Peters Sunde veidos «alternatīvo internetu»

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Peters Sunde veidos «alternatīvo internetu»

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #152775
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_p2p_1.jpg[/imgl]Peters Sunde, ko mēs pazīstam kā vienu no PirateBay dibinātājiem, savā Twitter blogā raksta, ka organizē komūnu alternatīva interneta izveidei, kas būs brīvs no jebkādas cenzūras, un nebūs pakļauts globālā tīmekļa regulatoram ICANN. Sunde aicināja visus interesentus apspriest “uz P2P principiem būvētu alternatīvo DNS sistēmu”.

    Vēlāk blogā “P2P DNS”, kurš pulcē alternatīvā interneta piekritējus, parādījās neliels komūnas manifests, kurā teikts: “Centralizētas sistēmas esamība, kura kontrolē mūsu informāciju, nav pieņemama. Mēs esam par internetu bez cenzūras”. Pēc šiem ierakstiem, komūnas sastāvā ir kvalificēti programmētāji, tīkla inženieri, komunikāciju speciālisti. Nekāda divriteņa izgudrošana nenotikšot, alternatīvā interneta izveidē tikšot pielietoti jau pazīstamas izstrādnes, līdzīgas Skype P2P tehnoloģijām.

    Visi interesenti tiek aicināti piedalīties jaunuma IRC apspriešanā kanālā dns-p2p tīklā Efnet.

    [imgr]https://notepad.lv/userpix/28_sunde3_b707f_1.jpg[/imgr]Pēc visa spriežot, Sundes ideja ir sadalīt DNS tabulas starp lietotāju datoriem un neatkarīgiem serveriem. Tas dos iespēju apmeklēt interneta lapas bez vēršanās pie centralizētajiem DNS serveriem, aiz kuriem var slēpties nevēlami dienesti. To, ka vispārēja kontrole pastāv, P. Sunde ir pilnīgi pārliecināts – ICANN bez jebkāda tiesas lēmuma vienpersoniski anulēja viņa domēna vārdu. Tas esot noticis pēc tam, kad ICANN saņēmis vienu vienīgu vēstuli no Starptautiskās skaņu ierakstu industrijas federācijas (IFPI), kurā autortiesību aizstāvji apsūdz Sundi pirātisma veicināšanā.

    Domājams, ja Peteram Sundem izdevies radīt tik grandiozu projektu kā TPB, ir pilnīgs pamats uzskatīt, ka arī “P2P DNS” varētu izdoties.

    Avots

    #254279
    root
    Participant

    Un atkal gribot negribot jāsaka “Es taču teicu!”. Kad es runāju par šādas tehnoloģijas nepieciešamību? Gadu atpakaļ? Un voila, izskatās, ka izveidos ar.

    Paldies Peter, no manis alus.

    #254280
    Evers
    Participant

    Super! Ceru, ka iecere viņiem izdosies. Varēs birokrātiem un visādiem tur iluminātiem uzmest nikolaju. 🙂

    #254281
    Snorx
    Participant

    Samuraj- man tas vienīgajam liekas bišķiņneloģiski?

    #254282
    rasty
    Participant

    Snorx wrote:

    Samuraj- man tas vienīgajam liekas bišķiņneloģiski?

    kas tur var būt neloģiski? tik vnm kāds atradīsies kas gribēs to arī regulēt..

    #254283
    Crow
    Participant

    Kamēr tīklu infrastruktūra piederēs kādam citam, nevis pašam klientam, tikmēr nekādas brīvības sakaros nebūs un faktiski pats termins P2P ir mazliet šķībs. Tikai interneta visizteiktākā īpašība – totāla anarhija un haoss – dod iespēju pastāvīgi balansēt uz dēlīša starp “labo” un “ļauno”.

    #254284
    eelektro
    Participant

    nu nezinu kā viņš to izdarīs ar visu mūzikas, filmu industrijas un ICANN spiedienu drīzāk viņam vsp interneta pieju liegs uz atlikušo mūžu 😀

    #254285
    Bekons ar olām
    Participant

    root wrote:

    Un atkal gribot negribot jāsaka “Es taču teicu!”. Kad es runāju par šādas tehnoloģijas nepieciešamību? Gadu atpakaļ? Un voila, izskatās, ka izveidos ar.


    Tu mums gudrs esi, īsts dārgakmens. Teju vai lepnums. Tagad varēsi patentmaksu iekasēt.

    #254286
    Mad182
    Participant
    #254287
    root
    Participant

    Š oreiz gan tā nebūs. Ja labi pameklēsies, šāda ideja no manis izskanēja šeit pat forumā un arīdzan LIR ēterā + LIR pub čatā.

    Jebkurā gadījumā, prieks par to, ka atbalstam savējos un uzskatām, ka kaut ko labu var izdomāt tikai ārzemēs. 🙂 Neba man patentmaksas dēļ domāt. A jūsu pašu privātuma dēļ, kungi.

    #254288
    Bekons ar olām
    Participant

    root wrote:

    Neba man patentmaksas dēļ domāt.


    Slavens arī kļūtu. Iedomājies protokolu tavamaate://pirate.bay :lala:

    #254289
    root
    Participant

    Gari jāraksta. Labāk tm://piratebay

    vai tm://tpb

    Vot. :>

    #254290
    daGrevis
    Participant

    Būs atkal jāpērk domēni… xD

    #254291
    Bekons ar olām
    Participant

    TavasMaates viltīgs plāns.

    #254292
    Nettwerk
    Participant

    Sii ideja nav slikta, bet piemirsaat to ka, katrs provaideris kas piedaavaa internetu, notiek pluusma caur vinju servisu. Tas noziimee, ka nav iespeejams neierobezhot cenzuuru. Lai jau izdodas, bet es uz to skatos loti skeptiski.

    #254293
    root
    Participant

    Ir iespējams cenzūru vispār izslēgt. Ar kriptogrāfiju.

    #254294
    Taurs
    Participant

    Kaut kas līdzīgs P2P DNS ir iebūvēts skaipā.

    Ja vēl piemetīs klāt kriptošanu, tad varētu izdoties.

    #254295
    msh
    Participant

    Mani tikai interesē, kā viņi taisās noorganizēt domēnu reģistrēšanu šādai sistēmai – lai neviens nevarētu savākties sev nepieciešamo domēnu, izplatot nedaudz izmainītu tabulu…

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā