Optimālākais veids, kā pārbaudīt HDD dzīvotspēju

Sākumlapa Forumi Hardware Atmiņas (HDD, RAM, Flash) Optimālākais veids, kā pārbaudīt HDD dzīvotspēju

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #161841
    russo
    Participant

    Sveiki,

    Manā zemgalda saimniecībā ganās divi 1TB WD 10K rpm VelociRaptor, kuru loma ir uzturēt visu aktuālo dokumentapriti un glabāt dažādus backupus, filmas un vēl šo to. Uz C man griežas tikai un vienīgi aplikācijas.

    Interesē veids, kā es varu laicīgi saprast, ka kādam no šiem HDD (abi pirkti vienlaicīgi) tuvojas TÄ€ diena. Baigais paranoiķis neesmu un negribās būvēt backup on backup shēmas. Pietiktu vienkārši reizi pusgadā paskatīties, kā šiem klājas un ja manāmas kaut kādas pazīmes par Zero dienas tuvošanos, tad uztaisīt backupus.

    Ja vienīgā pazīme, kuru skaidri var noteikt ir “bēdas” diskā, tad padoms īsti laikam nav nepieciešams.

    Bet varbūt ir kaut kādi civilizētāki veidi.

    Es nezinu.

    Mby dumjš jautājums.

    Negribās vienu dienu pamosties bez dažādiem (daudz) svarīgiem dokumentiem.

    Pašlaik nekādu aizdomu nav.

    Jautājums ir no profilakses sērijas.

    OS – visu mīlētais W10.

    Pārējais parakstā.

    #323748
    cesedy
    Participant

    S.M.A.R.T

    #323749
    Lcs006
    Participant

    [img]https://i.imgflip.com/zqkm6.jpg[/img]via Imgflip Meme Maker

    #323750
    Peteris Skabarga
    Participant

    Kā jau teica, SMART. Protams, fiziski, tikko sāc dzirdēt dīvainas skaņas (nejau galvā, bet no diska), piem. krakšķus vai arī vibrācija kad disks lasa/raksta paliek daudz pamanāmāka nekā kādreiz.

    Ieteikums, protams, ir tomēr ik pa laikam taisīt backup.

    Khem, tas ir ko es esmu novērojies no saviem nomirušajiem diskiem, ir tā ka pat SMART rāda ok, bet dzirdamas skaņas, pēc kāda laiciņa disks vnk pārstāj dzīvot, tas gan ir plašs jēdziens, kas kuram ir skaņas un tas laiks arī var būt vēl plašāks jēdziens…

    #323751
    m_janis
    Participant

    Ko lai saka – TÄ€ diena var pienāk arī bez kāda brīdinājuma (barokļa miršanas, pārsprieguma u.t.t. rezultātā0. Ja tiešām gribi gulēt mierīgi – backup, backup un vēlreiz backup. Sevišķi, ja ir kā raksti – dažādi (daudz) svarīgi dokumenti – ir tikai vienā variantā. (Nē nu ja esi “kārtīgs vecis”, tad cita lieta 😀 ).

    #323752
    russo
    Participant

    😀 😀 Īsti veči bekapus netaisa! 😀

    #323753
    azazul
    Participant

    Jā, īsti veāi pie stacijas ļergu dzer.

    #323754
    azazul
    Participant

    Optimālais variants būtu – “nahuj par to uztraukties”.

    Ieliec abus RAID-1 masīvā un, ja viens nomirst, vienkārši iespraud jaunu HDD. Protams tas nozīmēs, ka tev būs nevis 2TB kop, bet gan tikai 1TB … toties ļoti maza varbūtība ka datus pazaudē, kad kaut kas nobrūk.

    #323755
    russo
    Participant

    Ieteikums labs, bet man visi porti jau aizņemti. Man C ir RAID10 un atlikušie porti arī aizņemti. Līdz PCI kartei vēl neesmu ticis. 🙁

    #323756
    Crow
    Participant

    Ja tā ir tā pati RIVE, vai abas eSATA arī ir aizņemtas? Tas, protams, izskatīsies (un ir) faķīriski, bet principā var divus diskus no PCH portiem pārcelt uz eSATA (ar eSATA->SATA kabeļiem, kas no korpusa ārpuses jāievelk kaut kā iekšpusē) un to vietā ielikt abus raptorus RAIDā.

    #323757
    russo
    Participant

    Jā, tā ir tā pati RĪVE :D.

    Baigi neesmu iedziļinājies, bet man ir aizdoma, ka RAID kontrolierim ir pieslēgti tikai 4 stata porti uz kuriem tad arī griežas C.

    Software RAID kaut kā negribas.

    Drīzāk saņemšos un nopirkšu kaut kādu PCI raid karti. Cik atceros, lētas viņas arī nav.

    #323758
    Crow
    Participant

    PCH ir 4x melnie un 2x sarkanie porti. Stāv rakstīts, ka Matrix RAID var reizē zāģēt RAID10 un RAID1. Cik nu stabili un ātri, tas ir cits jautājums. ICH10R arī nemaz nav “īsts” hardware RAID. Ne viņam RAM cache, ne izdalīts procīts, kas tur tās paritātes rēķina…

    #323759
    Lcs006
    Participant

    Kas vainas software RAID?

    #323760
    russo
    Participant

    Nav argumentu. Vnk stereotips, ka dzelziskais mazāk rij resursu, ir stabilāks un mby ātrāks.

    #323761
    Andron MacBeton
    Participant

    Pareizais variants ir samaksāt datorspecam.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā