Par elektronisko parakstu

Sākumlapa Forumi Software Cita programmatūra Par elektronisko parakstu

Tiek skatīts 3 ierakstu – 1 līdz 3 (no 3 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #156063
    Anonīms
    Neaktīvs

    Man atsūtīja elektroniski parakstītu iesniegumu. Un te sākas problēmas, ko ar viņu darīt. Itkā dokuments ir, parakstīts arī ir…. Bet kā lai es to dokumentu tagad iegrāmatoju? Kā lai ielieku arhīvā? Ja es tagad izprintēju iesniegumu, paraksts taču vairāk nebūs redzams (jo viņš paliek manā datorā).

    Tāpēc vēlējos uzzināt, kā apkopo elektroniski parakstītus dokumentus. Veido kādus speciālus serverīšus priekš šo dokumentu glabāšanas? Vai ir vērts printēt šādus dokumentus laukā un kādā veidā tad iegrāmatot un ielikt arhīvā? Vai ir kādam šāda pieredze ar e-dokumentiem?

    #282963
    McB
    Participant

    Visa e-dokumentu ideja Latvijā ir pilnīga tufta.

    Normālā variantā līgumu un maksājumu vēsture un autorizācija būtu jāuztur VIDam. Visi dokumenti atrastos tur, nokačāt neko nevar un nevaig. Tu ielogojies, uploado/paraksti līgumu, ielogojas tavs biznesa partneris/pircējs/piegādātājs un paraksta no savs puses. Apstiprina nevis paraksta. VISS!

    Tas pats ar rēķiniem, ieej serverī, izraksti rēķinu. Nekādu security problēmu, un vispār nekādu problēmu.

    A tas kas tagad ir uztaisīts, tas viss ir stulbeņu un pajolu tvarijums, lai noslauktu naudu no budžeta.

    #282964
    darklight
    Participant

    Man šķiet (neesmu 100% pārliecināts), ka elektroniskais paraksts ir derīgs tikai tādos kantoros, kur ir ieviesta sistēma, lai ar viņu varētu darboties. Līdz ar to tev šāds iesniegums nav nekur liekams. Arī LR muita, piemēram, šķauda e-parakstam virsū: tipa, mēs tādu nepazīstam, nezinām, ko ar tādu darīt.

Tiek skatīts 3 ierakstu – 1 līdz 3 (no 3 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā