Panasonic laiž klajā ūdensizturīgas Full HD kameras

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas PR Panasonic laiž klajā ūdensizturīgas Full HD kameras

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 11 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153424
    shady
    Participant

    Tehnoloģiju kompānija Panasonic prezentējusi savu jaunāko veikumu – 16 megapikseļu ūdensizturīgu pilnas augstas izšķirtspējas (Full HD) duālo kameru HX-WA10, kas ļauj vienkārši un ērti uzņemt gan video materiālus, gan fotogrāfijas, nepārslēdzot video un foto režīmus. WA10 ir ideāli piemērots uzņemšanai brīvā dabā, kaut vai lietus laikā. Arī par kvalitāti nebūs jāsūdzas, jo tas attēlus uzņem Full HD 1920 x 1080 izšķirtspējā. Turklāt arī trūcīgi gaismas apstākļi nebūs traucēklis.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_wa10d_slant_lcd_1.png[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_wa10a_front_lcd_1.png[/img]

    Kameras atbalstītais MPEG-4 AVC formāts (MP4) ir ļoti ērts augšuplādei un attēlu apstrādei datorā un internetā. Savukārt komplektā iekļautā programma HD Writer VE 1.0 ir pilnībā saderīga ar populārajām interneta vietnēm Youtube un Facebook.

    Uzņemt video materiālu vai fotogrāfiju var tikai ar īkšķa kustību, nospiežot attiecīgu pogu uz ierīces. Vēl vairāk, pat filmējot iespējams arī fotografēt un uzņemt attēlu līdz pat 2 megapikseļu kvalitātē.

    Tāpat Panasonic laidis klajā jaunu un izturīgu HD mobilo kameru HM-TA20. Līdzīgi kā HX-WA10, arī šī kamera ir piemērota lietošanai brīvā dabā un pat aktīvās atpūtas brīžos. Tā ir ne vien ūdens, bet arī triecienizturīga, turklāt arī putekļi un smiltis nebūs traucēklis. Savukārt nakts skata režīms nāks talkā, lai uzņemtu skaidru attēlu pat vājas gaismas apstākļos. Turklāt HM-TA20 spēj uzņemt ne vien video datnes, bet arī fotogrāfijas, kas kameru padara par daudzpusīgu palīgu ikdienas dzīvē. Trīs collu skārienjutīgais šķidro kristālu ekrāns ļaus viegli kontrolēt ierīci.

    TA20 integrēta USB pieslēgvieta. Kameras lietotājs var vienkārši pieslēgt ierīci datoram, un tā automātiski augšuplādēs izvēlētās datnes. Kamera atbalsta video un fotogrāfiju tūlītēju augšuplādi Youtube un Facebook, turklāt to var izmantot arī kā vebkameru vai mikrofonu.

    Kamera darbosies ūdenī pat trīs metru dziļumā un izturēs kritienu no 1,5 metru augstuma.

    Kopā ar WA10 Panasonic izlaiž arī HX-DC10 un HX-DC1. DC10 gluži kā WA10 ir 16 megapikseļu kamera, kas atbalsta Full HD ierakstu, savukārt DC1 ir 14 megapikseļu kamera ar trīs collu lielu skārienjutīgu šķidro kristālu ekrānu.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_panasonic_dc10_1.png[/img]

    #262065
    Raibais
    Participant

    cena?

    #262066
    msh
    Participant

    Ko, tas “ūdensdrošais” fēns velk tikai līdz trīs metru dziļumam? 😀

    Kameras atbalstītais MPEG-4 AVC formāts (MP4) ir ļoti ērts augšuplādei un attēlu apstrādei datorā un internetā. Panasonic arī iesaka lietotājiem apgādāties ar datoru, kam ir vismaz 8 kodolu procesors, jo 4 un mazāk kodoliem varētu nebūt tik ļoti ērti.

    😀

    Ar ko tad tas mpeg4 avc ir tik super duper ērts? Panasoniks kaut kādus batonus atkal ar šeidija starpniecību bakā? 😀 Es esmu spiests mpeg4 avc lietot [uzminiet kāpēc], bet man daudz labāk patiktu, ja tā vietā varētu lietot normālu mpeg4 vai kādu divx/xvid…

    #262067
    Crow
    Participant

    XviD jau MPEG-4 standarta formāts vien ir. Ļoti līdzīgs H.264, izņemot to, ka freetardi atkal brēc “siers nav par brīvu!”, jo kādam tas viss bija jāizdomā ar savu galvu. Viņi par to vēlas saņemt naudu, normāla parādība, imo.

    Plus, H.264 de/kodēšanai var izmantot videokartes hardware acceleration (kas TNT2 gan nemaz nav pa spēkam, bet tu jau vienīgais tāds dīvains :>). XviD nevar enīvej.

    Un enīvej priekš FullHD video čakarēšanas vairāk prasās cietā diska ātrums. Man domāt, ka tu uz saviem antīkajiem aparātiem FullHD enīvej nevari pacelt, tā kā nebrēc nu par tiem kodoliem, biedri antikvariāta mēbele.

    🙂

    Kā arī – stream operācijām kā video enkodēšanai vairāki smagi x86 kodoli arī nemaz daudz neko nedod, jauno proču spēks slēpjas SSE instrukcijās, kešos un vispārēji ātrākā sistēmas kopnē.

    #262068
    msh
    Participant

    Es jau pat par HD nerunāju 🙂 mpeg4 avc sanāk lietot ar PSP, jo tam ir iebūvēts dzelzisks dekoderis tam, un vairāk laikam nekam. Bet PS2 SMS media player autors savulaik ļoti konkrēti pateica, ka mpeg4 avc SMS nekad neatbalstīs, jo vienkārši PS2 dzelži tam ir par vāju, XBMC gan spēj, bet nu tas jau griežas uz manāmi stiprākiem dzelžiem 🙂 Kaut kur lasīju ka ja oriģinālā 733 mhz proča vietā uzlodē 1,4 ghz celku un uzlodē vēl rāmi, dubultojot to uz 128 mb, XBMC spēj pat tur kaut kādus formātus uz 720p pavilkt – gan droši vien tikai divx, nevis tur tos ķieģeļsmagos formātus.

    P.N. Es neesmu dīvains, jo tā nav mana vaina ka šī kaste bija nokomplektēta ar TNT2 😀 Labprāt nopirktu kādu GF FX vai GF6, ja vien būtu kur, un būtu garantija ka nenopērku sūdu 😀

    #262069
    Crow
    Participant

    Nu bet biedri konsolist – tad taču nevajag kliegt, ka MPEG-4/AVC ir ļauns un nīstams… GOST standarts, odnako 😀

    Neiesi taču ar šito “fēnu” ķert FullHD vannā niršanas pamācību, lai pēc tam jūrmalā uz PSP skatītos. Mērķauditorija te ir cita. Nezinu gan, kāda tieši, bet cita :>

    Jāsaka gan, ka nebūtu gan bijis gluži neiespējami savā laikā XviD atbalstu iekrāmēt dzelziski dažādos aparātos, bet viss maksā tik, cik tas maksā, kā teicis Puķu Andris. ASIC projektēšana ir darbiņš, kas nav vis pa spēkam katram pagalma cē-koderim.

    🙂

    #262070
    Evers
    Participant

    Š ādos rakstos jāpiemin vai ļauj filmēt arī 1080p vai tikai 1080i jeb līkHD. Manuprāt, ļoti svarīgs aspekts.

    #262071
    nevertell
    Participant

    Krou, nebrēc, ar smilšutiltu atkal modē nāk “atsevišķš” video/vispār mēdiju dekoders. Uz čipa gan, bet tās ir nianses.

    Ak tie laiki, kad priekš DVD man vajadzēja atsevišķu pci karti. Vismaz man par tādiem stāstīja un ir palikušas taustāmas liecības.

    #262072
    msh
    Participant

    Nu bet pastāsti vārni, ar ko tas kodeks ir labāks par parastu divx/xvid?

    Jā, pēc būtības te ir tas pats, kas ar windblouzu versijām – dažs labs priecājas, ka, lūk uz w7 ir smuki puscaurspīdīgi logi un ka, lūk, speciāli priekš cirvjiem konfigurācija sadalīta daudzās drazās un var līdz nelabumam atspaidīties next next, es toties priecājos ka winxp griežas uz n reizes vājākiem dzelžiem un man nepieciešamos konfigurācijas parametrus dabū uzreiz. Kaut gan kodeku gadījumā es pagaidām neredzu tam mpeg4 avc nevienu plusu, ja neskaita to mākslīgo plusu ka PSP media engine ir aprīkots ar dzelzisku tā kodeka dekoderi ko mēs varētu piemirst.

    P.N. Kāds var izskaidrot, kāpēc tai kamerai ir tik debīla forma – tas speciāli lai to lietotu pļunčājoties baseinā? Man kaut kā liekas ka parastu DV kameru siksnas tureklis ir n reizes ērtāks un drošāks – jeb es neesmu kkur iebraucis?

    #262073
    Crow
    Participant

    Ar to, ka kvalitāte ir augstāka pie lielākas kompresijas. Pie lieliem izmēriem (720p un uz augšu) tas sāk kļūt baigi svarīgi. Protams, tas prasa laiku/aprēķinu jaudu. Un ir visai relatīvi.

    Es domāju, ka tu vispār neesi ieinteresēts šādu videomateriālu apstrādē, sēdēdams ar savām foršajām konsolēm un xp-spēcināto superdatoru. Turpretī es pēdējā laikā velku tikai 720p, jūtubē meklēju 720p, savus video veidoju 720p. Jo monitora izšķirtspēja ir augusi, dabiskā evolūcijā, tā sacīt. XviD šad tad pielietoju, ja ātri vajag samest kko nesvarīgu, bet redzu, ka bez multi-pass iekļauties normālā faila izmērā jau sāk kļūt problemātiski. Tas kodeks pēc pāris gadiem būs legacy, tāpat kā DVD izmantotais MPEG-2 tagad ir.

    Un finālā – no one cares, what YOU think about it. They don’t want you to THINK. They want you to BUY! 😀

    #262074
    msh
    Participant

    Nu labi, par kompresiju it kā varētu piekrist. Vizuāli uz PSP ekrāna nevar saredzēt starpību starp pusotru stundu garu filmu, kas aizņem ap 500 mb un tādu, kas aizņem ap 300.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 11 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā