Kā jau būsiet ievērojuši, respozitorijos un “Software manager” programmā nu jau kādu laiku nav atrodamas programmu jaunākās versijas. Ienākot, piemēram, Wine oficiālajā mājaslapā es redzu, ka ir iznākusi Wine 1.2 versija, tomēr es joprojām dzīvoju uz 1.1.4x versijas. Tas tādēļ, ka man nav diezko ērti lejuplādēt lielos arhīvus, tad tos sagatavot instalācijai, pārkompilēt un darīt kaudzi visādu, manuprāt, lieku funkciju. Bet ir viens bet – gribās man programmu jaunākās versijas lietot, tomēr tiek izlabotas iepriekšējo versiju nepilnības, kā arī pievienotas jaunas iespējas.
Tagad modē ir PPA standarts vai ne? Ienāku Wine mājaslapā, spiežu uz “Download” pogas un man izlec ārā instrukcija – ierakstiet komandu “ppa: blā blā blā” un programma pēc pāris mirkļiem būs Jūsu datorā. Itkā nekas pārdabisks jau nav – Launchpad respozitoriji, bet tomēr terminālis vecākām versijām šo komandu vaļā nevērs, jo šis standarts tiek atbalstīts tikai Ubunta (minta un visām citām Ubunta bāzētām sistēmām) 9.10+ versijām.
Tātad, par visu pēc kārtas:
Solis 1:
sudo gedit /etc/apt/sources.list
Teksta redaktorā tiks atvērts “sources.list” fails, kurā glabājas programmatūras serveru adreses, šī dokumenta beigās pievienojam sekojošo rindu:
deb http://ppa.launchpad.net/gwibber-daily/ppa/ubuntu jaunty main
Vārda “jaunty” vietā ierakstam maziem burtiem savas distribūcijas versijas nosaukumu, piemēram, karmic. Saglabājam šo teksta failu un aizveram ciet, jo tas vairāk vajadzīgs nebūs
Solis 2:šajā adresēšo adresi
1) Tur kā pirmais solis, lai iegūtu PPA atslēgu, ir norādīts “Register an OpenPGP key”. Nospiežot uz tā, atvērsies lapa, kurā būs nepieciešams ievadīt sava datora “fingertip”, jo katram datoram tiek izsniegta unikāla PPA atslēga.
2) Kur tad atrast šo fingertip jeb pirkstu nospiedumus savam datoram? Ä€trākais un vieglākais veids kā to izdarīt ir šis te – atveram galveno izvēlni > “Accesories” jeb “Piederumi” > “Paroles un šifrēšanas taustiņi”. Tālāk atveram “File” > “New” > PGP atslēga > sekojam norādēm un izveidojam jaunu PGP atslēgu (ja nezinat, tad pačukstēšu priekšā, ka PGP ir digitālais paraksts).
[img]
3) Augstāk redzamajā attēlā Jūs redzēsiet atslēgas ID (manā gadījumā sākās ar EBE….). Š ī ir pubiskā PGP atslēga un tās identifikācijas numurs. Atveriet termināli un iekopējiet sekojošo, EBE9999B vietā ievietojot savu PGP atslēgas ID:
gpg –send-keys –keyserver keyserver.ubuntu.com EBE9999B
4) Terminālī iekopējam sekojošo kodu, kas ļaus Jums redzēt sava datora PGP atslēgas ID un Fingerprint’u:
gpg –fingerprint
Vissvarīgākā ir šī te daļa (Key fingerprint = 7B51 7713 8149 6616 5CC9 A2FF 5097 8AAB EB21 437B), šo daļu, kas sākas aiz “=” zīmes, iekopējam mājaslapā, kurā reģistrēsim PGP atslēgu, spiežam “Import Key”, lai nosūtītu informāciju Launchpad izstrādātājiem.
Uz e-pastu saņemsiet kriptētu e-pasta vēstuli, kurā būs norādes, kā turpināt PGP atslēgas reģistrāciju, pēc tam Jums piedāvās lejuplādēt teksta dokumentu un to digitāli parakstīt, lai pabeigtu atslēgas reģistrācijas procesu.
Solis 3:
Terminālī iekopējam šo, kurā pēdējo daļu (72D…) aizstājam ar savas PGP atslēgas ID numuru:
sudo apt-key adv –keyserver keyserver.ubuntu.com –recv-keys EBE1437B
Solis 4:
sudo apt-get update
Tas viss – tagad arī Jūsu vecākā Ubunta, Minta vai kādas citas distributīvas pārstāve varēs atvērt PPA protokolu, arī Jūs tagad ar vienu-diviem klikiem varēsiet iegūt jaunākās programmatūras pēdējās versijas savā datorā. Priekā!
Visdrīzāk tāpēc, ka vairs netiks apmierinātas atkarības, daudziem lib’iem būs vajadzīgas jaunākas versijas, kas savukārt uz vecas OS neies. Daļa programmu gan strādās, bet ne visas.
Nospļāvos un iestartēju veco XP, kam suports atkal ticis pagarināts līdz kādam tur gadam, brauzera plagina uzlikšana neprasīja ne 2 minūtes…
Arī linx piedāvātais variants, maigi izsakoties, ir kā operēt mandeles caur paši zināt ko.
Atvainojos par garumzimem, tur susei vaina!!!
Tapēc ir divi varianti:
Vai nu esi hardcore vecis un lieto paškompilētu linūzi, un kompilē pilnīgi visu ko liec uz sistēmu vai arī esi kā daudzi citi mietpilsoņi, kuri godīgi instalē prekompilētus softus un upgreido ar tīro instalāciju savu kompi vienu reizi divos gados kā minumums.
Preses relīzes