Pirātisko programmatūru lietošana rada 1,5 miljardu dolāru zaudējumus jaunattīstības valstu ekonomikām

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas PR Pirātisko programmatūru lietošana rada 1,5 miljardu dolāru zaudējumus jaunattīstības valstu ekonomikām

Tiek skatīts 6 ierakstu – 1 līdz 6 (no 6 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #155385
    shady
    Participant

    Pasaules lielvalstu ražotājkompānijas, kas lieto nelegālu programmatūru, nozog vairāk kā 1,5 miljardus ASV dolāru gadā no saviem vietējā tirgus konkurentiem, kuri izvēlas „spēlēt godīgi” un izmantot legālu programmatūru.

    Latvijā datorprogrammu zagļu kaitējums ir no 15 līdz 18 miljoniem latu gadā.

    Microsoft šodien publicējis pirmo pētījumu, kas analizē nelegālās programmatūras izmantošanas finansiālo ietekmi uz konkurenci jaunattīstības valstīs. „Play Fair day” ir globāla iniciatīva, kas uzsver likumīgu programmatūru izmantošanas nozīmi. Pasūtītais pētījums uzskatāmi pierāda kaitējumu, ko pirātiskās programmatūras rada uzņēmumiem, kuri izvēlas „godīgu spēli”.

    Tā kā daļa no šī pētījuma analizē programmatūras pirātisma plašāku ekonomisko ietekmi, analītiķi no „Keystone Strategy” izvērtēja, kādas ir nelikumīgas konkurences priekšrocības tiem uzņēmumiem, kas lieto nelegālu programmatūru. Datorprogrammu zagļu dēļ tautsaimniecībā netiek ieguldīti miljardi, tiek zaudētas iespējas izveidot simtiem jaunu ražotņu 500 ar vairāk kā 200 000 papildu darbavietām.

    “1,5 miljardus ASV dolāru gadā ir ievērojams iemesls, lai „spēlētu godīgi”, papildus pārējām raksturīgajām briesmām, ko uzņēmumam rada pirātiskā programmatūra,” teica Microsoft Latvia vadītājs Ēriks Eglītis. “Pirātiskā un viltotā programmatūra pilda bīstamu noziedznieku kabatas. Turklāt, kad uzņēmumi lieto pirātisku programmatūru, tas ietekmē attīstību un kavē inovācijas.”

    „Latvijā, protams, šie skaitļi nav tik dramatiski, tomēr mūsu valsts mērogam tie ir diezgan iespaidīgi – vidēji 15 līdz 18 miljoni latu gadā. Praktiski tas nozīmē, ka paši sev nozogam gadā līdz pat 300 labi apmaksātām darbavietām. Skumji, ka arī šajā gadījumā, tāpat kā bieži vien citos svarīgos jautājumos, nespējam lūkoties ilgtermiņā, bet redzam tikai savu īslaicīgo un šķietamo labumu, turklāt pakļaujot sevi dažādiem svarīgiem datu drošības riskiem. Jāpiebilst, ka arī Latvijā šādi tiek veicināti negodīga konkurence,” Sanita Meijere, Datorprogrammu autortiesību apvienības valdes locekle.

    Saskaņā ar Microsoft pētījumu pirātisms rada nelabvēlīgas konkurences apstākļus 3 miljardu dolāru apmērā gadā visā Latīņamerikas, Centrālās un Austrumeiropas, kā arī Ä€zijas un Klusā okeāna reģiona ražotājiem. Konkrētās valstīs, Microsoft varēja noteikt precīzi, cik daudz pirātisku

    programmatūru izmaksā konkurējošiem ražotājiem Brazīlijā (278 miljoni ASV dolāru), Krievija (92 miljoni ASV dolāru), Indijā (344 miljoni dolāru) un Ķīnā (863 miljoni dolāru).

    Korporācija Microsoft publisko šos pētījuma rezultātus iniciatīvas „Play Fair day” ietvaros, kuras mērķis ir izglītot uzņēmumus, patērētājus un valdības, lai veicinātu „spēli pēc noteikumiem”, informētu par legālu programmatūru izmantošanas priekšrocībām un veidotu cieņu pret intelektuālo īpašumu. Microsoft šo iniciatīvu iesākusi vairāk nekā 50 valstīs visā pasaulē, lai izglītotu, uzņēmumus, valdību un patērētājus, ka lēmums izmantot viltotas programmatūras ir ne tikai bīstams personiskajai informācijai, bet arī ekonomisku kopumā.

    Vairāk informācijas par nelegālās programmatūras izmantošanas finansiālo ietekme meklējiet http://www.playfairday.com.

    #278634
    Evers
    Participant

    Un kuru ar šo neloģisko murgojumu var apvārdot?

    Ja uzņēmums A izmanto pirātisko programmatūru un uzņēmums B licenzēto, tad

    1) Uzņēmums A neiztērē naudu nesamērīgi dārgās licenzēs, tā nauda paliek Latvijā, un tiek izmantota kautvai ražošanas paplašināšanai.

    2) Uzņēmums B aizpludina nesamērīgi lielu naudu uz ārzemēm – programmatūras ražotājiem. Nauda no Latvijas pazūd un pretī saņemts reāli netiek nekas, tikai atļauja pilnvērtīgi strādāt ar datoru un konkrēto programmatūru.

    Tieši tik pat labi ar prātu alkatīgie kopirasti varētu arī teikt, ka Linux un Open/LibreOffice izmantošana rada milzīgus zaudējumus.

    Citu zaudējumu izmantojot nelicenzētu softu vienkārši nav, kopirastu pārbaužu rezultātā uzliktie sodi nav pieskaitāmi. Un arī termini “vīrusi” un “nelicenzēta programmatūra” absolūti nav saistāmi, ja vien adminam ir puslīdz kautkāda galva uz pleciem, tas, kurš apgalvo pretējo, ir vienkārši galīgi nekompentents jomā, kā mūsu slavenais “Sysadmins2”.

    Kas vajadzīgs lai valstī atteiktos no obligātas licenzētas programmatūras lietošanas vispār? Izstāties no ES? – Vēl viens iemesls izstāties! 🙂

    #278635
    Kon
    Participant

    Es pat nelasīšu rakstu .. tie nav zaudējumi, bet gan neiegūtā peļņa .. Tu nevari zaudēt to, kas Tev vēl nav ..

    kopirastu PR iet *** :>

    #278636
    bezolaam
    Participant

    Maikrosofc varētu iet tālāk un propagandēt, ka open sorce “normālajiem” izstrādātājiem rada miljardu dolāru zaudējumus.

    #278637
    Evers
    Participant

    Konkrēti te jau propagandē to, ka zaudējumi ir nevis tiem, no kuriem nepērk, bet tiem, kuri izvēlas nepirkt un viņu valsts ekonomikai. 😀

    #278638
    bezolaam
    Participant

    tas jau vēl nākais līmenis būītu – opensouce grauj jūsu valsts ekonomiku! Neatņem bērniem un pensionāriem pēdējo kumosu, lieto licencēto windows! 😀

Tiek skatīts 6 ierakstu – 1 līdz 6 (no 6 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā