Pirms ņemiet Windows 7 starter, apdomājiet!

Sākumlapa Forumi Software Windows Pirms ņemiet Windows 7 starter, apdomājiet!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 48 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #152258
    Aldis
    Participant

    Gribu pastāstīt par savu pieredzi ar Windows 7 “Starter”, kas bij instalēts vienā foršā Asus netbukā…

    Pirmie iespaidi, jau tīri okei, bet meiča man iedod to netbuku, un prasa, lai es tur visu “sakārtojot”. Jautāju ko tieši vajag kārtot? Š ī man saka, ka tai windai nevar nomainīt desktopa bildi, un vēl DVD caur usb dvd-rom nevarot palaist.

    Nu okē, domāju ka visu to varēšu salikt pa plauktiem. Biju pat iedomājies ka meičai vnk. būs jānodemonstrē, kā spiest otru peles pogu, [Personalizēt] e.t.c..

    Tā nebij… Jo tiešām šī iespeja ir liega [Atceros ka notepad.lv reiz biju lasījis senākos laikos, ka viena Winda no visiem W7 edition būs kaut kas līdzīgs kā Vistai trešā kāja. – sapratu, ka tas ir tas Starteris…]

    Pirmais ko ieraugu uz mazā netbuka ekrāniņa – mega milzīgas ikonas. Lielu Start bāru, un zilu wallpaperi apakšā. Pilnīgi nekāda darba virsmas vietas optimizācija

    [img]https://www.bildites.lv/images/vlzqni9r6tfiuckk9thq_thumb.jpg[/img]

    So.. salieku visu mazāku, smukāku, tā lai uz tā netbuka desktopiņa varētu vispār. apgriezties. 😀 Pie reizes nokačāju programmu ar kuru var nomainīt Wallpaperus… pff.. 😀 Atsevišķs sūds jādarbina, lai tik to mazo prieciņu izdarītu…

    Emm.. tālāk, ar visiem W7 starter priekiem aprobežojās viss tālāk ko minēšu:

    * Var lietot tikai Windows Basic tēmu. Aero nevar. So, pie start paneļa pilnībā lieki tie rāmji, kuros neparādās programmas izskats.

    * Personalizācija vnk. nepastāv, jāstrādā uz Windows logo desktopa, vienu standarta krāsu shēmu, vienām skaņām…

    * Gribi netbukam otru moni pielikt? – figu, tur dublēsies tas pats pirmais.. =]

    * DVD video diskus nespēj atskaņot, hotj esi pielicis tam vajadzīgu aparatūru… [Protams – jāinstalē VLC]

    * Daudzas navigācijas šķiet apgraizītas.

    * Protams, XP mode uzstellēt nevarēs, un vēl daudz ko ar ko MS var lepoties. 🙂

    Lai vai kā, ja ņem vēra ka pasaulei vajag progresu, pāriet uz W7… Bet vai šādu sadomazohiju jēga likt netbukiem? Vai tomēr to pašu WinXP, kuram visi no iepriekš minētajiem priboriem kas nav W7, strādā tīri pieklājīgi… 🙂

    Š o iespēju neiekļaušana liekas absurda – tam pašam netbukam RAM ir 1GB, CPU arī diezgan jaudīgs.

    #248505
    Foxsk8
    Participant

    Nu cmon, ko tu gribi, nopirkt laptopu par 200 Ls, lai iekšā būtu W7 Ultimate? Plus vēl tev klāt iedotu legālu key? 😀

    Pats iegādājos Asus EEE mazo netbūku, un pirmais, ko izdarīju, uzliku W7 ultimate. Viss ripo, un strādā krietni ātrāk nekā standarta W7 Starter. So, par ko te diži ņaudēt? Tas Starters reāli ir uzlikts nevis kā OS par ko tu maksā, bet gan tāpēc, lai omīte, kas viņu nopērk, varētu bez nekādiem kaimiņu “guru” un liekām galvassāpēm, uzreiz to datoru lietot. Advancētiem useriem, protams, ir jādomā, ko ar to visu darīt. Un ja man jāizvēlās, pliks lapsis, vai lapsis ar W7 Starter, tad tomēr Starter būs labāks variants. Un kāda velna pēc, likt XP? Visu šo laiku, es arī biju par W7, ne tik dižās domās, bet tagad jau aktīvi lietojot, kur nu vēl uz netbūku, viss strādā ideāli, ideālāk pat vairs nevarētu vēlēties.

    #248506
    web33
    Participant

    Aldis

    Eh nebija vieglāk thepiratebay un to super duper orģinālo Win 7 vai nu pārdevējam ar visu laptopu uzmauktu galvā vai nu bilam geitsam par idiotismu .

    Tas tā mans viedoklis …

    Jauku vakaru

    #248507
    nevertell
    Participant

    A fig vajag mainīt desktopa bildi ? Uzlabos ātrdarbību/produktivitāti ?

    Es nesaprotu, tad nafig vispār likt septīto virsū, ja var uzlikt iks pī.

    #248508
    Toms
    Participant

    Kapēc ir nepieciešama atsevišķa programma, lai mainītu wallpapet? 😀

    #248509
    Crow
    Participant

    Starteris tak ir Microsoft veikalings tā spožākajā izpausmē. Defaultā uzlikts kkāds draņķis (vai tik Starterim nebija arī 3 vienlaicīgu user programmu ierobežojums?). Nu bet taču strādā taču! Un cerība, ka cilvēks gribēs upgreidoties uz kaut ko krutāku, kas attiecīgi maksā (uz Home Premium “tikai nieka” $79.95)

    A web99 pašam laptopu galvā uzmaukt. Skaties, ka tev ebay tā arī neizdara, samazgu pods.

    #248510
    samurajs
    Participant

    Bet kam tādam netbukam vispar maksas Windows vajadzīgs? Vai tad ar bubuntu nepietiek, lai browsētu netu?

    #248511
    Aldis
    Participant

    Toms wrote:

    Kapēc ir nepieciešama atsevišķa programma, lai mainītu wallpapet? 😀


    Tāpē ka Windā nav iebūvēts tūlis ar kuru nomainīt to zilo Windows logo uz ekrāna pa vidu! 😀 Un meiča naher to windas logo negrib redzēt, labāk kādu dabasskatu or smth..

    samurajs wrote:

    Bet kam tādam netbukam vispar maksas Windows vajadzīgs? Vai tad ar bubuntu nepietiek, lai browsētu netu?


    Meičai vēl ar to netbuku jāstrādā. Piemēram, skolai darbi jātaisa, un kas tik ne. Nu priekš viņas tas kompis ir tāds pats kā piemēram mums stacionārais. Tīri okei jau viņa iztiek, un neko vairāk jau arī nevajadzētu – ja nu vienīgi tik dīvaini limiti o_O Ubunto jau ar varētu uzlikt, bet tu jau pats zini kāda mums ir izglītības sistēma, ja šī sāks nopietni strādā uz OpenOffice, un linukša, pamatīgi ielaidīs vielu “Mūsu pašu informātikā”… Un Windas cena ja nemaldos bij tajā netbukā jau iekšā, pie pašas pirkšanas es nepiedalījos. 🙂

    Un jā, kā jau Crow minēja – aizmirsu piebilst par to 3 programmu limitu! 🙂 Tas arī tāds kaitinošs.

    Un par to ka tādā netbukā mierīgi XP ietu vēl labāk, es saku. Foxis ja uzlicis tur Ultimātu iekšā – so, tas jau sročnais pirātisms, un es domāju, ka W7 Ultimate, pat īsti atkal nav piemērots tāda tipa netbukam.

    Secinājums no manas puses: viss labākais tur iekšā ir XP, bet ja grib būt legāls, un nav piesaistes darbiem/skolām, bet tīri paša lietošanai tad tas pats Ubuntu iet iekšā! 🙂

    #248512
    Toms
    Participant

    Okey, nezinu kā ar 7-tā logiem, kas nāk no lētā gala/ierobežotā gala, bet Ultimātim var ar vienu-diviem klikšķiem nomaitī wallpaper, ka nemetās. 🙂

    #248513
    Foxsk8
    Participant

    Foxis ja uzlicis tur Ultimātu iekšā – so, tas jau sročnais pirātisms, un es domāju, ka W7 Ultimate, pat īsti atkal nav piemērots tāda tipa netbukam.

    Pamato man lūdzu, kāpēc nav piemērots, ja tu tā domā, tad ir jābūt pamatojumiem, vai atkal kārtējā izzīstā doma, no citiem? Ar vārdu netbooks ir domāts lapsis mini darbiem, neta browsošanai, filmām, kādai offisa progai, spēles uz tādu paspēlēt nevar, so PC domāts darbam, līdz ar to, kāda ir atšķirība starp XP un W7, nekas ātrāks ar Xp tur nebūs, mapes verās tik pat ātri, browseri, softi tā pat, viss strādā bez lagiem, slēdzas iekšā, ārā arī diezgan ātri, un visā visumā W7 nav nekādas vainas, so, kāpēc man būtu jālieto 10 gadus veca OS? Es saprastu, ja man tas netbūks, ķelplaps būtu kādus 4 gadus vecs, veco tipu laptopi, tad vēl es varētu padomāt par XP lietošanu, kaut gan, arī uz otru lapsi man stāv W7, un viss strādā ideāli. Uz galdinieku vienkārši stāv XP, jo reāli nav laika pāriet uz W7. Vismaz pagaidām nav, bet pie tuvākā sistēmas kraha, no XP godīgi atvadīšos, pie kāda alus kausa.

    Kā arī vēl viens aspekts, kamēr svaigs PC vai reinstall uz XP paņem vidēji kādas 2 stundas – 3 stundas, tad W7 jau standartā no USB man uzliekās ap 15 minūtēm, un nākošās 15 minūtes salieku standarta softus, un pēc 30 min esmu atpakaļ ierindā.

    Un vispār. Tie kuri pērk jaunus PC, un uz tiem liek XP, (šeit domāju spēļu pc, bet ne geimeru vajadzībām), arī ir tādi jocīgi useri, nebūs nekādas jaudas atšķirība vai zudums starp W7 un XP. Cita runa, ja geimerim vajag to XP priekš specifiskām spēlēm, utt.. bet reāli mirstīgai tautai, jebkurš OS ir labs, kaut vai tas pieminētais Ubuntu.

    Kur es esmu minējis, ka man tas W7 nav legāls? Tādi secinājumi, man kaut kā pie sirds nejiet. Kā arī XP slavināšana, šaubos vai tie Jums arī būs legāli. 😀

    #248514
    Jaunzems
    Participant

    foksi, lielos tramvajos tavam domu skrējienam piekrītu, bet ir viena štelle – jaunās spēles (NFS Shift, COD4MW2, Crysis2, MafiaII) uz Windows 7 parāda labākus performances rādītājus nekā uz 10 gadus vecas OS ar akmens laikmeta DirectX utt.

    #248515
    daGrevis
    Participant

    nevertell wrote:

    Es nesaprotu, tad nafig vispār likt septīto virsū, ja var uzlikt iks pī.

    A nafig datoru, ja ir pa pīrz un pilc spalva?

    #248516
    Stat1CX
    Participant

    nevertell wrote:

    Es nesaprotu, tad nafig vispār likt septīto virsū, ja var uzlikt iks pī.


    Te es tev uzdošu pret jautājumu – a nafig iks pī, ja var win 98?

    #248517
    Crow
    Participant

    Stat1CX wrote:

    nevertell wrote:

    Es nesaprotu, tad nafig vispār likt septīto virsū, ja var uzlikt iks pī.


    Te es tev uzdošu pret jautājumu – a nafig iks pī, ja var win 98?


    Tāpēc, ka 98-tais pārāk ātri svilina ārā lampas, mhh 😀

    #248518
    m_janis
    Participant

    Vispār nesaprotu, par ko satraukums ?

    1. Dators ir domāts kam – lai strādātu, vai lai bērni skatītos smuku desktop bildi ? Vismaz 15 gadus pirmais, ko izdaru jebkuram klienta (un savam) datoram pēc OS instalēšanas – neitrāli pelēks desktops un Windows Classic. Viss pārējais ir puņķainu tīņu krāniņa staipīšana un pieaugušiem cilvēkiem pilnīgi lieks, bet OS ražotāji (ne tikai M$), jau diemžēl orientējas nevis uz pieaugušiem cilvēkiem, bet bērnudārzu.

    2. Nopirka man kolēģe kaut kādu 10″ rotaļlietu ar W7 starter. Nu nomainīju bildi ( jā, Starter versijai tas nav vienkārši izdarāms, jo ir domāts pamatdarbībām, nevis izvirtībām) un smuki uzliku gan Office 2007, gan Photoshop CS 2 – nu darbs viņai saistīts ar šādām lietām – ne apstrādei, bet alfa kanāla novērtēšanai – viss notiek, bet protams, RAM varētu būt vairāk.

    3. Nekad nesapratīšu, kāpēc vienlaicīgi būtu jāatver vairāk par 1 – 2 programmām? Iedzimta slinkuma dēļ? .

    Tā kā viss notiek un neredzu nekādu iemeslu neapmierinātībai, ja vien lietotājs ir saprātīgs, pieaudzis cilvēks.

    #248519
    nevertell
    Participant

    Bet baigi vajag tev uz netbuka windows 7 ? Dzenāsi dx11 benčmārkus ?

    Uz netbukiem neko citu kā linux/xp. Nav tur vajadzības pēc nekā ņiprāka.

    #248520
    WerNeo
    Participant

    m_janis wrote:

    Vispār nesaprotu, par ko satraukums ?

    Vismaz 15 gadus pirmais, ko izdaru jebkuram klienta (un savam) datoram pēc OS instalēšanas – neitrāli pelēks desktops un Windows Classic. Viss pārējais ir puņķainu tīņu krāniņa staipīšana un pieaugušiem cilvēkiem pilnīgi lieks, bet OS ražotāji (ne tikai M$), jau diemžēl orientējas nevis uz pieaugušiem cilvēkiem, bet bērnudārzu.

    Aizmirsi piebilst, ka tas ir tikai Tavs viedoklis/stereotips. Tas, ka Tavi klienti reizēm varbūt vēlas kaut ko savādāk, laikam Tu ignorē (jau piecpadsmit gadus!). Vai arī… Tev nav klientu. 🙂 OS ražotāji strādā uz komerciju. Tiecas uz to, kam būs pieprasījums.

    #248521
    daGrevis
    Participant

    Nu ja, protams, ģērbjamies visi vienādi, visiem mašīnām jābūt vienāda krāsā un vispār… Nu jā, trūkst vārdu! 🙂

    #248522
    Foxsk8
    Participant

    nevertell: Neviena argumenta, kāpēc man W7 nelietot uz netbūku. Nosauc vismaz 10 argumentus. Visi te kaut ko ļurina, bet neko sakarīgu pateikt nevar.

    #248523
    WerNeo
    Participant

    foxsk8 🙂 Nu bet… “Visi te kaut ko ļurina, bet neko sakarīgu pateikt nevar”. Nosauc Tu vismaz 10 argumentus, kāpēc uz netbuka vajag lietot Win 7 Starter, nevis XP?

    P.S. Nav labs tonis no Tavas puses, kad pie šādiem pāris lietotāju izteikumiem, Tu sabāz visus lietotājus “vienā maisā” un visus “apkakā”. Tas ir apvainojoši.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 48 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā