Operai būs HTML 5

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Operai būs HTML 5

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 12 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151432
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_opera6_1.jpg[/imgl]Opera Software struktūrvienība Opera Desktop Team izlaidusi jaunu pārlūka Opera testa versiju 10.60 build 3419, kurā galvenā vērība piegriezta HTML 5 iespējām. Jaunais pārlūks paredzēts galda un portatīvajiem datoriem, paralēli izdotas Windows, Mac, FreeBSD/Linux operētājsistēmām paredzētas versijas.

    Pie galvenajiem jaunumiem jāpieskaita Google videoformāta WebM iekļaušana pārlūkā. Blakus Ogg Theora tas tagad rūpēsies par video atveidošanu. Iekļaut H.264 Opera nevēlējās tāpēc, ka dažādām firmām pieder patentu tiesības uz to, kas varētu novest pie sarežģījumiem nākotnē. Turpretī Google savu WebM nesen izplatījusi ar brīvo licenci.

    Bez tam pievienots HTML5 Offline Web Applications, ģeolokācija (mani atrada diezgan precīzi, kļūda nepārsniedza 1km), izstrādes rīks Web Workers.

    [imgr]https://notepad.lv/userpix/28_292470_l_1.jpg[/imgr]Jārēķinās, ka jaunais Opera builds ir testversija, kaut kas tur var arī nestrādāt (īpaši Linux versijā). Lejuplāde un sīkāka informācija mājaslapā. Tur arī būs testu rinda, ko interesenti var salīdzināt uz dažādiem pārlūkiem (ātrdarbība utt.).

    #238552
    iKey
    Participant

    Esmu provējis, diezko ņiprs, bet viņš man pārāk bieži mirst nost (testa versijai tas ir piedodams)

    vēl arī versijai 10.60 ir nelielas vizuālās izmaiņas

    #238553
    Imhoteps
    Participant
    #238554
    Willis
    Participant

    Es nu gan nebūšu tas kurš testēs Operai programmatūru, protams interesanti kas Operai ir izdevies bet, tik daudz jau var paciest . 🙂 Par tā kāda ir testa versija var izlasīt te pat komentos . 😉

    #238555
    Toms
    Participant

    Opera ir man viens no sekundārajiem pārlūkiem, ar ko testēt lapas.

    #238556
    cracks
    Participant

    krievi būs starā 🙂

    Toms: Vispār jau katrs normāls developeris lapu testē uz 5iem populārajiem pārlūkiem.

    #238557
    Toms
    Participant

    cracks wrote:

    krievi būs starā 🙂

    Toms: Vispār jau katrs normāls developeris lapu testē uz 5iem populārajiem pārlūkiem.

    Tapēc es saku, kā sekundārais uz kā testēt lapu. “sekundārā” sarakstā ir visi hromētie, safari, ie un operas.

    #238558
    Professor35
    Participant

    Iznācis arī Firefox 3.7 Alpha 5/Firefox 4.0 Alpha 1 ar jaunu dzinēju Gecko 1.9.3 Alpha.

    Priekš Windows 7 ieslēgts Aero Glass, tāpat ir arī WebM un HTML5 utt. diemžēl interfeisā nekā kardināli jauna.

    #238559
    Crow
    Participant
    #238560
    Element
    Participant

    Opera 10.50 is being fine tuned, giving more than a 75% speed improvement in some benchmark tests.

    #238561
    iKey
    Participant

    uh tī, jau beta build 3422 ir iznākusi (kgan vēl 10.54 ar WebM supportu ir vēl jauna alfiņa)

    un cik tam WebM jaudīgs kompis vajadzīgs?

    #238562
    Willis
    Participant

    Varbūt kāds var pateikt, kad aptuveni varētu būt RTM versija ?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 12 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā