Pārmaksāto nodokļu pārrēķins un atmaksa @VID

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Off-topic Pārmaksāto nodokļu pārrēķins un atmaksa @VID

Tiek skatīts 7 ierakstu – 1 līdz 7 (no 7 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153315
    RicoPico
    Participant

    Esmu saņēmis no darba devēja savu ikgadējo ieņēmumu izrakstu par iepriekšējo gadu (Paziņojums par fiziskajai personai izmaksātajām summām). Esmu dzirdējis, ka šo lapu iesniedzot VIDā ir iespēja no valsts saņemt atpakaļ pārmaksātos nodokļus. Vai te ir kāds, kas ir iesniedzis šo lapu uz nodokļu pārrēķinu? Kā šī procedūra notiek?

    Izzondēju VID mājaslapā atrodamo informāciju, taču gribētos uzzināt reālu cilvēku pieredzi- kur jāiet, kādi papīri jāiesniedz, cik ilgi jāgaida pārrēķina rezultāti, kādas problēmsituācijas mēdz rasties šinī procesā?

    #260961
    samurajs
    Participant

    Itkā tagad to lapu no darba devēja vairs nevajagot, visi dati ir VID pašiem. Agrāk esmu saņēmis atpakaļ pārmaksu bez nekādām problēmām pāris mēnešu laikā bankas kontā. Tagad atkal gatavojos, bet nekādi nevaru pietaisīties 😀

    Tur jāaizpilda pati deklarācija D, pielikumi D1 un D4, jāpievieno EKA čeki (obligāti vārds-uzvārds, p.k. jābūt virsū). Blankas var izdrukāt mājaslapā šeit (visas lapas nevajag, tikai minētās).

    #260962
    RicoPico
    Participant

    Man nav neviena čeka. Es biju domājis pārrēķinu par ienākuma nodokli (IIN). Tur ar kaut kādu piķi varot dabūt atpakaļ. Tāpēc arī interesējos.

    #260963
    samurajs
    Participant

    Sapratu. Kaut kādos atsevišķos gadījumos, ja nav strādāts viss gads, kaut ko var atpakaļ dabūt. Š ādā gadījumā vnk jāiet uz VID ar pasi, tur visu pateiks.

    #260964
    andrejsLi
    Participant

    Dabūt pārmaksātos nodokļus atpakaļ var tikai tad, ja tam ir pamats – medicīniskie, zobārstniecības pakalpojumi un izdevumi par izglītību. Sameklē info, vai vispār Tev ir ko atgūt.

    #260965
    samurajs
    Participant

    andrejsLi: tavs saraksts ir nepilnīgs… vēl šis tas ir.

    https://www.apollo.lv/portal/news/articles/188213

    https://www.vid.gov.lv/getfile.aspx?sid=688

    RicoPico laikam bija domājis šito:

    1.piemērs: Fiziskā persona no janvāra līdz jūnijam nav strādājusi, bet no 1.jūlija ir uzsākusi darbu kā darba ņēmēja. Darba vietā ir piemērots neapliekamais minimums par 6 mēnešiem (no jūlija līdz decembrim). Iesniedzot gada ienākumu deklarāciju un piemērojot pilnu gada neapliekamo minimumu (Ls 384), izveidojas nodokļa pārmaksa 25% no Ls 32 x 6 = Ls 48. Š o pārmaksāto summu var saņemt no budžeta atpakaļ.

    #260966
    andrejsLi
    Participant

    Nebiju aizdomājies par vēl šādu variantu.

    Manā sarakstā nav viss, tāpēc jau rakstīju, lai meklētu info. Ja tiek maksāti nodokļi, tās atmaksātās naudas parasti ir diezgan labas.

Tiek skatīts 7 ierakstu – 1 līdz 7 (no 7 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā