Par notepad.lv lietotāju kultūru

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Par notepad.lv lietotāju kultūru

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 24 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #155676
    Arcis
    Participant

    Labdien visiem!

    [align=justify]Jau labu laiku un šodien, kā ierasts katru dienu starp visiem ikdienišķajiem darbiem atrodu kādu brīdi, kad mēdzu palasīt un ievākt informāciju kas tad labs mums apkārt notiekas un kādi ir jaunumi tehnoloģiju jomā.

    Taču pēdējā laikā arvien vairāk sāk palikt nepatīkami iekš notepad.lv lasīt lietotāju rakstus vai foruma tēmas, jo jau instiktīvi zinu to, ka nokļūstot līdz tai daļai kur tiek izteikti komentāri kāds ļoti īpašs lietotājs atkal būs kaut ko tik tiešām stulbu iekomentējis. Un šie stulbie komentāri kuri jālasa to visu pielīdzina bērnudārza līmenim.

    Pat uzliekot, lai nerāda konkrētā lietotāja komentārus pilnīgi tracina, ka ieraugot to vietu, kur ir šī lietotāja komentārs pat to nelasot zinu, ka tur atkal kārtējo reizi tiek izteiktas kaut kādas jēlības un dažkārt pat aizvainojumi pret citiem lietotājiem.

    Vai tad tik tiešām ir jāizdomā kaut kādas stulbības, ja cilvēkam nav nekā sakarīga ko pateikt konkrētajā gadījumā? Manuprāt šādi lietotāji ar saviem “gudrajiem” komentāriem parāda pārējiem interneta lietotājiem, kas te notiekas! Un pat vēl nereģistrētajiem lietotājiem, kuri varbūt pat pirmo reizi šo portālu ir apmeklējuši, ieraugot šādas stulbības, rodas diezgan nenopietns iespaids par šeit esošo publiku un portālu kopumā.

    Vai tik tiešām administrācija to nevar izbeigt vienreiz pavisam? Jo cik redzēts, ka šis nav pirmais aizrādījums šim lietotājam un noteikti arī ne pēdējais kurš tika izteikts, ja tā turpināsies.

    Ir taču jābūt arī kaut kādai cieņai pret rakstu autoriem, kuri velta savu laiku un gatavo šos rakstus, lai arī mēs pārējie varētu kaut ko jaunu un interesantu uzzināt. Saprotams, ka komentāri domātu, lai katrs lieltotājs varētu izteikt savas personīgās domas un viedokli pa konkrēto tēmu, taču ir jābūt zināmam kultūras līmenim kādā veidā to darām! Kā nekā šī ir publiskā telpa un pastāv zināmi noteikumi kā ir jāuzvedās.

    Protams šis ir tikai mans subjektīvais viedoklis un uzskati par to, kas šeit pēdējā laikā notiekas, taču ieteiktu piedomāt atsevišķām personām par savu leksiku un kultūru! Vai tik tiešām šī ir tā īstā vieta, kur pārējiem lietotājiem vienmēr ir jānoskatās šajā aprobežotajā un neaudzinātajā uzvedībā?

    Nevēlos saukt nevienu personīgi vārdā, taču gan jau katrs pats zinās uz kuru lietotāju šī tēma ir attiecināma. Cienīsim sevi un pārējos sev apkārt esošos cilvēkus!

    P.S. Īss paskaidrojums lietotājiem, kuri neizprot vārdu kulturāls:

    Kulturālam cilvēkam ir jābūt izglītotam, labi audzinātam, pieklājīgam, ar labām manierēm, garīgi bagātam, un gudram. Kulturāls cilvēks zina kā attiecīgā situācijā reaģēt un uzvesties neaizskarot nevienu citu un saglabājot savu pašcieņu. Tas respektē citus, taču neļauj arī sevi novirzīt no ceļa.

    #280630
    shady
    Participant

    Mackbetons ir izbanots uz gadu, visi fake acc tiks dzēsti ar visiem komentāriem. Pamatā jau arī viņš bija gaisa jaucējs. Notepad.lv administrācija vienmēr ir bijusi stingra šajā jomā un tā būs arī turpmāk. Ne viens vien lietotājs dēļ rupeklībām ir atvadījies no šī portāla. Ja ir kāds konkrēts lietotājs, kurš nav pamanīts, tad lūdzu dari man to zināmu uz PM vai e-pastu un tas tiks pakontrolēts stingrāk.

    #280631
    Foxsk8
    Participant

    Labi teikts. Reālā situācija ir tāda, ar tiem neaudzinātajiem lietotājiem, viņus nobloķēs pa visam, viņš atnāks zem cita nika, username un sāks visu no gala, atkal noslēgsim nost, atkal atnāks, šādi gadījumi mums jau ir bijuši, un domāju, ka arī būs. No administrācijas puses, visiem rupekļiem, utt… tiek sadoti attiecīgie soda mēri, nevienu jau reāli atslēgt no interneta mēs nevaram.

    Daudzas lietas ir atkarīgas arī no citiem lietotājiem, kuri vēlas paturpināt vārda pārmaiņu tēmās, rakstos, līdz ar to izpovicējot “bēdas cēlāju” uz nākošo etapu un visu negatīvo sarunu turpināšanu. Iesaku dažreiz arī citiem padomāt, vai ir vērts atbildēt uz rupjībām topikā, rakstos, caur komentāriem, jo ja kādam ir velme to visu paturpināt tālāk, to droši var darīt caur vēstulēm (PM) – izlikt visu savu žulti vienam pret otru, bet nezinu vai tas būtu pats labākais variants, jo viena vai otra puse, atkal meklēs iemeslu līdz nākošai reizei, kad nepabeigto vārdu apmaiņu atkal turpināt. Visefektīvākā metode ir tādus lietotājus ignorēt, šāda iespēja mums tiek dota, konkurēto lietotāju nobanot pašiem lietotājiem, konkurētā lietotāja komentāri, utt.. netiks parādīti (ir opcija uzklikojot uz slēpto ziņojumu parādīt visu saturu).

    Vēl ir variants, šos komentātājus uztvert kā garīgi slimus cilvēkus, un apzināties, ka viņš ir slims, un tā arī pret viņu izturēties. Š āds variants lieliski darbojās reālā pasaulē, jo ne pa velti ir teiciens “Ko tu slimam padarīsi”.

    #280632
    samurajs
    Participant

    Vai, ar cik izjustu vēstījumu Arcis mūs aplaimojis 🙂

    Es tā īsumā atbildēšu: ja latviešu gēnos ir nodirst savu tuvāko, tad neviena redakcija neko nespēs mainīt. Mēs varam tikai sapņot par tādu kultūras līmeni kā Krievijas portālā http://www.habrahabr.ru , kur komentāros daudzi uzrunā cits citu nevis caur bļ* un nah, bet uz “Jūs”. Tas neattiecas tikai uz IT portāliem, bet uz LV interneta vidi vispār.

    Cienījamie moderatori, vai jūsu acis vēl joprojām aizlietas kopš Ziemsvētkiem, un neviens nemanīja betona ārdīšanos? Liekas, ka tas ietilpst jūsu tiešajos pienākumos! Vai ne tā?

    Fakts ir tāds, ka rupekļi tiks konsekventi apkaroti tik ilgi, cik pastāvēs Notepad. Un nevajag nemaz īpaši celt augšā šo jautājumu forumā – ja redzi rupekli, īsa vēstulīte ar linku kādam no adminiem, un vainīgais uzreiz mielosies ar dienvidu augļiem.

    Kas attiecas uz aptauju: es neesmu kulturāls, bet man ir laba mēra sajūta. Apzinos, ka dzīvojot ar vilkiem, būt jēram nav visai pareizi…

    #280633
    BSOD
    Participant

    Cik vien varu tik mēģinu ignorēt šādus “gudros’, bet nu ir reizes, kad viņu “gudrums” vienkārši vairs neļauj klusēt 🙂 Par ārzemju forumiem varu tikai piekrist samurajs, ka tur kultūra ir pavisam citā līmenī. Palīdzības topiki tiek iesākti pieklājīgi ar izsmeļošu informāciju par radušos situāciju(kas pie mums ir retums jo parasti ir man neiet, ko man darīt?), bet nu ko var gribēt no vietējiem bāleliņiem….

    #280634
    Element
    Participant

    Arcis – mees ceram, ka tagad, peec tava garaa sacereejuma un probleemas izklaasta, Tev palika labaak!!!

    Manupraat Tu sheit meegini risinaat probleemu, kuras nemaz nav. Teiksu, tu pat saspiilee situaaciju – skaties, nepaies ne stunda un Betons buus klaat ar savu versiju par Tevi! LAi veicas!

    #280635
    Anonīms
    Neaktīvs

    Vai ta betons nedevās uz kanāriju salām pamatus baltaj mājai betonēt?

    #280636
    Gustins
    Participant

    Liels +1 tofika autoram 🙂

    Vismaz uz laiku notepad.lv būs baudāmāks – es godīgi sakot bieži nelasīju komentārus, jo zināju, ka betonam būs savs sakāmais un tas nočakarēs visu vēlēšanos lasīt tālāk tos kašķus..

    #280637
    Willis
    Participant

    🙂 Mc Beton jeb Andron MC ir devies uz Delfi.LV IT neadministrēto forumu , tur ir 100% “vārda brīvība” .

    #280638
    Kon
    Participant

    Es Jūs varu pasūtīt 1001,3 dažādos veidos, gluži kā pavediena autoru. Divi briļlaini botāniķi cīnās ar lēcu svīšanu, sprēgājot inetā. Labāk sākam svinēt jauno gadu, šodien hektorizēts, rīt jau jēgermeistarizētC būšu 🙂

    #280639
    BERILS
    Participant

    Es gan tikai pasmejos par šī indivīda infantilismu , un tas mani pat dažreiz uzjautrina 😀

    #280640
    root
    Participant

    Uzskatu sevi par kulturālu. Š ad tad. 🙂

    #280641
    Arcis
    Participant

    Palika labāk vai nē, taču laikam šis bija pēdējais mērs. Kad ienākot šeit palasīt jaunumus redzu, ka atkal macbetons kārtējo reizi jauno rakstu piemēslojis ar savām nejēdzībām, kā piebilda Gustins pariet vēlme tālāk lasīt. Var jau būt kā Tu saki, ka problēmas ar to visu ir tikai man vienīgajam. Tāpēc saku tas ir mans subjektīvais viedoklis.

    Kas attiecas uz berila atbildi – arī es sākumā par tādām lietām pie sevis tikai pasmējos un ar to arī viss beidzās, taču cik tad dienu no dienas var smieties. Pienāk brīdis, kad smiekli vairs jau sen pa tādām bērnišķīgām nejēdzībām vairs nenāk.

    KoЯn, lūdzu neuztver to personīgi, bet kas attiecas uz to kurš kuru var vai nevar pasūtīt nez cik veidos un sazin vien kur – lūdzu, to var darīt, taču vai tas ir jādara publiski, tā vietā lai savu nepatiku kādam pavēstītu privāti?

    Bet nu laikam jau tā ir, ka mums vēl labs laiks ir vajadzīgs kamēr mainīsies Latvijas interneta lietotāju kultūra.

    Pievienojos arī BSOD sacītajam par palīdzības topikiem, ka arī tur ir pilns ar nejēdzībām no to autoru puses, kam pa piemēru ir kaut vai šis: Ko darīt? Jo ja labākajā gadījumā pēc šāda foruma ieraksta pārējie lietotāji būs pie zīlnieces izzīlējuši, kas autoram pa problēmu un palīdzējuši, tad nākamais ar tādu pašu problēmu forumā meklējot atbildi pēc veciem ierastiem foruma tēmās vienkārši nevar atrast sev nepieciešamo atbildi. Un tur arī rodas reizēm pārpratumi, ka tiek prasīts pa tādām lietām, kuras jau iepriekš ir atrisinātas forumā.

    Bet lietotājs taču pēc tādiem aplamiem topika nosaukumiem kā “Ko darīt?” nevar zināt vai tur jau gadījumā nav apspriesta tā pati problēma.

    Tāpēc secinājums ir viens – ir vēl daudz kas jāmācās!

    P.S. Š is viss nekādā gadījumā nav tēmēts uz to ka administrācija ko darītu nepareizi.

    #280642
    akms47
    Participant

    Visi tik kulturāli, ka nav ko d..t pasūtīt. 😀

    #280643
    Anonīms
    Neaktīvs

    Dirst jau pasūtīt var vienmēr, ārtsi pat saka ka esot katru dienu jāiet 🙂 Bet kas attiecas uz kultūru inetā, tad problēma meklējama jau tajā apstāklī, ka berniem pamatskolā neviens neko nevar izdarīt. Un kas pats “jautrākais” visi to zin, bet neko nemaina. Gadu simtiem bij strādājusi sistēma ar žagaru, auga normāli cilvēki, bet nē, vajadzēja sačakarēt. Jā, piekrītu, bērnu tiesības ir laba lieta, bet gudrie onkuļi vadībā aizmirsa, ka bērnam ir jābūt arī pienākumiem, lai viņš izaugtu par pilnvērtīgu, kulturālu, izglītotu u.t.t., u.t.j.p. cilvēku. Ceru ka kādā brīdī tas mainīsies, un ceru ka savējos izaudzināšu normālus, nu vismaz puslīdz, tā lai nav pēc tam no kauna zemē jālien.

    #280644
    Arcis
    Participant

    Pilnībā pievienojos Tev! 🙂

    #280645
    daGrevis
    Participant

    Gudrākais paklusē.

    #280646
    intrudery
    Participant

    zin kā? Es komentēju tiešām reti, bet ja Es to daru, tad par tēmu un bez rupjībām, uzbraucieniem.

    OK, man tiešām jāatvainojas par reizēm, kad komentēju dzērumā. Reizēm gadās, ka neizklāstu savu domu pietiekami skaidri, un daži indivīdi mani pārprot vai nesaprot nemaz (un tad jau aiziet “Fleims” ) 😀

    Laimīgu visiem jauno gadu, lai izdodas visi lielie un mazie projekti! 😉

    #280647
    intrudery
    Participant

    Par “Betona” Kungu.

    Manuprāt viņš ir diezgan kolorīts personāžs. Manī viņa posti izraisa diezgan lielu jautrību. Viņš ar saviem neētiskajiem postiem ir kļuvis par tādu kā neatņemamu “notepad.lv” sastāvdaļu. 😀

    Es ieteiktu nevis banot, bet visiem redzamā vietā uzlikt lielu “BETONA” ordeni par to, ka viņš ir “Trollis” un nevienam nevajadzētu uztvert līdz sirds dziļumiem, ko viņš saka 😀

    #280648
    Kon
    Participant

    Es labpatīkamāk burtoju iz betona tekstiem noderīgu informāciju, nekā slīkstu OP diarejā

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 24 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā