PC barošanas bloks – spriegumu atjaunošana

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti PC barošanas bloks – spriegumu atjaunošana

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 30 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #269840
    samurajs
    Participant

    Eh msh… +5 un +3,3 V kopējā max jauda norādīta tāpēc, ka 3,3V iegūst no +5V sprieguma. Tie ir neatdalāmi spriegumi, kas iznāk no viena tinuma.

    Pacelt jaudu – vari aizmirst uzreiz. Tad jāmaina tranzistori, transformators jātin ar resnāku vadu, un vispār jāpārrēķina shēma. Varēt jau teorētiski var, bet nopirkt jaunu barokli būs prātīgāk.

    Novirzes no “manas” shēmas vari sagaidīt jebkuras. Katrs ražo ko grib. Tikai garantētajiem parametriem jāatbilst. Nav izslēgts, ka ir arī dārgi barokļi, kurus regulē ARM procesors.

    #269841
    msh
    Participant

    Lūdzu, samuraj, parādi man jaunu barokli kas atbilst manām prasībām 🙂

    #269842
    msh
    Participant

    Joprojām gaidu 😀

    #269843
    samurajs
    Participant

    @msh: bet vai tu tiešām zini, ko tev vajag? 😀 Ar PC jaudām ir apm. tas pats, kas ar skaņas jaudām: uz ķīnīzeru magnetolas lepni rakstīts “1000 W PMPO”, bet patiesībā nominālā jauda ir labi ja 2×1 W 😀

    Ieliksi 1000 W barokli – nebūs tev papildus kalorifers ziemai 😀 Ir jēdzieni “vidējā jauda” un “impulsa jauda”. Un diez vai tev skaitītītāju griezīs ar lielāku švunku par 200 W.

    Kā pareizi uzskata LU fizmati, vairāk jāskatās uz +12 V līniju nevis 5 un 3,3. Un no šā viedokļa gudrāk iegādāties brenda modeli ar vairākām paralēlām +12 V līnijām. Būs daudz augstāka drošība un mazāka silšana.

    Nu ja ar šito tev nepietiks, tad es nezinu… 😀

    #269844
    msh
    Participant

    Jā, nepetiks arī. Lai pietiktu, man uz viņa +12v līnijas vēl vajadzētu likt atsevišķu DC-DC pazeminātāju kurš dod laukā +5v :devil: Specifikācijās smuki uzrakstīts – +3.3v 28A, +5v 30A. PAR ĪSU! Pilns jebajs ar šitādiem man nederīgiem barokļiem. Ja akurāt nāktos iziet uz to variantu ar DC-DC pazeminātāju, tad meklētu vecāku 850w Thermaltake Toughpower.

    Laikam neredzi, kurā gadā tavi fizmati čivināja par tiem barokļiem – 2006., tāpēc arī viņi “pareizi uzskata”, jo domāja par Athlon 64 un pimpeļa kõri. Es ļoti labi zinu, ko man vajag. Tu laikam manu postu izlasīji pa diagonāli.

    The minimum requirement for full-power loading is a 400 Watt ATX 12V power supply; minimum requirement for +5V/3.3V is 180 Watts; +12 Volts requires 15 Amps; 5VSB requires 1 Amp.

    Kā jau agrāk pieminēju, esošajam baroklim uz tām divām līnijām ir vismaz 200w. Kāda jēga no nikna barokļa, ja tas labākajā gadījumā līdz ar nagiem spēj nodrošināt nepieciešamo jaudu uz tam divām līnijām, bet +12v griežas pa tukšo?

    #269845
    samurajs
    Participant

    Man pilnīgi neticas, ka tev ir tāda super-duper lieljaudas darbstacija 50,000 $ vērtībā, kam neviens baroklis neder 😀 Bet ne man par to spriest.

    Izeja varētu būt šāda: ja nelieto uz pilnu klapi +12 V kanālu, vari pamēģināt uz tā rēķina palielināt jaudu +5 un +3,3 V ķēdēs. Domāju, ka 25-50% papildus varēs izspiest, nepārslogojot vadības ķēdes.

    Š im nolūkam paralēli esošām Š ottki diodēm (atrodas uz radiatora, pēc skata kā tranzistori TO-220 korpusā; manā bildē tās ir P89-004 un F10P048) jāpieslēdz paralēli otras tādas pašas. Izejas elektrolītiskiem kondensatoriem jādubulto kapacitāte.

    Mīnuss – tas varētu negatīvi ietekmēt stabilitāti, spriegums vairāk lēkās. Tāpēc jāpaeksperimentē.

    #269846
    msh
    Participant

    Kaste ir parakstā. Neaizmirsti cik gadus atpakaļ tās mātenes ir taisītas 🙂

    Kad nopirkšu citu barokli, pamēģināšu. Kaut gan principā vispirms vajadzētu ar lodāmura palīdzību pieslēgt baroklī ampērmetru un pamērīt reālos ciparus. Š itentajām mātenēm kā darbstaciju mātenēm tomēr ir šādas tādas eksotiskas fīčas, kā, piemēram, AGP PRO, ko es diez vai jebkad izmantošu, bet kas, iespējams, ir mātenes prasībās jau ierēķināts. Ja proči tiek baroti no +12v līnijas, pašai mātenei vajadzētu maz ēst jo čipsets īpaši daudz siltumu neražo 😀

    #269847
    samurajs
    Participant

    Apskatījos tai ASUS lapā: The minimum requirement for full-power loading is a 400 Watt ATX 12V power supply. Full – tas ir kad visi sloti un caurumi aizbāzti. Un ne jau ar vārgu MX440 videokarti. Tavā gadījumā drošvien arī 250 W baroklis pavilks.

    Un kas ir 180 W slodze uz 5/3,3 V līnijām? Dali to uz 2 – sanāk 90 W uz katru. Kurš baroklis to nespēs izdot?

    #269848
    msh
    Participant

    Kurš nespēs? Gandrīz jebkurš. Tam pašam Toughpower 850w smuki pierakstīts – abām kopā 150w.

    #269849
    samurajs
    Participant

    Protams. Bet tikai tādā gadījumā, ja tu Toughpoweram 12 V līniju slogosi ar 700 W. Ja slogosi ar pusi – 350 W, no 5 V līnijas noteikti varēsi izspiest vairāk. Bet atceries, ka tad arī vados pieaugs zudumi (pats zini cik resnu vadu vajag auto starterim) 😀

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 30 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā