Padomi, kā izvairīties no nepatikšanām Facebook ballītēs

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas PR Padomi, kā izvairīties no nepatikšanām Facebook ballītēs

Tiek skatīts 6 ierakstu – 1 līdz 6 (no 6 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #158532
    shady
    Participant

    Agrāk uzaicinājumu uz mājas ballīti varēja saņemt no drauga personīgi vai pa tālruni, taču tehnoloģiju attīstība un sociālo tīklu izplatība ir radījusi iespēju izveidot pasākumu Facebook un nosūtīt ielūgumu draugiem no turienes. Pusaudži, kas rīko mājās ballītes vecāku prombūtnes laikā, bieži izmanto šo paņēmienu.

    Facebook ļauj daudz vieglāk un ātrāk savākt viesus, taču bez tuviem draugiem uz ballīti var atnākt arī svešinieki. Ja rīkotājs Facebook ir izvēlējies tādus konfidencialitātes iestatījumus, ka viņam var pievienoties jebkurš interesents, ballītē var ierasties daudz nelūgtu viesu. Satraucoša ziņa vecākiem ir tā, ka pusaudži mēdz apzināti aicināt visus bez izšķirības, cenšoties iegūt plašu sabiedrības atzinību. Tādējādi mājās nonāk daudz svešu cilvēku, kas var būt saistīts ar nopietniem riskiem.

    Ko var darīt vecāki, lai mazinātu šos riskus?

    1) Draudzējieties ar savu bērnu, tostarp sociālajos tīklos. Tas palīdzēs labāk saprast savu bērnu, viņa intereses un paziņu loku, kā arī kontrolēt viņa rīcību. Tajā pašā laikā bērns nerīkosies neapdomīgi, zinot, ka viņa darbības Facebook var redzēt vecāki.

    2) Kopā ar bērniem pārrunājiet iespējamās sekas. Atstājot bērnu mājās vienu pašu, parunājiet ar viņu par nepieciešamību saudzīgi izturēties pret lietām un drošības noteikumiem.

    3) Visbeidzot, iespējams, pats galvenais — esiet tehniski atjautīgi. Ieslēdziet datorā vecāku kontroli, ko piedāvā dažādi programmatūras izstrādātāji (arī Kaspersky, piemēram, Internet Security 2013). Tas ļaus novērst neapdomīgu bērna rīcību, tostarp palīdzēs izvairīties no personiskās informācijas nevēlamas izplatīšanās internetā.

    https://www.salidzini.lv/affiliate/search.php?aff=notepad.lv&q=Internet+Security&cn=0&type=list” frameborder=”0″ width=”570″ height=”220″>

    #299693
    Crow
    Participant

    Ja-ja, vajag atļaut vecākiem spiegot un pilnībā kontrolēt katru sīkaļas rīcību. Nevajadzēja izstumt pa kājstarpi, ja neprotat izaudzināt un pietiekami uzmanību atvēlēt šim pasākumam. Ar papīra grāmatu, bērza žagariem un/vai sniega lāpstu, nevis Kašpirovski, mhh…

    #299694
    shady
    Participant

    Zini, crow, nepiekritīšu. Pats esmu tēvs un ne vienam bērnam vien. Audzinu visus vienādi, vismaz tik, cik tas ir iespējams, bet katram bērnam ir savs raksturs. Katrs jau var gudri filozofēt par audzināšanas metodēm, bet ne par to ir stāsts. Tā kā audzinu vairākus bērnus, tad izlaist tos nevaru atļauties – katram ir savi pienākumi un darbi, kas ir jāizdara. Runāšanu pretī nepieņemu (i vairāk nemēģina). Bet… ir kuram var uzticēt nopietnas lietas, ir kuram pie pakaļas gribas pielikt NASA izsekošanas iekārtas. Kā jau teicu – katram savs, katram savi niķi un stiķi. Ja tev, crow, ir vairāki bērni un visi ir pēc vienas līdzības (gan izskatā, gan raksturā), tad, nu, tu esi izņēmums. Cik esmu runājis ar citiem vecākiem – nav vienādu bērnu.

    #299695
    Crow
    Participant

    Š oreiz ātri padošos – man nav ne mazākas idejas par bērnu audzināšanu. Es vienkārši neciešu knēveļus pēc būtības. Tam visam klāt tagad visapkārt jēgas bazūnē angļu karaļcirka brēkuļa nākšanu pasaulē… melna žults piķa katlā, mhh.

    Bet jākomentē šeit ir obligāti…

    #299696
    Aldis
    Participant

    Par tā karaļnama brīnumbērnu es tiešām nesaprotu, kāda jēga tam visam tik mežonīgi jāseko līdzi pasaules mērogā, kad lasu ziņas, tieši tās ziņas skip-oju pēc noklusējuma, un nemaz nečekoju tādu drazu. Man kaimiņu ģimenei laikam 8 vai kurš tur sīcis jau piedzimis, par to pat «ciema» robežās neaģitē vai kā savādāk nepievērš uzmanību. A tur – lūk, paši dzimuši, un jau piedzimuši no bērnības prinči, un par tiem sajūsminās kā pa otro jēzus atnākšanu, vai teleporta atklāšanu. Pašam personīgi pret bērniem nav nekas, un pašsaprotami ganjau arī pienāks brīdis kad būs jāpieķeras pie kāda bērna ražošanas… :] Tad arī sekos audzināšana – kurai būs jāpievērš uzmanība arī no IT un tehnoloģiju rakursa. Kašperovski gan diezvai likšu, ir daudz citu dažādu paņēmienu kā bērna gaitas internetos nosekot. Un galu galā, arī bērnam ir vajadzīga daļēja brīvība – bez kuras neiztiek. Tik pat labi, mums – tiem kam pāri 20 līdz tuvu 30, vai tad mūsu datoros, internetos, utt bija visādi bloķēšanas tūļi, un vai mēs sliktāki izauguši? 🙂

    #299697
    Crow
    Participant

    Quote:

    Man kaimiņu ģimenei laikam 8 vai kurš tur sīcis jau piedzimis, par to pat «ciema» robežās neaģitē vai kā savādāk nepievērš uzmanību.

    Vai tik tur nebūtu ar skalpeli mazliet “jāpaaģitē” 😀

Tiek skatīts 6 ierakstu – 1 līdz 6 (no 6 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā