Sākumlapa › Forumi › Citas tēmas › Cilvēks un Sabiedrība › Par vakardienas traģēdiju
No savas puses izsaku līdzjūtību, varētu kaut kādu daļu savas nedēļas algas noziedot, ja zinātu, kad tas tiešām nonāktu pareizajās rokas, nevis, iesprūstu birokrātijas papīros.
[img]
Tā kā mani par līdzīgu komentāru nolamāja, atļaušos paskaidrot.
4. ierakstā (no augšas un apakšas) Žīdbksis ir izteicies kļūdaini. Par mirušajiem var pasmieties, tikai gadījumā, ja viņi pelnījuši Darvina balvu, tātad ne šajā gadījumā, citos neredzu tam nozīmi. Par dzīvajiem piekrītu – vari iet nodot asinis, lai palīdzētu cietušajiem, izrunāties un atbalstīt finansiāli, ja jūties vainīgs, bet šī interneta liekulība ir smieklu pilna un nožēlojama. Vēl karogs mastā jāvelk.. ar likumu uzspiež sērot, cenšoties mūs padarīt vēl nelaimīgākus, atgādinot par šo notikumu.
p.s. lasot šos ierakstos, rodas cerība, ka arī tumšajos brīžos ir kādi kas satur vēsu prātu un smaidu.
“Vakar tur nobiju līdz 3-jiem naktī. Cilvēki sēž ar stiklainām acīm uz betona apmalēm un cer uz brīnumu. Visapkārt stindzinošs klusums, un te pēkšņi 3 cilvēku kompānija pēc viena telefona zvana sāk priecāties un viens otru apķert – viņu cilvēks, par kuru nebija ziņu, ir nogādāts slimnīcā dzīvs. Tikmēr viens vīrietis nespēj saņemties pacelt mobilo, brīdī kad viņam zvana radi no morga, kas ir aizbraukuši atpazīt iespējamo mirušo ģimenes locekli. Vēl bariņš bļaustās par to, ka pie visa vainīga ir valdība, ka Amerikā viss notiek savādāk. Nemēģināju iebilst, ņemot vērā viņu emocionālo sakāpinājumu… Kopumā, mans otrā rīta viedoklis ir tāds, ka te nav runa ne par valdību, ne par budžeta sadali. Vienkārši tādā laikmetā dzīvojam. Visiem visu vajag ātri, tūlīt un uzreiz. Laiks ir nauda. Viss notiek ļoti virspusēji. Ja gribās paēst – uz katra stūra ir fast-food bode. Ja vajag kredītu – rekur viena sms un nauda jau ir kontā. Vajag uzcelt ēku – ceļam to maksimāli ātri, un mazākiem ieguldījumiem, minimizējot finansiālos riskus. Kapitālisms, patērēšanas kults un sačekarētā vērtību sistēma ir pie vainas tam visam. Parokam nedaudz dziļāk, pirms kārtējo reizi ķengājam valdību.”
Tas dumjās konstrukcijas ir redzētas, tās skrūvēšanas metodes nekam neder, balkas milzīgas, bet saskrūvētas ar pāris skrūvēm. Tas jau līdzinās virves garumam pie kura tā pati notrūkst no sava svara.
Senaak celtnes taisiija taadas ka pat pamestaa staavoklii ar plaisaam utt. var pa jumtu i dancot i citas shtelles biidiit!
Iedomaajies tik – pat glaabeeji cieta deelj shitaas “konstrukcijas”.Maxima kaa iirnieks arii nolazhojaas ar apskati. Fizikas likumus ta ir jaaieveero ikdienaa.
Bodīte šai gadienā, loģiski un kā to paredz uzņēmumu kā idejas “standarta procedūra”, dedzīgi turpināja raust naudu, kamēr iebiedētie, zombētie, pakļāvīgie cilvēciņi, pretēji loģikai, bet kā to paredz uzņēmumu kā idejas “standarta procedūra”, ar tādu pašu dedzību turpināja to atdot. Pavisam vienmēr spēt izvairīties no jebkādas traģēdijas būtu par daudz prasīts, bet kas pats nesargājas, to arī jumts nesargā.
Žēl cietušo, bojāgājušo piederīgo un viņu kaķveidīgo saimnieku un tā tālāk, bet traģēdijas līdzīgu iemeslu dēļ notika, notiek un notiks, un tu, skrandainais suns, esi vienmēr ne vairāk kā bezspēcīgs, un par to arī visvairāk prasās kliegt, raudāt, pļāpāt tukšu vai kā citādi kļūt un būt emocionāli nestabilam.
Vai patiesi tā ugunsdrošības signalizācija varēja signalizēt par to, ka brūk konstrukcija?
Tad jāsāk domāt kā elektriķim. Ja nu tikai kāds signalizācija vads bija tā piestiprināts, ka pārtrūka (pārtrūka nobīdoties konstrukcijai pie, kuras tas ir piestiprināts) un protams, ka tuvu tai vietai sāka signalizēt. Cita izskaidrojuma nav. Vai nu tā bija sakritība, vai arī vads pārtrūka un pazuda kontakts ķēdē, tādējādi pārtraucot ķēdi un signalizējot sistēmā. Protams, ka tas ir minējums nezinu uz ko reaģē ugunsdzēsības signalizācija. Relejs, kas reaģē uz dūmiem, temperatūru, putekļiem u.t.t. pārtrauc ķēdi vai tieši otrādi saslēdz.
Bet par atbildīgajiem. Kāpēc Latvijā nav tā, ka lielo tbildību nes 4 personas. Galvenais arhitekts, kurš izstrādāja visu projektu, rēķināja slodzes utt. Nākamais ir būvdarbu vadītājs, jo tomēr viņš atbild par to, vai tiek ievērots viss projekts un tiek izmantoti aprēķinos lietotie materiāli. 3. persona ir būvuzraugs, kurš pieņem objektu. Un pēdējais šajā gadījumā, tas cilvēks, kurš atļāva to mežu est augšā uz jumta. Nu lai čikājas, kurš sēdēs visu mūžu ķurmī. Citās valstīts vienkārši arhitekts automātā sēž…
Kam tas ir svarīgi, jūs arī apkaunojat nelaiķu piemiņu un vispārējo radušos situāciju. Attiecīgi, lūdzu vairs neatbildēt uz maniem ziņojumiem; adresējiet tos kādam citam.
Preses relīzes