Pēc finansistu pieprasījuma – virstaktēti serveri

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Pēc finansistu pieprasījuma – virstaktēti serveri

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #152919
    Crow
    Participant

    Š odien dažādas virstaktēšanas iespējas ir gandrīz vai populārākais procesoru, videokaršu un citu taktējamo dzelžu reklāmas sauklis. Procesori to mēdz darīt automātiski, videokartes var iegādāties arī jau rūpnīcā virstaktētas, piedevām visai pamatīgi. Papildus jaudas iegūšana iespējama pat tad, ja datora īpašnieka IQ rakstāms ar viencipara skaitli. Tas gan attiecināms vairāk uz tiem datoriem, pie kuriem sēž salīkuši, ļoti iespējams, briļļaini un pustraki indivīdi, dzenājot spēlītes. Jo, neskatoties uz to, ka virstaktēšana ir daudz drošāka, nekā pirms pāris gadiem, tā tomēr samazina dzelža darba mūžu un, nenodrošinot adekvātu dzesēšanu, var radīt dažādas kļūdas datora darbībā vai citādi padarīt sistēmu nelietojamu.

    [align=justify]Uzņēmumos datoriem, tieši serveriem ir jādarbojas nepārtraukti un maksimāli stabili, tādēļ līdz šim tika uzskatīts, ka tādas ēverģēlības kā virstaktēšana priekš serveriem būtu tīrākais neprāts. Un kādēļ gan vajadzētu riskēt ar visas sistēmas nokaušanu, ja var vienkārši nopirkt vēl vienu vai desmit (vai divdesmit) serverus.

    Taču pustraki indivīdi atrodami jebkurā sfērā. Š oreiz runa ir par finanšu sfēru. Ja tā padomā, tur nekā neloģiska nav – galu galā ekonomiskā dižķibele un vispār ekonomika ir viņu izgudrojums un rūpju bērns. Viņu pamatojums – daudziem aprēķiniem finanšu tirgū nav tik svarīga paralēlā skaitļošana, kā ļoti ātra skaitļošana. Un tādēļ viņiem līdz kaulam grauž tas, ka nu jau labu laiku procesoru takts frekvences, sasniegušas 3 GHz slieksni, mīņājas uz vietas un pat samazinās.

    Pēc finansistu pasūtījuma Appro International šā gada oktobrī izgatavoja virstaktētu serveri HF1, izmantojot Intel Xeon X5680 seškodolu procesorus. Normālos apstākļos šis procesors darbojas ar 3.33 GHz frekvenci (un ar Intel Turbo Boost sasniedz 3.6 GHz, ja vairums kodolu netiek nodarbināti). Pilnā noslogojumā termālais limits (jeb siltumenerģijas daudzums, kas dzesēšanas sistēmai jāspēj aizvadīt) šim procesoram ir 130 vati. HF1 serverī tiek izmantoti divi šādi procesori un tie ir virstaktēti līdz 4.4 GHz. Appro International nav paziņojuši, cik daudz siltumenerģijas tie “saražo” pie šādām frekvencēm, taču ir zināms, ka kopumā visam serverim šis rādītājs normāli ir 400 vati un nu, virstaktētam variantam, sasniedz 1 kilovatu.

    [img]https://notepad.lv/userpix/1778_t4a3gakcuoxwtsu7xwzg_1.jpg[/img]

    Appro HF1 (high-frequency trading) serveris

    [align=justify]Likumsakarīgi, ka šāda spēlēšanās ar uguni (iespējams, ka arī tiešā vārda nozīmē) nozīmē jebkādas garantijas atteikumu no Intel puses. Tādēļ arī Appro dod šim serverim tikai -ak vai- 30 dienu garantiju. Taču finansisti nu smaida pār visu ģīmi, jo ir panākuši savu, neskatoties uz to, ka procesori pie pastāvīgas slodzes, iespējams, nokūpēs ātrāk kā kvēlspuldzes ar oglekļa kvēldiegu.

    [img]https://notepad.lv/userpix/1778_5xed1te5f168rii8g3e_1.jpg[/img]

    SGI Rackableâ„¢ serveris

    [align=justify]Appro International nav vienīgie, kas izdomājuši, šādi izdabājot finansistu trakajām iegribām, ieraust mazliet naudiņas. Arī Silicon Graphics nule nākuši klajā ar dažādiem virstaktētu serveru modeļiem. Un, atšķirībā no HF1 radītājiem, SGI izvēlējušies palūgt palīdzību kādam, kam šai jomā ir vismaz zināma pieredze – geimeriem un entuziastiem labi pazīstamajai firmai EVGA. Rezultātā SGI virstaktētie serveri par pamatu izmanto EVGA Classified Super Record 2 (SR-2) mātesplati. Ir paredzēti divi dažādi dzesēšanas risinājumi. Pirmais variants: 3U izmēra dzesētājs un -ticiet vai nē- otrs variants ir pa ūdensgalvai uz katru procesoru, tātad – ūdens dzesēšana.

    [img]https://notepad.lv/userpix/1778_d4k6evesn3obk25hz3i_1.jpg[/img]

    EVGA SR-2 “Because I Can”

    [align=justify]Pašlaik SGI serveri vēl tiek pārbaudīti laboratorijas apstākļos, lai noskaidrotu, cik ilgu garantijas laiku būtu saprātīgi dot. Inženieri paredz, ka aparāti neizturēs ilgāk par vienu gadu.

    Vai finansistus tas uztrauc? Nemaz! Iespējams, ka krīze turpināsies ar jaunu sparu, kad Wall Street ēkas nodegs līdz zemei dēļ šādām trakulībām. Ja nē – kas zin, varbūt nākamais solis būs serveru dzesēšana ar šķidro slāpekli :>

    Avoti: 1, 2 un 3

    #256034
    viesic
    Participant

    Tas taču nav serveris, bet jaudīga desktop pamatplate ielikta servera korpusam līdzīgā kastē. :p

    #256035
    Wuu
    Participant

    Programmēt vajag labāk, to ko Aziātu valstīs dara ar 2 miljonu dārgām iekārtām, viens krievs panāca uz viena servera. 😀 Beigās aziāti nospļāvās un nopirka firmu no viņā, tīri tehnoloģijas pēc.

    Lielās firmas jau mīl paņemt 1000 indiešus par programmētājiem, bet jēga jau no tā nav.

    #256036
    samurajs
    Participant

    Faktiski te nav nekā krimināla. Ja ūdens dzese pareizi konstruēta, un spēj visu siltumu aizvadīt, nepārtrauktā režīmā serveris rūks ilgi un dikti bez vainas. Iekšā-ārā slēgāšanu gan jams varētu ilgi neturēt.

    #256037
    Kon
    Participant

    Iekš Ars ir daudzi interesanti teksti par high frequency trading , piemēram šis : https://arstechnica.com/tech-policy/news/2009/07/-it-sounds-like-something.ars

    Vēl bija tajā pašā Ars raksts par to krievu (?), kas nozaga programmatūru, kuras pieejamība viņam ļāva būt ātrākam par biržu.

    Atradu : https://arstechnica.com/tech-policy/news/2009/07/goldmans-secret-sauce-could-be-loose-online-markets-beware.ars

    #256038
    Andron MacBeton
    Participant

    Nu redz, noderētu tā “virstaktēšana” tādiem serveriem kuriem pa retam, pāris reizes diennaktī, vajag to jaudu. Taču neesmu manijis ko tādu izveidotu, kopš Pentium Mobile. Varētu jau arī softwariski samazināt clocku un ko tur, bet nez vai jaunās serveru arhitektūras to paredz.

    Drīzāk jāattīsta būtu programmatūra, jāoptimizē softi, datubāžu uzbūve.

    Un arī nebūtu slikti ja tādas jautas serverus mēģinātu labāk sadadalīt un izmētāt pa dažādām valstīm vai datucentriem. Nebūs liela jēga no tā jaudīgā dzelža, ja viņš stāvēs kautvai DEACā vai Š miganetā un nobrūks LIX 😀

    #256039
    Kon
    Participant

    lol, tie serveri to jaudu izmanto sešu devītnieku garumā. Tā ir birža, money never sleeps 😉

    #256040
    shb-
    Participant

    Domāju ne velti čalīši dod 30d garantiju. Acīmredzot nemaz tik pārliecināti par savu overkloku ietekmi uz serveru čipu veselību [ilgtermiņā] nemaz nav.

    Redz, kaimiņš jānītis var ļurināt savu i7-920 @ 4GHz dienu un nakti, viena kļūda mēnesī (sliktākajā gadījumā, teiksim, cs:s nokārās) viņam neko nemaksās – pie kam vaina tiks novelta ne uz overkloku. Galu galā prime ir 6h stable un tas tač dod 100% garantu, ka kļūdu nav un nebūs!

    A servera CPU jāstrādā bez kļūdām. Un mēs paļaujamies uz AMD/Intel, ka tā arī ir. Domāju, ka viņu cpu testēšanas metodes savā sarežģītībā 100iem reižu (sākot jau ar rasēšanas dēli) pārspēj jebkura uber-overklokera testus. Tā ka šis priekš kaķiem ; ).

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā