PC barošanas bloka diagnostika

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti PC barošanas bloka diagnostika

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 34 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #210455
    irvines
    Participant

    izskatās, ka diožu tilts tomēr ir vesels, un ja pareizi sapratu un nomērīju, tad arī diodes uz radiatora ir o.k., bet tā pat drošinātāju sit laukā. nezinat, kas varētu vēl būt par iemeslu tam?

    #210456
    ob1
    Participant

    Var būt jaudas tranzistors izsists, var būt sadedzis rezistors pie jaudas tranzistora…

    Jā, un piemet kādu slodzi tam baroklim, kad slēdz iekšā, kaut vai vecu HDD, ko nav žēl nokurināt.

    #210457
    samurajs
    Participant

    Visticamāk – izsisti jaudas tranzistori 2SC4242 (citos barokļos var būt citi tranzistoru tipi). Viens no populārākiem iemesliem barošanas blokos (arī TV).

    #210458
    irvines
    Participant

    nezinat kur var atrast shēmu apzīmējumus, nu es nemāku atrast! 🙁

    kautkas ar latviešu valodā ir tāds pieejams?

    #210459
    ob1
    Participant

    Vispār jau pēc šāda jautājuma es iesaku iet uz veikalu pēc jauna barokļa… neņem ļaunā.

    #210460
    samurajs
    Participant

    irvines: Barošanas blokos ir dzīvībai bīstami spriegumi! Ar Tavām “zināšanām” es labāk negrābstītos tur iekšā!

    Š oreiz viedais džedajs saka taisnību… ducini tik uz veikalu, nav jau tik dārgi tie barokļi.

    Ja vēlies kaut ko mācīties par elektroniku – veido tēmu forumā un prasi.

    #210461
    irvines
    Participant

    vajag uzčinīt barošanas bloku priekš lādera, dabuju neejošu ar diagnozi diožu tilts. rokas nav dikti līkas, tā, ka domāju problēma nebūs. bet liekas ka nelielas ir parādījušās, tāpē ar sāku uzdot visādus jautājumus, lai to risinātu. un temats itkā ir riktīgais.

    #210462
    remarco
    Participant

    Ir ir lv valodā tikai ne netā. Man bija bērnība grāmatiņa kur vākos bija elementa apzīmējums shēmā un blakus kā tas dzivē izskatās 🙂 … tie bija mani otrie soļi elektronikā . Pirmie bija iebāst roku teļukā līdz elkonim , toreiz vel tei melnbaltie tv kuriem uz aizmugurējā vāka bija metāla restīte ( tā jau labu laiku bija noņemta un tv niķojās) man bija tieši tik daudz gadu lai piestutētu krēslu pie tv un paskatitos kas tur notiek jo Tētis tak tur kaut ko darija kad tv nerādija. Atrāvos pamatigi. varēja man būt kādi nepilni 4etri, bet atceros kā šodien. Tv vispār labs , joks lai atrautos:) citu reizi mazliet vēlāk kad jau šis gadijums bija piemirsies tēvs kaut ko regulēja iekš tās kastes , man jau bija ļoti interesanti un katru jautājumu vajadzeja pavadit ar pirksta pieduršaanu ( no sērijas a kas tas tāds) paliku e spie jautajuma par aukstsprieguma lampu …. vel ilgi uz lampas saglabajās melns punkts.

    Tas nu tā. bij runa par grāmatu. irvens ja ir velme varu to grāmatu pameklēt , briesmīgi jau nu veca, bet tur iesācējam tikamā valodā aprakstits viss. tiesa gan tie radioelemeti ir no vēstures tur iezimēti, bet ja mazliet piepūlas var saprast 🙂 un pie reizes var padomāt cik tad esam uz priekšu tikuši attīstībā.

    #210463
    samurajs
    Participant
    #210464
    remarco
    Participant

    Ä€ redz, ir arī online :)))) Vēlu veiksmi 🙂

    Samurajs laikam nebiju izsekojis Tavai daiļradei. 🙁 Piedod ja vari 🙂

    Izrādās es veselu bibliotēku garām palaidis :((((

    #210465
    Arturs
    Participant

    Ir viens barošanas bloks kam nav PG signāla, ar ko varētu sākt ?

    Visi izejas spriegumi ir normas robežās gan bez slodzes, gan pieslēdzot PSU pie datora. Ieslēdzot ar datora pogu psu paceļas, visas lampas deg, venti griežas, cd grab un klab, bet PG ir +0.3v ://

    #210466
    samurajs
    Participant

    Ja shēma precīzi tāda kā raksta bildē, PG trūkums šeit visdrīzāk liecina par caursistu tranzistoru komparatora LM393 izejā (kājiņa 1). Pārbaude = zvanām šo kājiņu uz korpusu ar ommetru (bez sprieguma, protams). Ja R<100 Ohm, mainām LM393.

    Var arī eksperimentāli uzģenerēt fake PG spriegumu ar atsevišķu RC-ķēdīti, kas dotu ārā +5V teiksim 1 sekundi pēc PSU palaišanas. Bet tā jau vairs nav aizsardzība, var sabeigt PC.

    #210467
    zebrlacs
    Participant

    Savdabīgi ” … atvienosim to pilnībā no visa kā datora korpusā. Pievienojam strāvas vadu, ieslēdzam …. “, tomēr turpināšu darīt pēc sava prāta.

    #210468
    msh
    Participant

    Tas ir normāli. Man parasti šitādas problēmas rodas meklējot problēmas mašīnai. Pēdējoreiz šādi sāku labot elektrisko spoguļu vadus no nepareizā gala 😀

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 34 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā