Plusi un mīnusi augstskolām 2016

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Plusi un mīnusi augstskolām 2016

Tiek skatīts 5 ierakstu – 1 līdz 5 (no 5 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #162210
    Anonīms
    Neaktīvs

    Sveiki, visiem!

    Es īsi un konkrēti.

    Pieteicos uz studijām gandrīz vai visās iespējamās studiju programmās RTU un Datorzinātnēs LU.

    Zinu, ka RTU var mainīt 2 gadu laikā studiju programmu DT fakultātē, tāpēc tur nebūtu problēmu, bet līdz tam ir jānonāk.

    Kāds var man nedaudz apstāstīt sistēmas, mācību metodes un bardaka līmeni šajās abās skolās DT /IT fakultātēs? (no varianta viena tante teica vai pats biju un redzēju)

    Jo nu, ja aizeju @LU, tad atpakaļ ceļa vairs nav, mainot uz RTU budžeta nebūs un viss jāsāk no 0.

    RTU gan droši varēšu mainīt, kas man nepatīk.

    Tā kā esmu lasījis ļoti daudz atsauksmju, kurās slavē te vienu te otru, jautāju, varbūt kādam draugi vai paši mācījušies un ir ko salīdzināt.

    Pagaidām sliecos uz LU, bet līdz galam neesmu izlēmis, tomēr RTU ir Automātika un Datori un tie tikai 3 gadi, kā arī IT.

    Baigi gribētos dzirdēt no lektoriem lekcijas par operētājsistēmām, linukšiem, dzelžiem, reģistriem, webu utt.

    Kāpēc prasu? 4 gadus esmu jau nomācījies bullshit, šogad pabeidzu, tam negribu atkārtojumu..

    Tad nu tā? LU DT vai RTU DT?

    #326239
    Nelabojams
    Participant

    Pats neesmu tam gājis cauri (man cita specialitāte), bet nu man sieva no LU nākusi Mag.comp. Kodēšana, algoritmi, projekti, analīze, optimizācija u.c. matemātika iet kā dievietei, bet OS instalēšana jau ir problēmas (linuxim gan izkodās cauri pati un ātri; teorētiskais background’s tomēr ir spēcīgs). Par dzelžiem pilnīga 0. Tā ka praktiskākas lietas labāk uz RTU.

    #326240
    waplet
    Participant

    https://navigilabs.blogspot.com/2015/03/lu-datorikas-fakultate-retrospektiva.html

    Š ogad pabeidzu bakalauru – ja gribēsi iemācīties , tad izvēlēsies tādus kursus, kur gribi kko iemācīties., ja gribēsi izslīdēt cauri, tad attiecīgi tādus kursus izvēlēsies 🙂

    Palielam no sevis paša atkarīgs

    #326241
    Anonīms
    Neaktīvs

    Izlasīju vakar to visu rakstu, diezgan forši izklāstīts viss.

    Cik ilgi pats domāju par to, kur labāk mācīties?

    Pēc kādām vadlīnijām pats izvēlējies studiju priekšmetus?

    #326242
    waplet
    Participant

    Pa lielam izvēle sākas tikai 3. kursā. Līdz tam viss ir salikts, ka īsti baigā izvēle priekšmetos nav.

    Bet nu 3. kursā jau praktiski visu grafiku pats sastādi un izvēlies priekšmetus.

    Priekšpēdējā semestrī paņēmu arī vienu “kredītpunktu vācelītes” kursu, bet praktiski +- kur var iemācīties.

    Nav dzirdēts par RTU mācībspēku , ka viņiem tur baigie apdeiti programmēšanas ziņā, taču tur mācot arī fiziku u.tml, jo vairāk inženierzinātniski, droši vien var labāk pēc tam uz elektroniku iet, ja grib.

    Taču par LU bieži twitterī redzēts, ka “wow, tagad augstkolā arī to māca?” – attīstās un tml. Tad vēl tāda lieta kā specsemināri , lekcijas, kur tu izvēlies kādu novirzienu. Ja pats gribēsi ,tad dabūsi daudz.

    Bet nu protams ir arī obligātā daļa (A kursi) , kas ir visiem 😀

    Papildus ņēmu – Kvantu skaitļošana (labi pasniedza, iebraucu basiuc normāli), C# kurss – pirmo gadu studenti nobalsoja, ka grib C# nevis .VB ) tad nu kurss praktiski jauns bija ar jaunām prasībām. Attēlu apstrāde u.c.

    Praktiski tikai no sevis atkarīgs.

Tiek skatīts 5 ierakstu – 1 līdz 5 (no 5 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā