Pārkarst: CPU vai MB?

Sākumlapa Forumi Hardware Pamatplates un CPU Pārkarst: CPU vai MB?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 16 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #156547
    shady
    Participant

    Izķidāju vienu pavecu PC, jo problēmas ar pārkaršanu un slēdzas laukā.

    1) Pie ieslēgšanās bija paziņojums par CPU pārkāršanu.

    2) BIOS`ā CPU temperatūru uzrāda sākot no ~ 87 grādiem un pamazām pārsniedz 90 grādu atzīmi, kas noved pie izslēgšanās.

    Daudz nedomājot, iztīrīju putekļus, pat nomainīju jaunu termo pastu. Pat pieslēdzu citu barokli. Rezultāts tāds pats. Nonācu līdz 2 detaļām: CPU vai MB…

    Aizmirsu piefiksēt modeļus, bet bija no vecā gadu gājuma – ~ P4 līmenis un tā laika mātene.

    Tagad jautājums tiem, kuriem PC remonts ir maizes darbs (vai vienkārši, kuri ņemas ar to ikdienā): kādas likmes uz vainīgo detaļu? CPU aizgājis pie dieviem vai tomēr cēlonis ir MB?

    Ko saka jūsu kafijas biezumi un pieredze?:)

    #285930
    Stat1CX
    Participant

    Pārbaudi cpu voltāžu, vai nav pārāk liela, ja jau esi putekļus iztīrījis, pastu nomainījis un dzesi pareizi uzkrāmējis atpakaļ un venķiks griezās ar pienācīgu apgriezienu skaitu.

    #285931
    samurajs
    Participant

    Quote:

    Pie ieslēgšanās bija paziņojums par CPU pārkaršanu.

    Nu nevar kārtībā esošs CPU sakarst minūtes laikā pie ieslēgšanās līdz tādai t, jo radiatora klucis vēl ir auksts. Pat ar bojātu venķiku nē. Patausti ar rociņu to kluci; ja CPU=90 grādi, tad tam būtu jābūt vismaz 60-70.

    Es domāju drīzāk, kā Stat1CX izteicās – varbūt nepareizi radiators uzlikts un slikts termokontakts ar to. Vai arī MB sensors melo.

    #285932
    shady
    Participant

    Tā, beidzot atkal pieķēros klāt.

    Apskatījos BIOS`ā voltāžu => viss ok:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_p1100642_1.jpg[/img]

    Domāju, ka varbūt melo, paņēmu un izmērīju ar voltmetru: viss sakrīt.

    Pataustīju CPU radiatoru – nu nav karsts! Tātad melo indikators, kurš atbild par temperatūru… Un loģiski, ka nostrādā automātiskā drošiba un PC izslēdzas.

    Precizēju iekārtu:

    CPU: Intel P4 [3Ghz]

    MB: Intel D865GLC

    Papētot sīkāk, tad https://downloadmirror.intel.com/15206/eng/D865GBF_D865GLC_TechProdSpec.pdf

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_screenshot6_2.png[/img]

    Pareizi esmu sapratis? Tātad… to indikatoru var kaut kā atslēgt? Padoms? Kādas citas idejas / viedoklis?

    #285933
    memorex
    Participant

    Līkas rokas, dačiks čupā, shutdown temp=disable…

    #285934
    Vijolnieks
    Participant

    Nu ja šitā ir kādu laiku karsēts tad var jau sākt krāt jaunam kompim.

    A cik reāli ir CPU temperatūra? Pirkstu pielikt radiatoram neproti?

    #285935
    memorex
    Participant

    Jā baigi ilgi jākrāj… Pārdodot Iphone var 10-15 komplektus paņemt…

    #285936
    shady
    Participant

    memorex – Nu kāds sakars te ar līkām rokām? Ja tev ir taisnākas, tad pasaki konkrēti, kā izslēgt to sensoru. Ja man ir pareizas aizdomas, tad varbūt to sensoru var izlodēt ārā? Kas tādā gadījumā notiks – plate strādās korekti vai darbība tiks atteikta? Varbūt var kaut kā savādāk atslēgt?

    Š ajā BIOSā neatrodu iespēju, ka var atslēgt automātisko shutdown pie pārkaršanas. Jāpaskatās, vai ir jaunāks BIOS, tomēr šeit pastāv viens BET – BIOS update laikā var atslēgties PC, kas, kā man zināms, nebūtu tas labākais variants.

    Bet varbūt es kļūdos savā pieņēmumā par sensoriem. Tāpēc prasu padomu kādam tehniķim, kurš arī fiziski labo dzelžus nevis tikai pārliek windows…

    Vijolnieks jeb makbeton – Es tak teicu, ka radiators nav karsts. Reālā CPU temperatūra nekādīgi nav tā, ko uzrāda BIOS vai kāds cits HW testa softs. Tāpēc pieņemu, ka melo sensors, kas par to atbild.

    Pašam bija vienreiz ķibele ar mobilo telefonu, kuram bija arī nočakarēts sensors, kurš atbild par uzlādes līmeni. rezultātā pie pilnas bačas tālrunis slēdzās laukā, jo domāja, ka bača ir tukša. Saskatu līdzīgu problēmu.

    #285937
    Stat1CX
    Participant

    Betons lasīt neprot, tak sen jau tika minēts ka pirksts ir pielikts un radiators nav karsts.

    #285938
    samurajs
    Participant

    Tavā gadījumā ir beigta termodiode, kas atrodas uz CPU cokola – ir reālas cerības to nomainīt kaut pret parastu diodi (jāpaeksperimentē vienīgi). Protams parasta diode nesargās CPU, bet vismaz darbināt varēs.

    #285939
    shady
    Participant

    Skaidrs, paldies par padomu.

    #285940
    Vijolnieks
    Participant

    Nu tad nevajag rakstīt tik nesakarīg, ka lasot aces jāmežģ!

    Vispirms atrodi to termosensoru. ja neiet bez tad vietā jāielodē kautkas kas rāda visu laiku minimālo. Neiešu iedziļināties un pērties, tāpat ir ko darīt. LDC Žeņa moš var sataisīt.

    #285941
    drunk_lizard
    Participant

    nekas tur nav beigts visdriizaak. izkaltusi pasta starp ihs un kodolu.

    https://youtu.be/eu4OI4NOAu0

    un, termosensoristi, kopsj s478 laikiem sensors ir procesoraa…

    #285942
    shady
    Participant

    Nu, paldies – papētīšu brīvākā brīdī!

    #285943
    samurajs
    Participant

    Mjā, ķirzaka ideja arī man bija jaunums, ir vērā ņemama, bet vai tā var būt, ka absolūti hermētiskos apstākļos var izkalst termopasta? Re kā džeks tur ilgi un dikši ņēmās, riskējot nogriezt pirkstus…

    #285944
    drunk_lizard
    Participant

    taa nav ideja, bet suuraa dziives iisteniiba, ne reizi vien pats esmu graiziijis) lai buutu drosjaak, zjileti paarlauz gareniski…

    runaajot par hermeetiskumu – maacies fiziku un gaisa izplesjanaas koeficentu :>

    478 procjiem ir caurums ieksj ihs, bet paareejiem vienaa vietaa nav silikona, veidojot spraugu gaisa nopluudei.

    starp citu video sjii sprauga labi redzama ;>

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 16 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā