Par projektoru lumeniem un kontrastiem kas ir jāzin pērkot

Sākumlapa Forumi Tehnika Audio/Video/Foto un TV Par projektoru lumeniem un kontrastiem kas ir jāzin pērkot

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 16 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150006
    aviators
    Participant

    Esmu nobriedis iepirkt FullHD projektoru, bet samulsu pie tā, ka pēc ārējā izskata pilnīgi vienādiem EPSON projektoriem tie lumens un contrast būtiski atšķiras, cena arī. It kā varētu arī pavilkt dārgāko EH-TW4400 (lum 1600, contr 130000) pa 1800Ls, bet tajā pašā laikā ir pieejams arī FullHD EH-TW2900par 850Ls (lum 2000, contr 16000. Kā vidusceļš varētu būt EH-TW3800 (lum1600, cont 36000) Ja te ir kāds, kas var apskaidrot, būšu pateicīgs. Attālums līdz ekrānam paredzēts ~5.5-6m, ekrāna diognāle 125″

    Mani mulsina fakts, ka lētajam un spožākam ir švakāks kontrasts un otrādi.

    #218028
    Andress
    Participant
    #218029
    ob1
    Participant

    Man kaut gadījās redzēt kā darbojas projektors ar 3000 lumeniem. Toreiz nospriedu, ka nekad nepirkšu ar mazāk lumeniem kā 3000, hmm, nu labi, varbūt 2500, bet ne mazāk.

    #218030
    aviators
    Participant

    Nu bet tiem 3000lumenu ir cipars, kas nav paceļams…

    #218031
    aviators
    Participant

    Andress wrote:

    https://ezinearticles.com/?Projector-Lumens—How-Many-Projector-ANSI-Lumens-Are-Recommended-For-My-Home-HD-Projector?&id=1572821

    un kontrasts, cik atceros, jo vairāk jo tīraka projekcija 🙂

    Tur no tā saita var saprast, ka lumeni manam gadījumam nodrošina jebkurš no minētajiem projektoriem.

    #218032
    samurajs
    Participant

    Es to saprotu tā, ka lielāka lm vērtība ļaus pilnvērtīgi lietot projektoru arī daļēji aptumšotās telpās, nevajadzēs pilnīgu tumsu.

    Kontrasts atkal sanāk ar šo pretrunā, jo jebkurš piegaismojums no ārienes samazina kontrastu pamatīgi.

    Tātad ja ir pilnīgi tumša telpa, tad jācenšas ņemt pēc iespējas ar lielāku kontrastu, lai iegūtu visprecīzākās krāsas. Ja nebūs tāda telpa, tad primārais ir lm.

    #218033
    aviators
    Participant

    Viens projektoru tirgotajs megina ieskaidrot, ka LCD lumeni un kontrasti ir nevertigaki par DLP lumeniem un kontrastiem. Tas neskiet logiski. Vins piedava DLP projektoru ar 1300lum un 4000contr ka lidzvertigu LCD ar 1800lum un 36000contr.

    #218034
    WerNeo
    Participant

    aviators… vai tik’ Tu neaizskāri tēmu par dinamiskajiem kontrastiem?

    #218035
    samurajs
    Participant

    Lūmens arī Ä€frikā ir lūmens 😀 Tāpat kā kilograms. Kontrasts ir vairāk nosacīta mērvienība, ir statiskais (baltā un melnā spilgtuma max attiecība) un dinamiskais (tur vairāk ar spriegumiem iekšās darīšana).

    #218036
    UnderV
    Participant

    Gribētu atgādināt, ka projektoru lampu dzīves cikls ir samērā īss (liekas vidēji bija ~2000-4000h). Tas skaitlis tiek “mērīts” pie konstantas darbības. Ja tiek bieži slēgts iekšā/ārā tas skaitls samazinās. Lampa arī ir pati dārgākā detaļa šajos aparātos.

    Līdz ar to izriet jautājums – cik naudas tiek atvēlēts ieguldīt vēlāk?

    Noteikti vajadzētu apskatīt, kurš ražotājs nodrošina labu servisu Latvijā. Cik zinu, tad parasti uz lampu arī neatiecas 2 gadu garantija, jo tas ir izejmateriāls ar savu nolietojumu.

    Ja ir pārdotas pēdējās bikses un samesta nauda kaudzē, tad noteikti vajadzētu atlicināt vairākus simtus rezervē, lai vēlāk nav jārausta mati.

    Lai autors neņem ļaunā, ja ir jau izvērtējis šos faktorus :p .

    #218037
    Loading
    Participant

    Ar to lampu ir kā ar bitem 🙂 Svarīga ir biškopa pieredze!

    #218038
    aviators
    Participant

    nu lampas cena ir mazakais, kas mani satrauc. Tie ir kadi 200 lati apmeram un tapat normali vienu tur rezerve atvilktne. Daudz vairak mani nodarbina iegades cipars, kas butiski parsniedz lampas cenu un tas, lai par so ciparu es dabuju adekvatu bildi, kas neliek daudzus gadus kost pirkstos. Cik noprotu, tad jauna projektora iegadei 1080p ir norma, tacu nepieverst uzmanibu lumeniem un kontrastiem ari nevar. Lai gan musu stulbaja valsti piejamie modeli ir gauzam maza skaita, nevar salidzinat ar lielvalstu veikalu piedavajumu. Tacu pirkt tik dargu lietu tur skiet loti lidzigi loterijai, var sanemt sasistu utt. Domaju, ka ir velams pirms naudas samaksasanas parbaudit, vai maz iet 😉

    #218039
    samurajs
    Participant

    Es arī neriskētu ņemt šo mantu, pirms nebūtu redzējis, kā viņš rāda. Atrodi kādu solīdu veikalu, un liec, lai tev konkrēto projektoru demonstrē (labāk vairākus, lai ir ko salīdzināt). tad vari iepirkt neta veikalā par lētāku cenu 🙂

    #218040
    aviators
    Participant

    Projektors vēl arvien nebija nopirkts. Tagad draugs iedeva savējo Epson TW680 pamēģināt. 1600lm un 10 000:1kontr. Nu konkrēts aplauziens… Uz tiem 6m līdz 125″ ekrānam ir galīgi aplams. Attēls blāvs pat dinamiskajā modē, dienā ar kliedētu gaismu telpā (patumša istaba) vispār neiespējami paskatīties. Laikam nāksies meklēt tos lumenus….

    Labi ka nepirku uzreiz internetā noskatīto Epson TW5500 ar 1600lm un 200 000kontr, tam jau tie lumeni tādi paši. Bet arī apskatīt kaut kur, kā rāda ir diezgan nereāli, jo visur ir tumšas telpas, ne mazākās līdzības ar parastu istabu.

    #218041
    ruukjis
    Participant

    2000 lūmeni LCD ir zemākais, uz ko es skatītos. Ja gribi apskatīt kā tie projektori rādīs tavās telpās sazinies ar canon – tie džeki atvedīs, izrādīs un pastāstīs, turklāt viņi piedāvā ne tikai canon produkciju.

    Gribu tik piebilst, ka skaties LCD virzienā – viņu bildes kvalitāte ir kā diena pret nakti, ja salīdzina ar DLP.

    #218042
    aviators
    Participant

    Nemaz nezināju, ka canon ir projektori. Pie tam FullHD tikai viens, un cena diemžēl kosmoss. Tik daudzus tūkstošus nesanāks tērēt.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 16 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā