgs supports, kas 10x pārsniedz visas Latvijas valsts paŠ—valdes IT izmaksas.


    Tas būtu tad, ja tajā “supportā” strādātu tev līdzīgi ***.

    Quote:

    To pašu ko var izdarīt Linux, var izdarīt arī MS. Pilnīgi.


    Te nu tu atkal apliecināji savu padebīlismu.

    Quote:

    Ir sistēmas, kuras jau strādā 10.gadus un strādās vēl 10.Neviens viņas nepārtaisīs un nepārkodēs – priekš kam tērēt kārtējos 40 000 – 50 000Ls , ja sistēma strādā.

    Tev vispār nav nekādas mazākās nojautas par tādām lietām! Tu tak esi pilnīgs DAUNIS!

    Quote:

    To Linux sertifikātu varēs tad piesist WC pie sienas.


    Toties MSCE tu vari iebāzt dirsā. Kas ir noderīgāks?

    Quote:

    Pasaules pieredze rāda , ka Valsts sistēmas pāreja uz Linux izgāžās ar lielu blīkšķi.

    Un tās bija attīstītākas valstis par Latviju, tad bail iedomāties , kas notiks Latvijā


    Kur tu šo “informāciju” smēlies? No drošiem Microsoft avotiem? Palasies par Žandarmēriju un dažām Spānijas pašvaldībām.

    Quote:

    Tu nepadomā , ka es esmu MS zombijs, vai kā tur.Es pats mājās lietoju Debian.Esmu strādājis ar Red Hat serveriem, SlackWare pat Bubuntas LAMP serveriem, taisījis rūterus uz BSD, VPN’us u.t.t.

    Instalējis, konfigurējis u.t.t


    Esmu redzējis tādus “risinājumus”. Tu esi sūdus sataisijis naivajiem diričiem, tas arī viss.

    Quote:

    Bet tas nebija priekš Valsts iestādēm, tas bija priekš privātiem uzņēmumiem.Tur tas viss ideāli pilda savas funkcijas un patiešām sanāk lētāk. Taču Valsts iestādēs Linux es neredzu loģisku un pozitīvu iznākumu.


    Tieši tā, TU NEREDZI, jo esi ***!

    #263170
    ruukjis
    Participant

    Betons reinkanējies kā Š mara? Vismaz izteicieni un akūts smadzeņu trūkums atbilst minētajam tipam.

    #263171
    Anonīms
    Neaktīvs

    ruukjis wrote:

    Acīmredzot neizlasīji, ko es rakstīju šajā sakarā. OOo varētu ieviest kaut kādās atsevišķās struktūrvienībās, kuras tiešām neko citu nedara kā drukā doķus. Ieviest visur būs bezgala sarežģīti, tāpēc, ka valsts iestādēm ir tendence ģenerēt milzīgus exeļa palagus ar idiotiskiem makrosiem – pamēģini tu tādu iebarot OOo.


    Tu neesi dadomājies ka tādām lietām lietot Excel ir, ne tikai bez perspektīvas, bet arī vienkārši debīli? Ne? Nu tad tu esi ***.

    Quote:

    3DS MAX ir tikai viena proga, ko ražo Autodesk, vēl ir AutoCad un Revit u.c. Es neticu, ka, piemēram, Būvvalde dzīvo bez AutoCad


    Tev ir kāda sajēga vispār ar ko Būvvalde nodarbojas? AutoCAD Vieweri ir BEZMAKSAS!!!

    #263172
    ruukjis
    Participant

    1. Debīli vai nē, tas nemaina faktu, ka tādas tabulas tiek izmantotas, turklāt, par kādām “lietām” tad mēs runājam? Tu patiesība nemaz nezin, kas tās ir par “lietām”, bet jau ir viedoklis. Makrosi debīli? Kāpēc gan – tos ir viegli un ērti izmantot, kāpēc atvieglot sev dzīvi ir debīli, kāpēc izgudrot jaunu riteni, kurš beigās sanāk kantains?

    2. Būvvalde bija tikai minējums, ja tu zini, ka viņi tur neizmanto AutoCadu – nestrīdēšos.

    #263173
    AndrisnoLiepajas
    Participant

    Ar excel un makrosiem (un citām fīčām) var strādāt iestāde, kurai neatmaksājas izveidot savu programmu. Tīri dēļ kompju. Ja runa ir par valsts iestadēm, tad jābūt pilnīgam dornim, lai izmestu naudu par importa drazu, kura pēc iegādes vienalga vel ir jāpieprogrammē, kurai vajag jaudīgus dzelžus, apakšā obligāti Windows OS un kura pēc kāda laika atkal tiks uzskatīta par “morāli novecojušu”.

    Loģika un saprāts rāda, ka tādām lietām vajag platform independent softu, speciāli radītu.

    + papildus būs ka nauda paliks Latvijā, un nevis kaukādiem .NET pajolīšiem, bet gan reāliem koderiem.

Tiek skatīts 9 ierakstu – 41 līdz 49 (no 49 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā