Palm atsakās no PalmOS

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Palm atsakās no PalmOS

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 11 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #148044
    deivs001
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/55_untitled1_31.jpg[/imgl]CES 2009 izstādē, kas norisinājās pagājušajā mēnesi, uzmanības centrā bija kompānija Palm. Š ādu uzmanību viņi izpelnījās ar jaunas mobilas operētājsistēmas (OS) prezentēšanu un ar pirmā tālruņa prezentēšanu, kas strādā ar šo jauno OS. Uzmanību radīja – webOS un uz tās bāzētais tālrunis Palm Pre.

    Eds Koligans (Ed Colligan), Palm direktors, konferencē, kurā piedalījās kompānijas investori, paziņoja, ka Palm turpinās izstrādāt tālruņus ar divu veidu OS. Š īs divas ir webOS un Windows Mobile. Diemžēl PalmOS tika atzīta par neperspektīvu un tiek izsvītrota no turpmākās sacensības.

    Pēc šāda paziņojum modelis Centro ir kļuvis vēsturisks, jo tas ir pēdējais, jaunākais Palm produkts ar PalmOS operētājsistēmu. Par spīti tam, ka PalmOS ir atzīta par neperspektīvu, ASV un Eiropas tirgū šim modelim ir pat ļoti labs noiets. Tiek minēts, ka tas ir nevis OS, bet gan dizaina un cenas dēļ.

    Palm Pre Eiropā ir gaidāms šī gada otrajā pusē.

    Avots: 1.

    #189862
    elvisburdajs
    Participant

    Š ādi izskatās vecais modelis Palm Centro: :hmz:

    [img]https://www.newlaunches.com/entry_images/0907/27/palm-centro-sprint.jpg[/img]

    Un šādi jaunais(Palm Pre):

    [img]https://media.pcadvisor.co.uk/cmsdata/news/109318/palm-pre-250.jpg[/img]

    #189863
    Aldis
    Participant

    Un kā tad vērtē to “neperspektīvumu”? Ja noiets šim produktam nav no sliktākajiem?

    Ja OS nebremzē, pilda savas funkcijas, ir ērts, un ir labs atbalsts (support) – tad bez šaubām būs noiets! Kā arī ja paši savus telefonus reklamēs visur, rādīs cik tie labi! 🙂 Kā tad apple? iesācējs telefonu ražošanā, jo izdeva tikai iPhone = pirka kā traki, un vēl tagad! Pat Latvijā jau vairāki blogi, un tā tālāk tik vien gaidīja to brīdi kad varēs paziņot ka tas ir noticis – ka iPhone ir pieejams Latvijā!

    Atšķirībā no iPhone par Palm Latvijā neko nēesmu dzirdējis, kādam tāds ir?

    #189864
    msh
    Participant

    Aldis 😀

    Redzi, ir tāds sīkumiņš – sīkie uzskata aifonu par kaut ko stilīgu un krutu [tas nekas ka bija tas labais salīdzinājums aifons vs ķieģelis kurā aifons sakauj ķieģeli tikai ar pieskārienjūtīgu ekrānu 😀 ], kamēr palm ir instruments. Kam vajag, tas tādu nopērk. Tāpēc tīņi pēc tādiem nebrēc bet kam tādu vajag, tam jau tāds ir. Nu ne jau man, protams 😀

    #189865
    Aldis
    Participant

    Nu tā tad šā vai tā – ja sīkie iTrubu uzskata par kautko krutu, tā tad ir nostrādājusi kautkādā mērā reklāma! Un/vai Palm nevar tā pat? 😀 (Laikam jau redz ka nevar)

    Piemēram ja piedāvātu man izvēlēties vienu, un ņemt ciet – Palm v.s. iPhone – un man būtu jāizvēlas, es ņemtu iPhone, jo zinu ka būs stabils OS, labas multimediju iespejas- bet par Palm es zinu ka tads pastav – kautkur otra diikja pusee! 😀

    #189866
    deivs001
    Participant

    Man liekas, ka tajā pusē arī Palm pietiekami labi reklamējas un ir atpazīstams.

    Kā arī Latvijas reklāmu daudzveidību nevar salīdzināt ar Eiropā atrādīto gūzmu.

    #189867
    msh
    Participant

    Atkārtoju vēlreiz priekš tiem kam neaiziet – palm ir darbarīks nevis truba ar ko pamētāt pirkstus gaisā.

    P.S. Kādas tad ir tās aifona labās multimēdiju iespējas – kā ķieģelim? 😀

    #189868
    Aldis
    Participant

    Labi, pieņemsim ka jebkurš telefons kuram var organizēt kontaktus, drukāt failus, sērfot netā ir darbarīks 😛

    #189869
    migors
    Participant

    Nu ja Palmu neviens nezina! Man un vēl kādiem paziņām 10 ir Palm Treo 680. Es kad lasīju gandrīz neaizrijos.

    Palmus lietoju nu jau 7 gadi sākot no pirmajiem modeļiem, kamēr nepalieto windows modible un tad nepamēģina palmu to saprast nav iespējams. Palmā viss strādā zibenīgi. Programmas atveras un aizveras momentāli. Windows mobile vai Simbian lietotāji nemaz neapzinās cik laika patērē. Pēc palma padarbojoties ar Windows var kļūt sirms pāris minūtēs 🙂 Pirms 4 gadiem man salūza Treo 650 un es nopirku tajā laikā vis krutāko PDA Qutek 9000 un ātri vien pēc viņa atgriezos pie palma Treo 680

    Pēc funkiconalitātes Palmam nekā nav līdzīga.

    PamOS ir tūkstošiem bezmaksas un maksas softu, jebkuram gadījumam. Aplikācijas aizņem daudzreiz mazāk vietas nekā windows.

    Par piemēru man palmā ir word, exel (ar visām funkcijām) PDF, maziņš fotošops, FTP klients, VPN, 150 valodu vārdnīca, Ķīniešu, Krievu un Latviešu val lokalizātors. Viens no Labākajiem no jeb kad redzētajiem plānotājiem Agendus 10 (funkcionālāks par Outlook), zvanu ierakstu programma un to sinhronizācija ar datoru, programma kura slēpj no nevēlamām acīm nevēlamas īsziņas,

    klientu un pavadzīmju menedžeris, un daudz daudz citu. tā pat daudz visādu spēlīšu, pat first person shooting un līdzīgas starcraft stratēģijām. (bērniem ļoti patīk)

    Uz datora stāv apmēram 2 gb programmu, visādiem dzīves gadijumiem.

    Palmiem (šeit es domāju uz PamOS bāzētos)

    Kamēr es neko nedaru, un man neviens nezvana man patīk arī parasta nokia, bet kad sākas jauni projekti un daudz zvanu tad Palms pilnībā attaisno sevi.

    protams ka dauz ko no tā visa var dabūt arī uz citiem bet tik ātri nekas nekur nestrādā.

    Par palmu vēl varu piebilst ka Palm Treo 680 bieži var redzēt visādās populārās spiegu filmās, Pat jaunajā Eagle Aye ir parādīts Palms.

    Parasti palmus lieto cilvēki kam ir ļoti daudz jāzvana un ir daudz visādu uzdevumu. Pamatā visi kas lieto Treo ir vai nu režisori, uzņēmēji vai arī programisti. Parasts cilvēks nemaz nezina ko ar viņu darīt.

    Bet vispār ziņa ir ļoti slikta jo palmiem ir liels piekritēju skaits un dauz cilvēku gaidja kad iznāks nākamā versija, pievilt tik dauz cilvēku ir nežēlīgi. Vienīgā cerība ir ka webOS būs apmēram tik pat labs un absteigs savu laiku tā pat kā to izdarīja palmos, pirms 7 gadiem palms bija priekšā visiem pēc funkcionalitātes un iespējām. Daudzus gadus redzot manu palmiņu cilvēki brīnijās kas tas tāds ir, un kā tas ir ka es varu skatīties dvd ripu savā aparātā.

    Kāpēc nebija populārs Latvijā? Sākumā tas aparāts ir diezgan sarēžģits. Es ilgi mācijos ar viņu darboties.

    Bēdīgi :suck:

    #189870
    elvisburdajs
    Participant

    Kas ir labāks blackberry vai palm? Kāds ir lietojis abus šos aparātus?

    #189871
    deivs001
    Participant

    blackberry ari ir specifisks. Reiz bija velme tadu iegadaties, bet sabijos. / mazs offtopiks

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 11 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā