Problēma ar Ubuntu uzinstalēšanu uz VirtualBox.

Sākumlapa Forumi Software Linux/BSD Problēma ar Ubuntu uzinstalēšanu uz VirtualBox.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 14 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #147116
    normis_161
    Participant

    Es uz VirtualBox mēģinu uzinstalēt Ubuntu (ubuntu-8.04.1-alternate-i386.iso). Bet man tagad radās problēma, jo viņš man met error laukā pie Bāzes sistēmas instalēšanas. Kad es no viena atbrīvojos (nospiežot atpakaļ), tad man met viņš nākošo error. Un piemēram viens no error ir šāds:

    “Brīdinājums: Couldn’t download package sudo.” vai arī, piemēram, šādu:

    “Debootstarp bīdinājums.

    Brīdinājums

    file:///cdrom/pool/main/p/libpam-modules_0.99.7.1-5ubuntu6.1_i386.deb was corrput”

    Ja kas man pašam tagad uz datora stāv Windows XP, kā arī, kad es instalēju ubuntu pie Diska sadalīšanas partrīcijās es paņēmu iespēju “Vadīta- lietot visu disku”. Varbūt ja nezin atrisinājumu, tad varbūt kāds varētu ieteikt kādu alternatīvu. Respektīvi gribas Linux ar skaistu grafisko interfeisu.

    #181436
    memorex
    Participant

    Uztaisam virtuālo PC (izvēlamies linux kernel), tad ieejam konkrētā virtuālā PC settingos -> General -> Advanced tab -> ieķeksējam Enable PAE/NX

    #181437
    samurajs
    Participant

    Hm. Es desmitiem OS dažādu versiju esmu instalējis Virtualboxā uz Debian/Ubuntu hosta, bet nekad viņš neko tādu nav ārā metis. Ir bijis kad guest OS nokaras un tālāk neinstalējas (piem. ar Solaris tā bija). Tātad nav lemts.

    Nesen Shady par godu instalēju debian uz virtualboxa un nosūtīju 2 ekrānbilžu pakas, kur uzskatāmi parādīta darbību secība… paprasi lai padalās 🙂

    Jā- ir gadījušās burkas, sevišķi kad to ISO velk ārā no piemontētas NTFS partīcijas, bet ja instalē no CD, tad nekad.

    “Vadīta- lietot visu disku” ir pareizi, ko tur no tiem ~5 GB vairs dalīt 🙂

    Zini- jaunais Ubuntu ir tik labs, ka iesaku upurēt pārdesmit GB uz HDD un uzmest īsto instalāciju paralēli Windai. Tomēr uz Virtualbox tu dabū labākā gadījumā 80-90% no OS iespējām.

    #181438
    normis_161
    Participant

    Izskātās, ka vien būs tā jādara, jo nesanāca uz VirtualBox uzinstalēt. Bet iepriekšējie mēģinājumi uz īstā datora arī nav bijuši veiksmīgi, jo vienmēr ir nokāries….

    #181439
    shady
    Participant

    Varbūt tev bojāts iso novilcies?

    #181440
    normis_161
    Participant

    Maz ticams. Bet sākumā jāpārliecinās par to, vai uz mana datora vispār ubuntu 8.04.1 var uzinstalēt. Ja kas, tad mana datori parametri ir šādi:

    CPU Tips: Intel Celeron D 320, 2400 MHz (18 x 133)

    BIOS Tips: AMI

    BIOS Versija: P1.80

    RAM 1 GB un 256 MB

    Videokarte GeForce 7600 256MB

    Varbūt kāds man varētu pateikt, ko man vajadzētu vēl apskatīties, lai zinātu vai man var uzinstalēt ubuntu vai ne? Ja kas man tagad uz datora ir Everest.

    p.s. šis man lika arī aizdomāties:

    64-bit x86 Extension (AMD64, Intel64) Not Supported Vai šis ir tas pats, kas ir domāts Ubuntu mājas lapā:

    Ubuntu is available for PC, 64-Bit PC ? Ja jā, tad cik noprotu es varu tad tikai sapņot par, ka es varētu ubuntu uzinstalēt uz sava datora.

    #181441
    shady
    Participant

    Jā, tu vari uzinstalēt ubuntu (un arī citu Linux distributīvu)! Kāpēc lai nevarētu?

    Tev ir jāņem 32bit versija:

    Download:

    => ftp://ftp.linux.edu.lv/pub/ubuntu/8.04.1/ubuntu-8.04.1-alternate-i386.iso

    => ftp://ftp.linux.edu.lv/pub/ubuntu/8.04.1/ubuntu-8.04.1-desktop-i386.iso (ņem šo)

    #181442
    normis_161
    Participant

    Mēģināju uzinstalēt tagad uz istā datora. Paņēmu iespēju “Install inside Windows”, bet tik un tā viņš kā vienmēr uzkārās tajā pašā vietā:

    [img]https://img185.imageshack.us/img185/3114/dsc02532xx7.jpg[/img]

    Stundu nogaidīju, bet nekas tālāk par šo vietu nenotika. Varbūt ir vēl kādi ieteikumi, kurus es varētu pamēģināt?

    #181443
    samurajs
    Participant

    Tu paņēmi to versiju ko Shady ieteica? (resp. Live CD). Ja Live veidā tev iet – tad arī uzinstalēsi. 64-bit Linux tev tak nav atbalstīts.

    #181444
    memorex
    Participant

    Nevajag vainot virtualbox, es ubuntu server 8.4 instalēju, nebija nekādu problēmu, tikai jaieķeksē kur es iepriekš teicu. Nevelc *.iso no linux.edu.lv 😉

    #181445
    normis_161
    Participant

    memorex, es jau nevainoju virtualbox, bet vismaz tagad virtualbox man sanāca uzinstalēt, jo es pāņēmu to, ko shady ieteica.

    Samuraj, jap es biju paņēmis to, ko Shady bija ieteicis. Būs tad tagad jānopēr disks un jāieraksta diskā.Varbūt tad sanāks arī uz reālā datora, bet mani tomēr māc ļoti lielas šaubas par to.

    #181446
    samurajs
    Participant

    Nekādām šaubām nevajadzētu būt. Ir jāinstalējas un viss. Ja Virtualboxā aizgāja tad arī install aizies, jo dzelži tak vieni un tie paši! Tikai Virtualboxā dinamiskais režīms, t.i. pamīšus pievieno dzelžiem gan host, gan guest sys.

    #181447
    normis_161
    Participant

    Nu man beidzot sanaca uzinstalet ubuntu uz reala datora :D, bet vina lietosanas gan sakadas problemas…, jo es noskaidroju kadi bivi iemesli kapec es nevareju vinu uzzinstalet:

    1. Kaut kas vinam nepatika 1GB ram, tapec vinu iznemu un instaleju ar 256 MB ram. Pec instalacijas ieliku abus divus atpakal un aizgaja tik un ta.

    2. Videokarte gluko. Kad instaleju, tad uzliku intregeto videokarti, un aizgaja. Bet kad parliku atpakal GeForce 7600GS, tad vins gluko (ielades laika paradas divas svitras, ka ari pec ielades melns ekrans) un es nevaru ieiet ubuntu.

    Pagaidam esmu izsecinajis to, ja gribu lietot ubuntu, tad man vislaik bus jamaina videokarte :(, bet iebuvetajai videokatei ir vai nu kaut kadi 64 MB vai mazak. 🙁 Varbut kadam ir ieteikums saistiba ar video karti? Ko man ar vinu iesakt, neskaitot tadu iespeju, ka varetu pirkt jaunu?

    p.s. Atvainojos ka nav garumzimes un mikstinajuma zimes, jo man pagaidam nav tilde uzinstaleta.

    #181448
    samurajs
    Participant

    normis_161: Nu ar videokarti es zinu ko darīt. Lieta tāda, ka GF 7600 GS nepatīk 173.sērijas Linux draiveris. Man bija tāda pat problēma.

    Tātad ņemam Envy, tas ir videodraiveru menedžeris, ko uzcepis 1 gudrs makaroņņiks Alberto Miloni 😀

    Tanī izvēlamies nVidia> Manual install> 96. sērijas draiveri un ļaujam Envy viņu uzkompilēt. Iespējams, ka prasīs kādu paku (linux-kernel-headers tavam kernelim, gcc vai ko citu). A varbūt arī neko neprasīs, neatceros.

    Lai arī 96. draiveris nav visjaunākais, ar to normāli iet spēles un compiz-fusion efekti.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 14 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā