Palm Pre telefons, Jeb Palm atgriežas

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Palm Pre telefons, Jeb Palm atgriežas

Tiek skatīts 5 ierakstu – 1 līdz 5 (no 5 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150505
    Nettwerk
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_palmpre_1.jpg[/imgl]Š oreiz varbūt nebūs raksts par superpopulāra ražotāja telefonu, bet tas nav arī nepazīstams. Lielākai daļai Palm jau būs pazīstams pēc vecākiem modeļiem kā Treo 600/650/700 utt. Nē, apskats nebūs par vecākajiem modeļiem, bet gan par jaunāko Palm Pre. Kaut gan ilgu laiku kompānija Palm bija “nozudusi” un klusiņām darbojās – nu beidzot atgriezās ar savu jaunāko sasniegumu. Vai kompānija spēs saglabāt savu tirgus daļu, to laiks rādīs.

    [img]https://www.liquidmatrix.org/blog/wp-content/uploads/2009/08/palm-pre.jpg[/img]

    [img]https://thehottestgadgets.com/wp-content/uploads/2009/01/palm-pre.jpg[/img]

    Dizains un ērtums:

    Dizains ir klasisks, bet gaumīgs. Telefons pieejams tikai melnā krāsā. Komplektācijā līdzi ir maciņš, mini USB vads, austiņas un grāmatiņa. Patīkami, ka telefons nostrādāts ar glanci, tas rada patīkamu sajūtu. Lai gan korpuss izgatavots no plastmasas, tas ļoti patīkami ieguļas rokā, un lietotājam padara ērtu darbošanos ar telefonu. Lai atbīdītu klaviatūru, pietiek ar vienas rokas kustību. Nav pārāk stingri, bet ne arī viegli atbīdāma. Tas ir pat labi, jo kad klaviatūra nav nepieciešama, tad netraucēs vai neapgrūtinās lietotāju.

    Telefonam ir paredzēta QWERTY klaviatūra ātrai teksta ievadei interneta servisos kā Twitter, Facebook, SMS sūtīšanai, čatošanai utml. Lai gan taustiņi ir maziņi, jau pēc nedēļu ilgas lietošanas liekas pat ļoti ērti. Cilvēkam ar ļoti lieliem pirkstiem varbūt varētu būt neērti, kaut gan man grūti spriest. Pamata darbība notiek pa ekrānu ar pirkstu pieskārieniem. Irbulītis nav šim telefonam paredzēts un nenāk līdzi. Telefonam ir “Capacitive touchscreen (multi-touch)” 3.1” collas, LCD, 24-bit krāsas, izšķirtspēja 320×480 HVGA. Ierīces lietošanu ērtāku padara “Gestures” laukums. Piemēram, lai atgrieztos vienu soli atpakaļ – paveilkam ar pirkstu pa “Gestures” laukumu no labās uz kreiso vai pretēji, lai dotos vienu soli uz priekšu, un atgriezties pēdējā lapā, kur tikko lasījām ziņas. Līdzīgi ir ar datu saglabāšanu. Pavelkam noteiktā veidā pa “Gestures” laukumu, un uzrakstītās piezīmes, vai ieraksts kalendārā ir saglabājies. Latviešu burti visur attēlojas ļoti labi, bet rakstīt latviski gan nevarēs. Ja vien kāds nesaņemsies uzrakstīt Palm kompānijai lūgumu, lai iekļauj iespēju rakstīt arī latviski.

    Funkcijas:

    Telefonu darbina 600Mhz ARM Cortex A8 + PowerVR SGX procesors ar 256Mb RAM. Ietilpība mūzikai, video, bildēm, aplikācijām – 8Gb. Ja patīk pavadīt brīvo laiku internetā, tad ir iespējams lietot GPRS, EDGE, 3G (HSDPA) komunikāciju, un pēdējā laikā plaši pieejamo WiFi.

    Lai neapmaldītos, lietotājam palīdzēs GPS, vai A-GPS un Google Maps. Par vizuālo noformējumu, zvaniem, kalendāru, multi-tasking un visu pārējo rūpējas Palm WebOS.

    Kontaktu pievienošanai ir iespējams izmantot Google servisu, Microsoft Exchange, Yahoo un plaši pazīstamo FaceBook. Tā kā man nav pieejams Windows, tad nevaru atbildēt, vai Palm sinhronizējas ar Microsoft Outlook. Epasta konta pievienošana ir ļoti vienkārša, kā kontaktu pievienošana, abos gadījumos pietiek zināt Epasta adresi un paroli. Kalendārs sinhronizējas ar Google servisu, Yahoo, Microsoft Exchange un FaceBook. Lietotājam pietiek pievienot Epastu, programma piedāvās sinhronizēt kontaktus, arī kalendāru. Lai strādātu ar vairākām programmām – Mail, Web, Video utt. vienlaikus, nospiežam vidējo pogu un programmas sadalīsies rindā, tad varam izvēlēties, uz kuru pārslēgties. To daram, nospiežot pirkstu uz vajadzīgās aplikācijas, un tā automātiski piezūmosies atpakaļ. Ikonas ir iespējams mainīt vietām, kā vēlas. Lai aizvērtu programmu, nospiežam vidējo pogu un kad samazināsies ikona, ar pirkstu velkam augšā. Tas ir ļoti vienkārši un saprotami lietotājam.

    Par foto kvalitāti rūpējas 3Mpix kamera ar LED zibspuldzi. Jāatzīst ka bilžu kvalitāte tiešam ir laba. Bildēm automātiski pievienojas geotagging informācija. Tiem, kam patīk specifiskas programmas, kas darbojās uz Palm OS 5, ir iespējams tās lietot. Classic emulators ir pieejama par velti App Catalog, kaut gan aplikāciju tur nav daudz. Savukārt cita izdevēja izstrādātajā “Preware” ir pieejams ļoti daudz programmu, spēļu, tēmu utt.

    Nedaudz skumji, ka joprojām nav iespējams iegādāties programmas UK App katalogā, bet sola, ka martā būs. Jau nākamo mēnesi iznāks Web OS 1.4, tad pavērsies vairāk iespēju, tādu, kā Flash 10.1 atbalsts, video filmēšana, rediģēšana utt. Pašlaik v1.3.5.2 nav šādas iespējas. Jāpiezīmē, ka Copy/Paste funkcija strādā ļoti labi, un var pat teikt, ka tik pat vienkārši kā uz Windows Mobile vai iPhone. Ļoti patīkama lieta ir automātiska rezerves kopiju veidošana. Š im mērķim ir atvēlēta vieta nedaudz virs 1Gb. Ja, piemēram, nepieciešams pārinstalēt sistēmu, tad pēc instalācijas ielogojamies Palm profilā un tiek veikta automātiska restore applikācijām, pastam, kalendāram, kontaktiem utt. Lietotājs nekad nepaliks bez kontaktiem, vai ieraksta kalendārā. Ja kādam traucē, vai jātaupa atmiņa – backup ir iespējams atslēgt.

    Audio, Video un Foto:

    Mums ikvienam patīk mūzika. Tāpēc bieži telefons tiek izmantots par MP3 atskaņotāju. Lai kā, bet biju ļoti patīkami pārsteigts par izcilo kvalitāti, ko Palm Pre spēj sniegt klausītājam. Tiešām baudāmi skan. Audio un foto var ielādēt gan “flash” kartē, gan klausīties, izmantojot iTunes. Ja tomēr neapmierina kvalitāte, ir iespējams izmantot jebkuras austiņas ar 3.5mm pieslēgvietu vai Bluetooth stereo austiņas.

    Palm Pre atskaņo šādus audio formātus: MP3, AAC, AAC+, eAAC+, AMR, QCELP, WAV

    Video formāti: MPEG-4, H.263, H.264. Par video kvalitāti jāsaka tā, ka bilde ir patīkamāk skatāma uz Pre nekā pārējos telefonos. Bet, lai skatītos video, ekrānu gan gribētos lielāku.

    Secinājums:

    Lai arī cilvēki bieži ir izvēlīgi telefonos ar visādām ekstrām, tad šis telefons nav paredzēts izklaidei, bet vairāk orientēts auditorijai, kam darbs daudz saistīts ar komunikāciju, vai biznesu. Tā kā sistēma pati ir pajauna, tad trūkumu vēl ir pietiekami. Pašlaik maz aplikāciju, telefonu nav iespējams padziļināti konfigurēt, vismaz bez “jailbreak”. Bet visumā ierīce atstāj labu iespaidu un rada padziļinātu interesi par pašu kompāniju. Tikai nav zināms, kas notiks ar pašu Palm, jo, lai atgūtu savu tirgus daļu, būs nikni jāpacīnās.

    Palm Pre Intro, (kad tikko reģistrējies Palm profilā):

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=pvPGxR0Fg7g[/youtube]

    Palm Pre darbībā:

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Pl5Mf2x0W4o[/youtube]

    Bildes, bildētas ar šo telefonu:

    https://kttns.org/q2otq

    https://kttns.org/di1m

    https://kttns.org/m3ywy

    P.S. Š is ir pirmais apraksts, tāpēc neņemiet ļaunā, jo neesmu žurnālists, un vēl nemāku pasniegt, kā vajadzētu.

    #226828
    shady
    Participant

    Labs apraksts, var redzēt, ka ir piestrādāts!

    #226829
    Nettwerk
    Participant

    Paldies par veerteejumu.

    #226830
    samurajs
    Participant

    Paldies autoram par cenšanos (apraksts tiešām normāls), bet vajadzētu mazliet piestrādāt pie latviešu valodas un gramatikas. Tas nāks tikai pašam par labu.

    #226831
    migors
    Participant

    NU tad beidzot arī kāds uzrakstijjis par palmu 🙂 vēl šo neesmu ieguvis, bet plānoju. Kā saka krīze. Vispār nesaprotu kāpēc Palms medijos tā tiek apdalīts, viens kārtdīgs darba zirdziņš.

    PalmOs rāžotāji gan ir paši vainīgi jo pēdējais normālais modelis ar palm OS bija treo 780 un tad sākās tie windows parodijas. Tā rezultātā milzīgs daudzums pievilto lietotāju pārgāja uz citu firmu aparātiem. Es arī paklaiņoju bet pirms 1.5 gadiem atkal iegādājos treo 780 un laimigs lietoju. Jācer tikai ka Jaunais Palm Pre būs tik pat labi nostrādāts kā iepriekšējie.

    Pats palmus lietoju jau no 2003 gada

Tiek skatīts 5 ierakstu – 1 līdz 5 (no 5 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā