Pirate ISP – pirmais pirātiskais interneta provaideris

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Pirate ISP – pirmais pirātiskais interneta provaideris

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151726
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_isp_1.jpg[/imgl]Zviedrijas Pirātu partija paziņojusi par plāniem izveidot pasaulē pirmo pirātisko interneta servisu, kas saviem klientiem dos iespēju pilnīgi anonīmi veikt darbības internetā, līdz ar to pasargājot tos no dažādu pretpirātisma organizāciju vajāšanām. Ienākumi no jaunā ISP nonāks partijas kasē.

    Jaunā ISP vadītājs būs Gustavs Nipe, viens no Pirātu partijas vadītājiem. “Pirātu ISP vajadzīgs vairākiem mērķiem. Un viens no tiem ir konkurēt ar pārējiem provaideriem, piespiežot tos nodrošināt klientiem komfortablākus apstākļus. Un ja viņi negribēs to darīt, tad būs kompānija, kura ieņems viņu vietu” – tā G. Nipe.

    Jaunais ISP jau sācis testa darbību nelielā Zviedrijas pilsētiņā Lundā, kur tam pieslēdzās ap simt cilvēku. Visi klienti apmeklēja internetu pilnīgi anonīmi. Pēc 2 nedēļu testēšanas Pirātu ISP plāno izplesties arī citos Zviedrijas reģionos. Kompānija nesadarbosies ar kontrolējošām varas iestādēm, kā arī neizsniegs tām logfailus. Jebkurš mēģinājums kaut ko mainīt tiks nekavējoties pārsūdzēts tiesā.

    Atgādinām, ka š.g. maijā Zviedrijas Pirātu partija piedāvāja sniegt hostinga pakalpojumus pazīstamajam bittorrent trekerim The Pirate Bay, bet jūlijā – izvietot TPB serverus Zviedrijas parlamenta ēkā, kur tiem automātiski būtu juridiskā imunitāte.

    Avots

    #242415
    Kefīrs
    Participant

    Nu tad beidzot. 🙂

    Tagad gaidam kad līdz Latvijai atnāks 😀

    #242416
    Stat1CX
    Participant

    Malači tā tik turpināt, sen laiks visām tām LAKA/LAMPA ierādīt savu vietu.

    #242417
    buipisLV
    Participant

    Kāds negrib Latvijā izveidot pirātu partiju?

    #242418
    Daivana
    Participant

    Vispār jau drausmīgi, proti man būtu prieks ja nekur neuzrādītos kur es esmu līdis, bet nu ja padomā uz priekšu, tā tak ir katastrofa.

    #242419
    Crow
    Participant

    Ļoti radikāls risinājums, taču… savādāk jau arī nevar. Kopirastija, protams, ir liela problēma un pirātu partija galvenokārt ļauj pirātiem brīvi vilkt, cik tik lien. Īstā katastrofa ir tā, ka nevienam nekrata privātums (man jau nav ko slēpt, lai jau viņiem tiek utt.).

    Ar pašreizējiem līdzekļiem nekāds privātums nemaz nevar būt… taču iniciatīva apsveicama.

    #242420
    m_janis
    Participant

    Nedomāju, ka šis pasākums ilgi pastāvēs. Par p0kemoniem zaglēniem, kuri nezin, ko nozīmē pašiem kaut ko vērtīgu radīt, bet pelnīto atalgojumu nesaņemt, vēl nekas, BET – anonimitāte internetā nozīmē tikai vienu – teroristiem, starptautiskajiem noziedznieku grupējumiem, arī citu valstu izlūkdienestiem vai kiberkara apoloģētiem visas durvis vaļā.

    Neviena saprātīgi domājoša valsts, vai drošības dienesti to nepieļaus, jo apdraudēta ne tiek ne jau vienas valsts, vai konkrētu cilvēku (kur problēma mafijai anonīmi vienoties, kuru nākošo novākt) – visas pasaules kopējā drošība.

    Izskatās, ka pirmie trīs komentētāji te vēl pamatskolas vecumu nav pārsnieguši :D.

    Vārna, līdz šim domāju, ka tev ir nedaudz vairāk saprašanas par dzīvi – sorry, izrādās, tāds pats tīnis vien esi.

    #242421
    Professor35
    Participant

    tas ir labais, cerams pirāti valdīs pār pasauli

    #242422
    bladez
    Participant

    m_janis wrote:

    Nedomāju, ka šis pasākums ilgi pastāvēs. Par p0kemoniem zaglēniem, kuri nezin, ko nozīmē pašiem kaut ko vērtīgu radīt, bet pelnīto atalgojumu nesaņemt, vēl nekas, BET – anonimitāte internetā nozīmē tikai vienu – teroristiem, starptautiskajiem noziedznieku grupējumiem, arī citu valstu izlūkdienestiem vai kiberkara apoloģētiem visas durvis vaļā.

    Neviena saprātīgi domājoša valsts, vai drošības dienesti to nepieļaus, jo apdraudēta ne tiek ne jau vienas valsts, vai konkrētu cilvēku (kur problēma mafijai anonīmi vienoties, kuru nākošo novākt) – visas pasaules kopējā drošība.

    Izskatās, ka pirmie trīs komentētāji te vēl pamatskolas vecumu nav pārsnieguši :D.

    Vārna, līdz šim domāju, ka tev ir nedaudz vairāk saprašanas par dzīvi – sorry, izrādās, tāds pats tīnis vien esi.

    WTF? Kur problēma arī tagad mafijai anonīmi vienoties, ko novākt nākamo, caur enkripētiem čata kanāliem? Un teroristiem? Lūdzu paskaidro labāk, kā anonimitāte paver šiem grupējumiem visas durvis vaļā, nevis bliez sūdus ārā.

    Kā tieši anonimitāte apdraud pasaules iedzīvotājus? Ja teiksi hakeri un kibernoziedzinieki, tad neviens viņus arī bez īpaša ISP nespēj noķert (tos labākos) un jādomā par aizsardzību ir “galam” KURAM uzbrūk (bankas; .gov; u.t.t.).

    Runājot par pašu pirātismu (lol par vārdu pirātisms), tad vismaz cik jūtu Latvijā ir tāda situācija, ka tie kas velk nelicenzētu softu NAV naudas zaudējumi autoram, jo liela daļa cilvēku nemaz nevar atļauties par tādām naudiņām pirkt spēles/filmas/mūziku/softu.

    #242423
    Crow
    Participant

    Man sabiedrība, valsts un pasaule katru dienu ar dubļainu “sorok-posļednij” izmēra kerzinieku mīca purnu. Tāpēc mani interesē tikai paša un manu tuvāko drošība un labklājība un es neredzu, kā es to varētu nodrošināt, būdams likumam paklausīgs pilsonis. Lai mani bērni un bērnubērni tāpat varētu katru dienu izbaudīt šo ideālo pasauli un pieredzēt to pašu zābaku sejā? Tad labāk tiešām visu nahren pa gaisu.

    If you want a vision of the future, imagine a boot stamping on a human face – forever.

    – George Orwell

    #242424
    Crow
    Participant

    Kaut gan tad atkal – te Nīdējs ir izteicis domu, ka pieeja internetam būtu stingri jākontrolē. Es iestātos arī par pilnīgu Police State, ja tas būtu reāli realizējams. Taču tādi mēģinājumi ir bijuši neskaitāmi (diktatorijas pārsvarā vai kā tagad Ķīnā tiek mēģināts, piemēram). Otrādi neviens nav mēģinājis, tāpēc šis variants piesaista labāk.

    #242425
    mildaa
    Participant

    Viedi vārdi Crow!

    Ne gluži par tēmu, bet tomēr… https://www.sozvezdie-love.ru/esoteric_agenda.html

    #242426
    TokRa
    Participant

    Atgādina “smeķētāju klubus” tepat LV pirms kāda laika.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā