Sākumlapa › Forumi › Hardware › Pamatplates un CPU › Par procesoriem (viss konkrētāk postā)
Jūsu subjektīvās domas par pročiem.
Vajadzība montēt video bet ne profesionāli
Vai likt i7 2600k kam cena ap 200 lvl
vai likt amd A8 kam cena ap simtu. un par ietaupīto iebāzt krutāku karti 🙂
Interesē pēc personīgā viedokļa un pieredzes.
Par tēmu: kaut gan iesāku ar AMD, kopš pārgāju uz Intel, atpakaļ vairs nu nī ni, tā taupīšana man liekas tīri subjektīva, kas noder varbūt geimeriem.
i7 to amd uz video montāžu saliks vienos vārtus, un šī nu reiz ir joma, kur videokarte pārāk lielu lomu nespēlē, galvenais ir procis.
Lai gan pietiktu jau arī ar i5, pret Tavu “darba zirgu” tāpat būs kā diena pret nakti 🙂
AMD reāli atpaliek no Intel!
p.s. Jebkurš normāls video redaktors, atbalsta renderēšu uz videokartes. Ne visiem formātiem, bet H.264 renderējas ka prieks.
Protams ja nauda nav šķērslis, liec inteli, bet labāk i5 OC un miers 😀
Ja AMD vienā vai divos testos izdevies nedaudz pārspēt Intel, tas nenozīmē, ka kopumā veiktspēja būs labāka, un, lai pilnībā izmantotu grafiskās iespējas, ko dod Cuda vai PhysX, vajag arī softs, kas prot ar to rīkoties, nerunājot nemaz par pilnīgu lažu ar draiveriem Linux sistēmās, kas, kā noprotams ir tēmas autora jājamzirdziņš 🙂
Ja izmanto tādus grandus kā Adobe vai kaut ko no CADiem, jā, tur būs jūtams ātrdarbības pieaugums, bet cik ir mājas lietotāju, kas šis programmas māk ne vien nozagt, bet prot arī ar tām pilnvērtīgi strādāt?
Uz freewares, ko parasti darbina mājas apstākļos, no videokartes iespējām liela jēga nav, ja arī tāda opcija pastāv, ieguvums =0.
Un vispār jau SSD jālieto sistēmai, bet video renderēšanai vēlams vismaz 2 atseviškus cietos diskus – 1 lielu, otru ātru.
Ko līdzēs 1 SSD sistēmai, ja renderēšanā datus ņems no viena blāķa un krāmēs citā blāķī? Atgādināšu, ka ne1 no tiem blāķiem uz sistēmas diska nesalīdīs! Pie mūsdienu RAM/HDD cenām vispār loģiskāk ir nopirkt kautvai 32Gb RAM, un atslēgt pagefile, un moš pat uztaisīt RAMdrive, kautkādai daļai ātro mazo failu.
1. Neliels, ātrs – tikai sistēmai.
2. Mazs, bet ātrs (tikai ne SSD) – tikai swap failam (par swap atslēgšanu darbā ar video pat nesapņot, pat ja neizmantos – nopietni video softi (Avid, Premiere Pro) pret swap neesamību protestēs).
3. Liels, 500GB – 2 TB (ja darbojas ar nekompresētu avi, kur 1 min ~ 1GB, terabaits ir iztikas minimums) tikai “melnajam materiālam”.
4. Tikai gatavajai produkcijai. Protams, var 3 un 4 vietā ņemt vienu lielu – bet renderējot starpību jutīsi.
RAM – jo vairāk, jo labāk, bet ne mazāk par 8 GB – iztikas minimums.
CPU – ar i5 2500 pietiks, bet i7, protams, labāk.
VGA – protams labāk tādu, kas var piedalīties apstrādes procesā – ātruma pieaugums būs jūtams, pat vairāk, kā no CPU uzlabošanas.
P.S.
Protams, var visu darīt arī ar vienu HDD (SSD gan nebūs prāta darbs ierobežoto resursu dēļ) – ja esi mazohists un vari dienām gaidīt rezultātu :D.
m_janis komentāru pārstāju lasīt, pie domas ka no SSD jēga būs maza…
Un jā, man arī zaparožecs ar ziemas riepām no nulles līdz simtam divarpus sekundēs vakar uzrāva. Nesaprotu, nachuj jāpērk mašīnas ar tiešo degvielas iesmidzināšanu, ja man tā pat viss rauj uz 200 :>
i7 var arī palīdzēt tieši video montēšanā. Atšķirībā no citām jomām, te HT dod reālus ieguvumus, nevis kā fotožopā, kur tas padara processus tikai lēnākus.
Normālai darbībai sākums no i5-2400 un uz augšu.
Intelim vēl ir quick sync, kas video kodē uz pusi ātrāk, bet nav mēģināts, jo tikai win, un mb tur ar atbilstošai jābūt.
Un tas, ko augstāko komentāru autori samelsa par SSD ir vispār kaut kas nedzirdēts. Guys, cmoon, it’s 2012 out there.
Tomshardware jau apskatīja to pielietojumu, un tā pat vēl lielākā daļa programmu neatbalsta ne OpenCL, ne inteļa quicksync, no kuriem quicksync (jebšu avx instrukcijas) būs ātrākas tā patās, ja salīdzina APU ar i5/i7.
Protams, ja ar to naudu nepelni, labāk paņem i5-2500k. Pie video ņemšanas var varbūt ar laiku noderēt tā krutā videokarte.
Un rūt, nu nav domāts tas SSD priekš situācijām, kur viņu ikdienā 3x pārrakstīs.
Ar sūdainu mietu tev pa muguru sīkā blozga, caurām dienam citē blogus un dzeltenās lapas. Pašam reālas pieredze nav, tik drukā, drukāšanas pēc.
Kādas nafig programmas, AMD draiveriem bezmaksas nāk video konvertors, kas skalda video uz GPU. Ja vienkāŠ—si vajag pārkodēt video no viena formāta uz otru, nekā labāka un lētāka nav.
Konvertēšana nāk tikai un vienīgi pašās beigās, kad vajag no samonētā video iegūt “mazu” un smuku videofailu.
Da bļin, viss, ko Holivudā dara tie jefiņi, ir taisa serverfarmas, lai ātrāk un krutāk varētu transkodēt savu Seksu un Lielpisētu.
Starp citu, tu zini, kāda ir starpība starp MLC un SLC ssd “šūnām” ? Nū, jebšu starp patērētāju un biznesa klases SSD ?
MLC dod daudz vairāk vietas tāpēc, ka tas ļauj vienai šūnai saglabāt vairākus voltāžas “stāvokļus”, kamēr SLC ir tikai 2- spriegums un nekāds spriegums. Tādēļ SLC šis spriegums var būt relatīvi mazs. Kā jau mēs ļoti labi zinam, jo mazākas ir sprieguma izmaiņas pusvadītājā, jo mazāk tas degredējas. Savukārt MLC ir vairāki “līmeņi”, kas nozīmē, ka tur ir ne tikai zemais pusotrvolta līmenis, bet arī 2,5 un vairāk. Jo biežāk slēgāsimies starp šiem līmeņiem, jo ātrāk tev viņi degradēsies. Beigās MLC šūna būs tiktāl degredēta, ka SSD kontrolieris tai atļaus tikai 2 stāvokļus, voltāža un nekāda voltāža, tieši tā pat kā slsc, tikai nu jau vairs rakstu cikls nebūs tik liels, kā slc šūnām. Un domā tagad nolasīt ar varēs bezgalīgi, to kas tur ir saglabāts ? Tev ir priekštats, cik bieži swaps/pagefile’s taisa random write’us vienā dienā ? Ja atmiņa tiek pielikta pilna, kā tas bieži mēdz notikt, rediģējot un renderējot lielus failus, tad dafiga.
Tu vispār izproti tos procesus, kas tur notiek, Wūūškin ? Svētdienai varbūt arī pietiks ar 1 ssd visam, bet nejau tiem, kas ar to strādās iztikai.
Nu bez maz sanāk, ka i7 ar GMA ir labāk, kā piemēram Phenom II x4/6 vai FX + HD7750/7770 vai + GTX4/5. Un es gan Phenom II un FX sērijas par weaksausi nesauktu.
Besides, man var droši nestāstīt, ka uz tās kastes kādreiz negribēs kādu MW vai BF uzspēlēt. 🙂 Neba tikai un vienīgi montāžai ņem, ja jau ne pro.
/holy war
Tiko notestēju OpenCl.
1080p, 30 kadri sekundē, 5 minūtes garumā, Source fails 1.4GB/minūtē. H.264/MPEG-4/AVC
Ar ieslēgtu OpenCl: 4 minūtes un gatavs.
Ar izslēgtu OpenCl: 4 minūtēs tika izdarīti 18%, izslēdzu negaidīju tālāk.
Vai vel sūdus rakstīsi?
Ja tev bomzi nav naudas SSD
P.s. Wuu’škin ieskrienies (gan tiešaā, gan pārnestā nozīmē) ar savu AMD. Ja tev tā patīk, lieto un esi laimīgs. Es nenožēloju, ka pārgāju uz Intel, bet tas ir mans viedoklis.
Videokarte pie renderēšanas noņem lielāko slodzi.
Preses relīzes