Problēma: no SSD ļoti grūti nodzēst slepenus datus

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Problēma: no SSD ļoti grūti nodzēst slepenus datus

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 14 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153418
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_samsung_64gb_18_ssd_1.jpg[/imgl]Energoneatkarīgo sistēmu laboratorija (San Diego universitāte) veikusi pētījumus, kas parāda, ka pierastie HDD drošas datu dzēšanas paņēmieni ne vienmēr ir efektīvi mūsdienīgo pusvadītāju datu glabātuvju (SSD, Solid State Disk) gadījumos. Tam par iemeslu ir daudzas un dažādas SSD iekšējās arhitektūras. Lai noskaidrotu, cik droši dzēšas dati, pētnieki apgāja iebūvēto kontrolleri Flash Translation Layer (FTL) un izpētīja pa vienam tieši “atmiņas ķiegelīšus” jeb NAND mikroshēmas. Atklājās, ka ne pārrakstīšana ar nullēm un vieniniekiem, nedz arī speciālās drošas dzēšanas komandas negarantē pilnīgu vecās informācijas dzēšanos; kaut kas vienmēr saglabājas. Arī pilnīga diska kriptēšana simtprocentīgi nepasargā, jo datu apstrādes procesā daļa slepenās informācijas var saglabāties nekriptēta SWAP-failā.

    Laboratorijas līdzstrādnieki patlaban strādā pie drošu datu dzēšanas metožu izstrādes, un meklē rūpnieciskos sadarbības partnerus šim nolūkam.

    Attēlā: 1 GB datu uz SSD mēģināja notīrīt ar dažādām standartmetodēm. Ne ar vienu neizdevās procesu veikt tā, lai 100% tiktu dzēsti. Jebkurā gadījumā 30 MB – 900 MB izdevās atjaunot.

    [imgr]https://notepad.lv/userpix/28_file_1.png[/imgr]

    Avots 1, 2.

    Izstudēt sīkāk šo pētījumu: PDF 1, PDF 2.

    #262028
    MCBoss
    Participant

    Kaut tu viņu sadauzi, vai sadedzini, atnāks kāds ekstrasens un vienalga infu nolasīs 😀

    #262029
    nevertell
    Participant

    Vajag pārrakstīt pāri un fig viņi tur kautko nolasīs.

    #262030
    dajaNa
    Participant

    Kāpēc gan nē, manuprāt dzēšanas procesu pārveidot lai tas nevis dzēš-attīra, bet gan kopē/klonē tukšā vietu, līdz ar to sanāk viss izdzēsts 😀 😀 😀

    #262031
    shb-
    Participant

    nevertell wrote:

    Vajag pārrakstīt pāri un fig viņi tur kautko nolasīs.


    Tur jau tā problēma, ka īsti pārrakstīt pāri nevar. Ja ripojošais HDD vnk gāž datus pa virsu, tad SSD kontra veic dažāda veida maģiju (write amplification, real time compressation etc), kas ļauj šādiem tādiem datiem izdzīvot ilgāk kā vajag. Vismaz tā es to saprotu. Domāju, ka glābt situāciju (100% izdzēšana) var tikai ražotāja piedāvāti datu kvēpināšanas tūļi.

    #262032
    nevertell
    Participant

    Bet vajag brutāli random figņu viņā kruķīt iekšā un viss būs bumbās. Protams, nebūs jēga viņu piepildīt ar 1 faila bezgalīgo kopēšanu.

    #262033
    Evers
    Participant

    Par to lai uztraucas tie, kam ir kas slēpjams.

    #262034
    janeck3
    Participant

    mani tas nesatrauc, jo man nav neviena SSD :d

    #262035
    garaisezis
    Participant

    man ir GIGABYTE GC-RAMDISK i-RAM 8GB, atliek atvienot strāvu kā datu nav…!!!

    #262036
    Crow
    Participant

    Gutmana metode paņem daudz laika, 35 reizes jāpārraksta. Ja simts-un-vienu reizi smērē pāri, tad jau agri vai vēlu aizmālēt sanāks. Visdrošāk enīvej ir fiziski iznīcināt. Ar pienācīgu pārspriegumu varbūt. Vai kuvaldu.

    Un… garā eža, ramdisks un SSD ir divas atšķirīgas lietas (kā siers no mēness, apmēram)

    #262037
    Imhoteps
    Participant
    #262038
    Ralfie
    Participant

    Quote:

    Arī pilnīga diska kriptēšana simtprocentīgi nepasargā, jo datu apstrādes procesā daļa slepenās informācijas var saglabāties nekriptēta SWAP-failā.

    tie kas tur svapu nekriptētā zonā, tie arī ir nepasargāti.. normāliem paranoiķiem viss ir kriptēts.. arī tas, ko nevajadzētu – datora ātrdarbība krīt parasti par 1/3, bet tam ir iemesls :lala:

    #262039
    garaisezis
    Participant

    no vineas puses gan HDD ir drošāki pret datu pazušanu, jo no bijāta diska ir iespējams nolasīt datus kaut vai pārmontējot diskus uz citu cietni, bet SSD variantā viena plaisa mikrochipā un es atvainojos, iestājas žopa

    #262040
    msh
    Participant

    shb- wrote:

    Domāju, ka glābt situāciju (100% izdzēšana) var tikai ražotāja piedāvāti datu kvēpināšanas tūļi.


    Es pieņemu ka tu domāji apkures iekārtu ražotāju kvēpināšanas tūļus? 😀

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 14 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā