Palīdziet uzbūvēt serveri

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Palīdziet uzbūvēt serveri

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 45 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149556
    ob1
    Participant

    Manā projektā strauji tuvojas brīdis, kad būs jāiepērk dzelži, tajā skaitā serveris. Naudas pietiek. Patiesībā par to naudu, kas ir manā rīcībā es varētu uzbūvēt divas serveru sistēmas katrā pa 3 serveriem. Nelaime tāda, ka man nav laiks ar to nodarboties.

    Servera prasības ir sekojošas:

    1) High-availability – tā, ka jebkuru vienu kasti var anihilēt ar gaismas zobenu, bet sistēma turpina strādāt. Pārslēgšanās laiks – pēc iespējas mazāks, bet var pieļaut dažas sekundes.

    2) SQL serveris – samerā neliels datu apjoms (ap 1GB gadā), noslodze minimāla.

    3) High-availibility;

    4) Vai es minēju par high-availibility?

    Mēģinu atrast kādu inženieri Latvijas datorfirmās, kas varētu šo darbu uzņemties, bet izskatās, ka visi inženieri ir aizbraukuši… palikuši tikai tehniķi, kas mēģina man stumt ausīs batonus brend firmu reklāmas saukļu veidā.

    Lūgums šejienes kopienai – vai kāds inženieris piesakās uzbūvēt serveri? Varbūt varat kādu ieteikt?

    #211455
    normis_161
    Participant
    #211456
    ob1
    Participant

    Paldies, normis_161, bet nederēs. Es meklēju INŽENIERI, nevis dzelžus.

    #211457
    drunk_lizard
    Participant

    ob1 wrote:


    Servera prasības ir sekojošas:

    1) High-availability – tā, ka jebkuru vienu kasti var anihilēt ar gaismas zobenu, bet sistēma turpina strādāt. Pārslēgšanās laiks – pēc iespējas mazāks, bet var pieļaut dažas sekundes.

    2) SQL serveris – samerā neliels datu apjoms (ap 1GB gadā), noslodze minimāla.

    3) High-availibility;

    4) Vai es minēju par high-availibility?

    tev ir nojeega par to, ko veelies? retorisks jautaajums…..

    meegjinaasju kaa jau prieksj gariigi atpalikusja cilveeka ar iipasjaam vajadziibaam pa punktiem.

    1) neko nesapratu, mhhhh

    tu veelies serveru klasteri? :> nu izbeidz…. pieejamiibu tavam drjanajam serverim garantees tikai un vieniigi tiikla esamiiba. par paareejo – dajebkursj middle serveris garantees par 99,9% darbiibu bez datu pakaasjanas un ar pietiekosju aatrumu. te gan ir papildnosaciijums – sakariigs sisadmins.

    2) sql servaka datu apjoms 1GB gadaa? tas ir kas vispaari? o_o sql var pirmais penis groziit briivi pie taada “datu apjoma”. aizej un izguli dzeerumu…. iespeejams peec tam pratiisi punktu noformuleet sakariigi.

    3) provaiders

    4) ja neatceries, ko drukaa, tad tomeer silti iesaku veersties valsts narkologjijas centraa. divreiz!

    #211458
    UnderV
    Participant

    Vajadzētu saprast prasības.

    Nauda ir divām serveru sistēmām pa 3 serveriem katrā? Datu apjoms 1gb gadā?

    Vairs nav treknie gadi, lai šādi mētātos ar naudu (Nav gadījumā kāds valsts kantoris?) 🙂 .

    Man vismaz būtu interesanti uzzināt, kas vēl uz tiem serveriem griezīsies.

    #211459
    Crow
    Participant

    Tā kā te offtopic vien griežas, piesviedīšu arī savējo. Uzbūvēt var kurš katrs speciālists, kam ir nojēga par dzelžiem, un kurš spēj apvaldīties, pirms sākt tukši muldēt un viszinīgi mētāt nievājoša rakstura komentārus.

    #211460
    ob1
    Participant

    Tā…

    ķirzak.

    1) Kāds tur klasters. Klasters pārslēdzās kādas 15 minūtes. Ja tu tajā brīdī gulēsi uz operāciju galda un ārsts nezinās, ka tev ir alerģija pret penicilīnu, tad uzspēsi 3x atdot galus un 2x reinkarnēties.

    2) Kāds tur penis. To pavilktu pat 80386, bet man piedāvā blade servakus un apgalvo, ka CMOS slēdzis, kas pārslēgs diska masīvu no viena servaka uz otru strādās mūžīgi mūžos (āmen).

    3) Kāds vēl provaiders? Nevajag ēst sēnes ar līmi uz vakaru…

    4) Tu vairs neatceries kas notika pēdējo reizi, kad tu mani sūtīji pie ārstiem?

    UnderV

    neviens ar naudu netaisās mētāties, es tikai gribēju pateikt, ka naudas pietiek gan dzelžiem, gan darba apmaksai. Nauda tika plānota 2 gadus atpakaļ. Kamēr tie birokrāti sarakstīja papīrus…

    damncrow

    nē, kurš katrs nevar. Kā izrādās…

    #211461
    drunk_lizard
    Participant

    tampon, izskataas, ka tiesji tavu smadzenju operaacijas laikaa miesnieks bija iegaajis triis dienu zapojaa…

    ja nu tiiiik svariigi, ka narkologs tiesji operaacijas laikaa liidiis pie klavieres lai painformeetos par pacientu, mhhh, tad lai taads slakteris iet NAKUJ!!!

    izskataas, ka teema izsmelta taas aqutora neaarsteejamaas kaites deelj!

    #211462
    ob1
    Participant

    Kāda tur klaviere? Slims esi? Klaviere operāciju zālē?

    ķirzak, es tak teicu, ka meklēju inženieri, tā ka turies no šī topika pa gabalu.

    #211463
    drunk_lizard
    Participant

    muahaha

    miiljo dauniit

    servera aviability atkariiga tikai no tiikla, kuraa tas iestjepseleets.

    ja tas tev nav skaidrs, tad nekaads geenu inzjenieris tev nepaliidzees….

    otrs – tiek ievesti negadiijumaa cietusji vilciena pasazjieri kritiskaa staavoklii. nav dokumentu, neviens nezina ne vaardu ne uzvaardu un vienam kjermenim pat dzimumu, mhhhh

    blje, tu, dauni! kaads serveris tev paliidzees uzzinaat par jamo alergjijaam?!

    kaads plaanpraatinjsj tu biji, taads palicis

    aamen!

    #211464
    Mr.Death
    Participant

    par cik lv mediciina taapat ir ieintereseeta, lai cilveeki nospraagtu, tad es tavaa vietaa uzkraameetu kaut kaadu no pazjobeles izvilktu p1, piebaaztu tam 10/100/1000 tiikleni un ieliktu jaudiigu Hitacjii disku :> (neklausieties manii ept :>)

    a tev sjitais neder?

    https://h10010.www1.hp.com/wwpc/lv/lv/sm/WF06b/12169-3798502-438178-438178-438178-3840647-3832323.html

    tepat googlee atradu! :>

    #211465
    ob1
    Participant

    mīļo gudriniek

    servaka availibility ir atkarīga no servaka, nevis no tīkla. es mēģināšu sarunāt, lai gēnu inženieri tev pielabo DNS, prātu vairāk tas tev nedos, bet vismaz atturēs no muļķību postēšanas…

    otrs – ja šim vilciena pasažierim būs klāt kāds dokuments un viņš būs iepriekš ārsējies slimnīcā, tad infa par viņa alerģijām un slimību anamnēzi būs pieejama. Un, ja šī infa nebūs pieejama servera down dēļ, tad mani pakārs aiz pautiem… bet apsolos izdarīt izņēmumu – infa par tevi nebūs pieejama nekad. (Starp citu – bija interesanta lieta par dzimumiem – anketās ir lauks par dzimumu – tipa V/S. Es saku ārtam – ko jūs darīsiet, kad pie jums ievedīs transvestītu? Viņš atbild – zini es biju Taizemē – tur redzēju tādus brīnumus… :> )

    Enter!

    #211466
    drunk_lizard
    Participant

    es te taa pafilozofeesju….

    neviena sisteema NAV simtprocentiigi drosja. it seviskji tas attiecas uz attaalinaataam piekljuveem datubaazeem. var notikt viss kas. kaut vai par provi lix apbrukt. ir bijusji gadiijumi.

    daudz maz drosja sisteema buutu pilna datu dubleesjana lokaalajaas sisteemaas, pienjemot, ka taas nodrosjinaatas ar autonomu barosjanu. manaa sapratnee, ja nu ljoti vajag DAUDZMAZ drosju sisteemu, tad – centraalais dablserveris un klientu serveri, kuri veic regulaarus apdeitus savaam datubaazeem no centraalaa servera:>

    bet taas tur niekkalbja prasiibas… nu pilniigi nenoformuleeti sljupsti.

    kaa jau teicu, to speej veikt middle servaks pilniigi bez piepuules.

    ja nu baigi vajag, var piekabinaat vienu atseviskju sql servaku dubleesjanai.

    tampon, beidz dzert.

    ps. man ir inzjeniera diploms :>

    #211467
    ob1
    Participant

    -> Mr.Death

    Es jau teicu – es nemeklēju dzelžus. Man vajag cilvēku, kas izvēlās dzelžus un spēj pamatot:

    1) kāpēc tieši tie dzelži;

    2) ar ko šie dzelži ir labāki par citiem;

    3) kā tas atsauksies uz sistēmas stabilitāti.

    #211468
    drunk_lizard
    Participant

    ob1 wrote:


    servaka availibility ir atkarīga no servaka, nevis no tīkla.

    miiljo dauniit, ja servaks staav zem maqnas gultas, tad, protams, es jamam katraa briidii varu iespert ar kaaju….

    BET TIKAI ES!

    jeb tev arii atsleegas iedot? ;>

    jeb varbuut tomeer pie tiikla piesleegt, lai arii citi var paspaardiit?

    tavs stulbums paarspeej visas manas ceriibas…

    Esc!

    #211469
    WerNeo
    Participant

    😀 Negribās jaukties gan strīdos, bet!..

    Ob1 un drunk_lizard sastrādātos un būtu lieliska komanda. 🙂

    Ob1 domu gājiens gan ir visai interesants. 🙂 Pašam “nav laika”, bet meklē cilvēku, kuru varētu visu laiku pārbaudīt un kontrolēt un, ja vajag (protams ka vajag), tāpat visu izdarīt pašam.. un pa savam. 🙂 Patiesi “ož” pēc valsts iestādes. 🙂

    P.S. Par pašu topika “aicināšanas” teksta stilu pat nerunājot. 🙂

    Space!

    #211470
    ob1
    Participant

    ķirzak,

    1) NAV 100%. man vajag tikai 99.999% (five nines ir stardarts medicīnā).

    2) Beidzot! Beidzot tev pieleca par dublēšanu, apsveicu! Nepagāja ne 3 stundas… Kā to izpildīt dzīvē arī ir inženiera uzdevums.

    3) prasības man ir nevis priekšs servakiem šobrīd, bet pret inženieri. Lai viņš “redz laukumu” un māk atrast labu risinājumu.

    P.S. Izmet savu diplomu miskastē. Un iesūdzi tiesā tos, kas to izdeva (es varu liecināt tiesā, ir pieredze)

    #211471
    Mr.Death
    Participant

    po*uj! tu kad kjirurgs ieiet veikalaa izveeleeties sienas pulksteni, arii vai tad pieaicina speciaalistu? :> pulkstenim nospraags baterija – slimniicaa kaads piedziivos reinkarnaaciju :> schweinung! :>

    vispaar ja nopietni es tikai te taa aakstos, bet man skjiet, ka tu taadus speciaalistus meklee nepareizajaa virzienaa. notepadaa es neticu, ka te kaads kraameetos ar tik atbildiigaam lietaam.

    ja d_l tevi nepasuutiis, vai meegjinaat pieaicinaat vinju par tavu inzjinieri 😀

    #211472
    ob1
    Participant

    -> WerNeo

    истину глаголиш…

    -> Mr.Death

    Sākumā mēģināju meklēt pats, bet aplauzos. Notepad ir pēdējā cerība… Ja nē, tad būs jāmeklē analītiķi, kas dara manu darbu, kamēr es būvēju servaku.

    -> ķirzaks

    Servera availibility vēl joprojām ir atkarīga no servaka. Tīkla availibility ir atkarīga no tīkla. Problēmas būs ar vājāko posmu. Ja tīkls nomirs, tad servakam nav nozīmes. Ja servaks nomirs, tad tīklam nav nozīmes.

    #211473
    Mr.Death
    Participant

    pa to laiku kameer tu te seedi notepadaa un praato sen jau buutu sakraameejis :>

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 45 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā