problēma pievienojot 2. HDD

Sākumlapa Forumi Hardware Atmiņas (HDD, RAM, Flash) problēma pievienojot 2. HDD

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 14 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #152478
    NickKarlis
    Participant

    Problēma sekojoša:

    Man ir 320Gb SATA disks, uz kura stāv OS utt. un arī vecais IDE 80 Gb cietais.

    Kad es startēju kompi tikai ar SATA cieto, problēmu nav, bet tad kad es cenšos pievienot IDE cieto (Slave ir uzlikts), es nekādi netieku pie OS startēšanas un pat pie BIOS izvēlnes. Man parādās šādā informācija:

    “informācija par BIOS mātesplati un CPU”

    Press F2 to enter setup

    Press F11 for Boot menu

    1024MB OK

    Auto-Detecting Pri Slave … IDE Hard Disk

    Pri Slave : ExcelStore Technology J880 PF20A21B

    Ultra DMA Mode-6, S.M.A.R.T. Capable but Disabled

    Kad spiežu F2 “Press F2 to enter setup” vietā parādās Entering SETUP…, ja spiežu F11 tad “Press F11 for Boot menu” vietā parādās Boot Selection Popup has been selected.

    Un tālāk nekas nenotiek, varu gaidīt kaut vai visu dienu.

    Tas 80Gb IDE cietais iet uz citiem datoriem (Esmu pārbaudījis uz diviem), bet uz mana ne. Kad pamēģināju pie mana esošā SATA pielikt citu IDE disku (4Gb 😀 ) tas aizgāja.

    Any ideas? Gribētos to cieto dabūt klāt, 80Gb ar nav nemaz tik maz.

    #250979
    Foxsk8
    Participant

    Man bija līdzīga problēma, ja tu varētu vismaz tikt klāt pie bios, tur varētu iestelēt, kurš būs primārais.

    Paprovē, paskatīt settingus tikai ar SATA disku iekš bios, varbūt ka tur var šo to noregulēt. Bet parasti pēc pieredzes, ir tā, ja HDD piemetot, pat BIOS nejiet, tad ir kaut kāda dziļāka vaina.

    A kas notiek, ja tu vienu pašu IDE gribi palaist, respektīvi bez SATA.

    Iespējams, vēl varētu būt problēma ar slēgumiem, ar vadiem, paprovē, sata HDD pārmest citā sata konektorā,

    #250980
    AndrisnoLiepajas
    Participant

    Un BIOSā neaizmirsti ieslēgt S.M.A.R.T.

    #250981
    NickKarlis
    Participant

    Par SATA konektora maiņu iedomājies nebiju, pamēģināšu. Jau esmu mēģinājis BIOS uzstādījumus mainīt tikai ar SATA cieto un pēc tam slēgt klāt šo, bet arī nekā, negrib boototies tad no CD, Ja ieboototos no CD es domāju ka varētu to disku tikai noformatēt, varbūt tad k-kas mainītos.

    S.M.A.R.T. esmu slēdzi gan iekšā, gan ārā.

    Esmu pat šo IDE cieto laidis kopā ar citu IDE cieto (to 4Gb, uz kura ir XP), attiecīgi mainot jumperus, tas pats.

    esmu mainījis IDE konektorus vietām ar CD un HDD – nekas nemainās.

    Jumperus mainjis arī esu, no slave uz master, uz cable select un arī uz forcing dev 1 present (noriskēju, nezināju ko tas īsti nozīmē) mainās tikai ieraksti ekrānā no pri slave uz sec slave utt.

    #250982
    AndrisnoLiepajas
    Participant

    Ko tu tur murgo?

    Vienkārši uzliec pareizu secību BIOSā!

    #250983
    NickKarlis
    Participant

    Es NEVARU tikt biosā, ja tas cietais ir pievienots!

    #250984
    KristoZ
    Participant

    ..un kas notiek, ja IDE’s konektoru atvieno no disku lasītāja, cietajam uzliek MASTER un piesprauž pašā kabeļa galā ( 1)bez disku lasītāja; 2) bez SATA HDD)?

    BIOSÄ€ AHCI atbalsts ir ieslēgts vai izslēgts? Un BIOSu uz defaultiem esi mēģinājis noresetot?

    Kāds Tev mātesplates modelis un kāda BIOS versija?

    #250985
    NickKarlis
    Participant

    Esu mēģinājis laist ar atvienotu disku lasītāju, bez SATA diska un kā master – bez izmaiņām tas pats teksts tik pamianās tas vai tas disks ir master vai slave.

    BIOSU resetot uz deafault esmu mēģinājis – nekas nemainās

    Kas ir AHCI?

    Plate Asrock P4VM800, BIOS versija ir 1.50, jaunākā pieejamā versija ir 1.60, bet es nevaru to uzlikt tāpēc ka laikam uz Windows 7 to nevar izdarīt, nav instalācijas, kas atbalstītu Win7

    #250986
    aoma
    Participant

    Lai atjaunotu biosu, nav nepieciešama OS. To dara caur pievienojamu datu nesēju – cd vai flopy.

    #250987
    KristoZ
    Participant

    Tad vari provēt atjaunināt BIOS.

    Teorētiski vajadzētu varēt BIOSu noflešot arī no Windows 7, bet īpaši neiesaku. Ja nav bail nokaut sistēmu, to var mēģināt, tikai jāskatās, lai maksimāli visas programmas un liekie procesi ir izslēgti.

    Ja Tev ir diskešu lasītājs un diskete, tad to vari izdarīt pēc šīs metodes. Ja nav, bet BIOS atbalsta palaišanos no USB, tad var arī mēģināt flešot no zibatmiņas, vai pat no CD.

    Pirms tam (BIOS atjaunināšans), vēl iesaku pārbaudīt dažas citas lietas, piemēram, atvienot visas liekās komponentes no mātesplates – ieskaitot visas iekārtas, kas piespraustas pie USB, izraut visu lieko no PCI slotiem – respektīvi, atstāt tikai to nelaimīgo HDD, klaviatūru (peli), monitoru un barošanas vadu.

    Un kādu PATA kabeli izmanto cietnim- 40 vai 80-dzīslu? Vari mēģināt pievienot vienam vai otrajam IDE portam uz mātesplates, disku spraužot kabeļa galā, džamperi atstājot uz Master.

    AHCI (Advanced Host Controller Interface) ir būtībā domāts SATA diskiem, bet reizēm mēdz niķoties un izraisīt konfliktus.. paskaties pie BIOS -> Advanced -> IDE Configuration vai tamlīdzīgi.

    Ja BIOSā pie ATA/IDE Configuration vēl ir tāda iespēja, vari uzslēgt nevis Enhanced bet Compatible.

    + Vari vēl atslēgt (uzlikt uz [Disabled]) LBA/Large Mode, Block (Multi-Sector Transfer), 32-Bit Data Transfer, PIO un DMA režīmus, S.M.A.R.T vēlams atstāt uz Enabled, bet vari arī paeksperimentēt.

    Type vari norādīt kā IDE.

    Kā redzi, pie vainas varētu būt ļoti daudz kas (vel vairāk, nekā te jau sarakstīju), pat tā cietā diska firmvāre; un darbību kombinācijas arī var būt visdažādākās…

    #250988
    AndrisnoLiepajas
    Participant

    O jā jā. Iestāstiet vel viņam moš pārlodēt kādu čipu?

    Ja viņš nespēj izdomāt tik tālu lai nokonfigurētu BIOS, tad BIOS upgrade viņam noteikti būs pa spēkam.

    #250989
    Bekons ar olām
    Participant

    Ko autors darīs ar “2.HDD” ja arī ar vienu galā tikt nespēj? Prātiņ, nāc mājās!

    #250990
    NickKarlis
    Participant

    Paldies, izdevās, pielikt to cieto. Atslēdzu tās iepriekšminētās funkcijas. Vēlāk šīs funkcijas slēdzot iekšā disks gāja tāpatās (?)

    Biosu neupdeitoju, jo īsti nezinu kā tas darāms, riskēt negribēju.

    #250991
    NickKarlis
    Participant

    AndrisnoLiepajas wrote:

    O jā jā. Iestāstiet vel viņam moš pārlodēt kādu čipu?

    Ja viņš nespēj izdomāt tik tālu lai nokonfigurētu BIOS, tad BIOS upgrade viņam noteikti būs pa spēkam.

    O jā jā. tu nespēji tik tālu izlasīt lai saprastu, ka es no sākuma nevarēju tikt BIOSā 😀

    Paldies KristoZ un foxsk8 par palīdzību un ieteikumiem. Pārējie te gudrīši uzradušies, reāli paši jus nevarējāt palīdzēt, iespējams, tapēc ka paši nemākat.

    Ja radīsises turpmāk kādas problēmas ar šo cieto disku tagad apmēram zināšu ko vajag darīt.

    Bekons ar olām wrote:

    Ko autors darīs ar “2.HDD” ja arī ar vienu galā tikt nespēj? Prātiņ, nāc mājās!


    tagad man būs 400 gb, vairāk drazas uz kompja, lai pēc tam varētu prasīt tavu palīdzību.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 14 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā