Palabojiet leksiku

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Palabojiet leksiku

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 17 kopumā)
#196202
aoma
Participant

Man patīk piesieties, tikai nevajag tāpēc apvainoties 🙂

1. Kāpēc liec atstarpi pirms komata, nevis aiz?

2. Ieteiktu angliskojumus un netulkotos vārdus likt slīprakstā, tas smuki izceļ.

3. Pāris pareizrakstības kļūdiņas: tualete nevis tolete un varbūt gamera vietā labāk teikt geimeris.

Bet visumā normāli 🙂

#196203
KaNeiet
Participant

Izlasīju pirmo teikumu un konstatēju, ka labojums būs reizes trīs garāks par sākum tekstu – tas nu būtu par daudz prasīts. Ja galīgi nebūs nekas labāks ko ko darīt, vaŠ—būt tālākajam uzmetīšu aci.

“Sāku minimālas gaitas e-žurnālista pēdās ,bet saprotu ka nemāku izteikties palabojiet iesakiet lūdzu!”

– “minimālas gaitas” – slikts stils;

– “pēdās ,bet” – komats jāliek aiz pirmā vārda, tad atstarpe;

– “nemāku izteikties palabojiet” – pēc “izteikties” komats;

– “palabojiet iesakiet lūdzu.

#196204
KaNeiet
Participant

Dažas piezīmes:

– “jocīgu lietu ,un” – komatu nevajag;

– “cieņu kā piemērs” – te savukāt vajag, bet labāk jau pārstrādāt visu teikumu;

– “dator vārdnīcas” rakstāms kopā;

– “vārdnīcas netika atrasts’ – vārdnīcÄ€s;

– “zināma “Domā kā nūģis” – pēc sināma “-“;

– “kas noteikti noderētu” – komatos;

– “mērvienībās ,tas” – bez komata;

– “lietojos zebiekstes” – pirms zebiekstēm komats;

– “lietojos” – lietojoT;

– “kafijas pupiņa” +S;

– “bet tā” – pēc bet komats;

– “tas piedot” – piedoD;

– “uzbrukuma. Jo katrs” – vai nu komats, vai “Jo” izmest;

– “zin” – zinA;

– “lieku dzīvību ,tad kāpēc gan neizaudzēt lieku dzīvību” – divreiz vienā teikumā, vai pat rindkopā, atkārtot vārdu savienojumu ir slikts stils;

– “izžāvēt tad” – pirms tad komats;

– “piegriezti” – bez I;

– “darīšanas ,tad” – vai nu ja-tad vai bez abiem;

#196205
Anonīms
Neaktīvs

KaNeiet wrote:

Dažas piezīmes:

– “zin” – zinA;


Nice edit!

Just kidding, you fail!

Latviešu valodas stundās nevajadzēja bakstīt priekšā sēdošo meiteni, tad gan jau zinÄ€tu, kā šis vārds lokāms…

Ko dara? Zin!

Nav te nviena Zina, Zinaīda aizgāja… Īdēt… Wuu, prieks par rosību…

#196206
Anonīms
Neaktīvs

Esmu nolēmis uzsākt savas gaitas e-žurnālista ceļos, bet saprotu, ka neprotu izteikt savas domas, lūdzu, palabojiet manas kļūdas!

Pasaulē ir daudz jocīgu lietu, un nedaudzas no tām iemanto īpašu cieņu. Kā piemēram portāls Thinkgeek.com, kura nosaukums vien jau kautko izsaka, respektīvi- “Nūģiski domājošs”.

Pirmā lieta, kas noteikti noderētu jebkuram no “nūģiski domājošajiem” ir mannas (eng. Mana potion- lat. Mannas dzira / atlējums / novārijums. Neskaidrošu te Eng-Lv tulkošanas aspektus, bet anyway. ) un veselības dzērieni (Mana and health potion), nav zināms vai tie cels jūsu spēka vai maģijas līmeni, bet vienas burciņas saturā ir veseli 160mg kofeīna. Vienkāršiem vārdiem, tas ir tik pat daudz, cik divās RedBull skārdenēs.

Ja jums vēl ir par maz ,jūs noteikti gribēsiet iedzert kafiju!

Š ī gan nav nekāda parasta Merild kafija, bet gan zebiakšu kafija, un pavisam vienkārša iemesla dēļ- Zebiekstes labprāt ēd kafijas pupiņas, bet tā kā viņu kuņģis nespēj sagremot cietās kafijas pupiņas, zebiekstes no tām atbrīvojas pavisam dabiskā veidā, un no šiem dabiskajiem atkritumiem tad arī vēlāk tiek atlasītas Zebiakšu kafijas sastavdaļas. Pēc ražotāju domām, tas piedod kafijai bagātu šokolādes piegaršu!

Lietainās dienās neviens datorspēļu cienītājs nedrīkstētu iziet no mājas bez “Umbrella” lietussarga. Tas noteikti jūs paglābs no kārtēja zombiju uzbrukuma, jo katrs zombijs zin šī zīmola nozīmi. Ja arī zombiju uzbrukuma draudi uz doto mirkli nebūs aktuāli, jums noteikti sekos kāds pūlciņš (bariņš? Nebūsim gopņiki! :D) Resident Evil mīļotāju.

Kārtīgam datorspēļu fanam nekad nav par daudz lieku dzīvību, tad kāpēc gan neizaudzēt lieku dzīvību uz savas dzīvojamās telpas palodzes? ( sev uz palodzes? TEV ir palodze?! ) Kā īsti lietot šo augu gan nav zināms, pēc manām domām es to noteikti izžāvētu un nopīpētu (Vovo, šitais man patīk 😀 ). Bet ja tas neizdosies, tad pie rasola jau nu noteikti to varēs pievienot.

Īsts spēļu profesionālis noteikti nepārtrauks savu misiju pat uz minūti, arī esot, piemēram, toaletē vai vannā, vai kādās citās svarīgas darīšanas. Š ādos gadijumos līdzi jāņem Xtensor rokas trenažieri, ar kura palīdzību gatavojoties šī vakara Counter Strike turnīram varēsim uztrenēt jau tā veiklos pirkstus vēl veiklākus.

Ceru ka kautko izlobisi derīgu.,…

#196207
ruukjis
Participant

=>Morpheus

Nezinu, kur tu izraki tik aplamu latviskojumu “Mana potion”, es kaut kā neatminos, ka manna biezputra vai augs, kaut kādā veidā tiktu saistīta ar maģiskām īpašībām. Kā arī “health potion” nosaukt par “veselības dzērienu”, nav prāta darbs – kārtīgs latvietis zin kas ir veselības dzēriens…

P.S.

Varbūt pašam nevajadzēja Latviešu valodas stundās snaust – nebūtu tagad valoda no jauna jāizgudro

#196208
Anonīms
Neaktīvs

šeit kontekstā ir runa par datorspēlēm un ar tām saistitiem pakalpojumiem, tu jau pibrauc pie straight-word tulkojumiem, jeb vārds=vārds, bet jātulko jau konteksts 😉

nepidrazojam cilveka temu 😉

#196209
ruukjis
Participant

Ok, OK, es tik tā… Man vienkārši likās uzjautrinoši – manna un veselības dzēriens. Iedomājies, kāds pusķerts geimers, saspēlējies kārtējo RPG gabalu, izlasa tavu rakstu – amats rokā rijam putru, pumpējam kvasu un ejam ielās noburt Brīvības pieminekli par krupi.

Rezultāts: izrijis puskatlu ar putru, kaismīgi vicinādams rokas viņš metas virsū Mildai, protams, neaizmirstot piesaukt Diablo un citus nešķīsteņus. Ilgi nav jāgaida, kad viņu ielenc poliči un mēģina džeku savaldīt, uz to brīdi, gan jau puisis būs paguvis izrīt alikušo katlu putras – līdz ar to ir nepturams, poliči sāk izmantot citus nomierinošus līdzekļus – stekus. Pats par sevi saprotams, ka mūsu varoni ar stekiem tā vienkārši nogāzt nevar – viņam tak ir 1,5L plasmasene ar labāko Senču kvasu!..

Labi pietiks muldēt, neliela kritika autoram. Es neesmu nekāds valodas eksperts, tāpēc tur man komentu nav. Bet ja reiz tulko rakstus no citām lapām, lūdzu, neizgriez laukā pašu labumu, kā tu to esi izdarījis šeit. Kaut vai par tiem pašiem “potiem”, tik vien esi piebildis, ka tie satur kofeīnu – orģināl tekstā tur bij neliels apraksts, kas arī bija pats labums. 😉

#196210
KaNeiet
Participant

Morpheus wrote:

KaNeiet wrote:

Dažas piezīmes:

– “zin” – zinA;


Nice edit!

Just kidding, you fail!

Latviešu valodas stundās nevajadzēja bakstīt priekšā sēdošo meiteni, tad gan jau zinÄ€tu, kā šis vārds lokāms…

Ko dara? Zin!

Nav te nviena Zina, Zinaīda aizgāja…

Varbūt tik daudz, lai nodemonstrētu savu neizglītotību, nemaz nevajadzēja rakstīt, pietiktu kādā grāmatā ieskatīties.

https://www.valoda.lv/lv/konsultacijas/biezakuzdotiejaut/pareizrakstiba#77

Quote:


Presē un televīzijā dzird frāzi viņš zina, viņa zina un viņa zin un viņš zin? Gribētos noskaidrot, kā ir pareizi – zina vai zin?

Darbības vārda zināt 3. personas pareizā forma ir zina, jo darbības vārds zināt ir trešās konjugācijas 1. apakšgrupas darbības vārds līdzīgi kā lasīt, rakstīt, kur 3. personā ir lasa, raksta. Tāpēc pašreizējā valodas norma ir zina.

#196211
Anonīms
Neaktīvs

Ok, my fail, bet arī zin ir atļauts.

#196212
sir_irius
Participant

Ignorējot gramatikas kļūdas, raksts ir sanācis diezgan feins! 🙂

#196213
Wuu
Participant

Gramatika nav mana stiprā puse, pat ne vājākā. Kaut kur vel zemāk…

Interesē man, kā varētu iemācīties rakstīt viegli lasāmu tekstu?

Paldies visiem!

p.s. Vakar skatījos filmu un tur bija tādā jauka frāze (kaut kāds filozofs izspļāvis).

Likt izsaukuma zīmes savos rakstos, ir tas pats kas smieties par saviem jokiem 🙂 Daļā taisnības tur ir !!! 😀

#196214
Anonīms
Neaktīvs

Wuu wrote:


Likt izsaukuma zīmes savos rakstos, ir tas pats kas smieties par saviem jokiem 🙂 Daļā taisnības tur ir !!! 😀

oooo jāāā 😀 Da vienkārši, iedomājies ka tu raksti nevis IT ziņas, bet stāsti kas jauns noticis tavā dzīvē brīvdienās 😛 apstāsti no sākuma līdz beigām , detalizēti un viss būs okēēēē! 😛

#196215
samurajs
Participant

Es gribētu apspriest, kā no zebiekstu kakiņām dabū ārā tās pupiņas?

Variants A: nēģeri uz konveijera loba pupiņas ārā no kakiņām

Variants B: Samaļ kaltētas kakiņas un pievieno tās kafijai (labs labu nemaitā!)

Variants C: Samaļ pašas zebiekstes, līdz ar to bagātinot kafiju ar olbaltumvielām un papildus kalorijām

:D:D:D

#196216
Anonīms
Neaktīvs

>:( Zebiakstes pašas šķiro savas kakiņas

E: To dara speciāli apmācīti Microsoft speciālisti izmantojot Apple augstākās tehnoloģijas

F: To dara kaimiņu Ješka izmantojot lāpstu un lomiku

#196217
drunk_lizard
Participant

ЖОПА

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 17 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā