Problēma palaist Ubuntu.

Sākumlapa Forumi Software Linux/BSD Problēma palaist Ubuntu.

Tiek skatīts 3 ierakstu – 1 līdz 3 (no 3 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #146990
    preddetor
    Participant

    Gadījās tā, ka pēc putekļu tīrīšanas no PC keisa, atkratījās HDD kūlera vads, no kā izriet, ka mans cietnis nedaudz uzvārījās. Kompis bieži uzkārās, Winda bļāva, ka daži faili ir bojāti, cietnis brakšķēja, utt., līdz Windows palika nestartējams. Tad sāku skatīties, kas par sviestu sanācis, un pārbaudīju, kas darās iekšās. Konstatēju problēmu un novērsu to. Mēģināju vēlreiz iestartēt Windowsu, kas man neizdevās. Tad paņēmu un no windas instalācijas diska palaidu CHKDSK tūli un salaboju windu… Bet iestartējot kompi nopratu, ka GRUB loaderis ir pazudis. Nekas, paņēmu Super Grub Disk un dabūju grub’u atpakaļ. Viss saraksts tagad izskatās, kā sākumā, bet Ubuntu nevaru iestartēt. Dabūju kļūdas ziņojumu, ka uz norādītās partīcijas nekāda Ubuntu nemaz nav…

    Tātad, izskatās, ka ir vajadzīgs rīks, ar ko izlabot bojātos sektorus uz Ubuntu partīcijas, kas bija formatēta, kā Ext3, cik atceros. (Defaultais variants, ja nu kas, jo var gadīties, ka meloju…)

    Ja nu tas nav vajadzīgs, tad ko varat ieteikt? Ubuntu vēlreiz instalēt arī nav ļoti lielas vēlēšanās, jo tu es ieguldīju diezgan daudz laika, lai visu nokonfigurētu, sastellētu un tā…

    Ak jā, Ubuntu partīciju var pārskatīt no Live CD, ja tas ko dod…

    #180261
    samurajs
    Participant

    Nu un piešķilt ubuntu pa tiešo no Super grūbja nevar? Tur ir tāda fīča.

    Lasi te par ubuntu recovery – iespējams ka tev kāda metode derēs.

    https://help.ubuntu.com/community/DataRecovery

    #180262
    preddetor
    Participant

    No live CD iekurbulēt neizdevās, toties izdevās visu vēl vairāk “salabot”… Par laimi man ir neliela pieredze ar partīciju un datu rekoverēšanu… 😀

    Lai nu kā, paldies!

    Edit: Nograuto Linux partīciju dabūju atpakaļ, kura ar sevi bija paķērusi vienu ne-os partīciju. Esmu baigi laimīgs. Ubuntu vēl neizdevās salabot…

Tiek skatīts 3 ierakstu – 1 līdz 3 (no 3 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā