Sākumlapa › Forumi › Notepad.lv › IT ziņas › Par Latvijas IT čempiona titulu cīnās 3 augstskolas
Par Vislatvijas IT studentu čempiona titulu cīņu klātienē turpinās Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes un Transporta un sakaru institūta studentu komandas trīs cilvēku sastāvā.
Forticom valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Timofejevs: „Man ir patiess prieks, ka Vislatvijas IT studentu čempionāta finālā iekļuvušas spēcīgākās Latvijas augstskolu komandas. Izmantojot augsta līmeņa programmēšanas valodu Java, jaunieši čempionāta uzdevumu risināšanā apliecinājuši savas profesionālās prasmes un radošumu. Java ir viena no modernākajām un visbiežāk lietotajām programmēšanas valodām, ar kuru ikdienā strādā vadošie Forticom speciālisti. Lai varētu strādātu ar šo valodu, studentiem ir nepieciešamas plašākas un specifiskākas zināšanas. Tas pierāda, ka studenti apgūst ne tikai paredzēto mācību programmu, bet papildina zināšanas individuāli, aktīvi sekojot jaunumiem tehnoloģiju nozarē un pašmācības ceļā apgūstot jaunākās programmēšanas tehnoloģijas.â€
Fināla uzdevumu risinājumu izstrādei katras komandas rīcībā būs pieejami trīs datori, kas aprīkoti ar darba izpildei nepieciešamo programmatūru. Uzdevumu risināšanai tiks atvēlētas 5 stundas. Studenti darba pildīšanas laikā varēs izmantot internetu un līdzpaņemtos palīgmateriālus. ÄŒempionāta fināls notiks sestdien, 24. aprīlī, no plkst. 10:00 līdz 16:00, Rīgā, P.Brieža ielā 4, Datorzinību centra 1. stāvā
Fināla rezultātus izvērtēs speciāli izveidota žūrija, kuras sastāvā ietilpst Forticom vadītāji un augstāka līmeņa speciālisti piecu cilvēku sastāvā. Finālā tiks vērtēts gan komandas, gan studentu individuālais sniegums, kas ļaus noteikt galveno Latvijas IT studentu komandu, kura iegūs čempiona titulu.
Apbalvošanas ceremonija un uzvarētāju sumināšana notiks 30. aprīlī Forticom telpās. Erudītākās un spēcīgākās fināla komandas dalībnieki katrs saņems vienreizēju 500 Ls stipendiju. Pārsteiguma balvas sagaida arī 2. un 3. vietas ieguvējus.
Kā jau iepriekš tika ziņots, Vislatvijas IT studentu čempionātā varēja piedalīties visu Latvijas augstskolu bakalaura programmas studenti, kuri apgūst informācijas tehnoloģiju specialitāti. Sacensības norisinājās divās kārtās – atlases kārta neklātienē notika no 29. marta līdz 12. aprīlim, savukārt fināls gaidāms klātienē 24. aprīlī Rīgā.
ÄŒempionāta mērķis ir attīstīt studentu programmēšanas prasmes, kas pietuvinātas IT speciālista ikdienas darbam. Pirmajā kārtā studentiem bija iespēja apliecināt savas spējas praksē, izpildot trīs dažādas sarežģītības pakāpes uzdevumus.
Forticom dibināts 1999. gadā Latvijā. Uzņēmums attīsta vadošos sociālos tīklus Centrālajā un Austrumeiropā, kā arī Krievijā, kur reģistrēto lietotāju skaits pārsniedz 70 miljonus. Forticom projekti ir odnoklassniki.ru, nasza-klasa.pl, one.lt, one.lv, videogaga.lt, videogaga.lv.
Tā firma “Forticom” pamatā programmē JAVÄ€ un, piemēram, konkursa nolikuma web-adresē bija šīs firmas darba piedāvājums JAVA programmētājiem. Tā ir tāda, diezgan laba, metode kā atlasīt darbiniekus.
Nav jau slikti.
fosik8 – kā saprast “nav tik spēcīga valoda”??? Kā tu to tieši vērtē?
Žēl, ka tikai Java. Varēju piedāvāt attiecīgos uzdevumus pildīt pēc sava stila – savā valodā – tikai rezultātam jābūt vienam. 🙂
Kādi, apmēram, ir šie uzdevumi? Kas “jārada”? 😀
Teiksim, tā pati web lapa, lai normāli uzbūvētu kādu web aplikāciju, ir jāizmanto vismaz 5 valodas, ja nu html un css, es pieskaitu klāt, teiksim html, css, php, sql, js, flash, sanāk 5 gabali, ja vēl skatamies, ka projektu varētu uzbūvēt teiksim uz kādu freimworku, kur vēl kaut kas nāktu no ROR, SF, utt… visur būtu jāiebrauc. JAVA jau darbojās kā servera valoda, java apleti, utt…
Vēl jau ir šitais:
Es tik un tā neiebraucu – kas ir “spēcīga valoda”???
P.S.
Es nemēģinu strīdēties vai sākt valodu flame war, es tam mazliet ar smaidu pieeju.
Viena pati JAVA vezumu neved, tas nu būtu taka vairāk kā skaidrs, tāpēc būtu bijis labāk veidot multi funkcionālu projektu.
Teiksim, tā pati web lapa, lai normāli uzbūvētu kādu web aplikāciju, ir jāizmanto vismaz 5 valodas, ja nu html un css, es pieskaitu klāt, teiksim html, css, php, sql, js, flash, sanāk 5 gabali, ja vēl skatamies, ka projektu varētu uzbūvēt teiksim uz kādu freimworku, kur vēl kaut kas nāktu no ROR, SF, utt… visur būtu jāiebrauc. JAVA jau darbojās kā servera valoda, java apleti, utt…
Javā lielu projektu var izveidot, neuzrakstot nevienu SQL vaicājumu, nevienu HTML rindiņu. To dara ar Hibernate un JSTL vai GWT komplektā, panākot uzturamu, portējamu kodu
Par appletiem – tie ir invalīdu ratiņi tajiem gadījumiem, kad nekas cits nav iespējams, un tie bija modē pirms 10 gadiem. Nu, teiksim, karšu apstrādei un x509 nolasīšanai/parakstīšanai, kur flašs netiek klāt un ar javaskriptu uzticamā veidā par īsu. Un jebkurā gadījumā tas ir tikai frontends funkcionalitātei, ko var kaut vai ar XUL vai javu pašu realizēt kā desktop aplikāciju klienta pusē.
Preses relīzes